İşte Uşak AKParti Aday Adayları ve Özgeçmişleri.

İşte Uşak AKParti Aday Adayları ve Özgeçmişleri.

Akparti Uşak Milletvekili Aday Adaylarının Özgeçmişlerini Sizler İçin Haber Yaptık.. İsim sırlamasına göre listeledik...

AHMET ÇAĞLAYAN

1952, Uşak-Ulubey-Hasköy’de dünyaya geldi. Ankara Hukuk Fakültesi mezunu. Hakimlik-savcılık imtihanını kazanarak yurdun muhtelif yerlerinde 10 yıl savcılık ve hukuk hakimliği yaptı. Devlet Güvenlik Mahkemesi Hakimliği ve Başkanlığı yaptı. Ankara’da 4 yıl hakimlik yaptıktan sonra emekli oldu. 1 yıl da noterlik yaptı. Noterlik yaparken siyasete atıldı ve 2002 seçimlerinde AK Parti’den Uşak Milletvekili seçildi.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

ESMA KIVRAK

1969, Kütahya - Simav doğumlu.Simav Kız Meslek Lisesi mezunu. 1988 yılında desinatör olarak halı sektöründe iş hayatına başladı.1996 yılında Uşak’ta halı atölyesi açarak, el dokuması halı üretimine başladı.Bu sektörde 1000’in üzerinde kadına halı dokuma sanatını öğretti.Halen atölye çalışmalarına devam ediyor. İngilizce biliyor.

 

HASAN HİLMİ ALPER

1958, İzmit doğumlu.Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu.Uşak Sanayici ve İşadamları Derneği kurucu üyesi.AK Parti’nin bir önceki dönem il başkanlığını yaptı.Evli ve 2 çocuk babasıdır.İngilizce biliyor.

 

HAZİM SESLİ

1966, Nevşehir doğumlu.Tekstil sektöründe yaklaşık 50 yıllık bir geçmişe sahip olan Sesli ailesinin 4. kuşak temsilcisi olarak iş hayatına girdi.Sesli ailesinin Anadolu’da başlayan ticari hayatı, 1994 yılında Hazim Sesli’nin yönetim kurulu başkanlığında İstanbul’da kurulan Sespa A.Ş. ile birlikte yeni bir boyut kazandı ve Sesli Grup olarak hem ulusal hem de uluslararası arena da birçok başarıya imza attı.Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Başkanlığı yaptı.Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

HÜSEYİN KESKİN

1972, Almanya doğumlu.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu.Banaz Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi.Akaryakıt istasyonu işletmeciliği ve dayanıklı tüketim malları ticareti yapmakta.Evli ve 2 çocuk babasıdır.İngilizce biliyor.

 

İSMAİL GÜNEŞ

1967, Uşak - Eşme doğumlu.Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.Kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı.Yurdun muhtelif yerlerinde doktorluk yaptı.2008 – 10.03.2011 tarihleri arasında Uşak Devlet Hastanesi Başhekimliği yaptı.Evli ve 2 çocuk babası.

 

İSMAİL HAZIR

1965, Uşak - Eşme doğumlu.Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.Çocuk Sağlığı ve Hastalıları uzmanı. Yurdun muhtelif yerlerinde doktorluk yaptı. Halen Uşak Devlet Hastanesi’nde görev yapmakta.Evli ve 3 çocuk babası.

 

MEHMET ALTAY

1972, Uşak - Ulubey doğumlu.Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim ve Yönetim Planlaması Bölümü ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.2007 yılı genel seçimlerinde AK Parti 3. Sıra adayı oldu. Halen Uşak’ta serbest avukatlık yapmakta. Evli ve 2 çocuk babası.İngilizce biliyor.

 

MUHAMMET BAKIR MUTLU

1970 Manisa – Selendi doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.Önceki yıllarda Uşak’ta belediye meclisi üyeliği ve belediye başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.Uşak Spor Kulübü ve Belediye Spor Kulübü Başkanlıkları’nda bulundu.Halen serbest avukatlık yapmakta.Evli ve 2 çocuk babası.İngilizce ve Arapça biliyor.

 

MUSTAFA AKGÜN

1946, Uşak - Ortaköy’de doğumlu. Araştırmacı, yazar ve ziraat yüksek mühendisi.Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu. Tarım Bakanlığının muhtelif birimlerinde teknik eleman, idareci ve bürokrat olarak çalıştı. En son Tarımsal Araştırmalar Genel Müdür Yardımcılığı vazifesinde bulundu. Yazı hayatı bazı dergi ve gazetelere makaleler yazmakla başladı. Aylık Yeni Odak dergisinin sahip ve yazı işleri müdürlüğünü yapmaktadır.Şu ana kadar 22 kitabı yayınlanmıştır. Satı Gelin’in Türküsü romanını film sinopsisi haline getirmiş, bu sinopsis Esra Filmin açtığı yarışmada 110 (yüz on) sinopsis içinde üçüncülük alarak mansiyona layık görülmüştür. Ayrıca Gönül Dağı adlı romanı da İstanbul-Tuzla Belediyesinin açtığı roman yarışmasında 70 (yetmiş) roman içinde yedinci olarak mansiyon almıştır. Merih’ten Münih’e ve Gurbet Çiçeği adlı romanlarını birleştirerek Gurbet Çiçeği adında film senaryosu haline getirmiştir. Çekim için gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce, Arapça ve Almanca biliyor.

 

RAMAZAN AKAR

1973, Uşak doğumlu.Pamukkale Üniversitesi Denizli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunu.Mecburi hizmetini tamamladıktan sonra, Uşak’a bağlı köylerde ve merkezdeki muhtelif okullarda öğretmenlik yaptı.En son Bedriye ve Kadir Uysal İlköğretim Okulunda okul müdürü olarak görev yaptı.Eğitim Bir-Sen Şube Başkanlığı, Türkiye Beyaz Ay Derneği Uşak Şubesi Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu.Evli ve 2 çocuk babası.

 

RAMAZAN TOKER

1950, Uşak doğumlu.İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi mezunu.Çorum, Antalya, Bergama, Muş, Yozgat, Isparta ve Burdur’da idarecilik görevlerinde bulundu. Son olarak Uşak İli Çevre ve Orman Müdürü olarak görev yaptı.Evli ve 2 çocuk babası.

 

NURİ USLU

Nuri Uslu, 2 Şubat 1953'de Uşak Ulucak Köyü'nde doğdu. Babasının adı Durmuş, annesinin adı Emine'dir. Orman Yüksek Mühendisi; İstanbul Orman Fakültesi ve Devlet Lisan Okulu'nu bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde tamamladı. Orman Koruma Bilim Dalında doktor ünvanı aldı. Orman Bölge Şefi olarak çalıştı. Ormancılık Araştırma Müdürlüğü'ne atandı ve Bölüm Başkanlığı görevine getirildi. İngiltere'de Ormancılık konusunda araştırma yaptı. Özel Çevre Koruma Kurumu'nda Orman Yüksek Mühendisi olarak çalıştı. Orman Bakanlığı'nda Daire Başkanı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda Bakanlık Müşaviri ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Gazi Üniversitesi Kastamonu Orman Fakültesi'nde Yrd.Doç.Dr. kadrosunda öğretim üyeliği yaptı ve Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu. Orman Bakanlığı'nda Müsteşarlık, Çevre ve Orman Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcılığı görevini yaptı. Halen, 23. Dönem AK Parti milletvekilidir.İyi düzeyde İngilizce bilen Uslu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.