TÜMSİAD Uşak Şubesinden ATAPARK'ta İhtişamlı Buluşma!

TÜMSİAD Uşak Şubesinden ATAPARK'ta İhtişamlı Buluşma!


TÜMSİAD Uşak Şubesi'nin "Bilgilendirme, Değerlendirme ve Sinerji" ismiyle düzenledikleri ve ATAPARK'ta gerçekleştirdikleri programa dernek üyeleri ve basın mensupları katıldı. Geniş katılımlı ve uzun süren etkinliğe bazı daire amirleri de katıldı. TÜMSİAD Uşak Şubesi'nin daveti üzerine programa katılanlar arasında Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kabay, İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal, Halk Sağlığı Müdürü Hakan Ayanoğlu, Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yalçın Atlı, Uşak İşkur Müdürü Zafer Kahraman ve Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Nurullah Cahan da katıldı.

Akşam saatlerinde verilen yemekle başlayan etkinlik TÜMSİAD Uşak Şubesi için hazırlanan tanıtım filmi ile devam etti. TÜMSİAD Uşak Şubesi'nin etkinlikleri ve Uşak'ın anlatıldığı filmin ardından dernek başkan yardımcıları ve başkanın konuşmalarıyla devam etti. TÜMSİAD Uşak Şubesi Başkan Yardımcıları Yakup Erdoğan, Ali Özdiş, Habil Şahin ve Ahmet Demirci'nin ardından Başkan Muhterem Balta'da konuşmasını yaptı.

Başkan yardımcıları sırayla yaptıkları konuşmalarda derneğin iç yapısı, organizasyon-yönetim şeması ve etkinliklerine kadar bir çok detay hakkında bilgiler verdi. Konuşma esnasında dernekle ilgili olarak verilen bilgiler arasında periyodik olarak her ay düzenlenen kahvaltılı-yemekli istişare toplantılarının yapıldığı, dernek üyelerine yönelik kişisel ve mesleki gelişimle ilgili çalışmaların gerçekleştirildiği, genç üyeler için eğitim seminerlerinin organize edildiği, her yıl Ramazan ayında çeşitli yerlerde iftar çadırları kurdukları, Beylerhan Köyü'nün arka tarafında büyük bir alan üzerine ağaçlandırma çalışmaları yaptıkları, sosyal sorumluluk çerçevesinde Van'da meydana gelen depremin ardından bölgeye çeşitli yardımlarda bulundukları da ifade edildi.

TÜMSİAD Başkan yardımcılarının çalışmalar ile ilgili bilgiler verdikleri konuşmalarının ardından Şube Başkanı Muhterem Balta da bir knuşma yaptı. Balta konuşmasında "işadamları dernek ya da kuruluşları deyince akla halktan kopuk ve tepeden bakan insanların toplandıkları yerlerin geldiğini; ama TÜMSİAD olarak kendilerinin bu şablondan çıktıklarını ve aksine halkla birebir iç içe olma yönünde çalışmalar yaptıklarını" ifade ederek "bu yüzdendir ki çalışmalarımız en çokta KOBİ'lere yönelik, KOBİ'leri destekleyen niteliktedir" dedi.

Muhterem Balta üyelerden de dert yakındı. Dernek olarak bir çok çalışma komisyonları kurduklarını fakat üyelerin bu komisyonlara çok fazla katılmadığı ve aktif rol oynamadıklarını da dile getirdi. Bu durumdan üzüntü duyduğunu belirten Balta, bütün üyelerin komisyonlara katılmasını ve aktif olmalarını istediğini de vurguladı.

11 Ocak günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Uşak'a gelmesi nedeniyle o tarihlerde yapamadıkları için etkinliğin bugüne ertelendiğini ifade eden Muhterem Balta, bu vesileyle Uşaklı basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü de kutladı. TÜMSİAD olarak yaptırdıkları büyük bir pastanın kesilmesiyle kutlanan gazeteciler günü için kısa bir açıklama da yapan Balta; Bence Türkiye'de yapılacak son iş gazeteceliktir. Biz tüketici olarak bu mesleğin ortaya koyduğu ürünlerin meydana geliş aşamasını bilmeden sadece yayınları takip ediyoruz, fakat basın emekçileri ciddi çalışmalar sergileyerek bu ürünleri meydana getiriyorlar. Üstelik yüksek maliyetleri olmasına rağmen gelirlerinin de o derecede az ve kısıtlı olduğu göz önünde bulundurulduğunda çok zor bir meslek olduğu ortaya çıkmaktadır" diyerek Uşak basının da yaşamış olduğu ve içinde bulunduğu önemli bir sıkıntıya da değinmiş oldu.

Etkinlik derneğe katkı sağlayanlara verilen plaketler ve yeni üye olanlara takılan rozet törenlerinin ardından sona erdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.