Uşak'ı Yönete(meye)nler.. Uşak'ın Yöneticilerinin Karneleri Niçin Genelde Başarısız.

Uşak'ı Yönete(meye)nler.. Uşak'ın Yöneticilerinin Karneleri Niçin Genelde Başarısız.

 Uşak Aşıklar Şehri, İlkler Kenti Uşak.. Ege Bölgesinin nerede ise göbeğinde, insanları sıcak kanlı,misafirperver ve son derece girişimci müteşebbis şirin bir kent..Bir çok avantajı olmasına rağmen malesef yeterince tanınmayan, devlet yatırımları konusunda bir çok kentin gerisinde kalan, devlet yatırımı alan iller sıralamasında hep listenin en sonlarında yer alan kent..

İzmir Ankara Yolu'ndan Niçin İstifade Edemedik... 

İzmir Ankara asfaltının nerede ise orta göbeğinden geçtiği, günde en az 10 bin aracın ve 100 bin insanın yolculuk ettiği ve fakat bir kaç benzin istasyonu dışında tek kuruş yolcularından istifade edemeyen kent.. İzmir Ankara asfaltından geçen araçlar nedeni ile kaza riskinin arttığı, yine bu nedenle trafiğinin zaman zaman yoğunlaştığı ve yoldan geçen araçlar nedeni ile hem gürültü hem de hava kirliliğine maruz kaldığı gerçeği 
ortada duran bu şirin kent. Her nedense 15 bin araçtan nerde ise hiç istifade edememekte sadece olumsuzluklarını yaşayıp yoldan geçen belki 15 bin aracı su akar Türk bakar misali seyretmekte..

Altın Madeninin Kente Katkısı Ne Kadar Getirisi Edilen Kara Oranla Yeterli mi?

Türkiye'nin en büyük altın madeninin kentimizde olmasına rağmen, araştırmalarını yaptığımız ve çok yakında haberleştireceğimiz istatistiki rakamlara göre Kışladağ'dan çok daha az altın çıkan, Bergama'daki firmanın Bergama'ya olan faydası kadar bile TÜPRAG firmasının Uşak'a faydası yok..Uşak halkı yine su akar Türk bakar misali altından Kanada'lı bir firma tarafından adeta altından çekilip giden serveti seyrediyor.. Siyanür riskini yaşayan, ancak Uşak'ta işsiz bir çok mühendis olmasına karşın, çalışan Mühendislerinin bile bir çoğunun başka kentlerden olduğu iddia edilen Tüprak firması ile ilgili bir çok iddiayı araştırdık çok çarpıcı sonuçlar elde ettik..

Uşak Olarak Aldığımız Devlet Yatırımları İle Ödediğimiz Vergiler Arasındaki Uçurum Nedir.

Türkiye'nin ihracatına olan katkısını daha geçtiğimiz gün UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet'in açıklamasının satır aralarında gördüğümüz, vergi konusunda da nüfus yoğunluğuna göre en ön sıralarda yer almasına rağmen hizmeti en alt seviyelerde alan kent Uşak..

Uşak'ta Asayiş ve Emniyet Gerçekten Sağlıklı Bir Düzeyde Diyebilir miyiz?

Tinercilerin sokaklarda kentin içinde özellikle kenar mahallerindeki zibe yerlerde tineri çekip haraç istediği, hatta tinerci dehşetinin yaşanması ile ülke gündemine gelen kent, Akse Çamlığında iki kız çocuğunun öldürülerek hunharca yakılmaya kalkışılması haberi ile ülke gündemine gelen kent Uşak. Tefecilerin çok rahat hareket alanı bulduğu, bazı mahallelerine geceleri insanların girmekten bile çekindiği bir çok suç makinası çocuğun varlığını sürdürdüğü ve topluma kazandırılmaları için kimseninkayda değer bir gayret göstermediği şehir Uşak..

Uşak Üniversitesi Kentle Bütünleşti mi? Kentin Ekonomisine Bilim Dünyasına, İş ve Ekonomi Dünyasına Katkıları Nedir?

