Uşak Eğitim Bir Sen: Milletimizin Sağduyusu Provokatörlerin Oyununu Bozacaktır!

Uşak Eğitim Bir Sen: Milletimizin Sağduyusu Provokatörlerin Oyununu Bozacaktır!
Uşak Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Karaçallık tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Çevreye duyarlı kişi ve grupların sivil itaatsizlik olarak görülebilecek eylemi provokatörlerin devreye girmesiyle marjinal grupların ve Türkiye’nin huzuruna kastedenlerin baş rol oynadığı bir senaryoya dönüşmüştür.
Bu noktada İstanbul yönetiminden ve güvenliğinden sorumlu olanların zamanında açıklama yapmamak suretiyle bilgi kirliliğine ve manipülasyona istemeden olsa da zemin hazırlamaları güvenlik güçleri ile vatandaş arasında yaşanan gerilimlerin açıklamalarla daha da derinleşmesi gibi hatalar provokasyonu meslek edinen grupların ekmeğine yağ sürmüştür.

Bugün ulaştığı nokta itibariyle eylemler hak talebi olmaktan çıkıp doğrudan hak gaspına dönüşmüştür. Özellikle büyük şehirler olmak üzere esnafın işyerini açması engellenerek evine ekmek götürme hakkı, ambulansların önü kesilerek tedavi hakkı, medya araçları yakılarak basın hürriyeti ve haber alma özgürlüğü, öğrencilerin okullara ve dershanelere gitmesi imkansız hale getirilerek eğitim hakkı ve turistler dahil insanların seyahat etme özgürlüğü gasp edilmiştir.

Küresel nitelikteki sorunlara ve bulunduğu bölgedeki çatışmalara çözüm üreten Türkiye devletiyle ve milletiyle kendi sorunlarına ve çekişmelerine diyalog ile çözüm üretecek kapasiteye fazlasıyla sahiptir. Bu çerçevede hükümet güvenlik ve özgürlük dengesini bozmadan eylemlerin sona ermesini sağlayacak tavrı ve dili benimsemelidir.

Muhalefet partileri ve meclis dışındaki siyasi partiler ortaya konan kaos çabasını kendilerine oy devşirme süreci olarak görmemelidir. Aksine, demokrasilerde yönetimin ancak seçimlerle el değiştireceği gerçeğini ortak bir iradeyle gerçekleştireceğini seslendirmelidir. Eyleme katılanlara verdiği desteğin, katılmayan büyük halk kitlesinin hukukunu ve haklarını çiğneyen bir süreci desteklemek olduğunu da unutmamalıdır.

Diğer taraftan başta sosyal medya araçları olmak üzere çeşitli yollarla topluma yalan-yanlış bilgi aktaran ve bu yöntemle eylemin sivil itaatsizlik özelliğini kaybetmesine neden olan kişi ve camialar milletin bunları not ettiğini hatırlarından çıkarmadan tavırlarını değiştirmelidir.Eylemin toplumsal kaosa dönüşmesini engellemek ve provokatörlere fırsat vermeme adına sağduyu çağrısı yapan, kendi teşkilatları başta olmak üzere millete sükunet tavsiye eden siyasi liderler ve kanaat önderlerine teşekkür ediyoruz.

Eğitim Bir Sen olarak; başta gençler olmak üzere milletimizin sivil itaatsizlik hakkını başkalarının hukukuna zarar vermeden kullanmalarının, bu sınırın her hangi bir şekilde aşılması durumunda ise milletimizin eylemcilere doğrudan müdahale etmek gibi kaosu artıracak ve derinleştirecek davranışlardan uzak durmasının oynanmak istenen oyunu bozacağına inanıyoruz.

Şunu biliyoruz ki milletimiz siyasi görüşlerinin farklılığını büyük Türkiye hayali içersinde diyalog ile seslendirecek ve sonucu sadece uzlaşma olan feraseti aklı selim ile hakim kılacaktır. Provokasyon çabaları da, huzuru bozma girişimleri de bu ferasetin karşısında yenilmeye mahkûmdur.

Yaşananları sadece marjinal iç dinamiklerin tepkisi olarak görmek yanılgısına düşmeden Türkiye’nin bölgesel lider küresel aktör olma iradesini akamete uğratmak isteyen dış kaynaklarla da ilişkili olduğunu gözden kaçırmamalıyız. 

Başta terör olmak üzere tüm sorunlarımızı diyalog ve müzakere yöntemiyle çözerek Büyük Türkiye idealini gerçekleştirmek için 76 milyon tek yürek, tek ses olmalı ve küresel aktör olma yolunda birlikte ilerlemeliyiz. Bu anlamda ülkemizin ve milletimizin fırsat ve imkanları vardır. Yeter ki bu fırsat ve imkanları heba etmek isteyen provokatörlere fırsat verilmesin. Bu düşüncelerle Milletimizin sağduyusunun provokatörlerin hesaplarını bozacağına dair inancımız tamdır."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
öğretmen 7 yıl önce

sizi gidi akp yandaşları..

Avatar
ali 7 yıl önce

taksim gezi parkında insanlar demokratik bir şekilde protestolarını gerçlkleştiriyorlarda avm olmasın diye çimlerde uzanıp nöbet tutyorlardı ta ki sabah saat 5' te polis şafak baskınıyla göstericilere şiddet uygulayana kadar yani her şey orda başladı sayın başkan burada bir provakasyon yok tatmıyle hükümetin faşizan uygulamalarının sonucudur taksimde ki insanların demokratik hakkına yapılan sert müdahaleden kaynaklıdır

Avatar
egitimci 7 yıl önce

gezi parkından başka konu kalmadımı açıklama yapacağın ey yandaş sendika.ek ödeme namusunuzdu noldu.durmak yok çanak tutmaya devam.

Avatar
uşaklı yurttaş 7 yıl önce

bir kere de 657 sayılı kanunla ilgili hükümet düzenlemesinin memurlar aleyhine olan kısımlarını eleştirin. varsa yoksa derdiniz tatlısu sendikacılığı. başkanınız da akil adam olmuş. işiniz emeği savunmak değil ki!

Avatar
üyeniz. 7 yıl önce

soruyorum sizlere sendikacı başkan yaptınığınız bir icrat varmı acaba öğretmenlerin,memur veya hizmetli personelin hangi özlük haklarıyla mücadele ettinimi acaba.yaptığınız bir şey var ada siz ve sendika yönetimi olarak haksız bir yerlere atandınz.onun için ,ilimizde konuşacak son kişi sizlerziniz.

Avatar
AKÇALIK 7 yıl önce

sizlerin kaygısı akp giderse yandaş egitim bir sen olmaz çünkü varliğinizi iktidara boçlusunuz sen çik ögretmenlerin hakkini savun sana ne akp agziyla konusuyon

Avatar
garip 7 yıl önce

sonuna kadar destekliyorum, açıklamalar çok yerinde
üyelerinize değer verip desteğinizi onlara hissettirin bizi garip bırakmayın... allah şer güçlere fırsat vermasin

Avatar
korku başladı 7 yıl önce

size eğitimci demeye dilim varmıyor.siz hükümetin arka bahçesisiniz.sokakta kıpırdanmalar başlayınca tutuştunuz.hükümet giderse vay sizin halinize.bu sendika da olanların hepsinin bir çıkar hesabi var en güzel örneğide şube müdürü atamaları.