Ak Parti'de Aday Kim Olur? Seçimleri Hangi Parti Kazanır?

Ak Parti'de Aday Kim Olur? Seçimleri Hangi Parti Kazanır?

Uşak Son Nokta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kerim Çiber, Ak Parti Aday Adaylarını ve Yerel seçim öncesi Uşak’ta yaşanan son gelişmeleri Marka Ajans Sahibi Mustafa Yüce ve Uşak Haber Merkezi Editörü Nurullah Çavuşoğlu’na sordu. Aday adaylarının tek tek değerlendirildiği sohbette, Mustafa Yüce aday adaylarının künyelerini ve yapılan anketleri anlatırken, Nurullah Çavuşoğlu’da her zamanki net tavrıyla Ak Parti aday adayları ve seçim sürecini değerlendirdi.

Mustafa Yüce, Marka Ajans olarak bazı bölgelerde anket çalışmaları yaptıklarını, ancak adayların henüz netleşmemesinden dolayı yapılan anketlerden sağlıklı sonuçların alınmasının erken olduğunu ifade ederek Uşak’ta adaylar belli olduktan sonra daha net ve reel sonuçların alınabileceği anketler yapacaklarını bildirdi. Burada kararsızların durumunun da yapılacak anketin güvenilirliğini olumsuz yönde etkileyeceği de sohbette konuşulan konulardan biri oldu.

Çavuşoğlu’ndan Uşaklı seçmenlere çağrı; Sandığa gidin, katılım sağlayın!

Çavuşoğlu seçim sürecinin daha netleşmediğini son ana kadar kamuoyunda dengelerin değişebileceğini, seçimin sürprizlere gebe olduğunu söyleyerek adayın çok önemli olduğunu söyledi.

Çiber aday adaylarını sırasıyla Yüce ve Çavuşoğlu’na sordu; Yüce aday adaylarının özgeçmişlerinden bahsederken, Çavuşoğlu bu aday adaylarını nasıl değerlendirdiğini kendine has tarzıyla anlattı.

İşte Çavuşoğlu'nun Ak Parti Uşak Belediye Başkan aday adayları ile ilgili olarak yaptığı analizlerden kesitler:

Nurullah Cahan; Ak Parti’de ilk aday adaylığını açıklayan kişi. 40 yaşında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Avukat. 2001 yılında Ak Parti kurulduğundan bu yana partinin içinde. Ak Parti Merkez İlçe Gençlik Kolları kurucu Başkanlığı yaptı. 2004 ve 2009  yerel seçimlerinde Belediye Meclis üyesi oldu. Aynı şekilde Belediye Meclisi'nde Ak Parti Grup Başkanı.

Çavuşoğlu; Nurullah Cahan, iyi karakterli bir aday adayı. Dindar biri olarak biliniyor, ancak inatçı bir kişiliği olduğunu düşünüyorum. Ak Parti içinde tanınırlığı yüksek, erken çıkması büyük bir şans. Ancak özgeçmişini anlattığı kaset bence gereksiz oldu.

Cafer Çankaya; 1960 doğumlu, Makina Mühendisi. Aydın ve Uşak Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü'nde Görev almış, Kent Konseyi'nin ilk başkanı.

Çavuşoğlu; Uşak’a katkı sağlamaya çalışan, iyi niyetli bir siyasetçi. Ancak bu iyi niyeti onu Belediye Başkanı olmaya taşır mı? İşte asıl sorgulanması gereken durum bu. Herkesin sevdiği, saydığı biri ancak ne kadar başarılı bir Belediye Başkanı olur onu bekleyip göreceğiz.

Hüseyin Keskin; 1972 doğumlu, Banazlı. KKTC İşletme mezunu. Kendi şirketleri olan bir işadamı.

Çavuşoğlu; Ben kendisini çok iyi tanımıyorum, ancak tanıdığım kadarıyla iyi niyetli ve başarılı bir işadamı olduğunu biliyorum. Ben bazı projelerinin rantabllığıyla ilgili kafamda soru işaretleri var.

Ethem Uludağ; Aslen Uşaklı, doğum yeri Yozgat. Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. 1994 yılında Ankara EGO Genel Müdürlüğü'nde Yöneticilik yapmış, 2009 Saadet Partisi Belediye Başkanlığı adayı, 2011 yılında ise  Has Parti'den Milletvekili Adayı olmuş biri.

Çavuşoğlu; Ethem Bey’i tanımıyorum. Projesini, vizyonunu konuşmama gerek yok. Düşünün bir kere, Uşak’ın en çok okunan internet haber sitesinin editörüyüm, Ethem Bey hala benimle tanışmamış. Tanıştıktan sonra kendisiyle ilgili görüşlerimi bildirebilirim.

