Ak Parti'de Bayramlaşma Renkli Geçti


Ak Parti Kurban Bayramı nedeni ile parti binasında bayramlaşma töreni düzenledi. Düzenlenen bayramlaşma törenine; İl Başkanı Mehmet Gün ve İlçe Başkanı Mehmet Nacar'ın yanı sıra Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Ak Parti Uşak Eski Milletvekili Alim Tunç, Eski Milletvekili Nuri Uslu, Eski Belediye Başkanı Mesut Apaydın,  Sivaslı Belediye Başkanı Zafer Küçükgöl, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Atasorkun, Belediye Başkan Aday Adayları Nurullah Cahan, Serhat Eren, Hüseyin Keskin, Cafer Çankaya ve çok sayıda partili katıldı.

Bayramlaşma töreninde açılış konuşmasını Ak Parti İl Başkanı Mehmet Gün yaptı. Konuşmasına katılımcıların bayramını kutlayarak başlayan Gün daha sonra şunları dile getirdi." Ben bütün partililerimizin, bütün hemşerilerimizin, bütün Uşaklıların sizlerin şahsında partimiz adına Kurban Bayramınızı kutluyorum. İnşallah bugün burada birlikte partililer olarak, birbirini seven dostlar olarak bayramlaşma merasimi gerçekleştirmiş olacağız. Çok değerli yol arkadaşlarım, çok değerli dostlar; bayramlar insanların kardeşlik duygularının bir kat daha arttığı sevginin, hoşgörünün, barışın, birliğin beraberliğin en üst seviyeye geldiği müstesna bir tanesi, biz de inşallah bugün bu günlerden bir tanesini hep birlikte yaşıyoruz. Bu birliktelikten dolayı ben duyduğum memnuniyeti ayrıca ifade etmek istiyorum diyen Gün konuşmasına birlik beraberlik vurgusu yaparak devam etti. Çok sevgili arkadaşlarım birlik beraberlik bütün bayramlarda olduğu gibi temennimiz odur ki; inşallah bundan sonra devam eden günlerde de toplumumuza, bütün Türkiye’ye siyaset kurumuna ve siyasetin diline de bu birlik beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü anlayışı devam etsin arzusundayız. Yaklaşan seçimler nedeni ile siyasi atmosfer yönünden biraz daha yükselecek. Ve siyasi partiler olarak bizler birbirimize biraz daha fazla yüklenmeye başlayacağız.

Gün'den Bayramdaki Hoşgörü Atmosferi Seçimlere de Taşınsın Çağrısı: 

Konuşmasını yerel seçimlere getiren Gün; Sosyal Medyadaki eleştiri yazılarının sertliğine de vurgu yaparak şunları kaydetti: Bizim bütün siyasi partilere çağrımız şudur; bu bayramlardaki hoşgörü, sevgi, karşılıklı anlayışın seçim atmosferinde de devam etmesini diliyoruz. Bayramdaki birlik beraberlik ve hoşgörü bu ortama da yansımasını temenni ediyoruz. Tabi Kurban Bayramının ayrı bir özelliği var;  kurbanlarımızı kestik, Yüce Mevla’ya karşı teslimiyetimizi, ona karşı olan kulluğumuzu ifade ettik. İnşallah bizde bu kurbanlarımızla birlikte toplumumuzda artık sadece onu bir kaçış gibi görmemek lazım. Kurbanlarımızı kesmekle birlikte kendi içimizdeki nefsimizi de kendi benliğimizde kurban etmiş olalım diyorum inşallah. Biliyorsunuz son günlerde, özellikle son yıllarda sosyal medya üzerinde birçok siyasi parti mensupları birbirleri ile orada yazışarak, birbileri ile oradan rekabet ederek çeşitli söylemler kullanıyorlar. Ancak gözlerden kaçmayan son yıllar da bizim kültürümüzden gelen, inancımızdan gelen hoşgörü, nezaket ve zerafet anlayışının sosyal medyada da yavaş yavaş kaybolmaya başladığını görüyoruz. İnşallah bu bayram vesilesi ile buralarda yazan çizen kardeşlerimizde o nezaketi, o hoşgörüyü, o nezaketi, birlik ve beraberliği orada da tekrar kazandırmaya başlar. Kabalaşmak, horlamak, ötekileştirmek veya nefretini söylenmeye yönelik söylemlerin bu topluma, bize hiçbir fayda getirmeyeceğine inanıyoruz. İnşallah bu bayram bize hayırlar getirir.

