Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu kuruluşundan bu yana Uşak Haber Merkezi ve Son Nokta Gazetesinin Fetö ile mücadele sürecini anlattı.
banner431

Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu kuruluşundan bu yana Uşak Haber Merkezi ve Son Nokta Gazetesinin Fetö ile mücadele sürecini anlattı.

Uşak Haber Merkezi köşe yazarı ve gazeteci Mustafa Yüce’nin hazırlayıp sunduğu programa konuk olan Uşak Haber Merkezi editörü Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu'ndan Uşak gündemine bomba gibi düşecek açıklamalar.

Geçtiğimiz hafta içinde Facebook sayfasından yaptığı bir paylaşım ile beraber FETÖ soruşturmasına müdahil olacağından bahseden ve kendisi ile öteden beri siyasi yada idari makamlarının verdiği güçleri kullanarak uğraşan ve adata zulmeden FETÖ Örgütü üyelerinden şikayetçi olacağını duyurmuştu.

Gazeteci Mustafa Yüce o paylaşımı hatırlatarak Çavuşoğlu’na; Uşak Cumhuriyet Başsavcılığına verilmek üzere hazırladığı şikayet dilekçesinin içeriğine ilişkin bilgi vermesini istedi. Mustafa Yüce’nin sorusu üzerine Gazeteci Çavuşoğlu 2010 Yılında Uşak Haber Merkezi isimli internet gazetesini, hemen ardından haftalık Gündem Gazetesini ve daha sonra Son Nokta Gazetesini hangi mantıkla kurduklarını ve gazetecilik işine nasıl girdiklerini anlattı.

Memuriyeti döneminde Fetullahçıların 1998 yılı itibarı ile Dinler Arası Diyalog faaliyetlerine başlamasıyla beraber Fethullah Gülen’in Papaya yazdığı mektupla birlikte yaptıkları faaliyetlere karşı mücadele verdiğini anlatan Çavuşoğlu, o zamanlar gençlerimizin hristiyanlaştırılmasından kaygı edindiğini belirten ayrıca İslamın özünden uzaklaştırılarak maneviyatının içinden çekip alınmasının planladığını fark ettiğini belirten Çavuşoğlu biz sırf bu sebeplerle Allah için ve gelecek nesillerimiz için dilimiz döndüğünce bu yapıya karşı durduk ve kendi çapımızda mücadele verdik dedi.

Daha sonra bu mücadelenin ferdi şekilde mücadeleyle mümkün olmayacağını anlayınca kurumsal bir kimlik kazanarak kitlelere ulaşmamız gerektiğini fark ettik böylece gazeteci kimliği edinerek gazete kurma kararı verdik diyen Çavuşoğlu; Uşak Haber Merkezi kurulur kurulmaz “Uşak’ı Yönetemeyenler” ve “Fethullah Gülen CİA Ajanı mı?” Başlıklı iki ayrı yazı dizisini yayımlamaya başladıklarını ve Uşak’ta her iki yazı dizisinin de çok ses getirdiğini anlattı. Fethullah Gülen Grubunun gerek ulusal çaptaki faaliyetlerine gerekse yerel bazdaki kadrolaşma başta olmak üzere gösterdikleri faaliyetleri sıklıkla eleştirdiklerini dile getiren Gazeteci Çavuşoğlu; bu yazıların yayımlanmasıyla beraber önce Fethullah’ın Uşak İmamı dedikleri kişinin mütevelliden olduklarını söyleyen bazı isimler ile ziyarete geldiğini anlattı.

Ziyarete gelen isimlerin bazılarını da röportajda veren Çavuşoğlu görüşmenin içeriğini şu şekilde anlattı. İmam dedikleri insana Yahudi Hristiyan Cennete girer mi? Diye sorduğunu ancak Hocanın cevap verememesi üzerine sizi hoca olarak dinlemeyeceğimiz anlaşıldı demek ki sizi siyasetçi gibi muhatap kabul etmek durumundayız. O halde buyurun konuşun dinleyelim dediğini ve nezaketen dinlediğini anlatan Çavuşoğlu gelen heyetin reklam tekliflerini de geri çevirdiklerini söyleyerek biz Allah’a da kanun adamlarımıza da hesap vereceğimizi bilerek yazılarımızı yazıyoruz merak etmeyin ama yine de ikazlarınızı dikkate alırız diyerek uğurladıklarını söyledi.

