Uşak'taki Tüm Partiler Adeta Dağılma Sürecine Girdi, Demokrasi Tiyatrosunu Halk Artık Umursamıyor!

03 Eylül 2015, 09:38
Uşak'taki Tüm Partiler Adeta Dağılma Sürecine Girdi, Demokrasi Tiyatrosunu Halk Artık Umursamıyor!
Nurullah Çavuşoğlu
Uşak halkı, bütün Türk Milleti gibi üstüste seçimler yaşadı ve ilginç bir şekilde sık sık, üstelik oldukça zor kararlar vermek zorunda bırakıldı. Uşak'ta siyasi tablo o kadar kötü, vitrin kalitesi o kadar aşağı düşürülmüş bir vaziyette ki, halkın karar vermesi gerçekten de oldukça zor. Aday olan insana bakınca; hemen herkes, "ulan ben bile senden iyi yaparım bu işi, ne diye aday oldun ki sen? Sana kadar düştü ise bu iş, ben aday olur kendime oy veririm daha iyi" diyebiliyor. Gerek aday seviyesi, gerekse partilerdeki vitrin seviyesi o kadar aşağı düştü ki, iki lafı bir araya getiremeyen şaibeli isimler, partililerin kendi partisinin görüşünden olduğuna dahi emin olamadığı isimler, hiç bir derinliği, kente dair bilgisi, misyonu, vizyonu kadrosu, isyanı, ülke hayali, kent arzusu, bilgi birikimi olmayan insanlardan Belediye ya da İl Genel Meclisi'ne hatta milletvekili ya da Belediye Başkanlığı gibi makamlara aday gösterilebiliyor. Toplumdan adeta tecrit edilmiş, hiç bir yerde, kendi evinde dahi adam yerine konulmayan türde insanlar, parti yöneticisiyim diye arzı endam edebiliyor. Peki Neden bu hale geldik ve ben neden bu kadar ağır konuşuyorum?

Politika ya da siyaset; insanlara hizmet götürülmesine aracılık etmek, can emniyeti başta olmak üzere; Devletin sorumluluğunda olan, mal emniyetini, namus emniyetini, din ve vicdan emniyetini, sağlık emniyetini, bunun yanısıra, karnını doyurma, barınma, eğitim iş bulma, istediği işte çalışıp istediği bilim dalında ihtisas yapabilmek gibi, ihtiyaçlarını karşılayabilecek oranda ücreti, çalışsa da çalışmasa da alabilme hakkı başta olmak üzere, insan olmanın gerektirdiği, layık olduğu şekilde, izzet sahibi, iffet sahibi, onurlu, kendine olan özgüveni tam, düşünebilen bireyler olabilmek için ihtiyaç duyduğu, yine muaassır medeniyetler hedefine doğru ilerleyebilen kemal bulmuş toplumlar olabilmeleri için gerekli olan; her alanda örgütlü hareket edebilmek, işçi isen de işverensen de, çiftçi isen de, örgütlenebilmek, birlikte hareket edebilmek gibi, ihtiyaç ve özgürlüklerini, halkına doyasıya yaşayabilmesi için oluşturulan adını Devlet koyduğumuz, sistemin yürütülmesini sağlamak amaçlı oluşturulmuş bir sistemdir, mizansendir. Elbette ki vazgeçilmez bir kurumdur. Zira sistemin işlemesinde en önemli argüman politikadır diyebiliriz. Bir devletin oluşmasında Silahlı Kuvvetler bile sonraki iştir, öncelikli gerekli olan yönetim biçimini belirlemek ve belirlediğin yönetim biçiminin oluşmasını sağlayacak, politik siyasi sistemi kurmaktır. Politikacı ise; politika kurumuna verilen bu yasama ve yürütme vazifesini, yönetme işini halktan destek alarak, yapacağı işlere halkın aklını yatırıp, halka danışarak, halkla ortak bir biçimde yapması gereken kişiye denir.  Kısaca politikayı millet adına politikacılar icra eder de diyebiliriz.

