Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanlığı Seçimleri İçin Sona Gelindi

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanlığı Seçimleri İçin Sona Gelindi

Uşak SMMM Odası seçimleri ile ilgili üç liste de hummalı çalışmalarını ve ziyaretlerini tamamladı. Üstüste yapılan toplantılar, liste hazırlama faaliyetleri, uzun pazarlıklar, Meslekdaş ziyaretleri kulisler derken nihayet Mali Müşavirler ve Muhasebeciler heyecanlı bir bekleyişe girdi.

Cumartesi Genel Kurulun toplanması için üç listenin mutabakata vardığı çoğunluk sağlanması noktasında herhangi bir sorun çıkmayacağı bilgisini edindik. Üye tam sayısının salt çoğunluğu bulunarak toplanacak olan Genel Kurul'da yıllık bütçe, mali hesaplar oda yönetimi çalışma raporları vesaire görüşülecek. Üyeler bilgilendirilecek.

Daha çok bir prosedür tamamlama gibi bakılan genel kurulun ertesi günü yani Pazar da üç ayrı listenin yarışacağı seçimler gerçekleştirilerek yönetim kurulu üyeleri belirlenecek. Belirlenen yönetim kurulu da daha sonra kendi içlerinden Oda Başkanını seçecek.

Mevcut Başkan ve Dayanışma Grubunun adayı İ. Azmi Yılancıoğlu, Çözüm grubunun adayı Uğur Albayrak ve Meslekte Birlik Grubunun adayı Ramazan Özkan önderliğindeki listelerin yarışacağı seçimler için her üç grupta kıyasıya bir mücadele vermişti. Kulislerden edinilen bilgiye göre, 1992'den bu yana oda başkanlığı koltuğunda oturan, İsmail Azmi Yılancıoğlu'nun bu kez çok ciddi kan kaybettiği ve oylarında göze çarpar bir düşüşün gözlemleneceğine kesin gözü ile bakılıyor. Geçtiğimiz Oda Seçimlerinde kader birliği ettiği ve listesinde yer alan bazı isimlerin bu kez diğer grupları tercih etmesi, ayrıca bu kadar uzun süre başkanlık artık yeter diyerek daha önce oy veren bazı meslekdaşlarının bu kez oy vermeyi düşünmediğinin bilinmesi Azmi Yılancıoğlu'nun işini bir hayli zorlaştıracağa benziyor. Bu arada Meslekte Birlik grubunun da İ. Azmi Yılancıoğlu'nun son bir ayda yaşadığı kan kaybından Çözüm grubundan daha fazla yararlandığı da kulislerden sızan bilgiler arasında. Meslekte Birlik gurubunun son anda Mehmet Fidan'ın yerine Cemaate yakınlığı ile bilinen Ramazan Özkan'ı aday göstermesi kafa karışıklığına sebep olsa da bu grubun seçim çalışmalarının başladığı ilk güne nazaran yol katettiği ve umulandan fazla oy alabileceği konuşulmakta.

Odayı Siyasetten ve Lider Sultasından arındıracağız sloganı ile yola çıkan Meslekte Birlik Grubunun ise istikrarlı bir şekilde çalıştığı İsmail Azmi Yılancıoğlu'ndan ziyade Meslekte Birlik ve Çözüm grubunun listelerinin çarpışacağı tahmin ediliyor. 

Azmi Yılancıoğlu'nun Bir Önceki Haberimize Verdiği Garip Cevap...

Bu arada geçtiğimiz günlerde Uşak Haber Merkezi'nde ve Gündem Gazetesinde yer verdiğimiz bir haber de Başkan İ. Azmi Yılancıoğlu'nun TÜRMOB tarafından gerçekleştirilen ve eşi ile katıldığı 5 yıldızlı bir otelde gerçekleşen toplantıdan sonra, eşinin otel giderlerinin şahsı adına borç olarak kaydedildiğini fakat bu yazıya cevap veren Azmi Yılancıoğlu'nun Oda Kasasından ödemek için merkezden hesap numarası istediğini yazmıştık.


