Ali Erdoğan Başkanlıktan da İstifa Edecek mi? Belediye Şimdi Ne Olacak?

Ali Erdoğan Başkanlıktan da İstifa Edecek mi? Belediye Şimdi Ne Olacak?


  Uşak ta bir süredir MHP iL Başkanı ve teşkilatı ile  Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan arasında yaşanan gerginlik ve anlaşmazlıklar geçtiğimiz günlerde Parti Genel Merkezinden çıkan İstifa talebi ile zirveye çıkmıştı..

  İl Başkanının yaptığı yazılı açıklamalarla beraber Uşak lının dikkati Başkan Ali Erdoğan a yoğunlaştı...Öncelikle belirtelim ki yakın çevresinden de aldığımız bilgilere göre de Ali Erdoğan Partisinden istifa edecek ancak Belediye başkanlığı görevini yürütecek..Bağımsız olarak Başkanlık görevini yürüteceğini öğrendiğimiz Ali Erdoğan bu görevini layıkıyla icra edebilecek mi? MHP Teşkilatından sızan haberler buna müsade etmeme gayretinin olacağı yönünde.. Ali Erdoğan  Belediye Meclisini toplayabilecek mi:?Yada işlevsel hale getirip kararların çıkmasını sağlayabilecek mi? Tüm bunları zaman gösterecek..
 
  Burada sorgulanması gereken birinci nokta bir partinin kendi partisine mensup bir belediye başkanından partiden istifasını istemesi normaldir ancak belediye Başkanlığından istifasını istemesi ne kadar doğrudur? Buna hakkı var mıdır? Uşak ın ve Uşak lının oylarıyla seçilmiş bir belediye başkanı Partisiyle anlaşamadığı için halkın kendisini getirdiği makamdan uzaklaştırılabilir mi?
 Bu hakkaniyet ölçüsünde bir davranış olabilir mi? Kaldı ki tüm Uşak ında malumudur ki oyların büyük çoğunuluğu Ali Erdoğan ın şahsına verilmiştir. Ali Erdoğan aday olmasa idi acaba MHP. Aynı oyu Uşak lıdan alıp belediye başkanlığı seçimini kazanabilir miydi?

  Partiden istifası istenen belediye başkanının işleri yürütememesi için Parti teşkilatının kendi partisinden seçilen  belediye meclis üyelerine tesir edip işlerin yürümesini önleme girişiminde bulunabileceğini bekelemek doğru olmaz.. Çünkü böyle bir durum Uşak lının gözünden kaçmaz ve bu hareketi yapanları cezalandırır..
 Belediye meclisindeki seçilen isimleri gözden geçirdiğimiz de de Belediye başkanının bundan sonraki süreçte de Uşak ın menfaatlerine ve hizmetine yönelik çıkartmak istediği kararlarda destek bulmakta zorlanmayacağını görmek mümkün..Bu Mecliste üyesi bulunan üç partinin Meclis üyeleri içinde geçerlidir.. Ali Erdoğan ında bu insanları ikna edebilecek siyasi altyapıya ve idarecilik anlayışına sahip olduğuna da Uşak lı inanıyor, inanmak istiyor en azından...

Peki ne olacak şimdi ve ne olmalı?
 
  Öncelikle şunu söylüyelim ki yaşananlar ve iki tarafın tavrıda Uşak lının tasvip etmediği edemeyeceği niteliktedir.. Tabiki İnsanlar ve kurumlar arasında bazı anlaşmazlıkların uyumsuzllukkların fikir ayrılıklarının olması normaldir.. Ancak bu yaşanan süreçte gerginliklerin sebebi aslında tüm Uşak lının da malumudur ki kişilerin ihtirasları ve ileriye dönük hesaplarıdır.. Türkiye yi yönetmeye namzet bir partinin teşkilatında bunların yaşanması üzücü ve düşündürücüdür..
 
 Kaldı ki Uşak ve Uşak lı Belediye Başkanından da MHP. Teşkilatından da  kısır çekişmelerinde birbirlerine karşı üstünlük taslamalarını yada dedikodu üretmelerini değil icraat beklemektedir, hizmet beklemektedir..

  Bu noktadan hareketle Uşak lının beklediği cemaatin işlerine Uşak ın işlerinden daha fazla zaman ve imkan ayırdığı iddia edilen belediye başkanımızdan da  MHP. Teşkilatından da Ne olursa olsun şahsi ihtiraslarını ve hesaplarını ve nefislerini devreden çıkartıp Memleket menfaati doğrultusunda hareket etmelerini ve itidalli hareket ederek Uşak ın zarar görmesini en azından zaman kaybetmesini önleyecek sağduyulu vakarlı bir duruştur..

 Yaşanan sürecin ve sonuçlarının Uşak ımıza ve Uşak lıya hayırlar getirmesini temennisiyle saygılar..
  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.