İşte Uşak CHP Milletvekili Aday Adaylarının Özgeçmişi..

İşte Uşak CHP Milletvekili Aday Adaylarının Özgeçmişi..

CHP Uşak Milltevekili Aday Adaylarının Özgeçmişi..

 

Op. Dr. Erol Gilim

1966 yılında Uşak’ta doğdum ilk ve orta öğrenimimi Uşak’ta tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip Ağrı’da mecburi hizmetimi tamamlayıp devamında ortopedi ve travmatoloji ihtisasımı İzmir Eğitim Hastanesinde yaptım.Doğup büyüdüğüm şehre hizmet borcumu ödemek için 1995 yılında SSK Hastanesinde göreve başlayıp sonrasında 3 yıl Başhekim yardımcılığı devamında 7 yıl Başhekimlik görevini yaptım.100 yataklı SSK Hastanesini yardımsever hemşerilerimiz ve sivil toplum kuruluşları katkıları ile 200 yataklı hale getirdik. Fakat Akp iktidarı her türlü direnmemize ve karşı duruşumuza rağmen hastanemizi o zaman ki adıyla 1 Eylül Devlet Hastanesi olan hastanemizi kadın doğum ünitesi haline getirmek istiyordu.Yani şehrimiz tek hastane tek acil servise mahkum etmek,bu amaçla bizi görevden alarak amaçlarına ulaşıldı.Bende istifamın sonrasında Cumhuriyet Halk Parti’sine kaydolarak resmi olarak siyasi hayatıma başladım, sonrasında il yönetiminde görev alıp il saymanlığını üstlendim. Evli iki çocuk babasıyım.

 

İsmail DEMİREL (Mali Müşavir)

1976 yılında Uşak doğumlu. İlk, orta, lise eğitimini Uşak’ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Uşak’Ta mali müşavir olarak çalışmaya başladı. CHP’d e12 yıllık siyasi yaşamında, Gençlik Kolları İl başkanı, CHP Merkez İlçe Başkanı ve 2010 yılında da CHP Uşak İl Başkanı görevlerinde bulundu.

34 yaşında CHP Uşak İl Başkanı seçilen İsmail Demirel, aynı zamanda Türkiye’nin en genç il başkanı sıfatını da kazandı.

Evli ve bir çocuk babası olan İsmail Demirel, CHP Uşak Milletvekili aday adyı olabilmak için CHP Uşak İl başkanlığı görevinden istifa etti.

 

Adnan CENGİZ (Eğitimci-İşadamı)

Uşak merkeze bağlı Elmacık Köyünde 1949 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Uşak’ta tamamladı. Ankara Ticaret ve Turizm Yüksek Öğretmen Okulundan mezun oldu. Ankara Ticaret Lisesinde 1973-1979 yılları arasında öğretmenlik yaptı.

Şu anda basın yayın ve medikal işleri ile uğraşıyor. Evli iki çocuk babası. 1986 yılından bu yana Uşak’ta CHP’den milletvekili olan Adnan Cengiz, “Sevgiyi, kardeşliği, umudu ve onurlu mücadelemizi paylaşmak için aranızdayım. Sizlerin aş, iş ve gelecek güvencenizin oluşmasına katkı sağlamak için vekiliniz olmaya adayım. Bu görevi, cumhuriyetimizin ve çağdaş yaşamın tek güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partisi saflarında yapmakla da ayrıca mutluluk duymaktayım” diyerek aday aday olma nedenini açıkladı.

Atatürk devrimleri’nin Temel İlkeleri Nedir? Ne değildir” adlı CHP temel ilkelerini anlatan bir kitabı bulunmaktadır. Şiir ve makaleleri, ulusal basında yayınlanmaktadır.

 

Mehmet TURGUT (Eğitimci- Avukat)

1949 yılında Banaz İlçesine bağlı Ulupınar Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde orta okulu Banaz İlçesinde bitirdi. Yüksek öğrenimimi İstanbul İlköğretmen Okulu’ndan mezun olarak tamamladı. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmen olarak çalıştı. 1979 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Daha sonra Bilgi Başarı yayınevini kurarak yayıncılık hayatına atıldı.