Kısaca politikayı ve politikacıyı olması gereken şekliyle tarif etmeye ve tanımlamaya çalıştım. Elbete ki bu tarif çok eksiktir, genişletilebilir, güzelleştirilebilir, ancak meram bu olmadığı için mümkün mertebe kısa tarif yapmak istedim. Kaldı ki politika; sadece yukarıda tarif ettiğim şekli ile bile işlese, politikacalarda halktan aldığı destekle Milletvekilli, Bakan, Başbakan vs. olduklarını unutmayıp, yaptıkları işleri halka açık ve halkla ortak işlese, halktan gizlemese, şeffaf devlet ilkesi gereği politikacı kimliği ile aldığı kararları, yaptığı iş ve icraatlerin tümünü, halkı ile paylaşsa, bir karar almadan halkına danışsa bu bile bize yeter diyecek bir çok okuyucum var eminim. 

Neyse gelelim şimdi bu gün ki halkın politikadan ve politikacıdan ne anladığına ya da politika ya da politikacıya halkın nasıl baktığına... Uşak'ta kime gitseniz bugün "gel seni falan partinin yönetimine sokalım" deseniz, size vereceği cevap yüzde doksan ihtimalle, "len ne işim var benim, o kadar hırsızın yalancının içinde. Politika demek yalan demek, politikacı oldun mu arada eğilmen gerek, arada yalan söylemen gerek, arada duymayıvermen gerek ben bunları beceremem." Yukarı çık sen düzelt desen yukarı çıkman için Genel Başkanın elini öpmen, O'nu yalaman gerek, ben de oy veriyorum ama beğenmiyorum Genel Başkanı zaten açıkçası. Samimi de bulmuyorum ayrıca, gidip uğraşsan vekil olayım diye Genel Başkanın iki dudağının arasındasın, nasıl düzelteceksin? Millet desen zaten kendini kömüre satar olmuş, yalakalar politikacıların etrafını sarmış, yalana inanır olmuş, Ülke gitmiş, memleket satılmış, kimsenin umurunda değil; alkışı kesse de, oy vermeye devam ediyor. Ben desen bu olan biteni söylersem zaten partiden ihraç edilirim, o halde ne işim var benim politikada. Samimiyetle söylüyorum ben politikaya girsene abi ya da abla diye sorduğum yaklaşık 50 kişinin en az 45 tanesinden yakın yaklaşık bu cümleleri işittim. Kime sorsan sokağa çıkıp abi politika deyince ne aklına geliyor diye, Yalan der, peki politikacı deyince ne aklına gelir? Sorusuna da YALANCI cevabını size verir. Peki USTA Politikacı kimdir? Sorusunun cevabı da halkı iyi kandırabilen, iyi kıvırabilen, doğru yalanlar söyleyen kimsedir olur muhtemelen. 

Uşak'ta Politika yaptığını zanneden, en azından öyle iddia edip yönetici kimliğini sık sık açık eden, Facebook'tan sık sık fotoğraf paylaşıp, sanki çok önemli kararlar almışsınız memleket hayrına gibi toplantıdayız diye durum bildirimi yapıp karelerin içerisinde sırıtanlar, Uşak'ın üst düzey bürokratlar tarafından bile ilçe zannedilmesine gülüp geçen, bir an bile düşünmeyen, eski ve yeni Belediye Başkanları, hırsızlık, yolsuzluk dedikodularının Uşak'ta ayyuka çıkmasına sebep olanlar ve bu dedikodulara tepki göstermeyip, yolsuzluk iddialarını savcılığa dahi taşımayanlar, tabela partilerinde İl Başkanlığı yapanlar, yol yapmayı, taş getirmeyi bile büyük bir maharetmiş gibi açılışlar düzenleyerek pazarlayanlar, bürokrasinin yönettiği kenti kendisi yönetiyormuş gibi ahkam kesenler, hakkında bir çok yolsuzluktan açılmış dava olduğu halde, hala tekrar Belediye Başkanı olabilmek için parti parti gezenler, partisini demoralize ederek, insanların çalışmalarını önleyip adeta partisine ihanet  edercesine, seçimlerde, ön seçimde kazanılan ivme ve rüzgarı yok etmek sureti ile partisine kaybettirdiği en az 30 bin oyu, bina satın alıvererek örttüğünü zannedenler (tapu kimin üstüne olacak hala muamma), politikayı yalnızca rant ve etrafına yaranmak için icra edenler, hiç bir siyasi kimliği olmadığı halde, seçmene karşı bir sorumluluğu bile olmaksızın, belediyeyi ben yönetiyorum diyerek sağı solu arayıp açık açık tehdit edenler, dertlerine DEVA ararken rüşvet vermeyen iş adamının arsasını riskli bölge ilan eden politikacılar, cemaat lideri kimliği ile arzı endam edip, belediye personelini birbirine düşürenler, mecliste evet oyu kullandıkları kararın ne anlama geldiğini dahi sorgulamaktan aciz encümenler, vekaleten oturduğu koltuklarda fotoğraf paylaşmayı maharet bilip caga satarken, attıkları imza ile kendi sonlarını hazırladıklarının farkına bile varmayanlar, Uşak'ta bir kenar mahalle de koysak çarşıyı dahi bulamayacağı halde, "Uşak aşığıyız" deyip milletten vekalet isteyenler, kenti dedikodu ve fitne batağına itenler, muhalefeti kendi partisi içindeki rakiplerine muhalefet etmekten ibaret gören muhalefetin il-ilçe başkanıyız diye arzı endam edenler, muhalefet partisi milletvekili olduğu halde iktidar aleyhinde tek kelam eylemeyenler, muhalefetin sandalyesinde oturdukları meclis sandalyesinde İl Genel ve Belediye Meclisi başkanına "kenti nereye sürüklüyorsunuz" diyemeyenler (İl Genel Meclisi'nde durum biraz farklı, gerçi Onlar da yine az da olsa bir muhalefet var ama, belediye meclisinde malesef muhalefet sıfır düzeyine yakın), İktidar partisi İl Başkanıyım diye gezinirken Uşak'a dışarıdan müdür, dışarıdan vekil adayı yollanmasını dahi engelleyemeyenler, size sesleniyorum; 

