Uşak Üniversitesi Öğrencilerinin Çözüm Süreci Polemiği!

Uşak Üniversitesi Öğrencilerinin Çözüm Süreci Polemiği!
Geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulunan Uşak Üniversitesi ÖTK Başkanı Seyfullah Aka, Türkiye Öğrenci Konseyi'nin sürece destek vermesi ve bu yönde çalışmlar başlatmasına tepki göstermişti. Bugün de yaptıkları basın açıklamasıyla Ak Parti Uşak Teşkilatı Üniversite Birimi, Aka'nın açıklamalarına tepki gösterdi.

Uşak Üniversitesi öğrencileri arasında da başlayan çözüm süreci polemiğinde ilk olarak açıklamada bulunan ÖTK Başkanı Seyfullah Aka şunları ifade etmişti:

"Gelinen noktada çözüm süreci olarak adlandırılan ve sosyolojik, tarihsel sonuçları üzerine tahliller yapılmadan Türk Milletini etnik bir kargaşaya ve bölünmeye doğru sürükleyen yıkım projesi ile alakalı olarak Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından çözüm sürecinin desteklendiğine dair bir açıklama yapılmış ve bu açıklamanın sözde temsil edilen dört milyon öğrencinin ortak duygusu olduğu galat-ı meşhuru ileri sürülmüştür. Beraberinde gündemi son zamanlarda yine meşgul eden “Akil Adamlar” ‘ın açıklanmasının hemen akabinde Türkiye Öğrenci Konseyi Van Yüzüncü yıl Üniversitesi ev sahipliğinde yine bu fikri sorgulamaksızın desteklediği yönünde bir basın açıklaması düzenleyerek zikredilen akil adamların haricinde bir de “Genç Akil Adamlar” heyetinin kurulması çalışmalarına başlanacağını bildirmiştir.

Eğitim kurumlarını bu tür menfaat ve ikbal kaygıları ile siyasileştirmenin ötesinde ideoloji vesayetine mahkûm eden bu anlayışı bizler Uşak Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak en sert şekilde kınıyoruz. Bu anlamda Türkiye Öğrenci Konseyini Türk Milleti ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ihtiyaç ve vizyonu doğrultusunda samimi bir âhlak ile hareket etmeye davet ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de ifade ettiği gibi “yeni nesil bizlerin eseri olacaktır”.Yarına mukaddes bir miras bırakabilen bir gençlik olma şuuruyla en kalbî hislerimizi Yüce Türk Milletine saygı ile arz ederiz."

Aka'nın ardından bir basın açıklaması yapan Ak Parti Uşak Gençlik Kolları Üniversite Birim Sorumlusu Aykut Eryanık'ta Aka'ya tepki olarak şunları ifade etti:

"Bürokratik oligarşinin ürettiği, Türkiye’nin ideoloji elitleri eliyle kadrolaşmış, Türkiye’nin dünü, bugünü, yarını ,ile alakası olmayan, statik sistemin ürünü olmanın, sisteme olan zekatını kayıtsız, şartsız sisteme tabi olarak ödeyen yapıların maalesef üniversitemizde de konsey başkanlığı düzeyinde karşılık gördüğünün şahidiyiz.

Türkiye’deki eğitim müesseseleri ve üniversitelerimiz tarihinde hiç olmadığı kadar fikir hürriyeti noktasında hem yasa icra eliyle özgür bir düşünce ortamına kavuşturulmuştur. Uşak Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı’nın yayınladığı bildirideki serzeniş ve tahliller tamamen statükonun en şiddetli olduğu  eski dönemlere ilişkin tahlillerdir ve doğrudur. Ama o ideolojik yapıların hayatiyetinin devamı için aklın, bilimin rehberliğinde hareket etmesi geren üniversitelerimizin kutuplaşmasının ideolojik kurumsallaşmanın meskeni haline getirdikleri dönemlerle ilişkilidir. Türkiye’nin idari mimarisinin değiştirildiğinde kendi sultalarının sona ereceğinin endişesini taşıyan sorunlu bir fikri, zihni arka planının dışa vurumudur.