1994 yılında İstanbul Uşaklılar Vakfı’nın kuruculuğunu yaptı. 2006 yılında da İstanbul Uşaklılar Derneği’ni kurdu ve başkanlığını üstlendi.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mehmet Turgut’un yayınlanmış çeşitli kitapları mevcuttur.

 

İsmet AKIN (İşadamı)

29 MAYIS 1966 DENİZLİ DOĞUMLUYUM. KÖY ENSÜTÜSÜ MEZUNU EMEKLİ ÖĞRETMEN ANNE VE BABANIN ÇOCUĞU OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM.

İLK VE ORTA ÖĞRENİMİ UŞAK-BANAZ’DA , LİSE EĞİTİMİMİ İZMİR ATATÜRK LİSESİ’NDE TAMAMLADIM.DOKUZEYLÜL ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ

MEZUNUYUM.EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASIYIM.

ASKERLİĞİMİ YEDEKSUBAY OLARAK TAMAMLADIM.1991 YILINDAN İTİBAREN İNŞAAT MALZEMELERİ SATIŞ VE PAZARLAMA FAALİYETİNİ SÜRDÜRMEKTEYİM.AKIN İNŞAAT SERAMİK VE MALZEMELERİ LTD.ŞTİ.’NİN

ORTAĞI VE YÖNETİM KURULU BAŞKANIYIM.

SİYASİ YAŞAMIMA; 1992 YILINDA CHP’NİN YENİDEN AÇILMASIYLA UŞAK-BANAZ İLÇESİ ÜÇ NOLU CHP ÜYESİ OLARAK BAŞLADIM. 29 MART 2009 YEREL SEÇİMLERİNDE CHP’DEN BANAZ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ OLARAK SEÇİLDİM.BANAZ BELEDİYESİ’Nİ TEMSİLEN EGE BELEDİYELER BİRLİGİ’NDE MECLİS ÜYESİ OLARAK GÖREV YAPTIM.

AYRICA;

* ATATÜRKCÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÜYESİYİM.

* HALKEVLERİ ÜYESİYİM.

* BASİAD (BANAZ SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ) YÖNETİM KURULUNDA GÖREV YAPIYORUM.

* TİMDER (TESİSAT VE İNŞAAT MALZEMELERİ DERNEĞİ) ÜYESİYİM.

* UŞAK TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYESİYİM.

 

Uzm. Fzt. Hatice Reyhan (GÖKSAL) ÖZGÖBEK

Uşak’ın merkez ilçesinde 03. Ocak. 1969 yılında doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Uşak’ta yaptıktan sonra 4 yıllık yüksek öğrenimimi Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde tamamladım. Fizyoterapist olarak 21 sene özel sektör ve devlet kurumlarında hizmet verdim. Mesleğimin ilk yıllarında, engelli çocukların rehabilitasyonu alanında çalıştım. Daha sonra devlet memurluğu sınavını kazanarak 1998 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda (SHÇEK) fizyoterapist olarak başladım. Sırası ile Kayseri- İstikbal Zihinsel Engelliler Okulunda fizyoterapist olarak, SHÇEK Özürlüler Dairesi’nde uzman olarak, SHÇEK Down Sendromlu Çocuklar Merkezinde yönetici olarak çalıştım. Son 7 yıldır SHÇEK Süleyman Demirel Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde fizyoterapist olarak çalışmaktaydım.

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Kurumları Yönetimin de lisansüstü master programını tamamlayarak “Türkiye’nin Engelliler Politikası” tezini ICF formatını uygulayarak hazırladım. Aynı bölümde doktora özel öğrencisi olarak akademik çalışmalarımı devam etmekteyim. Evli iki çocuk annesiyim.

Sivil toplum örgütlerinde, 20 yılı aşkın bir süredir gönüllü olarak üye ve yönetici sıfatlarıyla çalıştım. Uşak’ta Tema Vakfı il temsilciliğinin kurucu başkanı olarak arkadaşlarımla birlikte ağaç dikim ve kırsal alan kalkınma-erozyon kontrol- mera ıslahı projelerini yürüttük. Çalışmalarımızla ekip arkadaşlarım adına “Türkiye’nin En İyi İl Temsilcisi” ödülünü dönemin Cumhurbaşkanın elinden aldım.

