Ak Parti Eylül Ayı İl Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı!

Ak Parti Uşak İl Teşkilatının düzenlediği Eylül ayı İl Danışma Toplantısı bugün gerçekleşti. Yaklaşan yerel seçim sürecinin değerlendirildiği toplantıda gündeme ilişkin açıklamalar da yapıldı.

İl Binasında yapılan İl Danışma Toplantısı'na Ak Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, İl Başkanı Mehmet Gün, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar, Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanı Nurullah Cahan, UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Serhat Eren, il ve belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Açılış konumasını yapan İl Başkanı Mehmet Gün, Türkiye'nin 10 yılda çok yol kaydettiğini belirterek; "Artık Türkiye takip edilen ve nasıl bu noktalara geldiği merak edilen bir ülke halinde gelmiştir. Cumhurbaşkanımızın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı ziyaretler tüm dünya tarafından takip ediliyor. Dünya Türki'nin ne yapacağını merak etmektedir" dedi. Gün konuşmasında Türkiye'nin eskiden hukuki bir altyapısının olmadığını ifade ederek; son on yıla baktığımızda ise hukukuyla, ekonomisiyle, eğitimiyle gelişmiş bir ülke konumuna geldiğini söyledi.

Ak Parti'nin gerekirse kapı kapı dolaşılarak millete anlatılması gerektiğini kaydeden İl Başkanı Gün; "Bu ülkede enflasyonlar oldu. Paranın hiçbir değeri yoktu. Milletin artık geldiğimiz noktayı görmesi bu eskisi ile yeninin farkında olması gerekiyor" dedi. Sandıkta her zaman iddialı olduklarının altını çizen Gün, kaybedilen Uşak Belediyesi'ni tekrar geri alarak Uşak'ı Ak Parti Belediyeciliği ile tanıştırmak istediklerini ifade etti. Bütün hemşerilerini Ak Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet eden Gün, yaklaşan seçi sürecine ilişkin açıklamalarda bulunarak; "Aday adayı olacak arkadaşlarımız olacak. Sonra bunlardan birisi aday olarak belirlenecek. Kırgınlıklar yaşanmadan aday kim olursa destek vermeliyiz" dedi. Palalı saldırının CHP'nin bir oyunu olduğunun ortaya çıktığını ve gençler üzerinde ne denli kirli oyunlar oynandığının farkında olduklarını belirten Gün; aday adayı olacak bütün arkadaşlarına başarılar dileyerek Uşak Belediyesi'ni almak için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş 1946'dan beri çok partili hayatın olduğunu ve seçimlerin yapıldığını ifade ederek; eskiden her şey sandık değildir demeyenlerin şimdilerde 'Her şey Sandık Değildir' söylemlerine tepki gösterip, sandığın her şey ve halkın seçimi olduğunu söyledi. Denizli ziyaretindeki gözlemlerine de değinen Güneş, Denizli'nin gelişmiş ve güzelleşen bir il olduğuna dikkat çekerek; örnek alınması gereken bir il olduğunu ifade etti. Güneş; "Otoban ve hızlı tren Uşak'tan geçecek. Bu fırsatın iyi değerlendirilip gelişmemiz ve hatta Denizli'yi geçmemiz lazım. Bunlar değerlendirilirse Uşak daha yaşanabilir, sorunlarını gidermiş bir il olabilir" dedi. Uşak'ın küçük ama gıpta ile bakılan bir il olmak için potansiyelinin bulunduğunu söyleyen Güneş; zamanın önemli olduğunu, projeler ortaya koymak gerektiğini belirterek aday adayı olacak herkese çalışmalarında başarılar diledi.

Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise yaptığı konuşmasında Türkiye'nin geleceğine ilişkin önemli bir seçim sürecine girileceğini söyledi. Altay, Ak Parti'nin yaptığı çalışmalarıyla Merkez Bankası büyük bir aşama kaydettiğini, sağlık, ekonomi, eğitim alanlarında önemli gelişmelerin yaşandığını kaydetti.

