Sivaslı CHP İlçe Başkanı'ndan AKP, MHP Ayırmaksızın siyasilere ortak çağrı!

Sivaslı CHP İlçe Başkanı'ndan AKP, MHP Ayırmaksızın siyasilere ortak çağrı!

Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu'nun Sivaslı ilçesinde faaliyet yürüten bazı taş ocaklarının sebep olduğu problemleri halkın bu konudaki düşüncelerini ve nasıl bir çözüm arzuladıklarını yada ne istediklerine ilişkin sorusunu yanıtlayan CHP Sivaslı İlçe Başkanı Hürriyet Şafak; Soruya cevaben gerek Sivaslı halkı gerekse çevre köy ve beldelerin sakinleri Devletine milletine bağlı insanlardan oluşur ayrıca kanunlara saygılı çalışkan insanlardır geneli. Biz tarıma ve hayvancılğa dayalı ekonomisi olan bir ilçeyiz. Taş ocaklarının işletilmesine karşı da değiliz. Ancak taş ocaklarını işletenler gerek maliyetten gerekse zamandan kazanmak için ilçemizin en önemli geçim kaynağı olan tarıma ve hayvancılığa darbe vurma noktasına geldi.

İnanın özellikle Pınarbaşı, Ağaçbeyli ve Tatar başta olmak üzere ocaklara yakın meskun mahaller de ne huzur kaldı ne dirlik. İnsanlar mahsullerini tozdan alamaz oldular, ayrıca sularımız çekildi hayvanlarımız hastalık geçiriyor hatta bir çok ineğimiz buzağısını düşürdü ve bunların bilinen tek sebebi var oda malum ocaklar. Çünkü aşırı dozda dinamit kullanarak patlatmalar yapıyorlar sanırım zaman ve maliyetten kazandırıyor firmalara bu durum ama öyle büyük patlamalar öyle büyük gürültüler oluyor ki duysanız şaşarsınız. Gürültüyü duysanız ineklerin buzağısını atmasını normal karşılarsınız. Ayrıca patlatmalardan mütevellit sularımız çekildi çünkü patlamalar yer altında da etki yaratıyor ve ister istemez suların yönünü değiştiriyor. Kuyularımız susuz kaldı ayrıca sularımıza toprak karışmaya başladı ve sularımız milli çamurlu akıyor bu da sulu tarımla uğraşan vatandaşlarımızın işini zorlaştırıyor. Çünkü damlama sistemleri bozuluyor çamur tıkıyor tabi ister istemez. Birde çıkan taşın nakiyesi sırasında da bir çok mağduriyete sebep olabilecek işler yapılıyor. Devletin tanıdığı üst limit tonaj herkes bilir ki 28 Tondur ancak inanın 60 hatta 70 tona varıncaya değin yük (taş) sarıyorlar. Bu da hem yollarımızı mahvediyor hem de kamyonun üzerinden kalkan toz sayesinde yol güzergahındaki mahsullerimiz ve doğa mahvedilmiş oluyor. Hal böyle olunca vatandaşımız ister istemez duruma tepki veriyor e şikayetçi oluyor. 

Ne vatandaşımızın nede bizim taş ocakları ile bir alıp veremediğimiz yok normalde sadece her şey hukuka uygun ve hukunun sınırlandırdığı çerçevede ve vatandaşın yaşamını sorlaştıracak boyuta ulaştırılmadan yapılsın istiyoruz. Biz sadece burada bize yaşama izni verilmeyecek düzeyde faaliyet gösterilmesine karşıyız ve yetkililerimizden bu konuda destek bekliyoruz doğal olarak hepsi bu. İnşallah Sayın Valimiz ve Kaymakamız başta olmak üzere sesimize kulak verirler ve Sivaslı ilçesi olarak yaşadığımız bu zulümden bir an önce kurtuluruz şeklinde konuşan Hürriyet Şafak Gazeteci Çavuşoğlu'nun başka bir sorusu üzerine Ak Parti ve MHP İlçe Başkanlarının isimlerini vererek kendilerini yakınen tanıdığını ve arkadaş olduğunu kendileirnin de bu durumdan rahatsız olacaklarını tahmin ettiğini söyleyerek siyasi görüş farkı ayırmaksızın elbirlik sorunlara çare aramaya ve birliğe davet etti. Şafak Sivaslı ilçesinin genel sosyal ve ticari durumuna ilişkin de samimi açıklamalar yaptı ve bilgiler verdi. Nurullah Çavuşoğlu ise sosyal mesaj içerikli kısa bir kapanış konuşması ile programı sonlandırdı.

Your Website Title
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sivaslılı 1 yıl önce

konuşmayı sonuna kadar izledim bir chpli olarak guru duydum hürriyet başkanla özkan yalımdan utanç duyuyor olsakta senin gibi adamlar da var chp de çok şükür. uşak haber merkezine ve nurullah çavuşoğluna da ilçem ve köyüm adına çok teşekkür ederim sorunlarımızın dile getirilmesine yardım ettiği için.