Mustafa AYDIN (veteriner)

1965 yılında Sivaslı ilçesine bağlı Ağaçbeyli kasabasında doğdu. İlk öğrenimini Ağaçbeyli kasabasında Lise öğrenimini Sivaslı Lisesinde tamamladı. 19888 yılında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinden mezun oldu. 1990 yılında SHP’de Sivaslı ilçe yöneticiliği yaptı. 1998 yılında Uşak CHP merkez İlçe, 2001 yılında CHP il yönetimlerinde görev yaptı.

2006 yılında Uşak Veterinerler Odası Başkanı seçildi. Görevinin 3. Döneminde CHP’den Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. Evli ve 2 çocuk babası.

 

Yüksel YILDIRIM (İnşaat Mühendisi)

1967 YILINDA Eşme ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eşme’de gördü. Ulıdağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. İnşaat Mühendisi olarak serbest çalıştıktan sonra, 2006 yılında Eişme Belediyesi Fen İşlelri Müdürü olarak göreve başladı. Milletvekili aday aday olmak için bu görevinden istifa etti.

Yüksel Yıldırım, 2004-2007 yıllarında CHP Eşme İlçe Başkanlığı, ve Eşme ADD yönetim kurulu görevlerinde bulundu. Evli ve bir çocuk babası.

Ercan UZUN (Öğretmen)

1965 yılında Eşme ilçesine bağlı Bozlar Köyünde doğdu. Evli bir çocuk babası. İlk öğrenimini Köseler Köyü’nde, orta öğrenimini Uşak’ta lise öğrenimini Salihli

ilçesinde tamamladı. Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksek Okulu Sınıf öğretmenliği bölümünü bitirdi.

Muzaffer Mert İlköğretim Okulunda öğretmenlik yaparken CHP’den Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Ercan Uzun, öğretmen sendikaları yönetimlerinde de görev yaptıktan sonra, 2004 yılından bu yana ADD Uşak Şube Başkanlığı görevini de yürütüyordu.

 

Emine Eser (Avukat)

1967 yılında Banaz ilçesi Küçükoturak Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Banaz ilçesinde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniveristesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 10 yıl Bağ-Kur, 5 yıl Hazine avukatlığı, 4 yılda SGK avukatlığı yaptı. 2 yıldır serbest avukat olarak görev yapmakta.

ADD Uşak Şubesi üyesi, CHP Emek Bürosu ve kadın kollarında görev yapmaktadır. Evli 2 çocuk annesi.

 

Ahmet Özpınar (Emekli öğretmen)

1950 Ulubey doğumluyum. İlkokul ve ortaokulu Ulubey’de bitirdim. Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Türkçe Öğretmenliğinden mezun oldum.

Ağrı Eleşkirt, Adıyaman Kâhta Lisesi Eşme ve Banaz Büyük Oturak Lisesi, Uşak Eğitim Enstitüsü edebiyat öğretmenliği yaptım. Amasya, Çorum İllerinin bölgelerinde çalıştım. En son Uşak’tan Ganime Özadam İlk Öğretim Okulu Türkçe öğretmenliğinden emekli oldum.

TÖB –DER’in 1971 ile 1980 yılları arası Ağrı Eleşkirt, Eşme ve Uşak’ta, yöneticiliğini ve başkanlığını yaptım.

1988 eğit-der ile başlayan eğit-senden Eğitim-Sen’e uzanan sendikal mücadelenin Uşak şube kuruculuğu ve 1998’e değin başkanlığını yaparken emekli oldum.

Bugün Uşak’ta yükseköğrenim özel yurt işletmeciliği yapmaktayım. 81 ilden gelen çocuklarımıza iki kız yurdu iki erkek yurdu ve bir apartla hizmet vermekteyim.