Ulubey ile Avgan'ın birleşmesine ilişkin gündemde yer alan konuyu değerlendiren Altay; "Bu konuyu il başkanımızla, yönetim kurulumuzla va vatandaşlarla görüştük. Büyükşehir yasasına göre 2011 TÜİK istatistiklerine göre nüfusu 2 binden az olan beldeler kapatılacak. Kapatılan bu beldelerin ise nüfusu çok olan yerlere bağlanabilme kolaylığı sağlandı. Bunun öncesinde Karbasan beldesi Karahallı Belediyesi'ne bağlanma kararı almış ama Karahallı ilçe yönetimi siyaysi bir yaklaşımla bunu reddetmiştir. CHP'li olduğu için Karbasan Beldesi'nin bağlanmasını istemedi. Arası 2 kilometre olan bu yerin bağlanmasına karşı çıkanlar, arası 14,5 kilometre olan Avgan ile Ulubey'in bağlanmasını arzuluyorlar ve bunda etkin hizmetin esas alınacağını söylüyorlar. Biz vatandaşlarla görüşmeler yaptık ve iki tarafın da birleşme noktasında yeteri kadar bilgi sahibi olamadığını gördüm. Ulubey Belediyesi alet ve araç-gereç bakımından yeterli midir ki Avgan'a hizmet götürebilsin? Avgan Belediyesi'nin aldığı karar ile Avgan'ın açmış olduğu dava ön şart olarak kabul edilecek, araçların kullanımı gelecekte gelecekleri bağlayacak şekilde kullanım tarzları ifade edilmiş. Bu yapılanın hukuka hiçbir uygunluğu yoktur. Birini belediye başkanı, birini belediye başkan yardımcısı seçmek için yapılan birleşmeden ne Avgan'a ne millete ne de Uşak'a hayır gelir" dedi.

Dilek Akagün Yılmaz'ın yargının tespitlerine müdahale ettiği şeklindeki iddialarını da yanıtlayan Altay, "Dilek hanım bunları eğer ispatlayamazsan müfterisin. Yapılanın hukuka uygun olmadığını söyledim. Bu karşı çıkmak değildir. Bu birleşmeyle etkin hizmet tesis edilemeyecek ve Uşak'ta telafisi mümkün olmayan zararlara neden olacak" şeklinde konuştu. Hac'ca gideceğini de partililerle paylaşan Altay, katılımcılardan helallik isteyerek; aday adayı olacaklara başarılar diledi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun Meclis olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ak PArti hükümeti zamanında yatırımları artarak hızlı bir gelişimin içinde olduklarını ifade den Uzun; "Türkiye Ak Parti hükümeti sayesinde ayakta duruyor. Türkiye herşeyini kendisi üretir konuma geldi. Türkiye muhalefetini bulamadı. Muhalafet etmesini bilmeyenler, henüz açıklanmamış Demokrasi Paketi'ni bile eleştirmeye kalkıyorlar. Eleştiri bunlarda hastalık olmuş" dedi. Uşak Belediyesi'nin kaybedilmesiyle Uşak'ın 5 yıl geri kaldığını belirten Uzun, yaklaşan yerel seçim sürecinde bütün aday adaylarına başarılar diledi.

Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanı Nurullah Cahan ise yaptığı konuşmasında 2002 ile 2013 yılları arasında gelişmelerin yaşandığını ifade ederek; "2009'da yerel seçimlerde belediyeyi aldıklarında tüzlerini hırs bürümüştü. Geldikleri gün rant kavgasıyla birlikte ekonomik çıkarlar gündeme oturmuştu. 1,5 yıl sonra kaos oluştu ve darmadağın olmuş belediyeye yönetim hiçbir soruna çare olamamıştır. Sonunda ise Belediye Başkanı istifa etmiş, hiçbir sorun çözülememiş ve perişan bir Uşak ortada kalmıştır. Parti olarak hizmete dur demedik, el verdik" dedi. Kendi projeleri olan kentsel dönüşün projesinin devam etmesi için çalıştıklarını ifade eden Cahan, kuzey ve mahallelerindeki yol sorunlarını en iyi şekle getirerek çözüme kavuşturduklarını söyledi. Cahan; Üniversiteye yapılan içme suyu projesinde belediyenin parası bittiğini, bu durumda borçlanma yetkisi verdiklerini belirterek o sorunun da çözüme kavuşturulduğunu ifade etti. Ak Parti'nin olmadığı yerde hiçbir hizmetin olmadığını kaydeden Cahan, yapılan çalışmaların Uşak ve hizmet sevdası için yapıldığını sözlerine ekledi. Belediye sıkıntıya düştüğünde kargaşaya mahal vermediklerini söyleyen Nurullah Cahan, çalışmalarda hiçbir siyasi rant amacı gütmediklerini ifade ederek; yaklaşan mahalli idareler seçimlerinde Uşak Belediyesi'ni bir daha geri vermemek üzere kazanmak istediklerini belirtti.