Üniversitesinin bir türlü akademisyenler arasındaki kendi iç çekişmelerinden ve cemaat etkisinden kurtulup kente açılamadığı, geçmiş yönetim döneminde sık sık yolsuzluk iddiaları ve mobing uygulamaları ile gündeme gelen bir şehir Uşak.. 

Hava Kirliliği Konusunda Ülke Genelinde En Üst Sıralardaki Kent Uşak..

Çevre ve hava kirliliğinde Türkiye sıralamasında en ön sıralarda yer almasına karşın göze çarpan neredeyse hiç bir tedbir alınmayan, doğalgaza geçişi bile kömürcülük yapan bazı yetkililer tarafından önlenmek istenen, mazot yerine kullanılan 10 numara yağın şehir içi minibüs ve nakliye araçlarınca kullanılıyor olmasına rağmen hiç bir caydırıcı tedbirin alındığına şahit olunmayan kent Uşak.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün Kente Katkısı Nedir?

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde yabancı dil bilen tek personelin bile bulunmadığı bir Türk turistin Uşak'ın önemli yerlerini gösteren bir haritasını,gidip bizzat Kültür müdürlüğünden istediğinde yarım saat bekletildikten sonra eline sıradan bir broşürün verildiğine bizim de şahit olduğumuz, bir çok tarihi yapının yıkılmaya yüz tutmuş vaziyette dışarıdan dikilmiş direklerle ayakta tutuluduğu, Karun Hazinelerini bile yeterince kullanamayan hatta çalınması ile de gündeme gelen kent Uşak...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Acaba Hangi Konularda Yeterince Aktif..

Uşak'lı hayırseverliği ile ünlü ve kente çok ciddi katkıları olduğu bilinen işadmı Halil Kaya Gedik'in Vala Gedik Lisesi önünde arsasını bağışladığı ve yaptırmayı taahhüt ederek protokolunü imzaladığı Yaşam Köy projesi'nin bile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından halen hayata geçirilememiş olduğu iddialarının yanısıra, Eğitim Oskarları diye bir yarışmanın ilkler kenti olan Uşak'ta ilk kez düzenlendiği ve Cemaate yakın olduğu iddia edilen  özel okullarının ödüle boğulduğu törenler ile gündeme gelenkent Uşak.. İlginçtir bu ödülleri veren müdürün çocukları da yine cemaate yakınlığı ile bilinen özel okullarda okuyor. Milli Eğitim Müdürü kendi kurumundaki devlet okullarında değil de özel okullarda çocuk okutursa Uşak'lı nasıl devlet okullarına gönül rahatlığı ile çocuklarını yollasın.

Milli Eğitim Müdürü'nün dönemin Uşak Vali'sine jest olsun diye sınava girmediği halde girdi gibi göstererek ehliyet verdiği iddiaları ile gündeme geldiği, Yine Milli Eğitim Müdürlüğüne ait bazı önemli bilgilerin Mili Eğitim'deki bir idareci tarafından basın mensubu bir kişiye sızdırıldığı bunun üzerine hem CHA muhabirinin Uşak'tan gittiği hemde o idarecinin Milli Eğitimden uzaklaştırıldığı ve bir okulda müdür yardımcılığı yaptığı iddiaları konuşulan şehir Uşak. Yine Mavi Marmara Gemisine İsrail'in saldırı düzenlediği ve 9 vatandaşımızı şehit ettiği bir dönemde, cemaate yakın olduğu iddia edilen bir öğretmenin Uşak'lı bazı öğrencileri yine cemaatin desteği ile İsrail'e geziye götürerek tepkileri üzerine topladığı şehir Uşak..

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı'na bir grup tarafından istifa etmesi için psikolojik baskı uygulandığı hatta elinden istifasının alındığı iddiaları ile gündeme gelen kent Uşak..

