İlhan Cihaner ve Ömer Faruk Eminağaoğlu Uşak'ta

İlhan Cihaner ve Ömer Faruk Eminağaoğlu Uşak'ta

Erzincan eski başsavcısı ve Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Adayı İlhan Cihaner, Yarsav ve Yargı-Sen kurucu başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Birleşik Kamu İş Genel Başkanı Hasan Kütük panel için Uşak'a geliyor.

Uşak Eğitim-İş Şubesi tarafından düzenlenen Cihaner, Eminğaoğlu ve Kütük'ün konuşmacı olarak Hukuk Devleti ve Yargı Bağımsızlığı konulu panel 28 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00'da İstanbul 1 No'lu düğün salonunda gerçekleştirilecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Olağan Şüpheli 9 yıl önce

Bu arkadaşlar Yargı elden gidiyor diye feryat figan ediyorlardı. ama biz biliyoruz ki onların derdi YARGI'M ELDEN GİDİYOR. Buna karşı koymak için darbe planlamaktan bile geri durmuyorlar. Ben protesto ediyorum bu insanları. Uşaklı da gereken protestoyu kendilerine göstermelidir.

Avatar
sadık 9 yıl önce

tüm haberlerinizde önemli ya da önemsiz tüm yayınlarınızda en az 3 foto karesi yayınlayan uşakhabermerkezine bu haberi fotusuz geçmek zor ama çok eksiklk bence.Türkiyenin en önemli hukukcuları ilimize geliyor ve sadece 2 satır haberden ibaret..

Avatar
sasa ilic 9 yıl önce

ben de olagan supheliye katılıyorum. bunlar hukukcu filan değil. Darbe davasından sanık zatlar. ne anlatacaklar.nasıl darbe planı yaptıklarını mı? yoksa nasıl enselendiklerini mi?

Avatar
yüce 9 yıl önce

siyaset ve hukuk kavramlarının tam olarak ne olduğunu bilmeyen maksatlı cahiller tarafından, yaptığı "evrensel hukuk bilimi" ölçütlerindeki açıklamanın siyasi olduğu sanılan hukuk adamı.
kavram kargaşası yaratarak, insanları yıpratma, konuyu saptırma yöntemi o kadar akıl almaz boyuta geldi ki, demokratik tepki göstermek için meydanlara çıkan kalabalıklar bile darbecilikle suçlanır oldu. hükümetin karşısında olmak = darbecilik gibi bir denkleme indirgendi kavramlar.
sivil toplum örgütlerinin temel görevidir oysaki, toplumu, muahalefeti ve hükümeti gerektiğinde yanlışları ifade ederek aydınlatmak, tepkisini ortaya koymak. böyle bir girişim de siyasi olmak ile yaftalanıyor ülkemizde.
bilim adamları susacak, sivil toplum örgütleri susacak, öğrenciler susacak, yazarlar susacak... yanlışları kim dile getirecek?
bu demokraside muhalif olma hakkı yok mudur, insafı kurumuş kardeşlerim?

ağzını açanın ağzına vurulduğu bir rejim asla demokrasi olamaz!.

Avatar
metin 9 yıl önce

Yorumları okudum, gülsem mi ağlasam mı karar veremedim, malum cemaat yayın organlarının ağzıyla burada ismi geçen iki cumhuriyet savcısını darbe planlamakla suçlamaları bu insanların körlük , cehalet ve dalalet derecesinin ulaştığı boyutları malesef tüm çirkinliğiyle göz önüne sermektedir.Birisi soruyo:- ne anlatacaklar ? nasıl darbe planladıklarını mı diyo :D Eğer bu ülkede sizingibilerin yaptığı gerici darbe olmasaydı sen görevi başındaki iki cumhuriyet savcısı hakkında bu şekilde iftira ve ithamlarda bulunabilirmiydin ? Bu insanlardan biri kimliği bilinmeyen bir gizli tanığın yarım sayfalık iddiasıyla, yaptığı cemaat soruşturması sürerken görevi başında, diğeride hakim ve savcıların iktidar erkiyle maruz kaldığı baskıları millete ifşa ettiği için hedef ilan edilmiştir. Bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmek dünyadaki en büyük ahmaklıktır.

Avatar
isimsiz takipçi 9 yıl önce

Arkadaşlar İlhan Cihaner hakkında ileri geri konuşabilme hakkına sahip olmak için bu ülke yararına ne yaptınız.. Kulaktan dolma sözlerle yorum bırakmak ne kadar ahlaki sizce.. Cihaner cemaatin tekerine taş koydu diye mi bu saldırınız.. Aslan gibi yiğit bir hukuk adamı idi şimdi de aslan gibi bir siyaset ve devlet adamı..

Avatar
Olağan Şüpheli 9 yıl önce

Darbe şakşakçısı arkadaşlar. Olayın (içinde hiç bulunmadığım) cemaatle ne ilgisi var. Dedim ya YARGINIZ elden gidiyor diye bütün haykırışlarınız. Ağzından salyalar akarak ellerini havaya sallardı gelecek zatlardan biri. Ne oldu Hakim ve Yargıçların seçtiği bir HSYK meydana çıktı.Listeniz yerle bir oldu. Biz her türlü zorbalığı yaparız nasılsa hukuk bizden yana diye düşünürdünüz. Artık daha özgür ve daha tarafsız olduğunu düşündüğüm bir yargı var. Cihaner elbet hukukun önünde diz çökecek. Elbet (varsa) cezasını çekecek Yoksa vekilliğe bu kaçış niye.

Avatar
yiğit efe 9 yıl önce

şu yazdığın yorum seninde 80 darbesinin mahsülü gerici tayfadan olduğunu açıkça ortaya koymuş.-ağzından salyalar akan canlılar, köpek diye isimlendirdiğimiz hayvanlardır, sen burda değerli savcımızı köpek olarak nitelemişsin, zorbalıkla birde darbe şakşakçılığıyla suçlamışsın bu kadar hakareti bi arada kullanman çok seviyesiz ve terbiyesiz bir kişi olduğunu ortaya koyuyor.Vekilliğe kaçış meselesini dokunulmazlığı kaldırmayanlara sor bakalım ne dicekler. Yaptığın hakaretleri sanal ortamda paylaşma, insanlara hakaret etmek basit bir mesele değildir, benden söylemesi.