Lütfen bir bakın, insanları politikadan ve politikacılardan ne kadar çok soğuttuğunuza. Ülkemin haline bakın her yer cehennem gibi. Ne ettiniz ettiniz, cennet vatanı cehenneme çevirdiniz. Ne ettiniz ettiniz, Milleti kendinize benzettiniz, ne ettiniz ettiniz herkesi hırsızlığa yalana, haksızlığa, adam kayırmaya, rüşvete, torpile alıştırdınız. Artık bunları olağan karşılar olduk sayenizde. Beyler, Bayanlar; Genel Başkanı ile yan yana resmini Facebook'ta kapak resmi yapanlar, abilerim ablalarım hepinizden özür dilerim, belki haddi aşıyorum ama gerçek bu, malesef vaziyet bu. İktidar ile bir olmuş bir muhalefet var adeta karşımızda. Biz kim iktidar partisi, kim muhalefet partisi milletvekili seçemez olduk. Hepsi nerdeyse birbirinin aynı. Bıyıkları varsa hangi partinin milletvekili olduğunu oradan kestirebiliyoruz. Aslında hepsini de dinliyoruz, konuşuyorlar ama hiç birisinin dediği dilek ve temenniden öte geçmeyince, yani Vekiller pek uzun konuş(a)mayınca, pek derinliklerini anlamasakta kendilerini dinliyoruz, ama farklı bir şey söyleyen yok. Artık fikir tartışılmıyor? Ortaya bi iddia atılıyor, kimisi doğru derken kimisi iftira diyor. Ama gariptir ne suçlayanlar mahkemeye veriyor, ne suçlananlar arkadaş ben bu iftirayı kaldıramam deyip, yargı yolunu isteyip aklanmaya gidiyor. Alan razı, veren razı gibi bir durum var. "Devletin Malı Deniz, Yemeyen Keriz" sözünü atasözü bile yaptınız ve herkesin diline pelesenk ettiniz bravo size. 

