Politika Haberleri

Atatürk'ü, müslüman olan...

03 Eylül 2019, 10:18 0 Yorum

Koca 30 Ağustos geçti, Diyanet dahil hiç bir kurum ya da kurum yöneticisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de bir Müslüman olduğunu hatırlatan bir etkinlik düzenleyip, ardından rahmet okumadı. Atatürk'ün de bir Müslüman olduğunu dolayısıyla O'nun da Fatihalar ve Yasinler ruhuna okunmasını isteyebileceğini, O'nun da saatlerce hayırla anılmak isteyebileceğini hatırlatan tek siyasi lider ve siyasi kurum ise Prof. Dr. Haydar Baş beyefendi ve O'nun önderliğinde yürüyen kadronun oluşturduğu parti oldu. Hemen belirteyim; O'nun önderliğinde yürümeyi, O'nun yanında gözükürken bile terk edip, O'nun önüne kendini koymaya çalışan ve O'nun kavga etmek istemediği kişi ya da kurumlarla O'nu adeta kavgalıymış gibi gösterecek konuşmalar yapan bir kendini bilmez hariç. Sayın Baş tutmuş açıkça söylüyor; “Devlet bizzat gelip, bu Devleti sen kurtaracaksın dediler” diyor. Bazı kendini bilmezler barışı istemezük, bize silah doğrulttunuz alacaklı olduğumuz halde icraya verdiniz, zinayı serbest bıraktınız diye feveran ediyor kürsüden ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya gider yapıveriyor kendince. Yahu arkadaş ne gerek var? Dinlesene Prof. Dr. Haydar Baş'ı ne diyor. Devlet benim nezaretimde Rusya, İran, Çin ve Suriye denkleminde uzlaştı diyor, şimdide batı ülkeleri hatta Fransa bile dahil olmak istiyor, hatta belki ABD bile benimle anlaşanlar kervanına girmek isteyecek diyor ve Devletin kendisi ile anlaşmak üzere olduğunu söylüyor. Adam yalan da söylemiyor. Şöyle bir bakınca Sayın Baş'la herkes anlaşma niyetinde. Başka başka herifler, sözde siyasi liderler bile durumdan vazife çıkarıp rol çalma derdine düşmüş, senin şu ettiğin sözlere bak. Biz de meşhur bir söz vardır hani ağıla kurt getirir diye biten, ama o sözü burada kullanmak istemiyorum Hocanın hatırına.

Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu...

08 Haziran 2019, 04:24 0 Yorum

Kışladağ Altın Madeninden sonra Murat Dağındaki altın madeni için de aynı tiyatrolar mı sahneleniyor? Özkan Yalım Murat Dağında açılması planlanan madenle ilgili verdiği sözde mücadele ile ne amaçlıyor? Eşme'de ve Ulubey'de kışladağ altın madeni işletime açılmadan önce yaşananlar ile Murat Dağındaki madenin açılması bahse konu olunca yaşananlar neden birbirine bu kadar benziyor? 31 Mart yerel seçimleri sonrası yaşanan siyasi gelişmelerin perde arkasında neler var? İyi Parti neden belediye meclisinde bütçeye çekimser verdiler diye AKP'li Meclis üyelerini Cahan'ı aklamakla suçladı. Maksat Cahan'ı aklamak ve ortak bir mizansen kurup oynamış olabilirler mi? Mehmet Çakın'ın geçtiğimiz günlerde belediye başkanlığından istifasını verip daha sonra bu istifasını geri çektiği iddialarının arkasında ne var? Çakın neden Nurullah Cahan'a hesap sorulması için gereken hukuki ve siyasi hamleleri bir türlü gerçekleştirmiyor? Geçmişin hesabı sorulmadan bu şartlarda belediyeyi ve kenti yönetmek mümkün mü? Nurullah Cahan ve ekibinin belediye personeline attığı iftiralar ve benzeri zulümleri ile beraber yedikleri yanlarına kar mı kalacak? MHP Eşme İlçe Başkanının vurulması olayının perde arkası ne olabilir? MHP'nin mevcut il başkanı ve Bahçeli Uşak'ta ne yapmayı amaçladı ve amacına neden ulaşamıyor? CHP Sivaslı Belediye Başkanı Hürriyet Şafak CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar'a neden protokol de yer ayırtmadı? Yada kendisini davet etmedi? CHP'de neler oluyor? Mehmet Çakın'ın etrafında neden iş bilir ve kabiliyetli bir kadro yok? Uşak Belediyesi yada UTAŞ Personeline maaş ödeyebilecek mi? Uşak'ta siyaset neden halkla beraber değilde halka rağmen yapılmaya çalışılıyor? Uşak siyasetine dair merak edilen tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası bu röportajda.

Mevcut AKP'li başkanın...

21 Ocak 2019, 02:41 2 Yorum

Bildiğiniz üzere gerek yerel gerekse ulusal basının gündeminden seçim hileleri düşmek bilmiyor. Bir dairede 50 kişinin kayıtlı olmasından tutun da ölülerin seçmen kütüğünde isminin bulunmasına varıncaya değin pek çok iddia sık sık medyanın gündemine gelmekte ve özellikle muhalefet partilerinin temsilcileri zaman zaman bu duruma tepki vermekte. Gerçi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'da bu iddiaların hiç hoş olmadığını ve üzerine giderek gereğini yapacaklarını seçimlerde hileli seçmen yada oy işine kesinlikle müsade edilmeyeceğini açıkladı. Ancak Uşak'ın Sivaslı İlçesine bağlı Selçikler Kasabasındaki AKP'li Belediye Başkanının hiç Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kulak vermeden öteden beri alışa geldiği hileli seçmen yazdırma ve ithal seçmen ile seçim kazanma çalışmalarına aralıksız devam ettiği hatta bu uğurda bizzat belediye başkanı olarak asılsız su abonelikleri vererek İlçe Seçim Kurulunu kandırma yolunu seçtiği bile konuşulmakta idi. Bu gün Uşak Haber Merkezi sitesi haber editörü ve Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu'nun konuğu olarak ropörtaj veren CHP Selçikler Belediye Başkanı adayı İbrahim Kökçül öyle iddialar ortaya koydu ki bu iddialar yenilir yutulur değil. Önümüzdeki günlerde belgelerini de yayınlayarak ifşa edeceğimiz bu iddiaları tek tek dile getiren CHP Adayı Kökçül; AKP'li Başkanın Jandarma ve İlçe Seçim Kurulu Memurlarını bile nasıl kandırmaya kalkıştığını da ayrıntıları ile anlattı.