Gün'ün konuşmasının ardından Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş'te bir selamlama konuşması yaptı. Güneş Konuşmasında şunlara değindi: "Değerli kardeşlerim biz Ak parti olarak 11 yıldır iktidardayız ve ülkemize yaptığımız hizmetleri yakinen görüyorsunuz. Son dönemlerde terörü bitirme adına ve ilk iktidara geldiğimiz günden beri devleti değil vatandaşı önceleyen projelerimiz adına açılımlarımızın bir tanesini daha Başbakanımız tarafından gerçekleştirildi.Bunun üzerinde diğer siyasi partiler oldukça muhalefet ettiler. Bunlardan bir tanesi de andımızın kaldırılmasıydı. 

İsmail Güneş'ten ANDIMIZ İle İlgili Çok Tartışılacak Değerlendirmeler:

İsmail Güneş son günlerde muhalefet partilerince oldukça sık gündem edilen Andımızın kaldırılması meselesine ilişkin şunları söyledi. Biz bunu çocukluğumuzda uzun yıllar okuduk. Tabi ki biz bu bölgenin insanları olarak hepimiz Türk’üz ve bununla gurur duyuyoruz ama biz inancımız gereği, felsefemiz gereği ve dini öğretimiz gereği kesinlikle etnik kökenimizin diğer kökenlerden bir üstünlüğü olmadığını biliyoruz. Cenab-ı Allah’da bize ırkların birbirini tanıması için yaratıldığını zaten bildirmiştir ve ırkların arasında bir üstünlük olmadığını göstermiştir. Bu ülkede canını kanını feda etmiş diğer ırklardan kardeşlerimiz de var. İlk uygulama 1933 yılında olan andımız da Türk’üm derken Türkiye’de yaşayan vatandaşların hepsini kapsadığının altı doldurulabilseydi, belki şimdi andımız kaldırılmayacaktı. Bu treni, geçmişte yapılmış yanlış politikalarla kaçırdığımızı düşünüyorum. Doğruyum,  dürüstüm, çalışkanım diyorsunuz. Sen şimdi bu marşı günde 1 değil 10 kere hatta 100 kere de söylesen de söylemekle olmuyor icraatlarına bakıyorlar. Şimdi muhalefete soruyoruz kardeşim bu ülkenin bankaları soyulurken, kaynakları birilerine peşkeş çekilirken sizin doğruluğunuz dürüstlüğünüz neredeydi diye adama sormazlar mı kardeşim? Siz ekonomide son sıralarda olacaksınız sonrada bunu marşla kapatmaya çalışacaksınız artık millet uyandı. Marşla bu gemi yürümez. Biz marşı söylemeyeceğiz sözlerini hayatımıza yansıtacağız. Biz okullarda serbest bırakacağız siyasi partilere de yasak getirmeyeceğiz. Biz çok önemli adımlar attık. Memurlara siyasete girme yasağını kaldırıyoruz. Diğer taraftan bazı vakıfların mallarını kendilerine iade ediyoruz. Bunlar çok önemli adımlardır diye ben düşünüyorum. Bu şunu göstermektedir, bu tip paketler, demokratik paketler vatandaşla bizim şimdiye kadar bütünleşememiş olan devletimizi milletimizi bütünleştirecektir. Eskiden devlet ayrı bir yerdeydi, halk ayrı bir yerdeydi. Şimdi biz hepsini birleştiriyoruz, dolayısıyla da vatandaşına halkına hizmet eden devlet oluşturmaya çalışıyoruz. Diğer siyasi partilerin, özellikle CHP ve MHP’nin alışamadığı durum budur. Onlarda devlet önce onlara hizmet eder konumdadır. Bizde ise devlet önce vatandaşa hizmet eder konumdadır. Diğerleri ile farkımız buradadır. Bu paketin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

İsmail Güneş: Çevre İlçelerin Uşak'a Bağlanması Fikrini Yeniden Gündem Etti.