Aday adayı bile bulamaz oldunuz, yani bulduklarınız oraya layık değil, meydanı boş bulunca acaba? neden olmasın? diye bir umutla kendilerini meydana atmış insanlar. Çünkü siz kaliteli insanları meydana süremez oldunuz. Partinizin markasını artıracak, vitrin kalitenizi artıracak, partinize 500 oy getirebilecek bir tane adam ya da hanımefendi var mı meydana indirebildiğiniz? Elbette ki siyasilerimizin içinde hala kaliteli insanlar var, yaptığım bu genellemeden tek cümleyi dahi kendi üzerine alınmayacak kadar kaliteli insanlar da var. Ama bir söz vardır, atasözü ile konuşmayı bize siz öğrettiniz kusura bakmayın; "istisnalar kaideyi bozmaz". Kim ne derse dersin, yukarıdaki yazdıklarım acı, belki de biraz ağır ama malesef ki gerçek. Malesef ki tuz koktu arkadaşlar. Malesef ki biz milletçe yenildik, teknolojinin hızlı değişimi, kültürel erozyon, ekonomik şartların ağır oluşu, her geçen gün geçmişte ihtiyaç bile duymadığımız şeylerin bırakınız ihtiyacı her aile ferdimiz için zaruriyet haline geldiği, fikirlerimizin yıllardır kirli bilgiler ile bombalandığı, gönül dünyamızın yanlış insanlar sevip, yanlış insanlara bağlanarak hezeyana uğratıldığı bir ortamda, elbetteki çetin imtihandı geçirdiğimiz. Ama geliniz bu gidişe hep birlikte bir dur deyiniz. Geliniz partizanlığı bir kenara bırakıp el ele veriniz. Geliniz bu Genel Başkanlarınızı hangi parti olursa olsun indiriniz, beceremediniz deyiniz, Geliniz gerçeklerle artık yüzleşiniz. Geliniz hırsızlık edenimiz, hesabını versin bedelini ödesin tövbe edip, cezasını çekince içimize katılsın, Geliniz tüyü bitmedik yetim hakkı bir daha yenmesin. Geliniz bize ait kaynaklara, bize ait değerlere artık el uzatılmasın, geliniz din başta olmak üzere; Atatürk gibi, bayrak gibi, vatan gibi mukaddesatımız üzerinden rant elde edilmesin, hele ki politikaya bu değerlerimiz asla alet edilmesin. Geliniz bu saçma sapan tiyaroya bir son verelim. Geliniz değer gördüğümüz insanlara rica edelim, onlara var gücümüzle destek olup, Onları Milletvekili edelim, değer gördüğümüz insanları yönetici yapalım. Geliniz Devlet işleri yine olması gerektiği usullerle işlesin. Politikacıyı iyi yalayan lise mezunu memurlar, önce dışarıdan torpille uyduruk diploma alıp, sonra yönetici diye karşımıza dikilmesin. Geliniz Gençlik Spor İl Müdürümüz ya da Orman Müdürümüz İmamdan seçilmesin. Geliniz işi ehline verelim ve ehlinden dinleyelim. Geliniz gerçekleri saptıran gazetecileri okumayalım, dinlemeyelim. Geliniz, gazeteciliği bir şantaj bir tehdit aracı olarak kullananlara emek harcamadan kopyala-yapıştır haberciliği yapanlara, her eline fotoğraf makinası alana gazeteci demeyelim. Geliniz, ekmeği eksik gramajla üreten fırıncıdan hiç değilse alışveriş etmeyelim. Geliniz biz Bize dönelim, önce birbirimize dönelim sonra milletmize, özümüze, TÜRK'lüğümüze dönelim.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 33 yorum mevcut

  • UŞAKLI VATANDAŞ 2 yıl önce yorumlandı

   paran varsa si̇yasetçisin,paran varsa ticaretçisin,hani derlerya biz kendimiz için değil millet için çalışıyozzz?

  • zzzz 2 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu özkan yalım durmuş yılmaz başta olmak üzere uşaktaki politikacı kılığına girmiş bütün tiyatrocuları iğnelemişsin süper ötesi bir yazı tebrikler.

  • yabancı 2 yıl önce yorumlandı

   basri efendi geçen seçimde boyundan büyük işlere girdin sayende akp uşakta üçün birini aldı.görevden alınınca aday oldun.bakalım sen bu seçimde neyi alacaksın.

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   uşak halkı nuri usludan ne gördü,mehmet altaydan ne gördü,ismail güneşten ne gördü,alim tunçtan ne gördü.her seçim adaylar.yeter artık sizden başka adam kalmadımı uşakta.hizmet için yanıp tutuşuyorsunuz biliyorum.öyleyse gelin bizim evin işlerini yapın vatandaşa hizmet sevdanızı birazcık gidermiş olursunuz.

  • kenan 2 yıl önce yorumlandı

   şehir içi yollarla kim uğraşıyor bu kadar? i̇nsan ne taraftan gideceğini şaşırıyor. dikilitaştan 1 eylüle doğru inen vatandaş belediye tarafına geçemeden tekrar stadyum yönüne gönderiliyor. bu ne saçmalıktır böyle?

