İyi Parti gerçekten İYİ'yse Uşak İl Başkanını görevden almalı

İyi Parti gerçekten İYİ'yse Uşak İl Başkanını görevden almalı

İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş'ın; Nurullah Cahan'ın Belediye Başkanlığına ilişkin bazı iddilara dayanarak Uşak Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusundan bir netice alınıp alınamayacağı sorusuna yanıt veren Çavuşoğlu; İyi Parti kurumsal olarak işin arkasında sağlam durabilirse yani yerel seçimlerde aldığı oy kadar bir çapa eriştirebilirse tepkisini o zaman sonuç almak pekala mümkün olabilir şeklinde ümitvar konuştu. Şehir yada ülke siyasetine dair yaşanan gelişmelere genelde tiyatro deyip çıktığını belirten Gazeteci Çavuşoğlu bu sefer aynı şeyi söylemeyeceğini çünkü yaşananların bir tiyatro gibi durmadığını belirtti.  Siyasi gelişmelerin genelde tiyatro olduğunu , şehir siyasetinde etkin aktörlerin çoğunun iktidar ve muhalefet ortak senaryolar da rol aldıklarını söyleyen Gazeteci Çavuşoğlu; CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın öteden beri pek çok ortak iş tuttukları bilinen AKP'li eski belediye başkanı Nurullah Cahan ve ekibi ile birlikte İyi Parti adayını desteklediğini düşünürseniz ve bunun yanısıra MHP'nin sıradan bir üyesinin değil İl Başkanının yine o dönem de belediyede taşeron firmadan maaş temin edildiği ve bunun belgesinin yayınlandığını da ilave edip düşünürseniz tiyatroyu çok rahat görebilirsiniz dedikten sonra lakin son zamanlarda İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş'ın şahsında son günlerde gelişen siyasi hareketliliğin aynı şekilde tiyatro deyip geçiştirilemeyecek boyutta olduğun söyledi. İşin tiyatro olmaktan çıktığını görmek için zaten kimler destek oluyor kimler köstek oluyor? Sorusunun cevabına bakmakta yeterli. İyi Partinin il başkanının imza atmaması bu suç duyurusunun samimi olduğunu bize gösteriyor. Çünkü biz İyi Parti İl Başkanının tiyatrocular arasındaki siyasilerden olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden bu girişim sonuç alabilir ve zaten halkta ciddi destek buldu, bırakın İyi Partilileri yada CHP'lileri Ak Partililerden bile destek olan ciddi bir kitle oluştu şeklinde konuştu.

AKP'li eski belediye başkanının MHP Eski İl Başkanına taşeron firmadan maaş temin ettiğinin belgesinin sırf MHP'yi küçük düşürmek ve MHP'ye oy verenlere güç gösterisi yapmak için kasıtlı olarak sızdırıldığını düşündüğünü söyleyen Çavuşoğlu, malum belgenin o zamanki sızdırılma amacının MHP'lilere bakın ben sizin İL BAŞKANI'nızı bile maaşla beraber kendime ram ettim ne var bunda gelin size de iş ve aş verelim benimle beraber hareket etmekten başka çareniz yok algısının oluşması olduğunu söyleyen Çavuşoğlu; 2017 yılında isitfası istenen Belediye Başkanları arasında da ismi geçen Cahan'ın istifa edeceği haberi Kanal D'de haberleştirilince bütün Uşak özellikle de CHP'ye oy veren kitle sevinmiş idi. Hemen ertesi gün Özkan Yalım belediyeye gitti ve Cahan'la beraber fotoğraf verdi. Cahan demek istiyordu ki ey istifa haberim için sevinen CHP'liler bakın sizin Milletvekiliniz bile benimle beraber bana bir şey olmaz. Nitekim o dönem Özkan Yalım'ın kamyonlarının UTAŞ için çalıştığı da herkesin malumu zaten dedi. Asıl yolsuzluk yada hukuksuzluklartın belediyeden ziyade UTAŞ'ta yaşandığını düşündüğünün altını çizen Çavuşoğlu; Uşak Belediyesindeki yolsuzluklarla beraber UTAŞ'ın da ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. UTAŞ'taki yolsuzlukların aynı UMPAŞ'ta bir zamanlar yaşananlar gibi daha aleni yapıldığını düşündüğünü de sözlerine ilave etti. İyi Parti ile her konuda birlik olan ve kendi adayı varken İyi Parti adayını desteklediği bilinen CHP Milletvekili Özkan Yalım'ın İyi Partiye olan ilgisini birdenbire kesmesinin mandiar olduğunu belirten Çavuşoğlu; Muhammet Gür aday iken İyi Partinin her türlü etkinliğine destek veren Yalım İyi Parti Nurullah Cahan'la ilgili suç duyurusunda bulunurken neden destek olmadı acaba? Sorusuna da yanıt aradı. Yine seçimlerde şehire aşık olduklarını söyleyen İyi Parti adayı Muhammet Gür CHP Adayı Asım Kalelioğlu ve MHP Adayının neden sesinin soluğunun çıkmadığını ve Uşak'a dair meseleler de neden önayak olmadıklarını da sorguladı. Seçilemeyince şehire duydukları sevgi ve aşk bitti mi? Sorusuna da yanıt aradı. Hani bu partilerin adayları şehri çok seviyorlardı? Şehrin insanın hakkı gasp edilmiş parası çar çur edilip belediye batırılmış sesiniz neden çıkmıyor? Şehrin insanın hakkını aramayanlar şehre sevgi yada saygı besliyor olabilirler mi? İyi Parti İl Başkanı ve adayı işin içinde dğeilse kurumsal bir tavır olmaktan çıkmaz mı bu suç duyuruları? Bu durumda İyi Parti Genel Merkezinin tutumunu asıl merak ediyorum. Acaba bu il başkanını görevde tutmakta ısrar edecekler mi? Gibi soruları da kamuoyu adına gazeteci kimliğini kullanarak soran Çavuşoğlu; Mehmet Çakın'ın şu şartlarda belediye başkanlığı yapmasının da pek mümkün görünmediğinin altını da çizdi. 