Diğer taraftan geçtiğimiz hafta içinde Genel Kurul’da, Uşak’ımızın 60. yılı olması nedeni ile kısa bir söz aldım. Bu sözde tabi Uşak’ımızın 1953 yılında il olduktan sonra hem ekonomik anlamda hem sosyal anlamda hem gelişmişlik anlamında ne kadar çok mesafe kat ettiğini rakamlarla orada bildirdim. Ve şunu da ifade ettim; Uşak ilimiz sadece kendisine bağlı olan ilçelere değil, kendisine bağlı olmayan komşu ilçelere de çok büyük hizmetler vermektedir. Buradaki ilçelerimizin de eğer vatandaşlarımız isterse Uşak’a bağlanmasının faydalı olacağını düşündüm. Niye diyecekseniz bir Gediz ilçemiz Uşak’a 50 km, bağlı olduğu Kütahya’ya 80 km. Diğer taraftan Simav ilçesi bize 90 km, Kütahya’ya 135 km. Çivril ilçesi bize 50 km, Denizli’ye 90 km. Diğer taraftan muhalefetin Milletvekili buna itiraz etti. “Ya bu siyasi çatışmalara neden olur” dedi. Neden siyasi çatışmalara neden olsun? Bizim amacımız siyaset değil, bizim amacımız halka hizmettir. Eğer siz orada amacınız sadece MHP, bir Milletvekili kazansın diye düşünüyorsanız o zaman haklısınız. Ama biz şunu düşünüyoruz; o bölgede yaşayan aşağı yukarı 150 bin vatandaşımız daha kısa mesafeden yani Uşak’tan yerine getirebilecekken neden Kütahya’ya daha uzak bir ile gitsin. Niye daha fazladan 40–50 kilometre yol kat etsin? Bizim buradaki temel amacımız oradaki vatandaşa hizmet etmektir. Kesinlikle siyasi bir amacımız olmamıştır ve olmayacaktır. Diğer taraftan burada ki vatandaşlar isterse, talep ederse biz bunun öncüsü olacağız. Bu yönde çalışmalarımıza inşallah devam edeceğiz ve halkımız tarafından da bu yönde ki çevre ilçelerden de çok büyük bir teveccüh olduğunu ben görüyorum. Bundan dolayı da çevre ilçelere çok teşekkür ederim.

İsmail Güneş'ten Yerel Seçim ve Belediyecilik Değerlendirmesi, Ali Erdoğan'da Eleştirilerden Nasibini Aldı

Diğer taraftan şu var. Önümüzde yerel seçimler var. Biz geçmiş dönemde sayın belediye başkanımız da burada, çok önemli hizmetlerde bulundu. Allah kendisinden razı olsun. Şimdi ki Belediye Başkanı, başkanlığı bittiğinde bu şehirde susuzluk problemi vardı. İnsanlar susuzluk çekiyorlardı. Su kesintisi vardı. Su kesintisini çözememişlerdi, Küçükler Barajı’nın temelini atmışlardı. Bitirme süresi ne kadardı? 30 yıl. Sezai Karakoç’un şiiri var ya Hâkim Bey diye “İşte bu dava bana babamdan kaldı hâkim bey/ İşte oğlumun oğlu doğdu hâkim bey” bunların davası işte bu şekilde arkadaşlar. O günkü sayın milletvekillerimiz ve Sayın Belediye başkanlarımızın büyük gayreti ile hükümetimizin çok büyük destekleri ile çok kısa sürede Küçükler Barajı bitti. Küçükler Barajı’ndan Uşak’a su almaya başladı ve Küçükler Barajı’na bağlanan Uşak artık susuzluk problemini bilmez oldu arkadaşlar. Diğer taraftan gerçekten de geçmiş dönemde ev kanalizasyon artıklarımızın arıtılması ile ilgili çok önemli bir tesis yaptık arkadaşlar. Şimdi kanalizasyon atıklarımız o tesise yetmiyor, ama hiçbir çözüm bulmayan arkadaşlar ve yine bizim barajımız Banaz Çayı’mız Adıgüzel Barajı’na yine kötü atıklarını atıyorlar. Bunla ilgili bir çözüm var mıdır arkadaşlar? Yoktur. O dönemde yine arıtma tesisini kuran, o dönemde Belediye Başkanım Sayın Mesut Apaydın’a ben huzurlarınızda teşekkür ederim. Sağolsun varolsun. Şimdi yine o dönemin Başkanı, o dönemin Milletvekilleri ile o dönemin yöneticileri ile ortaya konmuş olan Kentsel Dönüşüm çok büyük bir projedir arkadaşlar. Bu Kentsel Dönüşüm, o dönem başladı 216 konut yapıldı. Belki de Uşak’ın çehresini değiştirecek en önemli projedir arkadaşlar. Bundan dolayı da Başkanımıza teşekkür ederiz. Bize katı atık depolama alanı lazım, Karaağaç Mahallesi kokudan geçilmiyor deniliyordu. Biz bununla ilgili özüm önerilerini o günden Belediye başkanımız ile başlattık ve Çevre ve Şehircilik Bakanımızın çok büyük katkılarıyla biz bunu bu dönemde hallettik. Yine Hükümet olarak biz hallettik. Şimdi şuna bakmak lazım, biz gerçekten de ta o dönemde daha birçok beldeyi asfalttır, yoldur, parktır başka şeylerdir yaptık. Çok büyük hizmetler yaptık. Demek ki ufak tefek bazı hatalarımız oldu, vatandaş dedi ki siz bu sefer dinlenin. Biz bu sefer dinlendik.