  • Yine güzel ve manidar bir yazı olmuş. 2 yıl önce yorumlandı

   ehline iş verilse maskeler düşer, eskisi gibi siyasilerin karşısında el pençe divanda duran olmaz. bunu siyasetçiler ister mi sence? düşün herkes diyor teknolojin kadar dünyada söz sahibisin, bunu herkes bilir söyler ama bilim adamına, parayla namaz kıldıran, parayla mevlit ve kuran-ı kerim okuyan ve bunu büyük bir meziyetmiş gibi görüp kasıla kasıla yürüyen imama verdiğin değer kadar değer vermezsin. bilim adamının başına onu amir müdür yaparsın. sonra ülkeden, bilim alanında çığır açmasını beklersin.

  • Haklısın @bu vatan BİZİM 2 yıl önce yorumlandı

   maalesef öyle, seçtiği insanların karşısında esas duruşta duran tek millet, türk milleti.

  • Bayatladı artık Uşaktaki siyasetçiler! 2 yıl önce yorumlandı

   ya bu nuri uslu, alim tunç, mehmet altay, ismail güneş, zafer aydın, hamza kale, basri yıldırım gibi isimler artık sürekli vitrinde yer almalarından bayatladı. özellikle geçmişte milletvekilliği yapmış her türlü yerel ve genel seçimlere aday adayı olan, kadrolu aday adayları yeter artık bi kenara çekilin.

  • ibrahim uzu 2 yıl önce yorumlandı

   ak parti genel merkezi bu sefer ince eleyip sık dokuyacak eşme bölgesinden 1 aday merkezden bir aday banaz dan hüseyin keskin şeklinde aday listesini yapacaktır.yani kısacası ehliyecek ve liyakat bakacak ahbab çavuş ilişkisi olmayack kiminle kazanackasa onu aday gösrtecek 1 nuri uslu 2 hüseyin keskin 3 hamza kale uşak ta memur sen bağlı sendialara üye 5000 kişi var ailesi eşi dostu gerisini gelir zaten

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   anlatan bir yazı olmuş

  • falan filan inter milan 2 yıl önce yorumlandı

   görevden alınan basri yalandan yere aday oldu istifa ettim dedi ama yemezler basri efendi bak fatih gündüz ne yazmış facesinde genel merkez izin vermedi teşkilat yönetiminde görev yapanlar aday olmasın boşuna demiş kendi adamın seni ele verdi :)

  • vicdan 2 yıl önce yorumlandı

   uşak akparti dışarıdan aday adayı olmamalı.bence bu seçi̇mde 1-nuri̇ uslu 2-hüseyi̇n keski̇n 3-basri̇ yildirim veya erol uysal bu kadro da 2 garanti̇

  • uşaklı@adamın biri 2 yıl önce yorumlandı

   yazılanların yüzde onu bile doğru olsa ne kadar kokuşmuşluk,pislik,olduğunu gösterir.akp teşkilatlarında çalışan arkadaşlarının çoğu bunlar gibi onlarca şey anlatıyorlar.akp genel merkezi uşak teşkilatlarını mutlaka yeniden düzenlemelidir.yoksa bu kokuşmuşluk bütün türkiyedemi var.

  • okuyucu 2 yıl önce yorumlandı

   veren el alan eli görmeli mi? şu linke bir bakın
   https://www.facebook.com/Usak.Belediyesi.SosyalYardim.isleri.Mudurlugu

  • bu vatan BİZİM 2 yıl önce yorumlandı

   sayin nurullah bey yazinizi okudum çok güzel konulara deği̇nmi̇şsi̇ni̇z tebri̇k ederi̇m. affiniza siğinarak bende di̇yoromki̇ di̇yeli̇m sana oy verdi̇k di̇yeli̇mki̇ kazandin ankaraya gi̇tti̇n. soruyorum sana seni̇n sözünmü geçer parti̇ni̇nmi̇ tabi̇ki̇ parti̇ni̇n sen onlara aykiri davranirsan i̇hraç ederler tek başina ortada kalirsin söz hakki bi̇le vermezler sen bu yaşina kadar bağimsiz bi̇r mi̇llet veki̇li̇ni̇n mecli̇ste sözünün geçti̇ği̇ni̇ duydunmu gördünmü çoğunluk ne derse o olur sende onlara uyacaksin uymak zorundasin yani̇ sana di̇yeceklerki̇ bu deve böyle güdülüyor ya bu deveyi̇ güdeceksi̇n ya bu di̇yardan gi̇deceksi̇n di̇yecekler si̇ze sorarim nerede olursaniz olun asi̇lleri̇nmi̇ sözü geçi̇yor veki̇lleri̇nmi̇ her zaman i̇çi̇n vatandaşin seçri̇ği̇ veki̇lleri̇n her yerde sözü geçer ben böyle gördüm başka şeki̇lde görenleri̇nde yolu açik olsun paranin parti̇si̇olmazzzzzz