Kendisinin MHP Uşak İl Başkanı Ayhan Kınden il yaptığı görüşmeye de değinen Gazeteci Çavuşoğlu, MHP İl Başkanının Mehmet Çakın'dan ümitvar olduğunu ve iş adamı kimliği sebebilye işin içinden çıkabileceğine inandığını söylemesi üzerine Çakın'la ilgili verdiği cevabı da aktardı. Çakın'ın başarılı bir işadamı falan da olmadığını, kendisini konti garanti para kazandıracak bir iş sahibi yaparak Devlete iş yapan bir firmanın başına geçirenlerin şimdi de istifasını bile onaylamayarak sen kimsin? Ne istifası? Otur oturduğun yerde şeklinde tepki gösterdiklerini belirterek Çakın'ın kendisini iş adamı yapanlarca belediye başkanı adayı yapıldığını hatırlatarak esaretini belirtti ve yaptığı iş kazandığı para belediye başkanlığını bu şartlarda becerebileceğini göstermez şeklinde değerlendirme de bulundu. Belediyenin kasasında para olmayıp her yerin ve iş makinalarının icralık olduğu gibi elinde ciddi bir kadro olmadığına da değinen Gazeteci Çavuşoğlu; zaten Çakın'ın arkasında ciddi bir halk desteğinin de olmadığını kaydederek halk desteği olmadan bu işlerin yapılamayacağını da belirtti. FETÖ'den işten atılanlarla belediyeyi yönetmeye çalışan Çakın'ın belediye de kimsenin sevmediği tiplere hala şans verirken sorulduğunda alternatifinin olmadığını da söyleyerek geçiştirdiğini bu halde yani elinde kadrosu olmayan ve şehri yada şehrin insanını da tanımayan Çakın'ın ilerleyen günlerde yeniden istifaya mecbur kalacağını ve belediyeyi yönetemeyeceğini söyledi. Mehmet Çakın'ın İyi Partili meclis üyelerine gidin lütfen suç duyurusunda bulunun biz iktidardayız bir şey yapamıyoruz yukarıdan baskı görüyoruz diyerek suç duyurusunda bulunulması halinde gerekli bilgi yada belgeleri vereceklerini söylediğine emin olduğunu söylerken, bu baskı neden acaba? Sorusuna da yanıt aradı. MHP Genel Merkezinden Uşak Belediyesi ve UTAŞ'a iş yapan firmalarla ilinti olduğu konuşuluyor AKP Genel Merkezinde de var mıdır? Elbette olabilir şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu daha sonra geçtiğimiz günlerde İyi Partiden istifasını açıklayan Uşak Haber Merkezinin eski köşe yazarlarından Ahmet İtil'in kendisini arayarak kendisinin kullanılıyor olabileceğini söylediğini de belirttikten sonra Ahmet İtil'in sitem ettiğini ve kendisinin bu konudaki emeklerinin yendiğini düşündüğünü aktartdığını söyledi. İtil'in daha önce MHP'den Uşak Milletvekili seçilen ve Yahudi Kuruluşu olarak bilinen CFR'de yönetim kurulu üyesi olduğu bilinen Durmuş Yılmaz'ı da aradığını ne İl Başkanının nede bir başkasının umrunda olmadığını bu konuda yani suç duyurusunda bulunulması konusunda kendisinin zorlamaları sonuç vermeyince İyi Partiden istifa ederek bu konuya dikkat çektiğini belirttiğini söylediği Ahmet İtil'in de sözlerini söylemek zorunda olduğunu belirten Çavuşoğlu ben yine de samimi olduklarına ve sonuç alacaklarına inanmak istiyorum şeklinde değerlendirmeler de bulundu. Çavuşoğlu ayrıca Cahan'ın yargılanması meselesinin samimiyete ilişkin adeta bir turnusol kağıdı halini aldığını belirterek, baktığınız da kimler Cahan'ın yargılanması için destek oluyor? Kimler sessiz kalıyor yada kimler köstek oluyorsa ışıklar yanmış oluyor dedi. İyi Parti Merkez İlçe Başkanının yaptığı bu çalışmaya destek vermeyen hatta yapılan suç duyurusuna imza atmayan İyi Parti İl Başkanının Uşakta adaylık noktasında partiyi Muhammet Gür ismine mecbur ettiğini belirterek İyi Parti Genel Merkezinin yaptığı yanlış hamlelere son vererek mevcut İl Başkanını görevinden alarak düzgün bir İl Başkanı ile yoluna devam ederse en azından Uşak anlamında başarıyı bulabileceğini söyledi. Partilerin zaten boşaldığını ve giren çıkan olmadığı gibi kimsenin siyasete girmek istemediğini belirten Çavuşoğlu; bütün partilerdeki yönetimlerin çok vasat olduğunu belirterek 30 Kişiyi arkasına alan akıllı işi düzgün ve parası olan insanların istedikleri partinin yönetimini alabileceğini belirterek hangi partiye giderseniz gidin aynı kafayı yaşadığınız otuz yada kırk arkadaşınızla o partinin Genel Merkezi size görev vermek zorunda kalır yada kongereye götürmey mecbur olurlar sizde alırsınız üyeden yetkiyi çok rahat dedi.