Çavuşoğlu yazılar devam edince kendilerini bu sefer Avukat Uğur Çakmak ve yanında çalışan Ali İzzet Karaağaç gibi bazı avukatların kendilerini arayarak tehdit ettiklerini ve şikayet dilekçesinde bu hususlara muhakkak değineceğini ifade etti. Ayrıca Avukat Uğur Çakmak yanı sıra Coşkun Mavioğlu ve Erol Aydın gibi bazı avukatların yıllar evvel Uşak’ta Deri işi yapan Atatürk’ün İstihbarat Subayının torunu Meriç Tumluer beye türlü eziyetler ettiklerini de anlatarak Meriç Tumluer’den Uşak’ta başına gelen ve çok sonradan öğrendiği bu olayla ilgili Uşak adına özür diledi.

Fetullahçı grubun diğer gazetecileri kendilerine karşı örgütlemek adına ve Uşak Haber Merkezi ekibini dışlattırıp yok sayabilmek adına Gazeteciler Çecimyeti derneği kurdurduğunu anlatan Gazeteci Çavuşoğlu Abdurrahman Yavuz’un başkanlığında kurulan sözde Gazeteciler Cemiyetinin yaptıklarına değinirken o dönem şimdilerde FETÖ’den mahkum olup cezaevinde bulunan Hazim Sesli’yi, Milletvekili seçtirebilmek adına CHP Adayı Dilek Yılmaz’a kurulan kumpası nasıl dağıttıklarını da anlattı. Dilek Yılmaz’a kurulmaya çalışılan komployu nasıl önlediklerini anlattıktan sonra Sesli’nin bu sefer benzer bir kumpası UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet’e kurdurduğu ve istifa için zorladığı sırada kendilerinin nasıl destek vererek UTSO’ya fetullahçıların çöreklenmesinin önüne geçmeye çalıştıklarını da anlattı.

Gazeteci Mustafa Yüce’nin hatırlatması üzerine Uşak Üniversitesine o dönem Rektör adayı olan daha sonra FETÖ’cü olduğu gerekçesi ile meslekten atılan Hakan Altıntaş ve halen Üniversitede memur olan Sezai Demirtaş ile ilgili bilgi paylaşımında da bulunan Çavuşoğlu; Uşak Üniversitesinde FETÖ ile yaşadıkları mücadeleye de değindi. Ayrıca bu hususlarda da Savcılığı bilgilendireceklerini belirtti. Yine Yüce’nin hatırlatması ile beraber dönemin Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın’ın kendilerine yönelik taarruzlarını da ve bunları nasıl göğüslediklerini de anlatan Çavuşoğlu, ayrıca Ali Erdoğan döneminde belediye kanadından gördükleri haksızlıkların yanı sıra Emniyet Müdürlüğünde görevli bazı polis müdürlerinin de kendileri ile nasıl uğraştığını dilekçe de yazacağını anlattı.

Gazeteci Mustafa Yüce’nin Çavuşoğlu’na anlattıklarınızdan anlaşıldığı üzere bu dilekçe sadece Adliyenin değil bütün Uşak’ın gündemine düşeceğe benziyor demesi üzerine Çavuşoğlu; Adliye’de görevli Savcı ve Hakimlerden tutun, cezaevinde bulunan bazı polis müdürlerine yada Emniyette görevli kimselere Milli Eğitimde idarecilik yapan isimlerden Belediye yada başka kurum çalışanlarına, halen cezaevinde bulunan yada yargılaması süren pek çok fetöcüye belki de 100’e yakın ismin tanık yada sanık olarak ifadesi alınmak durumunda kalacak dolayısıyla mecburen şehrin gündemine oturacak şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu ayrıca verdikleri bu mücadelenin neticesinde Devletin ödül olarak gazetelerini kapattıklarını da hatırlatarak gazetenin açılması içinde gerekli hukuki mücadeleyi ve haksızlık ve hukuksuzluklara karşı durmayı sürdüreceklerini de belirterek sözlerini noktaladı…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.