Erkan ÇUHADAR'ın kulislere bomba gibi düşen Facebook paylaşımı

Erkan ÇUHADAR'ın kulislere bomba gibi düşen Facebook paylaşımı

Bu gün ziyaretimize gelen iş adamı bir arkadaşa sorduk sana her hangi bir partiden meclis üyeliği teklifi gelse kabul eder misin? Etmem dedi peki Başkan Yardımcısı ol deseler deyince iyi de başkanlığı kazanacağına inandığım aday yok ki ortada dedi. Düşünsenize iki büyük siyasi partinin adayı belli olmuş diğerlerininki de aşağı yukarı ortaya çıkmış görünüyor. Ama insanlar hiç birinin seçimi alıp BAŞKAN'lık koltuğuna oturacağına inanmıyor. Bakıyorsun aday adayı yada ADAY noktasında ortaya çıkan isimlere hiç birisinin de meclis üyesi adayı yazmaya gücü yeteceğe benzemiyor. 31 Asil 31 Yedek meclis üyesi adayı yazmaya bile güç yetirebilecek siyasi alt yapısı olmayanları aday yapan Genel Merkezlere ne diyelim? Zarafetten bihaber bir dediği diğerini tutmayan partilisini yada diğer aday adayı arkadaşlarını hiçe sayan kendinden başka kimseyi adam yerine bile koymayan siyasetçi figürleri Genel Merkez desteğine rağmen işin içinden çıkamıyor iyi mi?

Hiç bir siyasi aktör arkasında ciddi bir halk desteği göremediği gibi kadro oluşturabilecek bir sosyal çevreye de sahip değil iyi mi? Aday yada aday adayları ne partiliyi ne de halkı memnun edemiyor hatta halkın ilgisini bile çekemiyorlar. Sosyal Medyada hayırlı olsun diyerek paylaşım yapan yada kendi partisinin adayı lehine konuşan bile yok. CHP'nin adayını CHP'liler yerin dibine sokuyor AKP'nin adayını AKP'liler, MHP yada İyi Partiyi zaten konuşmaya gerek yok bana sorarsanız o iki parti sonunda aday bile çıkartamayacaklar. Göreceksiniz İyi Parti içinde MHP içinde adı geçen isimler adayız demeye cesaret edemeyecek sonunda. Zaten iki partinin de aday adayları hep son dakika cesaretsizliği göstermeleri ile tanınan insanlardan oluşuyor. Çünkü seçim mizansenin kurulmasında gönlü olmayan etkin insanlar açıkça siyasi sosyal yada ekonomik baskı uyguluyor. Zaten siyasette olma vitrine çıkma konusunda kafa karışıklığı yaşayan kalbur üstü başarılı insanlarda bu baskıyı da görünce ne gerek var düşman edinmeye diyor. Çünkü biliyorlar ki Atatürk düşmanları yada ortakları ile bir olan Devletini kendine düşman edecek. Potansiyel Hırsızlarla bir olan hem Devletin hem Milletin hışmına uğrama olasılığı yaşıyorlar. E siyasi aktörlere bakıyorsun ya Samanyolu kafası yani Atatürk düşmanlığı kafası yaşamış yada yaşıyor olabilecek kimseler ya batmış ve toparlamak için belediye başkanlığı canı isteyen yani çalma eğilimi gösteren ve çalma eğiliminde insanlar etrafında bulunduran isimler. Kimi var Milliyetçiyim diyor ama ortağı HDP'li gibi konuşuyor kendisi Renan Milliyetçileri ile anılıyor. Kimisi var dindarım diyor suyu bile besmelesiz içmiyor ama haramdan başka bir şey yiyip içmediği herkesçe biliniyor. Kimi Hırsız hırsız olduğuna Ona kendi partilisi söylüyor sakın seni aday yapmasınlar diyor kimi FETÖ'cü en azından geçmişte fetullahçılık etmiş Provokatör Erdoğan istemiyoruz demiş kimseler. Erdoğan provokatörlüğü bırakmış olacak artık ki şimdiler de karşılıklı birbirilerini yere göğe sığdıramıyorlar. CHP'nin adından başka hiç bir yerinde CHP Adına bir esame kalmamış, CHP'nin Milletvekilinin Atatürk Düşmanı Eyüp Gökhan Özekin isimli vatan haini ile ortak olduğunu CHP'liler kendileri söylüyor. Sizce Atatürk Düşmanı ile ortak olduğuna CHP'lilerin bile inandığı ki bende buna inanan bir CHP'liyim ve her an kendime eski CHP'li de diyebilirim belirteyim. Ben şahsen inanıyorum bir CHP'li olarak Özkan’ın Atatürk düşmanları ile ortak iş tutabileceğine ki zaten hareketleri ve siyaset anlayışı bunu yapabilecek karaktere sahip neredeyse her davranışı iki yüzlü bir politikacı olduğunu ortaya koyuyor. Her şeyi iki yüzlü olanın Atatürk sevgisi de pekala iki yüzlüce bir tutum olabilir öyle değil mi?