Gazeteci Ali Rıza Tufan'ın, Uşak'ın Fetö'nün merkezi olduğu konuşuluyor. Yetmiyor Mart 2014 seçimlerinde CHP'ye tam destek şartı için bizzat Fetullah Gülen'in haber yolladığı Kılıçdaroğlu Ali Erdoğan'ı aday yapmak istiyor olmayınca seçim sonrası 2014 Eylülünde yani Cahan'ın seçildiği Mart seçimlerinden sadece 6 ay sonra Uşak'tan seferberlik başlatmak istediğini, yine Baykal'ın yada Bahçeli'nin de Uşakla yada Uşak Haber Merkezi ekibi ile zaman zaman artan yada eksilen özel ilgisinin olduğunu belirterek sizce bu Uşak'a özel ilginin sebebi nedir? Yada Uşak neden FETÖ yada METÖ Benzeri yapılanmaların merkezi olma durumunda kaldığını düşünüyorsunuz? Sorusuna da yanıt veren Çavuşoğlu; Uşak neden FETÖ'nün merkezi seçildi sorusunun aslında Fetullah Gülen'e sorulması gerektiğini belirttikten sonra yine çarpıcı değerlendirmelerde bulundu ve değişik bakış açıları ortaya koydu.

Fethullah Gülen'in Uşak'ı öteden beri merkez edindiğini hatta Dolunay Sitesi civarında bir evde ikamet edeceğini Uşak'a yerleşeceğinin o dönem konuşulduğunu belirten Gazeteci Çavuşoğlu, kendi tahmini olarak, planlarının Uşak'tan bir lider çıkarmak ve O lidere mehdivari bir süs verip Fetullah Gülen'i de Mesih ilan etmek olduğunu düşündüğünü belirtti. 2011 Seçimlerinde Hazim Sesli'nin AKP 3. Sıra Milletvekili adayı yapıldığını ve 3 milletvekili çıkarma başarısını göstermesini ve rekor oyla vekil olmasını beklediler. Akıllarınca AKP 2011 Seçimlerinde rekor oy alacaktı 3 Milletvekili birden çıkartacaktı ve bu başarı Hazim Sesli'ye mal edeceklerdi ve Hazim Sesli gürültülü bir biçimde Millet Meclisine girecekti dedi. Tabi Mecliste de Fethulah'ın da gücü kendisine olduğu gibi tahsis edilen bir Vekil olarak bazı sanal başarılara imza atacaktı ağzı da zaten iyi laf yapıyordu o zaman ve Hazim Sesli yada o sinerjinin oluşturduğu başka bir siyasi aktör ileride Bakan hatta Başabakanlık yapabilecek düzeye taşınacaktı. Tabi Uşak Türkiye'nin gündemine gelecekti ve Fetullah Gülen'de bu arada Uşak'a yerleşecekti. Yani Sesli yada başka bir isim Mehdivari bir lider olacaktı Gülen'de Mesih olacaktı anladığım kadarıyla diye sözlerine devam eden Çavuşoğlu tabi biz bu planın önündeki en büyük engel olarak karşılarına çıktık her zaman ve dolayısıyla hedef tahtası haline geldik dedi. Sesli'nin aday olduğu seçimlerde hem dönemin MHP Milletvekili Adayı Metin Denzi Savaş'a hem de CHP Milletvekili adayı Dilek Yılmaz'a ciddi bir itibarsızlaştırma planının aynı anda uygulamaya konulduğunu belirten Çavuşoğlu kendisinin her iki planı da bozduğunu ve gerçekleri ortaya çıkartarak Sesli'nin vekil seçilebilmesinin önündeki en büyük engel olma noktasında bir misyon icra ettiğini belirtti. Tabi yenilmeye doymayan fetönün daha sonra