İl binasında yapılan toplantı basına kapalı bölümün ardından sona erdi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ateş bacayı sarmış 7 yıl önce

il başkanı kapı kapı dolaşmaktan bahsetmiş.telefonlara cevap vermeyen bir başkan ne anlatacakmış.onlar ancak hamam önlerinde dolaşırlar.bu güne kadar nereleri dolanmış.kime hizmet etmiş,kimin işini görmüş.artık sona geldiniz.bittiniz.bitirdiniz.size yorum yapan bile yok.

Avatar
komiksiniz 7 yıl önce

ak parti belediyeciliği ile uşak daha önce tanıştı sayın gün mesut apaydın'ı gördük, sayın cahan da belediyede yaşanan kaostan bahsetmiş. biz biliyoruz 2004 ile 2009 arasını sen mhp'ye söz edeceğine kendin ne yapacaksın onu anlat. kentsel dönüşüme çevre yoluna, kuzey çevre yoluna, terminale, termale destek verdiğiniz ile övünmüş durmuşsunuz sayın cahan bunlar ali erdoğan projesi siz sadece oy verdiniz mecliste, e vermeseydiniz köstek olsaydınız. nasıl ki sayın alpay özgür aday olursa köstekleri önüne konacaksa sizin de önünüze konurdu. verdiğiniz desteği değil, ürettiğiniz proje ve işi anlatın. alinin sırtından kurban kesmeyin. vekillerin videolarını değerlendirmeye ise hiç gerek yok zaten iki sözü bir araya getirmekte zorlanmışlar yine özellikle sayın ismail güneş.

Avatar
ak partili 7 yıl önce

endişeliyim çünkü seçim geliyor eylül ayı bitmiş, hala il danışma da parti salonu bile dolmuyor. o kadar ki aday adayıyım diye arzı endam eden hüseyin keskin, zafer aydın ve cafer çankaya, alim tunç gibi kişiler bile yok toplantıda. gerçi nurullah çavuşoğlu bi ropörtajda demişti ki aday olamayacaklarını bildiği halde sırf etiket için kartvizit için yada yerini sağlamlaştırmak için aday adayıyım diyenler var diye haklı galiba ve bu arkadaşları kastetmiş olmalı. kardeşim elini taşın altına koymayan normal zamanlarda parti ile ilgilenmeyenlerin değil belediye başkanlığına meclise aday olmaya bile hakkı yok. zübeyir yıldırım gibi işbilir bir beyefendiye il başkanlığı için şans verilmezken yanında oturan beyin düşünülmesi de başka bi enteresanlıktır. parti yok taban kimsenin umurunda değil, eyy mehmet gün sen adaylık hesabı yapmadan önce bi tabana yani halka kulak ver bence ve onları önemse yoksa seçimi kaybettiğimizin resmidir bu danışma toplantısı.sen hamam ekibi ile devam et yola bakalım

Avatar
ak parti gönüllüsü 7 yıl önce

il danışmaya katılsaydınız ak parti̇ kadın kolları yönetiminden kimsenin olmadığını görürdünüz sokaktan geçen herkez oradaydi ama yömeti̇mden sadece 5 veya 6 ki̇şi̇ yani̇ kuru kalabalik sebebi̇ kimseye selam vermemeleri iyi düşünmek lazım.

Avatar
adayım nurullah 7 yıl önce

belediye başkan adayı nurullah cahan olmalı

Avatar
AK PARTİLİ 7 yıl önce

başkan kesinlikle muhammed kuzubaşi olmali.

Avatar
hamamcılar 7 yıl önce

yetkililere sesleniyorum. bu hakan uludağ ve ayşe yapıcı inanç gibi isimler il genel meclisine, belediye meclisine aday gösterilirlerse ak partinin nasıl kaybettiği o zaman görülecek. lütfen gereken yapılsın.

Avatar
hüseyin keskin 7 yıl önce

ak partili kardeşime hüseyin keskin o gün toplantıya gelmiştir.görmediysen ya sen en öne oturmuşssundur. ama hüseyin keskin kardeşim arkada halkın içindeydi. sen gibi koltuk sevdalası değildir en öne oturacak