Haberimiz amacına ulaşmış olacak ki haberimizin hemen ardından İ. Azmi Yılancıoğlu ve Sekreter Hasan Bozkurt derhal bahsi geçen otel konaklama ücretlerini merkezin hesabına ceplerinden ödedikleri bilgisi bize geldi. Ne yazık ki Oda Başkanı Azmi Yılancıoğlu bu gerçeği örtmek adına, Odanın resmi internet sitesinde (usmm.org.tr) aşağıda bizim de yayımlayacağımız belgeyi yayımlayarak güya borcu cebinden ödediğini ispat etti ve güya haberimizi yalanlamış oldu. Oysa bizim haberimiz de belgelerini sunduğumuz yazışma şunu çok net ortaya koyuyordu.

İ. Azmi Yılancıoğlu Merkez tarafından şahsına gönderilen yazıya Oda olarak cevap vermiş, Merkezce adınıza borç olarak kaydedilmiştir denilen konaklama masraflarını, oda nezdindeki cari hesaba alacak kaydedilmiştir diye belirten bir yazı yazmıştır. Yani Odanın nezdindeki Merkezin Cari hesabına alacak kaydetmek demek Oda kasasından ödeyeceğiz demek değil midir? Bu yazışmanın ne anlama geldiğini cahiller bile anlar diye düşünüyoruz. Ayrıca ısrarla istememize rağmen dekont neden yayımlan(a)mamıştır. Acaba paranın yatırıldığı tarihini bilinmesinden mi endişe edilmiştir? Soruları da Kamuoyunun kafasını kurcalayan sorular olarak durmaktadır.

Biz Uşak Haber Merkezi ekibi olarak halen İ. Azmi Yılancıoğlu'nun her zaman olduğu gibi cevap hakkının kendisinde saklı olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Kendisinin Odanın Resmi Sitesinde yayımlattığı belgeyi de yine tarafsızlık ilkemiz gereği buradan yayımlıyoruz. Keşke Yılancıoğlu haberimizi Meslekdaşlarına SMS atarak yalanlamak ya da 2008'deki borç ile ilgili 2013'den yazı isteyip yaymlayarak kendini aklamaya çalışmak yerine yasal yollardan tekzip hakkını kullanma yolunu seçseydi. Kamuoyunun aklına niçin tekzip kararı istemedi sorusu ister istemez geliyor ve gerçekten haklı olsa idi Savcılık kararı ile tekzip yayımlatırdı soruları illaki geliyordur.

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak her Oda Seçimi öncesi kulis haberi yazdığımızı ve objektif olarak derlediğimiz bilgileri kamuoyu ile paylaştığımızı SMMM Odası seçimlerin de de yine aynı yöntemi uyguladığımızı bir kez daha belirtiyor, seçimlerin Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlere Hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

İşte bir önceki Haberimizin Linki ve O zaman Yayımladığımız Belgeler...

Haberimize Cevaben Odanın Resmi İnternet Sitesinde Yayımlanan Belge...Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
?????????????? 7 yıl önce

site yine siyasete girmiş.lütfen azmi beyin yazısını dikkatli okuyun borç yapılmıştır falan diye yazılmıyor.lütfen muhasebeci olmadığınız halde muhasebeci gibi açıklama yapmayın herkesi doğruluğa ve dürüstlüğe davet ediyorum.siz azmi beye bakacağınıza aday olanlara baksanıza onları araştırın biiii kolay gelsin yayınlamazsanız yineeeee diyeceğim ki taraflısnızz

Avatar
arkadaşlık güzeldir (?) 7 yıl önce

bu çözüm grubuyla sizin sitedeki bazı arkadaşların çok iyi arkadaş,mali danışman ilişkisi olduğu söyleniyor kulislerde ben bilmem kulisler böyle diyor :) arkadaşlık güzeldir de nereye kadar???

Avatar
???????? haklı 7 yıl önce

odanın yazısında "alacak olarak hesabınıza geçmişir demiş" ödemenin oda tarafından yapılıp yapılmadığına dair bir açıklama mevcut değil.ama üstteki yazıda ise ödemenin kimin yaptığı açıklanmış(oda başkanı kendi adına yapmış oda bu olaya taraf değil demiş)siz şimdi neyi anlamadınız kimden ne hesap soruyorsunuz

Avatar
arkadaşlık güzeldir (?) 7 yıl önce

benim tanıdığım azmi yılancıoğlu bırak bunları tekzip etmeyi,cevap bile vermez,siz bu haberi yaparken ona savunma fırsatı verdiniz mi??? bu işin peşinide bırakmaz hukuki yoldan netekim :)