  • adamın biri 2 yıl önce yorumlandı

   imar rantı komisyonu başkanı erkekin babası mevlüt amca 15 yaşında kızı taciz eder, hoca dedikleri okutman başkan yardımcıları bir ilçemizdee yurtçuluk yaparken adı tacizcilikle anılır. milletvekili adayları uysal dişçi bir çok kadınla anılır. gençlik kolları başkanları partiye gelen bütün kızlara iş olur. telefoncunun kızını yönetime alırlar nerdeyse hepsi üstünden geçer.kadınlardan sorumlu ilk midir son mudur bilinmez nur'suz kadının,vekili ile adı anılır ilin başkanı ile adı anılır. yönetimlerindeki soyadı koca boyu ufak hamd bilmezler horoz gibi partiye iş aramaya gelene, girene çıkana aşar.ahlaksızlık aldı başını gitti akparti uşak teşkilatında.hepsi de defolup gitmeli bu kadar olmaz ki.

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   akp lileri görünce midem bulanıyor.bu seçimin simgesi bodrumda astsubayın kucağındaki 3 yaşındaki o zavallı suriyeli çocuktur.insan olanın birazcık vicdanı sızlar.suriye ve dış politikanızın cesedini taşıdılar.sizin yine yüzünüz kızarmıyor.kardeşiniz esatla tatil yaptığınız bodrumun sahilleri suriyeli cesedi dolu.sınırlarımız sayenizde delik deşik.kim giriyor, kim çıkıyor,kim nerede belli değil.türkiye cumhuriyeti devleti hiç bu kadar zavallı ve aciz duruma düşürülmedi.

  • Suratları ne olduklarını gösteriyor 2 yıl önce yorumlandı

   basrinin tip ve hakan uludağ nasıl da sinsilik akıyor yüzünüzde kalplerinizin karası yüzlerinize vurmuş vaziyette biri başkan vekili yardkmcısı biri il başkanı şimdi de vekilliğe soyunmuş komik adam

  • hasan y. 2 yıl önce yorumlandı

   özkan yalım yaptığı hainliklerin bedelini değil 4 katlı bina gökdelen alsa ödeyemez arkadaş. ön seçimdeki rüzgarı mahvetmese belki de iki milletvekilimiz vardı şu anda. resmen dağıttı partiyi, üstelik beş kuruş harcamadı. keşke şimdi aldığı bina iki katlı olsaydı da iki katın parasını seimlere harcasaydı. ama bence amaç tek adam olunca ikinci vekilin ismet akın olmasını istemedi kendileri. sırf o aday diye oy vermeyen bir çok chpli tanıyorum ve bende vAllahi verip vermemek arasında çok gittim geldim. ama altı oka kıyamadım seni aday görmek değil yüzünü dahi görmek istemiyor gerçek chpliler özkan bey bence binanı da al sırtına ve defol git partiden.

  • ilker 2 yıl önce yorumlandı

   belediye meclisi üyelerine iyi çakmışsın hakediyorlar. bütün partilerin meclis üyleri bedava para alıyorlar toplantı başına hiç bir işe yaradıkları yok.

  • Gurbetteki Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   yerden bitmelere asla oy yok yalakalıkla aday olup seçileceğini sananlar avucunu yalarlar