Peki bu siyasi partileri yönetenler neden hep bu fetö artığı yada hırsızlık şüphesi barındıran isimler de ısrar ediyor. Yada madem halk haklı bulundu bu Cahan'la ilgili serzeniş ve eleştirilerinde neden istifa ettirilmiyor ve neden derhal bir soruşturma başlatılmıyor. Adamı Sayıştay Başkanı ziyaret ediyor ve aralarından su sızmıyor arkadaş. Gerçekten Cahan'ı ziyaret eden kişi kendisinin Sayıştay'a Başkanlık ettiğine emin mi acaba? Yada Sayıştay Başkanı bütün bir şehrin hatta kendi partililerinin ve meclis üyelerinin bile yolsuzluk yaptığını kabul ettiği bir ismi neden ziyaret eder böyle bir dönemde? Bu heriflerin mokunda boncuk mu var sahi? Ne olmuş bizim partilerimizin hırsızlığa yada fetö ve benzeri cemaat vb yapılanmalara bulaşmamış, Atatürk yada Din düşmanlığı etmemiş aktörlerine. Sahi ne olmuş CHP'nin yada AKP'nin diğer aday adaylarına ki, iki partide dışarıdan aday ihrac etmiş. Sahi AKP'nin adayı ne zaman Uşak'a yerleşmişte hem il başkanlığı hem belediye başkanlığı payesini haketmiş. Bu makamları hak edecek ne katkısı olmuş bu herifin bu şehre. Şehrin atmosferine bile henüz uyum sağlayamamış küstah bir isme ne ihtiyacı vardı Ak Partililerin, Koca Ak Partinin içinde hiç mi bundan iyi adam bulamadınız? Bulamadınızsa sizde Bahçeli gibi partiyi kapatsaydınız. Haydi İl Başkanı ettiniz neyse de şimdi birde belediye başkanı adayı etmekte neyin nesi? Biz CHP'ye kızıyoruz hem il başkanı il genel meclisi başkanı neden aynı kişiden? CHP'de başka adam mı yok siyasi makam hak eden? Ak Partide aynısını yapıyor. Siz neden yaptınız o temayülleri neden aday adaylarınız sahalara inip halkı ziyaret etti. Bu yapılan Ak Parti kadrolarına temayülde oy kullanan insanlara açıkça hakaret anlamına gelmiyor mu? Zaten kimsenin yanaştığı da yok o ayrı konu ama yanaşılacak gibi de değil. Bir kibirli bir kibirli ki arkadaş sormayın. Kimseyi umursamıyor sanki, kimseyi arayıp bir teşekkür ettiği yada destek istediği bile yok hala. Çünkü Ona reis emretti ya herkes elpençe divan duracak o dilediğini meclis üyesi yapacak dilediğini siyasetin kenarında tutacak planı bu anlaşılan.