Emre Yeşilçiçek; 1965 Doğumlu. Konya Selçuk Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu. 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde metro inşaatında yönetici pozisyonunda görevde bulunmuş bir mühendis.

Çavuşoğlu; Belediyecilik için öncesinde önemli bir görevde bulunmuş bir aday adayı. Ancak onunla ilgili Başbakan tarafından üzerinin çizildiği söylentisi onun dezavantajı.

Zafer Aydın; 1970 Uşak doğumlu. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu. Cafer Çankaya'nın ardından Kent Konseyi Başkanlığı görevini yürütüyor.

ZAFER AYDIN BENİ KANDIRDI!

Çavuşoğlu; Zafer Aydın Kent Konseyini icraasız hale getirdi. Kent Konseyinin Zafer Bey’in başkanlığında Belediye Meclisine sunduğu tek bir önerge yok. Bunun dışında kendisine ben kırgınım. Bunun sebebi ise Müftünün ben fetva vermedim demesine rağmen, insanın kalbi durmadan o kişiyi ameliyata almasıdır. Bu konuda kendisi beni kandırmıştır. Bu yüzden ben Zafer Aydın’a kişisel olarak sıcak bakmıyorum. Ancak Sağlık Müdürü iken, Sağlık Bakanı'na olan eleştirilerini yüzüne söyleyebilmiş biri, bu konuda da hakkını vermek isterim.

Alim Tunç; Doktor. Uşak’ta daha önce milletvekilliği yapmış. 1964 doğumlu, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu. Kurum Hekimlikleri de yaptı. 

Çavuşoğlu; Siyasetin ben yeni yüzlere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Daha önce Uşak halkı tarafından denenmiş biri.

Serhat Eren; 43 yaşında, Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunu. 2002 yılında Ak Partiye üye olmuş ve parti içinde bir çok görev yapmış biri. 2007 yılında Belediye Meclisi'nden istifa sonucu bir sandalyenin boşalmasının ardından Belediye Meclisi üyesi oluyor. 2009'daki seçimlerde de yine Belediye Meclis üyesi olarak seçildi. 2011 yılında UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına getiriliyor.

Çavuşoğlu; Kendisi belediyeciliğe vakıf biri. UTAŞ ile ilgili yapılan “rantiye şirketini, şantiye şirketine çevirdik” tanıtımının ben yanlış olduğunu düşünüyorum. Rantiye derken kimi kastettiğini kendisine sormak lazım. Ben bu reklam sloganının riskli olduğunu düşünüyorum. UTAŞ’ın tartışmaya açılması kendisini zora sokabilir. Ancak UTAŞ’ta bir çok aksiyonel harekette bulundu. Kendisi farklı yönleri olan, yeri gelince herkesi eleştirebilecek biri. Daha önce Facebook üzerinden yaptığı TÜPRAG eleştirisi ses getirmişti.

TÜPRAG'ın BU RAHATLIĞININ SEBEBİ NEDİR? 

TÜPRAG hayırsever bir iş adamının yaptığından fazlasını Uşak’a yapmıyor. Sosyal Sorumluluk Projesi diye bir şey var. TÜPRAG’ın ödediği pay, normal bir madenin ödediği pay kadar. Bu böyle olur mu? TÜPRAG’ın Uşak’ın sanatına, sporuna, sosyal hayatına kazandığı ölçüde borcu var. Bu ne rahatlıktır anlamıyorum ben herhalde Ankara'dan alıyor bu rahatlığı. Ben Ak Partili siyasilerin bunu kaşıması gerektiğine inanıyorum ve Serhat Eren bu riski alarak TÜPRAG’ı eleştirdi. Ben bu konuda kendisini takdir ediyorum”

Mehmet Gün; Kendisi Avukat. Başbakan müsaade etmesine rağmen, İl Başkanlığı’ndan istifa ederek aday adayı oldu.

Çavuşoğlu; Ketum bir yapısı vardır Mehmet Gün’ün. Nezaketinden Mehmet Bey ödün vermez. Basınla konuşurken dikkat eder. Mehmet Gün çok beyefendi biri. Şanslar eşit olsun diye İl Başkanlığından istifa etmiştir. Uzun süredir politikanın içinde ancak, Uşak siyasetine çok bir şey katmasa da parti içinde çok aktif roller almıştır. Mehmet Gün ilk defa uzun süreden sonra partiyi kongreye götürmüş bir İl Başkanı'dır. Bu konuda kendisi başarılı olmuştur. Mehmet Gün’ü parti merkezinin çok iyi tanıdığını düşünüyorum.