  • bi halta yaramaz 2 yıl önce yorumlandı

   cavusoglunu yollamadiktan sonra 3 vekil yollamisiz bosaaa

  • Belediye 2 yıl önce yorumlandı

   yazınızda tıpkı mustafabeyin yazısı gibi çok doğru, deyip daha az bile yazmış dedirtiyor sayın çavuşoğlu, her şey apaçık bir şekilde kaleme alınmış, malasef üzülerek söylüyorum ki tam bir rezalet, vizyon sahibi iyi insanlara vitrin olacak doğru dürüst insanlara bunların sofralarında yer yok bunu yaşayarak gördüm hak bir gün hakkı konuşacak illa ki inanıyorum ... rezilliklerine devam etsinler bu ülkede kimler bakan kimler vekil olmadı ki basri basiretsizi nacar vasıfsızı uludağ sinsisi cahan h.r..z'ı mıllık kibirlisi kırdinli hrszı görgülü görgüsüzü furtuna cahili saçlı akılsızı yayla yalakası lort karaktersizi korkmaz menzilcisi kandemirler yezidleri gündüz karanlığı eser esersizi uysal çapkını yıldırım dedikoducusu ertuğrul hız tutkunu kayış uysalı altay fetoşçusu gündüz davulcusu dayıoğlu yalakası ufuk uğursuzu nelerrrrr nelerrrrr bu memleket nelerini gördü yazmakla bitmeyrcek bir yığın gerçekler attıkları iftiralar cahan sen bu memleketin başına gelen en kötüsüsün ..! gördük bildik

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   geçen seçimde her aday adayı hakkında olumsuz gerçek dışı bilgileri genel merkeze taşıyan kıyamet cücesinin bu seçimde milletvekili adayı olduğunu biliyor musunuz?bakalım kendi kirli çamaşırlarını nasıl örtecek?

  • Aydin 2 yıl önce yorumlandı

   ovmek icin degil ama valla adam aydin ya her yazdiginda dokturuyor

  • erdem t 2 yıl önce yorumlandı

   tebrikler. aslında bütün türkiyenin problemi bu.

  • has uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   helal çavuşoğlu okurken çok duygulandım yine. yürü arkanda durmayan ardından yürümeyen adam değildir kardeşim. süper bir yazı kimseyi ayırmadan herkese dokundurmuşsun. elbette ki siyasilerimizin içinde hala kaliteli insanlar var, yaptığım bu genellemeden tek cümleyi dahi kendi üzerine alınmayacak kadar kaliteli insanlar da var.demişsin ya işte o kaliteli insanlara sahip çıkarken yeni kaliteli insanları da katmalıyız politikanın içine.o zaman bu iş olur bu vatan cennet her yeri maden dolu, her yerinden para akıyor aslında.

  • adem demir @remzi k. 2 yıl önce yorumlandı

   ben nurullah çavuşoğlunu ilk gençlik yıllarından beri tanırım ve hiç söylemi değişmeden gelen bir adam olarak tanıdım kendini. yıllardır üç aşağı beş yukarı aynı fikirleri savunur kıvırmaz adam satmaz nettir.ben bu yazdıklarını hiçte sert bulmuyorum az bile yazmış. ayrıca sanırım sizde tanıyorsunuz onu vardır bir bildiği demelisiniz şayet tanıyorsanız. bence planı politikayı bu hale getirenlerden kurtarıp her çevreden ve partiden yeni ve daha kaliteli dha düzgün isimlerin siyasete girmesini sağlamk. hepimiz elimiz taşın altına koymalıyız. bu politikacılar dolduredu ceplerini kaçarlar en küçük bi çatırtıda ve gidip başka ülkelerde kral gibi yaşarlar bak cem uzana o hesap yerel de ve ankarada siyaset yapanlar ceplerini doldurdu olan bize oldu. cebini değil halkını memleketini milletini düşünenleri kenara itelediler. artık tersi olmalı halkını memleketini düşünenler cebini düşünenleri itelemeli bence çavuşoğlu yeni yüzlere yer açılsın diye bu kadar sert giriyor. iyi de ediyor defolsınlar

  • partimi 2 yıl önce yorumlandı

   çavuşoğlu sonuna kadar haklısın insanlar artık siyasetten soğudu neredeyse demeyeceğim çünkü tamamen soğudu yalan karın doyurmadı gelen kandırdı giden kandırdı yüzlerce vaat sonrada göstermelik bayram şekeri nazar boncukları onlarda karşılığında birşey isteyecekleri zaman tabi uşaka bugüne kadar kim ne verdi ne kattı bu kente acaba resimdekilerde dahil kimisi bulunduğu makam üzerinden hava attı, kimiside makamını kullanıp inşaat işlerinden köşe döndü, kimisi imza memurluğu yaptı, kimisi partili olmayanları partiye sokmak için milletin parasıyla sözde iş yaptı. seninde dediğini gibi artık dur demeliyiz bu gidişe, yoksa hiç hayra alamet bir gidişimiz yok...