Yine bir edebiyat öğretmeninin atanması ile gündeme gelen Gençlik Spor İl Müdürlüğü olan ve futbolda amatörde basketbolda ise kısmen daha iyi bir yerde ve başarılı bir kulüp ortaya çıkmasına rağmen halen layık olduğu yerde bulunmayan Uşak..

Tarım İl Müdürlüğü'nün İspata Muhtaç Haberler İle Gündem Oluşu.

Tarım İl Müdürü'nün bizzat köylülerce yuhalandığı, TUİK tarafından açıklanan verilere göre 2009 yılında Uşak'ta 92 ton sazan balığı üretildiği ile övünen bir müdürün olduğu kent Uşak..(Bu iddia ispata muhtaçtır. 92 ton sazan balığını üretecek yeterlilikte ne havuz ne de alt yapının bulşunmadığı bir hakikat iken TUİK i bile nasıl ikna ettiğimiz meçhul)

Sağlık Konusunda Skandal Üstüne Skandal Yaşanan Kent Uşak

Hastanelerinde skandal haberlerinin ardı arkasının kesilmediği daha geçtiğimiz günlerde Uşak Haber Merkezi'nin haberleştirdiği kaza geçiren Üniversite öğrencilerinin başına gelenler malum, yine Medical Park'taki ölümü le sonuçlanan sezeryan ameliyatı herkesin malumu iken ve bu haberlerin üzerine harekete geçeceğini duyduğumuz sağlık müdürlüğünün gereğini yaptığına dair bir işaret beklenirken, Sağlık Müdürü'nün Uşak'ı ne hastaneleri ile ve personeli ile nede kültürü ve yapısı ile hiç tanımayan bir pratisyen hekimin Ankara'dan İl Sağlık Müdürü olarak atanması ile gündeme gelen şehir Uşak.

Uşak Acaba Köy Görünümünden Kurtulabilecek mi?
 
2011 yılında Karaağaç mahallesinde bir yağmurun ardından açılan insan boyu çukurları ile, kenar mahallelerdeki bitmek bilmeyen yol yapım çalışmaları ile, kazılıp aylarca bekletilen yolları ile meşhur kentimizi Uşak..

Yazı Dizisi Uşak'ta Yaşanan ve Yaşanamayanlara Işık Tutacak..

Yazı oldukça uzadığı için kısa kesiyoruz, bir çok daire amirliğini sadece bir kaç konu başlığı ile ele aldık. Bu haberin içinde ele aldığımız başlıkların tamamını hatta daha fazlasını yaptığımız araştırmaları belgeleri ile birlikte yayımlayarak Uşak'ı yönetenlerin durumunu okuyucularımıza bildireceğiz..

Tüm Kurumları Tek Tek Ele Alacağımız Yazı Dİzisi Çok Yakında

Yaptığımız araştırmalarda öyle hayretler verici durumlar ile karşılaştık ki yazdığımız da tüm Uşak kamuoyu şaşıracak inanın.. Valiliğin'den, Belediyesine, İl Özel İdaresinden,Emniyetine, tarım müdürlüğünden Çevre Müdürlüğüne, karayollarından, devlet demir yollarına, Milli Eğitimin'den kültür turizmine ve nihayet Üniversitesine bütün kurumların elimizden geldiğince var ise başarısını yada başarısızlığını Türkiye genelindeki istatistiklerdeki yerleri ile beraber sizlere aktaracağız.

Sokaktan geçen herhangi bir Uşak'lı ile konuşsanız ve biraz siyasi sosyal ve ekonomik konularda sohbet etseniz size hemen Uşak'ın yöneticiler konusunda çok şanssız olduğunu söyleyecektir. Hatta bu Uşak'taki Akpartililerin bile sıklıkla dillendirdiği bir sözdür bu.. İşte biz bu nedenle bu yazı dizisini yapmaya karar verdik ve aylardır süren araştırmalarımızı hemen hemen tamamladık bir kısmını da araştırmayı sürdürüyoruz.Çok yakında sırası ile tüm daire amirliklerini tek tek ele alacağımız yazı dizisini yayımlamaya başlayacağız..Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ayşe 9 yıl önce

tarafsız ilkeli doğru haber anlayışıyla yola çıkan uşak haber merkezi uşakta son yıllardaki görevli yöneticileri gözlemleyerek çürük elmaları gözler önüne seriyor.helal olsun kutlarım

