Uşak’lı Şehit Mehmet Bozkuş’un Babası

Uşak’lı Şehit Mehmet Bozkuş’un Babası

      Son Günlerde ortaya atılan bazı iddiaların içerisine Uşak lı Şehidimiz Mehmet Bozkuş un da dahil edilmesi sonrasında Uşak ta Bazı haber portallarının da olayı haber yapması üzerine bu konuyu araştırıp haber yapma kararı aldık..


 Şehit Asteğmen in Günlüğündeki Yazıldığı İddia Edilen Yazıları İlk Kim Haber Yaptı?..

  Geçtiğimiz günlerde ilk olarak sahibinin Zaman gazetesi eski imtiyaz sahibi Alaaddin Kaya olduğu bilinen Star gazetesinde ardından da Zaman gurubuna bağlı tüm haber sitelerinde yer alan Şehit Asteğmen Mehmet Bozkuş un günlüğü ile ilgili haberleri önce görmezden gelmiştik..

Daha sonra bu habere Uşak taki bazı yerel haber sitelerininde yer verdiğini gördük..Üstelik bu Uşak taki yerel sitelerin haberlerinde öyle enteresan ifadeler vardı ki konuya girmeye kendimizi mecbur hissettik..


Bu Haberlerin Kaynağı Ne? Var Olduğu İddia Edilen Günlüklere Nasıl Ulaştınız ve Nerede?..

 Önce günlük haberlerinin kaynağını araştırdık ve Star gazetesi ve Zaman gurubunca haber yapıldığını öğrendik... Yazılanların var olduğunu iddia ettikleri günlüğün nerede kimin elinde olduğunu sorgulamaya çalıştık.. Ama maalesef bu haber guruplarında bir muatab bulamadık..Kimse günlükle ilgili kesin bir bilgi sahibi değildi yada bize söylemediler..Velhasıl anladığımız kadarıyla ortada günlüğün varlığını resmi manada ispatlayan bir bilgi yada belge yok yada biz ulaşamadık...


Baba İsmail Bozkuş a Ulaştık..

Bunun üzerine acaba aileden mi alındı bu günlük yada günlükteki yazılar diyerek Şehit Mehmet Bozkuş un Babası İsmail Bozkuş a ulaştık. Orada duyduklarımız karşısında hayretler içerisinde kaldık.. İsmail Bey ile yaptığımız akıcı sohbette kendi ağzındanmış gibi bazı sitelerin haberler yapmasından da şehit oğlunun böyle konularla gündem edilmesinden de rahasız olduğunu gözlemledik...Bozkuş: Basında Yer Alan Günlüktende Ağzımdanmış Gibi Yapılan Haberlerden de Bilgim Yok..

İsmail Bozkuş a günlük le ilgili bilginiz nedir diye sorduk? Bozkuş zaten bu konuda dertli imiş benim oğlumun özel eşyalarını bir astsubay getirdi ve bu özel eşyaların içerisinde günlük ve benzeri bir şey yoktu.. Bu konu ile ilgili de haber yapan hiç bir haberci bize bir şey sormadı ilk siz geldiniz bu konuda.. Zaten daha önce de bu konunun dışında ropörtaj için gelen habercilere de kesinlikle ropörtaj vermedim ilk kez Uşak Haber Merkezine kapılarımı açtım...Ağzımdanmış gibi bazı yazılar yayımlayan siteler olduğunu üzülerek duyuyorum kesinlikle hiç bir haberciye beyanat vermedim.. Bu hususta özellikle Zaman gazetesi yoğun olarak ropörtaj ısrarında bulundu ancak kabul etmedim...


 Zaman Gazetesi Daha Önce Sizin İçin 50 Avukat Tuttuk Gelin Konuyu Mahkemeye Taşıyalım...

Daha önce Zaman gazetesinden ziyaretime gelen bir gurup biz şehit aileleri için 50 avukat tuttuk ve bizimle birlikte hareket edip dava açmaları için bazı şehit ailelerini ikna ettik.. Gelin İsmail bey sizde ikna ettiğimiz bu şehit aileleri ile beraber bizimle olun Avukatlarımız sizin hakkınızı arasınlar ve mahkemeye versinler yüklü tazminatlar alabilirsiniz dediler... Ben ise asla böyle bir şeye yanaşmadım ve onlara ben kaybedeceğimi kaybettim başka da kaybedeceğim de kazanacağımda bir şeyim yok tek oğlumu şehit verdim dava falan açmam dedim..


 Mehmet Bozkuş Çürük Raporu Alabilirdi Ama Düşünmedi Bile..

Uşak Haber Merkezi olarak Uşak lı Şehit Asteğmen Mehmet Bozkuş hakkında günlüğünde bulunduğu iddia edilen yazılarla tezat oluşturan bazı ilginç bilgilerede ulaştık..
 
 Bozkuş un Şehadet şerbetini içmeden kısa bir süre önce Memleketine izine geldiğini ve izinde bulunduğu sırada rahatsızlığı nedeniyle çıktığı Doktorun kendisine sen bu rahatsızlığın sebebiyle çürük alabilirsin istersen gel bu raporu al ve görevine dönme dediğini öğrendik.. Doktorun bu teklifine Mehmet Bozkuş benim görevime dönmem lazım beni bekleyen askerlerim var.. Birlikte yapmamız gerekenler var Vatan Borcu Namus Borcudur asla çürük almam şeklinde cevap verdi.. Doktorun ama rahatsızsın hiç değilse istirahat alarak iznini bari uzat demesine de olumsuz yanıt veren Bozkuş izni biter bitmez Namus borcum dediği görev yerine geri döndü..

 Çevresinde sağlam karakteri ve Vatan Severliği ile tanınan Bozkuş un bu hareketlerinin üzerine biraz kafa yorduğumuzda günlükte yazılanlarla bir tezat oluşturmuyormu?..Günlüğüne "Biz de öyle salak saçma dağ başında bekliyoruz, neye kime hizmet ettiğimizi bilmiyoruz, ilk defa burada bulunuşumuzun boş olduğunu anladım.”  gibi ifadeler yazan birisi neden acaba izinde çürük alıp kalmak gibi bir hakkı düşünmeden birliğine döndü..Acaba gerçekten orada bulunuşlarının boş olduğunu düşünseydi gerçekten geri dönmeme hakkını kullanmaz mıydı? Ayrıca varsa askerin veya savcıların elinde olması gereken bu günlük yada günlükte bulunduğu iddia edilen yazılar nasıl ve kimler tarafından ele geçirildi....


Ayrıca Uşak Yerel haberlerini yapan bir internet sitesinde Şehit Bozkuş için;

 "Günlüğünde yazdıklarını okuyunca boğazınız düğümlenecek ve genç kardeşimizin hayatını boşu boşuna kaybettiğine kahredeceksiniz"

Başlığı ile haber yapmanın mantığını anlayabilmiş değiliz bir şehit için boşu boşuna hayatını kaybetti demek de ne demekmiş.. Doğruluğu şüpheli bir haberin üstelikte içine böyle bir yorum katarak yayımlamanın Uşak a Türk Milletine ne gibi bir faydası olabilir acaba...

 Biz habercilik görevimizi yerine getirdik acizane kamuoyunun vicdanına saygıyla arz olunur.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.