Adnan Cengiz CHP den Milletekili Aday Adaylığını Açıkladı, İşte CHP Aday Adayları

Adnan Cengiz CHP den Milletekili Aday Adaylığını Açıkladı, İşte CHP Aday Adayları

 

Chp Uşak teşkilatında hareketlilik devam ediyor. İşte CHP nin aday adayları!

 

Geçtiğimiz günlerde  Uşak İl Başkanı İsmail Demirel istifa ederek aday adaylığını ilan etmişti.

 

Uşak Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Ercan Uzun da görevlerinden istifa ederek aday adayı olmuştu.

 

Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mustafa Aydın ve Avukat Dilek Akagün Yılmaz da aday adaylığını açıklamıştı.

 

CHP Uşak Milletvekilleri aday adayları arasında İsmet AKIN'da yer alıyor.

 

Bu gün de Adnan Cengiz CHP den Milletvekili Aday adayı olduğunu açıkladı.Böylece CHP nin Uşak taki Milletvekili aday adayı sayısı 5 e yükseldi... Mevcut CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu ise sessizliğini koruyor.

 

 

Adnan Cengiz basın toplantısında şunları söyledi:

 

Değerli basın üyeleri,

 

Sevgili Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerim,  Sevgiyi, kardeşliği, umudu ve onurlu mücadelemizi paylaşmak için aranızdayım. Sizlerin aş, iş ve gelecek güvencenizin oluşmasına katkı sağlamak için vekiliniz olmaya adayım. Bu görevi, cumhuriyetimizin ve çağdaş yaşamın tek güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partisi saflarında yapmakla da ayrıca mutluluk duymaktayım.

 

Ailemin köylü, toprağına, geleneklerine bağlı, ATATÜRK’e yürekten inanmış olması bende en büyük etkiyi yaratmıştır. Gözlemlerim ve öğrendiklerimin senteziyle düşünce yapım oluşmuştur. Çıkar uşaklığının göz kamaştırıcı parıltılarının altından sırıtan çarpıklığı, satılmışlığı ve toplumdan kopukluğu gözlemlemem de sosyal demokrat çizgide bu günlere gelmeme yetmiştir. Ailemde ve çevremde Atatürk’e inanmışların çok oluşu, dedemin ömrünü değişik cephelerde vatan ve ulus için çarpışarak geçirmiş olmasına karşın, çileyi, sıkıntıyı doğal karşılaması bende yaşam felsefemi oluşturma ve kişiliğimi toplum yararına geliştirme olanağı vermiştir.

 

Ömründe hiç karnı doymadığı ayağı çarık, sırtı ceket görmediği halde; inançlarını satmanın bedeli olarak bunlara kavuşan insanların çoğunluk olduğu bir toplumda; bu inançtan dönmeme özelliğini oğluna devretmiş bir dedenin aynı özellikleri oğlundan alan bir kişiyim. Mustafa Kemal Atatürk inancıyla yetişmiş ve bu inancı bayrak gibi taşıyan bir kişiyim. Çapa, kürek ve yaba sapında nasırlaşan ellerim köyden gidince pamuk el olmadı. Açken ışık bildiklerim öğrendikçe güneşim oldu.

 

Bu nedenle, sizlerden aldığım güçle, sizlere ve ülkeme yaraşır hizmet verme onur ve isteğini yürekten duyuyorum.

 

 

Sevgili Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerim,

 

İçinde bulunduğumuz dönemde; ülke bütünlüğümüz tehlikeye düşürülmüş, insan hak ve özgürlükleri darbe dönemlerinde bile bu kadar baskı altına alınmamıştır. Bu dönemde, asker, savcı, gazeteci, iş adamı ayrımı gözetilmeksizin Akp’ye karşı kim varsa bir biçimde baskı altına alınmıştır. Basın tamamen susturulmuş, susmayanlar sudan gerekçelerle suçlanarak tutuklanmışlardır. Böylece tüm basına gözdağı verilmiş, sadece yandaş basın her olayı hükümet yararına yorumlayarak, AKP’nin borazanı olmaya devam etmektedir.

 

İşsizlik, milyonlarla ifade edilir hale gelmiştir. Bunun en somut kanıtı 2010 yılında yapılan KPSS’ye İkibuçukMilyon dolayında gencimizin katılmasıdır.

 

İşçilerimizin durumu da içler acısıdır. İşçilerimiz, iş güvenliğinden yoksun, sosyal güvenceden yoksun, her an işini kaybetme korkusuyla, asgari ücretin bile altında bir paraya çalışmakta ve bu duruma şükreder hale getirilmiştir.

 

Çiftçilerimiz, aileleriyle birlikte çalışmalarına rağmen artan akaryakıt, gübre, tohumluk, elektrik vb. fiyatlarla başa çıkamamaktadır. Girdi fiyatları sürekli artarken ürün fiyatları ya yerinde saymış, ya da geriye gitmiştir.

 

Emeklilerimizin durumu çok daha kötü. 6 ayda bir maaşlarına bir öğünlük yemek parası kadar artış sağlanan emeklilerimiz çok zor şartlarda yaşamaya çalışırken, tüm gençliğini, geleceğinin umudu olarak gördüğü çocuklarına harcamış ancak, işsiz kalan çocuklarına ve torunlarına da yaşlılıklarında da bakmak zorunda bırakılmıştı..Memurlarımızsa, bir yandan hükümetin ağır baskılarına direnmeye çalışırken, diğer yandan yıllık % 4’lük ücret artışıyla yaşamaya çalışmaktadır.

 

Bir neferi olarak verdiğim mücadeleme bundan böyle milletvekiliniz olarak devam etmek azim ve kararındayım.

 

Desteğini esirgemeyen tüm Cumhuriyet Halk Partili mücadele arkadaşlarıma teşekkür eder hepinize saygılar sunarım.

 

Uşak Haber Merkezi olarak tecrübeli siyasetçi, başarılı işadamı ve eğitimci Adnan Cengiz'in aday adaylığının Uşak için hayırlı olmasını diler, kendisine başarılar dileriz.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.