Avatar
ali osman 9 yıl önce

uşak haber merkezi vatandaşla gerçekleri paylaşmış yine iyi ve kötüyü ayırt etmek için bilinçli uşak için harika bir yazı dizisi olmuş ellerinize sağlık

Avatar
murat 9 yıl önce

uşaklılara bir ışık olmuş yazı dizisi.gerçekleri gözler önüne koymuş adeta kutlarım

Avatar
apocalypto 9 yıl önce

evet cok basarılı bir arastırma özellikle izmir asfaltı üzeri ve altın madeni ile ilgili bölüm cok düşündürücü altın madenin ulubeyin genclerini madende calıştırmaktan başka cok faydalı olduğunu düşünmüyorum

Avatar
vatandas 9 yıl önce

ilkler şehri olmaya devam yani

Avatar
elmalidereli... 9 yıl önce

bir insan topluma yada tek bir kisiye karsi suc islediginde hemen cezasini buluyor adalet karsisinda.peki ttürkiyeye ve usak toplumuna karsi sucisleyen yöneticiler vali belediye savcilik semt muhtarlari.bunlar usak toplumuna karsi hizmetsizlik sucu isledi peki cezasi nerde.milletin halkin sirtindan ayligi al al ye oohh.suc islemedilerse hani elmaliderede hizmetyok bu kaniti degilmi ve cezasi nerde yasal olarak hesap nerdee.diger semtlere bonkörce hizmet elmaliderenin karaagac mahallesinin haklarini gaspedenlere ceza hanii.akse camligini batakhaneye ceviren valilere belediye baskanlarina özel idareye fen isleri ni yönetenlere ceza nerde.oradaki cocugun kesilmesine vesile olanlara ceza nerde.ne kamera ne isiklandirma var ne yol düzgün camlikta hani ceza yönetenlere.hakkini arayan kisilere bölücü provakatör damgasini yapistiran yöneticilere ceza nerde.

Avatar
Uşak lı 9 yıl önce

Altın madeni Bergama dan çok üretiyor,çok kar ediyor.. Açık sistem olduğu için çok kirletiyor.Bergama kapalı sistem daha masraflı üretiyor ve daha az kirletiyor. Ama Bergama nın tüm ihtiyaçlarını bu maden tek başına karşılıyor. Hiç bir kurum kimseye el açmıyor. Uşak ta ise bu maden tüm seçimlerde ve referandumda yetkilileri Chp yi destekliyor. Bu konuda kaynak aktarıyor ve bu oyların alınması için gerekli maddi ve manevi sözler veriliyor. Ama bu madene kızan kimseler oylarını Chp ye veriyor. Bu madenin faturasını Ak Parti ödüyor. Bu maden Ak Parti den önerilen bir iki isim işe alıyor. Bir iki avukata iş veriyor. Ama yine avukatların çoğu Chp li. Ama Ak Parti liler öne çıkarılıyor.Sitenizin bu konularda araştırma yapmasını istiyoruz. Bergama da bu madenin katkısı ne bizimkinin katkısı ne.Üretim miktarları ve üretim şekilleri ve kirlilik oranları nelerdir? Bu maden yöneticileri çok akıllı. Bu madenin çalıştırması için düşündükleri rakamın belki yüzde beşi ile bu işi hallediyorlar.

Avatar
Gürbüz 9 yıl önce

bu haber genel olarak doğru ama TÜPRAG meselesi kesinlikle iyi irdelenmeli..TÜPRAG Uşak için ne yaptı ne yapmayı taahhüt etti ve ne akdarını yaptı bunlar araştırılsın ve ortaya dökülsün..ceur basını göreve davet ediyorum. ayrıcasiz de suspayı alıp geri çekilmeyin bakalım !