Fethullah Gülen CIA Ajanı mı?

Fethullah Gülen CIA Ajanı mı?

 Fethullah Gülen niçin Amerika'da ve Niçin Türkiye'ye gelmiyor yada gelemiyor? ABD'de CİA arazisinde kaldığı ve CİA Ajanlarının kefaletinde Amerika'da kaldığı doğru mu?

Son günlerde Fetullah Gülen'e bağlı olduğu öne sürülen bazı okulların Rusya'da kapatıldığı gerekçesinin ise Fethullah Gülen'in CİA Ajanı olmasının gösterildiği iddiası basına yansıdı peki bu iddialar doğru mu?

Fethullah Gülen önderliğinde kurulduğu iddia edilen ve fahri başkanının yine Fethullah Gülen'in olduğu bilinen Gazeteciler ve Yazalar Vakfı abant konsulünde tartışmaya açtığı konularla ne yapmaya çalışıyor..

Dinler arası diyalog bir çeşit postmodern misyonerlik mi? Fetullah Gülen'in sağ kolu olarak bilinen Ahmet Şahin Ehli Kitapla (Yahudi ve Hristiyanla)  Amentüde ittifakımız var başlıklı bir köşe yazısı yazdı mı? Peki Zaman gazetesinde yayımlanan bu yazıdaki iddialara İslam'ın ve Kuran'ın cevabı ne?

Fethullah Gülen Papa'ya Cenap diyerek uluhiyet atfeden bir hitapta bulundu mu? Yine Papaya Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmak ve bu misyonun tahakkuk edişini görmek istiyoruz dedi mi? Fethullah Gülen yoksa iddia edildiği gibi gizli kardinal olabilir mi?

Ergenekon'un kilit ismi Kanada'da ikamet ettiği iddia edilen ve kendisini haham ve eşcinsel birisi olarak tanıtan Tuncay Güney Samanyolu Tv de çalıştımı? Yine kilit isimlerden bazıları ile Fetullah Gülen'in bağlantısı var mı?

Tüm bu ve buna benzer iddiaları köşe yazarımız Vedat Orhan sizler için kaleme aldı. Bu iddialarla ilgili bir çok yönden farklı bakışaçıları ile ele alınmış yazı dizisi çok yakında Uşak Haber Merkezinde yayımlanacak..

Yazının 1. bölümü için tıklayın

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
metin dönmez 9 yıl önce

yahu senin çapın nedir ki? fethullah gülen hakkında dosya açıyormuş, sevsinler dosyanı..

Avatar
İsmail Vural 9 yıl önce

İtalyada Gladio Örgütü çıktı .Bu yargılanırken Türkiye de uzantısı olduğu açıkça belirtildi. Türkiye deki uzantısı Ergenokondur. İtalyadaki yapılanması Mason lmocası ve esasen arkadaki güç siyonizmdir. Ülkemizdede arkadaki güç siyonistlerdir. Nedense hepsi en ulusalcı geçinirler. Bu ergenokon kime karşı buran bilin. bu işi siyonistler yaptırıyor. yapan da ergenekon. Diger konuya gelince diyoloğ ise diğer dinler hristiyanlık ve musevilik birbirini kabul ediyonr. Ama islam ı kabul etmiyor. Diyoloğu kabul edince de islamı tanımışoluyorlar. Tanındıktan sonra zaten kendi dinlerinin hükmü ortadan kalktığı açıktır. Diyolog yapan insanlar islamı çok iyi bilenlerdir. Zaten bu nedenle diğer din mensupları bu diyologa girmek istemiyorlar. Biliyorlar ki girdiği anda tamamen kötü niyetli değilse müslüman oluyorlar. Bunlar o kadar hizmet eden ve insanlığa ve eğitime faydalı insanlar. Hiç bir iş yapmayanlar ancak bunu yapar.

Avatar
Mesut Duymuş 9 yıl önce

Meyva veren ağaç her zaman taşlanmıştır vede taşlanacaktır.Dünya hocaefendinin ne yaptığını görüyor, benimsiyor ve akın akın bu hizmete koşuyorlar.Malesef bazı gruplar, bu hareketlerden hoşlanmadığı için, çok klasik çamur at izi kalsın politikası uygulamaya çalışıyorlar.Fakat millet eskisi gibi değil,millet uyandı kimin ne yaptığını vede ne yapmaya çalıştığını biliyor.Ben derimki, tüm engellemelere karşıda,sensiz de,bensiz de bu kervan yürür...