Ülkemizde toplumsal birliği, beraberliği ve refahı amaçlayan; yaklaşık otuz yıldır bitirilemeyen terör örgütünü bitirmeyi hedefleyen ‘’Barış Sürecin’’ Türk milletini etnik bir kargaşaya ve bölünmeye doğru sürükleyen yıkım projesi olarak nitelendiren Uşak Üniversitesi Öğrenci Konseyini Kınıyoruz."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Freedom 8 yıl önce

akp başkanımız eryanık ne kadar da güzel ifade etmiş....evet "türkiyedeki eğitim müesseseleri ve üniversitelerimiz tarihinde hiç olmadığı kadar fikir hürriyeti noktasında hem yasa icra eliyle özgür bir düşünce ortamına kavuşturulmuştur." sadece sizin gibi düşünenlere özgürlükten yanasınız...hala bunları söyleyebiliyorsunuz ya bravo size

Avatar
pervasız kartal 8 yıl önce

KONSEY ADINA KONUŞMADIĞIMI BELİRTMEK İSTERİM : Uşak Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı’nın yayınladığı bildirideki serzeniş ve tahliller tamamen statükonun en şiddetli olduğu eski dönemlere ilişkin tahlillerdir ve doğrudur. diye yazmışsın kardeşim ne güzel BARIŞ her insanın temennisi fakat kurtuluş şavaşında yan yana göğüs germiş atalarımızın arasın da hiç bir anlaşmazlık yokken bu fitnenin nereden geldiğine bakalım önce BOP nin nifak tohumları olan terör için barış getirme gayesindesiniz ve kimle BOP EŞ BAŞKANI ile burada bi soru işareti var bir de sözünde durmayan memleket evlatlarna ateşkes ilan ettik diyip kurşun sıkan pusu kuran mayınlar döşeyen bir örgütten söz edersek bu süreç gerçekten bir yıkım süreci mi yoksa barış süreci mi sen karar ver artık ?

Avatar
Uşaklı yurttaş 8 yıl önce

aklın ve bilimin ışığında üniversite mi, güldürmeyin insanı! ne üretiyor bilim adına? kaç bilimsel atıf yapılmış üniversiteye? uluslar arası kabul edilen kaç yayını var, kadrosu akademik yeterliliği nasıl? işin özü, islam devleti gerekli mi konferansı, şu akpli vekilin de katıldığı evrim teorisi ile ilgili konferans gibi toplantıları düşünüyorum da; bu üniversitede hala akıldan-bilimden söz edenler neyin kafasını yaşıyorlar?

Avatar
Kamuran 8 yıl önce

uşak öğrenci konseyi doğru olanı yapmıştır dikkatli okuyun süreci değil üniversitelerin siyasi polemiklere çekilmesini kınıyor akp gençliği ise abilerinin yolunda akil öğrencilik yapıyor üniversitede bu akp gençliğini takan yok onlar kim oluyor üniversitede konuşma hakkı konseydedir.

Avatar
.... 8 yıl önce

öğrenci konsey başkanın yaptığı açıklama bence gayet doğal birşey çnkü türkiye öğrenci konseyinin böyle bi̇r açiklama yapmaya hakki yok üni̇versitelerin siyasileştirilmesini istemi̇yor sizde akp gençli̇k kollari olsanizda öğrenci̇si̇ni̇z arkadaşim bi̇raz öğrenci̇li̇ği̇ni̇zi̇ bi̇li̇p metni̇n asil epki̇si̇ni̇n ki̇me olduğunu anlayin

Avatar
UŞAK ÜNİAK 8 yıl önce

üniversiteler başkanimizi tebrik ediyorum... ak parti gençlik kollari inşallah bi daha ki dönem konsey seçimlerinide alacaktir...

Avatar
Yalancı A....P liler 8 yıl önce

hayatınız yalan be neyin kavgasını yapıyorsunuz. karşınızda düşman bir ülkemi var? savaş mı var. bir avuç çapulcuyla neyin anlaşmasını yapıyorsunuz. onlar kürt bile değil onlar hayin. sonra ötk başkanı bu üniversitenin öğrencisidir ve öğrenciler adına hertürlü açoıklama yapmaya yetkilidir. cevap veren kim? akp gençlik kolları üniv.sorumlusu yani bir partili. üniv.siyaset sokmaya çalısan misfak birisi. kendine gel akp kendine buası uşak hatta uşak üniversitesi asıl bizler sizi kınıyoruz.

Avatar
Uşak lı Gençliğe teşekkür. 8 yıl önce

11 yıldır iktidarda bulunan ve bu gücününü muhafaza etmek için kırılmalara ve kişilik kaybına uğrayan teşkilat bu konuda tek açıklama yapmadı. zaten bir kısım yöneticiler de sırf iktidarda diye geldi. yöneticiler de bunlar bana sıkıntı olmaz diye aldılar. bu teşkilat tepkisini ancak dışarıdan gelenlerin arkasına gizlenerek yapıyor.