Hiç insan bu kadar kibirlenir bu kadar şımarır mı? Aylarca hatta bazısı yıllarca emek vermiş bazısı ikinci kez aday adayı olmuş on tane arkadaşın bunca zaman senin ADAY olabilmen için tiyatro mu oynadı? Düşünün ki aday adaylarının hiç birisini arayıp yahu kusura bakmayın arkadaşlar bunun böyle yakışık almadığını ben kendimde daha önce kabul etmiştim ama işte emir böyle yine de teşekkür ederim dememiş, hiç birisinin rızasını almadan adayım demiş çıkmış gelmiş bir insan, sizce bu şehre ne katabilir? Bu kadar kaba ve küstah birisini gördük zaten Cahan'da bir başkasına daha tahammülümüz olacağını hiç zannetmiyorum. Şimdi bunun yaptığının Asım'ın yaptığından farkı ne? Nadi'den Özkan'dan farkı ne? Altay ile Çakının. Yada AKP'nin adayı Mehmet Çakın beyin Asımdan farkı nedir? Kaç kişi kendisini ismen tanır bu şehirde? Kaç kişinin tayin atamasında yada yükselmesinde olumlu katkısı olmuştur? Kaç kişi kendisiyle yemek yemiş çay içmiştir? Kaç kişinin iş bulmasına vesile olmuştur? Yada bırakın gerisini şu iki soruya cevap verin. Asım sayesinde kaç kişi CHP'li oldu yada Asım kaç kişiyi CHP Üyesi yaptı Çakın kaç kişiyi Ak Partili yaptı kaç kişiye Ak Partiyi sevdirecek iş yaptı. Kaç kişinin evine yardım paketi götürdü mesela? Yada hangi AK Partilinin düğününde altın taktı şereflendirdi? Asım'ı kimse CHP'li olarak bile tanımaz oda ayrı konu? Ne yapmaya çalışıyor sahi sizce bu partiler? Matruşka bebekleri gibi aktörlerin bizim aktörlerimizden ne artısı var? Emir eri edemediğiniz için mi bizim aktörlerimizi dışlıyorsun ey partileri yönetenler. Özgür Uğur'un nesi eksikte denenmiş Adamı tekrar 1. Sıra yapmak için her türlü hainlik ve ayak oyununu sergiliyorsunuz ey CHP'li yöneticiler. Zaten Kongre sürecinde Güven Özkan'ı İl Başkanı yapın dedik dinletemedik türlü ayak oyunu ve hileler ile Güven Özkan'ı saha dışına itip Nadi’yi mi aday yapmaktı hedefiniz? Yazıklar olsun O gene İl Genel Meclisi üyeliğini sürdürseydi de Güven bey il başkanı olsa ne kazanılır ne kaybedilirdi mesela? Sizce Sayın Kılıçdaroğlu bizzat demişken ön seçim parti örgütlerinin inisiyatifinde isteyen örgüt ön seçim yapabilir diye sizce Nadi'nin yerine Güven bey il başkanı olsa söz dinler partiyi ön seçime götürmez miydi? Partinin aklı selim aktörleri ve tabanı ön seçim talebini defalarca ortaya koydu ama maalesef örgüt yani Nadi ve Özkan kapalı kapılar ardında kirli pazarlıklar neticesinde belirlemeyi seçti Belediye Başkan adayını. Kılıçdaroğlu ne etsin zaten aciz? Aday göstermek zorunda kalıyor demek ki il başkanı ve milletvekili bunu aday yapalım deyince. Hani listeyi de değiştirmek zorunda bırakmıştı hatırlarsanız aynı ekip.