Siyasiler bir türlü halkı inandıramıyor...

06 Ocak 2019, 23:40 11 Yorum

Geçtiğimiz günlerde CHP Uşak Belediye Başkanı adayının azledileceğine ilişkin bir haber paylaşıldı Halktv'de ve CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar açıklama yapmak zorunda kaldı. Genel Merkezin bu haberi yalanlamadığını da belirtelim. Ancak Özkan Yalım'ın bu uğurda düne kadar az mücadele vermediği hatta Halktv'nin yaptığı haberin sebebinin de Yalım olduğu herkesçe bilinmekte. Geçtiğimiz gün Uşak'a gelen AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'da AKP Adayı için benzer açıklamalar yapmak zorunda kaldı. Dağ yaptığı açıklamada adayın çekilmesi yada değiştirilmesi gibi bir durumun bahse konu olmadığını söyledi ancak Cahan'ın AKP Adayının yanında görünmemek hususundaki ısrarı ve yaptığı paylaşımlardan anlaşıldığına göre AKP Kamuoyunu pekte ikna edebilmişe benzemiyor. Bu arada İyi Parti adayının da CHP Adayının da azledilip CHP'de farklı bir ortak ismin adaylığında uzlaşma planları yapıldığı da kulislerden bir türlü kakmayan bir şaiya olarak konuşulmakta şehirde. Zaten adayların yüzüne bakan yok desek yalan söylemiş olmayız. Ne AKP'de ne CHP'de nede İyi Parti yada MHP'de yeterli meclis üyesi aday adayı müracatının bile yapılmadığı bilinmekte ayrıca belediye başkanı adayları bir gecede en fazla 1 ev ziyareti yapabildiği ve bu ziyaretlerde bazı muhtar adaylarının bile toplayabildiği sayıda insana hitap edebiliyor. Tabi proje duymayan bol bol klişe laf ve dedikodu dinleyen insanlarda toplantıdan hiçte memnun ayrılmıyor oda ayrı bir konu.

CHP İl Başkanın'dan Milletvekili...

20 Aralık 2018, 20:08 0 Yorum

Bildiğiniz üzere öteden beri CHP Adayı Asım Kalelioğlu'nun azledilerek CHP seçmeninden İyi Parti Aday adayı olup aday yapıldığı takdirde Gür'e oy vermesinin isteneceği yönünde bir dedikodu yayılmakta. Dolayısıyla CHP Adayının ve CHP'nin yıpranması pahasına Asım Kalelioğlu'nun tabiriyle oluşturulmaya çalışılan rant çetesinin adayı olarak Gür'ü Başkan yapma faaliyetleri ifa edilmekte. Tabi ki Yalım'ın bu iştahı ve Gür ile birlikte düşündüğü iddia edilen rantiyecilik işleri İyi Partiye oy vermeyi düşünenlerin bile midesini bulandırmış durumda o ayrı konu. Kaldı ki Yalım'ın rantiyecilik planları yaptığına ve sadece kendi siyasi ve şahsi ikbaline düşündüğüne artık emin olan CHP seçmeni bu saatten sonra asla Gür aday yapıldığı sürece İyi Partiye oy falan vermez oda ayrı bir konu. Kaldı ki İyi Parti'de de işler hiçte iyi gitmiyor çünkü mevcut haliyle de Gür beklenen heyecanı oluşturabilmiş değil. Ne kalabalık gördükleri var nede beklendiği gibi İyi Parti Belediye Meclisi üyesi olabilmek için sıraya giren oldu. Bırakınız seçim kazanmayı, şu ana dek başvuru sayısının 8 olduğunu öğrendiğimiz İyi Partinin yeterli meclis üyesi adayı sayısına ulaşıp ulaşamayacağı bile tartışma konusu şimdilerde. iyi Parti Genel Merkezi bu saatten sonra Gür'ü aday yapar mı bilinmez? Ancak gerek Yahudi Lobilerinde yöneticilik yaptığı bilinen önceki MHP şimdiki İyi Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz ile arkasında tek bir CHP'li bile kalmayan ve şimdilerde memleketi Sivaslı'ya bile gidemeyecek noktaya gelen Milletvekili Özkan Yalım'ın Genel Merkezde ellerindeki kukla haline getirdikleri Seyit Torun'u da kullanarak CHP Adayını azlettirme girişimlerinde bulunduklarına ilişkin çok ciddi kulis bilgileri hala dolaşmakta ve malesef dedikodular İyi Partide ve CHP'de yetkili ağızlarca bizzat dilendirilince önüne bir türlü geçilememekte. Tabi bu süreç hem Asım Kalelioğlu'nu hem Muhammet Gür'ü haddinden fazla yıpratmış ve iyice zayıflatmış olsa da Gür ve Yalım cephesinin inadı sürünce Asım Kalelioğlu'nun ardından CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar'da zehir zemberek bir açıklama ile konuya kendince açıklık getirmeye çalıştı.