Aday adayları değerlendirmesinden sonra Kerim Çiber, Mustafa Yüce ve Nurullah Çavuşoğlu’na son sözlerini verdi.

Yüce; Anket çalışmalarına devam edeceklerini, yakında Uşak Haber Merkezi’nde aday adaylarının hangisinin Belediye Başkan adayı olmasının istendiği yönünde bir anketin olacağını belirtirken, anketin adil olması açısından aynı IP’den bir gün içinde tek giriş yapılabileceğini bildirerek sözlerini tamamladı.


Çavuşoğlu ise konuşmasını "Ben Uşak halkının bu videoyu izlemekten keyif alacağına inanıyorum. Şu ana kadar seçim süreci demokratik geçti, bu açıdan ben memnunum. Toplum siyasette, politikada kavga istemiyor. Centilmen bir yarış olmasını diliyorum. 10 Kasım dolayısıyla merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum. Türk Milleti'nin yeni Gazi Mustafa Kemal’leri bağrından çıkaracağına inanıyorum. Allah bu milleti yeniden Mustafa Kemal gibi bir kurtarıcıya ihtiyaç duyurmasın, bir kere daha İstiklal Marşı yazdırtmasın!" sözleri ile sonlandırdı.

İki konuşmacıya da teşekkür eden Çiber, CHP için de yakın zamanda bir tanıtım ve değerlendirme çalışmasını yapacaklarını söyleyerek sohbete son verdi.

İşte Çavuşoğlu'nun aday adayları hakkındaki analizleri ve daha fazlası:


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
seninle muhatap olmak zorunda mı 7 yıl önce

ya bu kadar kibir neden var çözmüş değilim. istersen dünyanın en tanınmış yazarı ol sana icazet mi verecek insanlar saçmalık

Avatar
helal olsun 7 yıl önce

bu uhmyi bu yüzden seviyorum, kimseye torpil yapılmamış olduğu gibi aktarılmış adaylar. serhat beyi yada sayın cahanı eleştirmezsiniz diye düşünüuordum. neyse hüseyin keskin benim favorim

Avatar
son.d 7 yıl önce

sen onunla tanış nurullah bey..ne var yanii küçüklük sende kalsın dimi

Avatar
Seçim ortada 7 yıl önce

akparti aday adayları ile ilgili analizinizi bilmediğim için yorumlayamayacağım. ancak şu kesin ki, adaylar belli olmadan falan parti kazanacak demek çok yanlıştır. sağlıklı sonuç vermez tespitiniz kesinlikle çok doğru.seçimleri ceket assak kazanırız diyen arkadaşlara kapak olsun bu röportajınız.

Avatar
tşkrlr 7 yıl önce

uşak haber merkezine ve nurullah çavuşoğlu'na bizleri aydınlattığı için objektif olarak gözlemlerini bizlerle paylaştıkları için tşkr ederim.özellikle zafer aydın ile ilgili ikazlarınıza katılıyorum.

Avatar
Uşaklı 7 yıl önce

sayın çavuşoğlunun tespitleri iyi ama yanlış olan zafer aydın müdürlükten alındıktan sonra sağlık bakanını eleştirdi yani kuyruk acısı var.şimdi de aday oldu ne yüzle. akpye küfret sonra akpliyim de .teşkiat bunu unutmasın.ali taşçinin yaptiği herşeyi sahiplenmiş bu kandirmaca resmen.kukla müdür iken hiçbirşey yapmadi

Avatar
Vatandaş gözüyle 7 yıl önce

serhat eren utaş ta inanılmazı başardı. bu başarıyı gösteren kişinin yapacakları hayal dahi edilemez. hizmet için finansman gerekir. çevre yolu yapılırken belediyenin 18 madde uygulaması ile değil kamulaştırma yolu ile çözülmesini sağlaması nedeni ile belediye ye sağladığı rant her halde 500 milyonu geçer. bu da yıllık tüm bütçenin 115 milyon olduğunu düşünürsek sadece bu alanda bu imkanı sağlayan neler yapmaz. nurullah cahan çok gayret gösteriyor. istişare ediyor.mehmet gün il başkanlığında kendi ön plana çıkmayarak ekibin önünü açması takdire değer.

Avatar
S.TEKİN 7 yıl önce

ne demek zafer aydin beni kandirdi. senin kişiel sorunun zafer aydin in başkan olmasina engel mi. bu ne biçim bir çalişma nurullah çavuşoğlu? basbayaği tarafli şeffaf bir tafida yok. birtek kimin başkan olmasini istediğini yazmamişsin. bari isim de verseydin.....