 

Dilek Akagün YILMAZ (Avukat)

1963 Uşak Karahallı ilçesine bağlı Külköy’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Uşak’ta tamamladı. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek, Uşak’ta serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 1988 yılında SHP üyesi oldu. 1989 yılında belediye meclis üyesi seçildi. CHP’de İl yönetim kurulu üyeliği, disiplin kurulu üyeliği gibi görevlerde blundu. 1998-2001 yıllarında CHP Uşak Merkez İlçe Başkanlığı yaptı. ADD ve ÇYDD üyesi olan Dilak Akagün Yılmaz evli ve 2 çocuk annesidir.

 

Ali Osman Işık (Emekli Merkez Bankası Genel Müdür Yardımcısı)

Banaz’a bağlı Halaçlar köyünde doğdum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi, Ekonomi-İstatistik Bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasında çalışmaya başladım. Bankada çalışırken Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat Anabilim dalı, Uluslararası İktisat alanında Master programını bitirdim. Yine aynı enstitüde İktisat teorisi alanında Doktora programına devam ederek doktora derslerini bitirdim ve doktora yeterlilik sınavını geçtim. Merkez Bankasınca bana çok yoğun ve sürekli bir eğitim olanağı sağlandı. Döviz rezervlerinin yönetimi, stratejik yönetim, varlık-yükümlülük yönetimi, ekonomik istikrar programları hazırlanması, para politikası uygulamaları, uluslararası döviz ticareti, uluslararası mal ticareti, türev ürünleri ticareti ve benzeri birçok konuda yurtdışında eğitim programlarına katıldım. Bankanın Londra temsilciliğinde uluslararası bankacılık elemanı olarak 2 yıl görev yaptım. Bankadaki görevlerim gereği ABD’den Japonya’ya kadar dünyanın birçok ülkesini gezme fırsatı

bularak uluslararası ilişkiler konusunda da önemli deneyimler kazandım. 4 yıl Merkez Bankası Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım

Harp Akademileri Komutanlığı bünyesindeki 5 akademiden birisi olan, asker ve sivil kişilerin bir arada eğitim gördüğü, Milli Güvenlik Akademisini bitirdim. Türkiye’nin iç ve dış güvenliği ve ekonomik gücü konularında yetiştirildim.

Bankada devlet iç borçlanma ihaleleri sisteminin, para piyasalarının ve açık piyasa işlemlerinin kurulmasına teorisyen ve yönetici olarak katkıda bulundum. 1994 ve 2001 ekonomik krizlerine giden yolda yazdığım raporlarla erken uyarı görevi yaparak krizlerin önlenmesine katkıda bulunmaya çalıştım. Ancak siyaset kurumundaki aymazlığın ülkeye verdiği zararları gördükten sonra siyasetle uğraşmanın bir görev olduğu düşüncesiyle 1999 yılı Nisan ayında yapılan seçimlerde DSP Uşak 3. Sıra, 2007 Temmuz ayında yapılan seçimlerde CHP Uşak 3. sıra milletvekili adayı oldum.

Evliyim. 3 çocuğum var.

Türkiye Cumhuriyetini içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkarıp çağdaş uygarlık ufkunun ötesine taşıma yolculuğunu hep birlikte planlayıp hayata geçirebilmemiz için milletvekiliniz ve siyasette çözüm ortağınız olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde katkıda bulunmak istiyorum.

Ural KÖKLÜ (19. Dönem SHP Uşak Milletvekili – Eğitimci)

1948 Eşme doğumlu. İlk orta öğrenimini Eşme ilçesinde Lise öğrenimini Uşak’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi felesefe bölümünün bitirdi. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptıktan sonra 12 Eylül 1980 öncesi TÖB-Der Eşme Şubesini kurdu. 2 kez görevden alındıysa da Danıştay kararı ile görevine iade edildi.

1991 Genel seçimlerinde SHP Uşak Milletvekili seçildi. Eşme ilçesinde tarımsal faaliyetleri halen sürdürmekte. Eşme Tarahanası üreterek pazarlamasını ailesi ile sürdürüyor.

Ural Köklü, evli ve 4 çocuk babası.

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.