Avatar
ali rıza 9 yıl önce

Sayın Vural, asıl müslümanın diyalogdan yana olması gerektiğini söylüyorsunuz lakin; Yahudi ya da Hıristiyan biri İslam'ı din kabul olarak kabul ettiği için değil, ortak dini konularda uzlaşı olması için diyalog kuruyor. Bu örgüt aracılığıyla, Hıristiyanlık'ın geçmişinde olduğu gibi olduğu gibi İslam'da da ılımlı yorumlar gündeme getiriliyor. Türkiye'deki Ilımlı İslam tartışmalarını hatırlayın. Bunu en çok Batılı ülkeler (öz. ABD) destekliyor. Ilımlı İslam denilen ve aslında reforme İslam olan anlayışı günümüzde her türlü sermayeci-ticari ilişkileri açığa çıkmış olan bir cemaat yapılanması savunuyor. Üstelik bu grup, kendi yapılanmalarına karşı çıkanlara Ergenekoncu yaftası yapıştırmaktadır. Malum kanallarındaki haberleri hatırlayın. 45 dakika haberin 35 dakikası Ergenekon. Trt'de Ergenekon'la ilgili bazı itiraflar yayınlanmıştı. Uzun süre de o konuşmalardan bazı bölümlerin (Emniyetteki Gülen yapılanması olduğu iddiası) çıkarıldığı belirtilmişti.

Avatar
ad soyad 9 yıl önce

siz kimsiniz ki hoca efendiye iftira ediyorsunuz. hoca efendinin ne papaya cenap demesi ne de papalık konseyi misyonunun bir parçası olmayı arzu ediyorum demesi asla ve kathaa münkün değildir.bu karalamalar ıspati mümkün olmayan içi boş lakırdıdan ibarettir. bu sözleri sözleyen haşa dinden çıkar. koskoca hoca efendi bunu görmemiş mi ki böyle sözler söylesin. belgesiz knuşmayın kimseye iftira etmeyin iyi araştırın

Avatar
ali rıza 9 yıl önce

Yine Ergenekoncu olduğu iddia edilen bazı kişilerin telefon rehberi kayıtlarının Emniyet'te yüklendiği ortaya çıkmıştı. Bir de bunun üstüne ses kayıtlarının neredeyse çoğunun STV kanalında yayımlandığını düşünüce aklım netleşiyor. Fethullah Gülen kendinden mesuldür ama hayatında bir sürü soru işareti var. Bu soru işaretlerine verdiği yanıtlar da tatmin edici değil. Üniversite ev yapılanması da, dersanecilik yapılanması da çok soru işareti taşıyor kanımca. Niye böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorlar? Bunların hepsini vatan millet Sakarya diye açıklayamazsınız herhalde. Şunu da merak ediyorum kendisi ABD'de konaklıyor uzun süredir, nasıl oluyor? Benim bildiğim ABD, İslamcılara (ya da bazılarının dediği gibi söyleyeyim: Kanaat önderlerine:) ) göz açtırmamalı. Klavye şakirtlerinin gayretleriyle çağın alimi seçildi ya büyüğümüz belki ondandır, ne dersiniz! Avukatsınız iyi bilirsiniz; iddia ortaya atarken hiç kimseye -kendisi kabul etmedikçe- siyonislerdir dememelisiniz.

Avatar
... 9 yıl önce

niye gelmiyor glesin hespa verilcekse versin devam etsin iktidar gibi buda abd yanaşması kör olduk uyan ey haklımm

Avatar
israfil yücetepe 9 yıl önce

Bir kez hayatınızda Hocaefendiyi anlamaya çalışın. Ama bir kez... Anlamak için Allah'a dua edin, gözyaşı dökün, insanlığa hizmet edin. Bu uğurda herkesin kapısını çalın. Fethullah Gülen'i anlıyamıyorsunuz, bari İstanbul'daki Nalıncı Babanın hikayesini okuyup anlamaya çalışın. Ama hayır, dünya kurulalıdan beri Hakk ile Batıl mücadele edecektir. Elbette herkes istediği yeri tercih etme hakkı vardır.
Sonunu bile bile de insan düşmezki...