Uşak'ın Simgeleri Belediyenin Yeni Logosunda Yer Alacak!

Uşak'ın Simgeleri Belediyenin Yeni Logosunda Yer Alacak!

Uşak Belediyesi kendi logosunun değişmesi için yarışma açtı. Yarışma ile değişen Uşak ve sembollerinin de yeni logoda olması hedefleniyor. Yarışma için katılımcılar 21 Ağustos 2013 tarihine kadar başvuru yapabilecekler. Yarışma 29 Ağustos 2013 tarihinde ise sonuçlanacak. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Erdoğan yaptıkları yarışma ile Uşak Belediyesi’nin logosunu daha da güzelleştirerek sembol bir hale getirmek istediklerini belirtti. Belediyenin logosunun kentin simgelerini tam olarak artık temsil etmediğini dile getiren Erdoğan, " Belediyemiz logosu konusunda da hassas bir çalışma içinde yer almaktadır. Mevcut logomuzun artık değişmesi gerektiğine inandık. Bu nedenle kentin simgelerini içinde barındıracak nitelikte bir logo olmasını hedefledik. Yeni logomuzun kentimize ve belediyeye yakışır özellikte olacağına inanıyoruz” dedi. Yeni belirlenecek logoda uzman bir jürinin olacağının altını çizen Erdoğan, bir ez daha yarışma projesi ile en iyisine ulaşacaklarına dikkat çekti. Daha önce yaptıkları araştırma ile belediyenin kuruluş tarihine de ulaştıklarına vurgu yapan Başkan Erdoğan, " Belediyemiz gerek kendi tarihi gerekse görsel malzemeleri konusunda titiz davranmaya devam edecektir. Bu konuda başından bu yana kararlılık ile yürüdük. Kuruluş tarihimizin ardından logomuzun da değişecek olması bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Simgelerimiz de olmalı

Belediyenin mevcut logosunun kentin sembollerini barındırması gerektiğinin önemli olduğunu ifade eden Başkan Ali Erdoğan, " İlimizde son yıllarda kent tarihimiz için verdiğimiz çabaların yanında belediye tarihimiz içinde önemli bir çalışma içindeydik. Yaptığımız araştırmalar neticesinde belediyemizin kuruluş tarihine kadar ulaşmıştık. Biz belediyemizin de her anlamı ile kurumsal ve farklı olması gayreti ile bu şekilde çaba vermekteyiz. Bu nedenle belediyemizin de logosunun da değişmesi gerektiğine inandık. Çünkü mevcut logomuzda her ne kadar ilimizin simgeleri yer alsa da eksikliklerimiz söz konusuydu. Örneğin ilimizin sembolü olan halılarımız, yeni ve önemli kaynağımız olan termalimiz, Uşakla özdeşleşen ciridimiz gibi semboller maalesef eksikti. Biz bu sembollerin de logomuzda yer almasını istedik. Bu nedenle yarışmaya çıktık. Şimdi ağustos ayı içinde yeni logomuzun ortaya çıkmasını ümit ediyoruz. Logo ile ilgili yaptığımız çalışmanın bir diğer önemi ise yarışma ile yapılacak olmasıdır. Bu bizim yarışmalar ile en iyiye ulaşmak istediğimizin açık bir göstergesidir. Belediyemiz ile ilgili çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fenasi 7 yıl önce

şimdiki logonun suyu mu çıktı. gayet güzel logomuz. ali bu işle uğraşacağına diğer yapılacak işlere bak. üstüne vazife olmayan işlere bulaşma.

Avatar
Murat ÖNTUĞ 7 yıl önce

Belediyenin tarihsel gelişimini araştırması gayet güzel. Lakin Uşak Belediyesi'nin 1870 yılında kurulduğunu gösteren elde somut bir belge yoktur. Uşak ve tarihi üzerine bugüne kadar yapılan bilimsel çalışmalarda böyle bir veriye rastlanılmadı. İlk defa Öğr.Grv. Erdoğan Solak tarafından yüksek lisan tezi olarak yapılan ve 2002 yılında yayımlanan XX. YÜZYILDA UŞAK adlı kitabın ekler bölümünde belediye reisi ve görevlilerin isminin geçtiği hicri 1287/ miladi 1870-1871 tarihli hüdavendigar vilayet salnamesinde bilgi vardır. Muhtemelen buradan hareketle ilk vilayet salnamesinde (yıllık demek olup hazırlanması en az üç-dört sene süren)yayımlandığı tarih 1870-71 olan bu salnameyi esas alıp belediye kuruluş tarihi demek büyük hatalar doğuracaktır. Hülasa belediyenin böyle bir değişiklik için elinde somut bir belge yoktur. Tanzimat'ın ilanıyla (1839)birlikte pek çok Osmanlı şehir ve kasabasında merkezden atama yoluyla belediyelerin kurulduğu bilinmektedir. Onun için 1870 yılı her açıdan gerçekçi bir yıl değildir. Böyle bir değişiklik milyonlarla ifade edilen bir parayla olacağı muhakkaktır. Lütfen acele etmeyelim. Akademik düzeyde ve bilimsel bilgi ve belgelere değer verelim. Yarın biriçıkıp 1869, 1868, 1867... 1850 tarihi derse her yıl logodaki tarihi mi değiştireceksiniz? Daha fazla uzatmak istemiyorum. Mesajın anlaşıldığını düşünüyorum. İnşallah ilgililerde okur. detaylı bilgi için Doç. Dr. Murat ÖNTUĞ'la bağlantıya geçilebilir.

Avatar
UŞAKLI 7 yıl önce

uşak belediyesi 1953 yilinda kuruldu. 1953 yilindan önce kütahya iline bağli idik. nasil olurda 1870 te kurulmuştur. başkan uyuma bir el at bu işe

Avatar
il64 @UŞAKLI 7 yıl önce

belediye olmak için il olmaya gerek yoktur. ilçelerde de belediye vardır. 1953 belediyenin kuruluş tarihi değil uşak'ın il olduğu tarihtir.

Avatar
erol aydin 7 yıl önce

bence bu logo gayet guzel buna ilave bisey yapilsin

Avatar
uşak 7 yıl önce

uşak aşıklar diyari işte bağlama ve meşhur uşak kilimi.mevcut logo uşağı çok iyi anlatıyor ama logoyu değiştireceksek bunun kararını uşak halkı vermelidir.
belediye yeni sitesinde bir anket yapmalıdır.

Avatar
akın turan 7 yıl önce

bnce en guzellogo simgesi uşağın öz enistesi mustafa kemal atatürk un logosunu yapsınlar..

Avatar
arda 7 yıl önce

ödül ne olacak?