İsmail Güneş; Ali Erdoğan'a İnce Göndermeler Yapmayı Sürdürdü.

Bizim Ak Parti olarak, bizi diğer partilerden ayıran özellik şudur; biz kişisel başarılara bakan bir parti değiliz. Biz ekip ruhuna bağlı ve prensipleri olan bir partiyiz. Ben şuna inanıyorum ki burada Ak Parti rozetini takmış olan, bu çatı altında birleşmiş olan ve burada Aday Adayı olmuş olan tüm kardeşlerimizin bu Başkanlığı en iyi şekilde yapacağından hiçbir kuşkumuz yoktur. Çünkü bunlar Ak Parti gömleğini giymiş arkadaşlardır. Bu da diğerlerinden bizi ayıran önemli bir özelliktir. Biz başka partiler gibi başka gül bahçelerinde sarı gül, mavi gül, yeşil gül aramayız. Çünkü bizim gülümüz kendi gönlümüzde ve bu gül asla solmaz. Diğer partilerden derdiğiniz güller kısa sürede solar diye düşünüyorum. Uşak’ın problemleri bitmiş midir arkadaşlar? Uşak’ın problemleri hiçbir zaman bitmemiştir. Şimdi siz Denizli tarafından gelirken kötü bir koku duyuyor musunuz? Bu uşak’ın problemi midir? Uşak’ın problemidir. Diğer taraftan, siz yine kış geldiğinde bu Uşak’taki hava kirliliği var mıdır?  Vardır. Buna bir çözüm bulunmuş mudur? Bulunmamıştır. Demek ki Uşak’ın çok büyük problemleri bizi beklemektedir. İnşallah biz bu dönemde başkanımızın bıraktığı yerden daha hızlı adımlarla ilerleyerek Uşak’a daha büyük hizmet yapmaya bu dönemde sahibiz. Dolayısıyla da müthiş derecede güzel aday adaylarımız var. Biz bunlardan hangisini seçsek bu başkanlığı en iyi şekilde yapacağına ben kanaat getiriyorum. Biz bu güzellikler arasından bir tanesini seçmek zor olduğu için, Genel Merkezimiz tecrübeleriyle değerlendirecektir. Ama birlik ve beraberlik içinde çalışacağız. Uşak’a tekrar Ak Partili bir Belediye’nin bayrağını dikerek kaldığımız yerden büyük projelere ufak parklarla bahçelerle uğraşmadan, büyük projelerle inşallah yolumuza devam edeceğiz. Biz proje partisiyiz, biz ilkeli bir partiyiz, sistemimiz vardır ve belediyeciliği en iyi şekilde bizim Başbakanımız bilir.