  • remzi k. 2 yıl önce yorumlandı

   çavuşoğlu bu sıra yazıların sertliği arttı gitti gün geçtikçe ve politikacılar bu durumdan oldukça tedirgin. haklılarda çünkü halk yazdıklarını okuyor ve etkileniyor. politikacılarımızın beceriksizliği ve ihanetleri ortada kabul ama az insaf et bence aksi takdirde toparlamak güç olabilir partileri. çünkü gerçekten de yönetime adam bulunamıyor zaten, gerçekten de kaliteli isimler girmiyor politikaya bunlar yüzünden, ama senin bu yazıların ve söyleşilerin bence müspet katkıdan daha ziyade menfi katkı sunmaya başladı politika sahnesine. ha zeki, akıllı memleketini milletini seven samimi ihlaslı birisin biliyorum bir bildiğin varsa ve durum toparlanabilirse o ayrı.ben endişeliyim açıkçası bu kadar sert eleştirmenden haklı olduğunu kabulle beraber elini daha fazla ağırlaştırma bence derim. yoksa sokağa çıkamaz olacak politikacılar ve bu hiçte iyi bir sonuç getirmez kentimiz açısından. ama yeni isimler alternatifler oluşmuşsa kafanda onu bilemem tabi ki. bir kahve içme zamanı gelmiş seninle.

  • çavuşoğlu bağımsız aday olacak belli ki ...çok düzgün insanlarıda genellediğine göre ! 2 yıl önce yorumlandı

   geliniz, gazeteciliği bir şantaj bir tehdit aracı olarak kullananlara emek harcamadan kopyala-yapıştır haberciliği yapanlara, her eline fotoğraf makinası alana gazeteci demeyelim." demişsin, reklam karşılığı kaleminle sana ne diyelim çavuşoğlu ?

  • bunları biliyor muydunuz uhm? 2 yıl önce yorumlandı

   basri yıldırımın görevinden alınalı aylar olduğu halde bunun gizli tutulduğunu ve kendisinin görevden alındığını kamufle etmek maksatlı aday adaylığını ilan ettiğini, aslında kesinlikle sıralamaya girmeyeceğini, belediyeye devletin büyük bir operasyon hazırlığı içerisinde olunduğunu,ancak bu operasyonun son anda tehir edildiğini,izmir dosyası ile ve şantaj çetesi dosyası ilede ilintili olan yeni operasyon dalgasının her an beklendiğini, kasıma kadar durum idare edilebilirse, kasımdaki seçimin hemen ardından belediye meclisinin bütçe oylamasında düşürülüp feshedilmeyi planlandığını, nurullah cahanın mehmet altay ile barıştırılma sürecinin arkasında böyle bir gizli anlaşmanın olduğunu, hatta bu anlaşmanın arkasından ali erdoğan ile nurullah cahanın mehmet altayın görüşme gerçekleştirip, cahanın ali erdoğana ben senin yolsuzluklarını deşmiyeyim şimdi, seni getirelim geri sen de benimkileri ört deşme şeklinde ali ile nurullah cahanın anlaştığını biliyormuydunuz. derin duyumlar uhm uyuma

  • mertçe 2 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu yazım dilinize ve söz söyleme kaabiliyetinize hayran olmamak mümkün değil. hiç isim vermemişsin ama ben ali erdoğan'ı, nurullah cahan'ı, mehmet altayı,özkan yalımı,ismail güneşi,dilek yılmazı, ali kurtu,serhat ereni,esat beylerceyi, ismail demireli, ali rıza çümeni, mustafa eğitmeni ufuk uğuru, zafer satıyı, coşkun demiri, mustafa dayıoğlu yalakasını, mehmet erçetini, hakan uludağı, ergün kırdinliyi, mehmet çetini, bakır mutluyu,mesut apaydını, mustafa çetini, ismail vuralı, mehmet nacarı il genel ve belediye meclis üyelerinin tümünü, deva petrolün sahibini, otelci özgöbeği,emine yıldırımı, fatih gündüzü, ayşe yapıcı yinançı, safiye şarbayı, nihayet basri yıldırımı isim isim okudum gördüm ikinci üçüncü ve dördüncü paragraflarda çok iyi beceriyorsun bu işi usta kaleminden dökülenleri okumak keyif verici. adamları sokmuşsun yerin dibine. ille de akp mhp il başkanı ali erdoğan cahan ve özkan yalıma pek yaman giydirmişsin helal olsun çok haklısın. biz senin arkandayız yazın

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366