yine Hazim Sesli'yi Ticaret Odası Başkanlığına tekrar getirme planı üzerineyken Mustafa Kuvvet ile birlikte hareket ederek, dik dıran Mustafa Kuvvet ile birlikte Hazim Sesli ve kumpasçı ekibini bu kez de UTSO seçimlerinde yendiklerini ve FETÖ'nün o planının da suya düşmesini sağladıklarını ilave etti. Daha sonra 2014 Seçimleri ve sonrası Ali Erdoğan'ı başta CHP olmak üzere diğer partilere yamama çalışmalarına da karşı durduklarını ve bu konuda da bir başarı elde etmelerinin önüne geçtiklerini söyleyen Gazereci Çavuşoğlu yine bir başka fetö projesi olduğunu düşündüğü AKP Milletvekili adayı Eyüp Gökhan Özekin'in Milletvekili seçilmesinin de önündeki en büyük engel olduklarını da anlattı. O dönem sırf Özekin'in vekil seçilebilmesinin önüne geçebilmek için siyasi kimlik edinmiş olma adına siyasete girdiğini ve o dönem ön seçimin yapıldığı tek parti olan CHP'yi seçtiğini söylerken FETÖ ile mücadelelerinin tarihsel seyrini de anlatmış oldu. Bu arada Çavuşoğlu bunca mücadeleyi yapayalnız yürütmek zorunda kalmalarının zorluklarına da değindi. O kadar olay oldu geçti hiç bir siyasi parti yada siyasi aktörden çıt çıkmadı. Atatürk düşmanı Eyüp Gökhan Özekin aleyhinde konuşacak siyasi aktör bile bulamadıklarını belirten Çavuşoğlu, siyasetçiler üzerine düşeni yapmayınca kurumların başındakiler yada gazeteciler de üzerine düşeni yapmayınca her iş bize kaldı ve bu da hem bizi hem halkımızı yordu dedi. Tarikatler ile savaştan tutun da çetelerden, yolsuzluk yapanlara varıncaya değin her konuda biz savaş vermek zorunda kalınca ne başka işe bakabildik. Ne para kazanbildik? Ne de istediğimiz ekibi kurabildik? Ayrıca da çok yorulduk şeklinde değerlendirme de bulundu.Siyasetin son durumuna da ayna tutarak sözlerini noktalayan Çavuşoğlu; siyasi partilerin liderlerinin etrafını sarmal gibi saran bir grup yardakçı ve ipleri başka ellerde olan insanlar yüzünden istenilen şekilde hareket edemediğini de belirterek siyasetin ciddi bir yenilenmeye gitmesi gerektiğinin ve projeleri olan yeni yüzlere yer açılması gerektiğini de hatırlatarak söyleşiyi sonlandırdı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Pınar 10 ay önce

Şikayet etmeye gerek mi var her şey uluorta yapılırken her şeyin üstü neden kapatılıyor Allah aşkına Devlet yani bu kadar borcu ve yolsuzluğu nasıl ödüllendirir gibi duruyor yıllardır bu çeteye ? İktidar neden artık bitti Akp neden eski gücünde değil artık yüzleşme vakti Lıyakat , adalet, vicdan, dürüstlük, ülke menfaati ,

Avatar
Kanuni64 9 ay önce

Biz İYİ'lerin il başkanımızdan şikayeti yok. Naci bey ile yolumuza devam diyoruz. Amaç millet ittifakıni zarar vermek dağıtmak istiyorlar diye düşünüyorum. Ülkemizin geleceği için İYİ partiye ihtiyaç var. Tşk ler.