İsmail Güneş'in Dili Sürçtü İzmir  1994'ten beri Ak Parti'de dedi.

Dolayısıyla 1994 yılından beri İzmir ve Ankara bizdedir. Ve vatandaşımız da bunu iyice anlamıştır. Ve bir daha bunu test etmenin hiçbir anlamı yoktur. Ben bu bayram vesilesi ile sizlerle birlikte olmaktan gerçekten de çok mutluluk duydum. Değerli vakitlerinizi bizlere ayırdınız, bizlerle burada kucaklaştınız, hem sizin hem ailenizin bayramını tekrar tebrik ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum."

İsmail Güneş'in ardından İlçe Başkanı Mehmet Nacar,İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun,  Ak Parti Uşak Eski Milletvekili Alim Tunç, Sivaslı Belediye Başkanı Zafer Küçükgöl ve Ak Parti Kurucu Üyesi Nuri Aslan birer selamlama konuşması yaptı. 

Konuşmaların ardından söz Belediye Başkanı Aday Adaylarına verildi. Belediye Başkan Aday Adayları Nurullah Cahan, Serhat Eren, Hüseyin Keskin ve Cafer Çankaya partililerin bayramını kutlayarak kısa birer konuşma yaptılar.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
uşaklı 7 yıl önce

anlaşıldı.ismail vekil mesut başkanı tekrar aday yapmak istiyor.bazı hatırlatmalar da gerekiyor galiba..mesut başkanın başkan olduğu 2004-2009 döneminde-gerçi mesut başkanın suçu yoktur-denizli tarafından karma osb nin arıtmasından koku geliyordu zaten.yeni türemiş değildir bu sorun.yine aynı dönemde de hava kirliliği de vardı zaten.bu da yeni türemiş bir sorun değildir.2004-2009 döneminde bu sorunlar vardı zaten, yani akp nin iktidarda olduğu bir dönemde..o dönemde çözüm bulunmuş mudur, bulunmamıştır.işte bu yüzden 2009 dan sonra oluşmuş sorun gibi göstermeyin bunları.vardı zaten..ali erdoğanın 2004 yılında seçimi kaybettiğinde susuzluk yoktu bu şehirde, iyi hatırlayın..97-98,99,2000,2001 yıllarında vardı susuzluk.2003,2004 yıllarında sona erdi susuzluk diye hatırlıyorum.aliyi akp ye almayacağız diye yalan yanlış konuşmanın anlamı yok.

Avatar
rüya 7 yıl önce

i̇smail güneş rüya görmüş izmiri size asla yedirmezler uşakı da sayın güneş. altı ok uşak belediyesinde dalgalanacak rüya görmeyin.

Avatar
asim dolaysu 7 yıl önce

huseyin keskin ve cafer abimizin konuşmalarini koymayarak büyük haksizlik yapmışsınız haber merkezine yakışmadı.

Avatar
halil yeni 7 yıl önce

beyfendiler hazırmış. proje istiyoruz arkadaşlar. nuri vekil doğru söylemiş. projeniz yok demedi ki adam ortaya konuşmuş, 10 aday adayından projesi olmayan illaki çıkar. lafı ağzına tıkmışlar. :)

Avatar
kemal yilmaz 7 yıl önce

sevgili akp liler ysakta beko takiminin barinacagi tesislenecegi bir salon yok ne dusunuyosunuz sayin cafer cankaya mehmet gun mehmet altay siz bu usakin kaderini belirletken devlet okarak spor politikasini yere serdiniz istafa etmek istermusiniz olmadi sizin yonetiminizle

Avatar
konuş be 7 yıl önce

nurullah cahan atı almış üsküdarı geçmiş gözüküyo adam iyi hazırlık yapmış yıllardır sessiz sedasızdı ama baksanıza boş durmamış kendine yatırım yapmış hepsinden güzel de nurullah cahan konuşuyor haaa

Avatar
horoz hüsen 7 yıl önce

başkanımız avukat nurullan cahan,
yüreği tas değil, koca bir sahan,

Avatar
aslan 7 yıl önce

sayın güneş,ırkı olmayana ne denir siz daha iyi bilirsiniz. ırkını sevmeyenin ne kendisine nede memleketine faydası vardır..