Biz Riyakar ve küstah siyasetçi istemiyoruz arkadaş. Biz samimiyetine güvendiğimiz partililiğine inandığımız elinden dilinden emin olunan siyasetçiler istiyoruz. Biz çalma olasılığı olan kimseleri siyasette görmek istemiyoruz. Biz FETÖ'ye bulaşmış olma ihtimali olan siyasetçileri istemiyoruz. Biz Ensarcı, sansarcı Nakşici, Atatürk Düşmanı yetiştirmesi ile ünlü İmam Hatiplerden mezun olmuş kim olduğunu bile bilmediğimiz insanlar değil gerçek Ak PARTİLİ görmek istiyoruz sahada. Kimdir gerçek Ak Partili Mustafa Yıldırım'dır mesela? Yada kurucu il Başkanı Nuri Aslan olabilir Yada Emre Yeşilçiçek’tir mesela Emine Yıldırım'dır, Gediz Yolundan siyasete destek veren Ak Partililerdir. Ak partiye faydası dokunduğu pekte zararının dokunmadığını gördüğümüz öteden beri şehirde iş yada ticaret yapan siyasete cebinden para harcayarak ve siyasetten elde ettiği rantı abartmayarak siyaset yapan insanlarımızdır gerçek Ak Partililer. Ak Partiye yada şehrimize zerre faydası sinmemiş adamların ne işi var hala Ak Parti vitrininde? Ne işi var Ak parti vitrininde 15 Temmuzda meydana inmemişlerin? Ne işi var Akpartide 15 Temmuz nöbeti tutmamışların gezide yada benzeri eylemlerde avucunu ovuşturanların. Ne işi var Cemaati eleştirdi diye Sayın Erdoğan'ı provokatör ilan edecek kadar fetöye omuz vermiş insanların Ak Parti vitrininde. Biz ADD'ci ÖDP'li Komünist sosyalist, ateist vs değil gerçek CHP'li görmek istiyoruz ve her ikisini de hatta bütün siyasi partileri de Atatürk'e saygılı ve Atatürk çizgisinde görmek istiyoruz. Halka kulak vermezseniz Vallahi partilerinize kilit vurulur hatta belki de Allah muhafaza kollarınıza kelepçe vurulurken görürsünüz kendinizi bu gidişle. Size Millet uyandı diyoruz arkadaş. Boşa çırpınmayın derhal iradeyi millete teslim edin işin sonu kötü diyorum inanmıyorsunuz? Milli İrade muhakkak hakim olur siz zor durumda kalırsınız diyoruz.Atatürk'ün başlattığı Bu devrim tamamlanır ama olan size olur diyoruz. Devlette Millette yerine göre hep 18 Yaşındadır ve yerine göre size bunu hatırlatır diyoruz inanmıyorsunuz? Yetmiyor Hakiki tosun paşa geldi diyoruz mizahla karışık anlasınlar diye inanmıyorsunuz? O zaman yüzleşerek göreceğiz ilahi adaleti. Hakiki tosun Paşa zaten bu yazının içinde gizli. Ne desek inanmadınız bu hazin sona geldiniz. Şimdi birbirinizi yemekle ve birbirinizin siyasi itibar ve hayatını sonlandırmakla meşgulken, yapayalnız kaldığınız ile yüzleşmek durumunda kaldınız. Sahi kuzum siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Yada kendinizi nasıl ve neyle avutabiliyorsunuz? Hala başarabileceğinize nasıl inanabiliyorsunuz? Halka rağmen olmaz partiline rağmen olmaz arkadaş. Kim ne derse desin halka rağmen hiç bir şeyi başaramazsınız. Halkla olursanız belki ama halka rağmen ASLA....

                                                            

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
chp li 13 ay önce

Özkan yalım ın milletvekili ,nadi sancar ın il başkanı olduğu partide ,Asım kalelioğlunun başkan adayı olması gayet normaldir....chp kimlere kaldı.....BİZLERDEN OY VERECEK YOKKKKKK.....

Avatar
Sıkı takipçi 13 ay önce

Şehir siyasetinin röntgenini çekmişsiniz tebrikler erkan bey.halkin hiç bir isim yada partiden umudu kalmadı memleket berbat durunda ve geleceğimiz çok karanlık. Siyasetçilerin umurunda olan ise sadece kendi koltuk vede rahatları.

Avatar
UŞAKLI 13 ay önce

Katılım oranının çok düşük olacağı bir Uşak seçimine hazır olun . Suçlu aramak isterseniz genel merkezlere başınızı çevirin.İnanın bundan daha kötü başkan adayları olamazdı. Ülkenin düştüğü durum içler acısı . Size de kalmaz bu koltuklar sayın yönetici beyler aferini hakettiniz. İki parti de menfaat partisine dönmüş durumda. Erkan abinin de dediği gibi diğerlerini saymıyorum bile. Siyaset bu kadar ayağa düşmemeliydi. YAZIKLAR OLSUN.

Avatar
rifat 13 ay önce

çok güzel tesbit mecşiste herkes ilk 10 sıralamaya girmeye çalışıyor geride kalanlara yazacak isim bile yok.anack en iyisini hep birlikte seçmeliyiz sandıga gidip demokratik hakkımızı kullanmlıyız

Avatar
Cemil 13 ay önce

İmza atarım altına helal olsun ayrıca bu belediye başkanı ve ekibi seçilmeyince Akp yerine başka bir partiyeoy verin dediği sen ben yok para var rant var arsa bar benzinlik var mustang var dediğini duyar gibiyim

Avatar
eyt 13 ay önce

iktidara oy yok satende kim bu mehmet çakın kısa bir öz geçmiş sağlam tanınmış birini ady etselerdi akp alırdı (evlere paket yardımı kömür yardımı v.s ) görüşüm iyi parti alacak bu başkanlığı.... eyt li olarak tüm arkadaşlar aynı fikirde

Avatar
Malzemeci 13 ay önce

Goollll