UTAŞ Başkanı Serhat Eren ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gündüz'den İddialara Yanıt

UTAŞ Başkanı Serhat Eren ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gündüz'den İddialara Yanıt
Geçtiğimiz hafta Uşak Haber Merkezi ekibi olarak sitemizde ve gazetemizde, "Belediye Aile Mezarlıkları Kimlere Parselleniyor? Ücret Ödemeyen Meclis Üyeleri Kimler?" başlığı ile bir haberi kamuoyu ile paylaşmıştık. 

Haberimizin içeriğinde Belediye Meclisi Üyesi Osman Nejat Arat'ın Uşak Belediyesi Şekerevleri Asri Mezarlıktan ailesi için kendisine mezarlık tahsis ettirdiği ancak, tahsis gereği, Belediyeye yatırması gereken bedelin bir kısmını yatırmadığı iddiasını kamuoyu ile paylaşmıştık. Haberimizde Osman Nejat ARAT'ın bağımsızların uzlaşı için aldığı Komisyonlardan istifa kararına uymayarak, komisyondaki ve encümendeki görevinden istifa etmediğini bu yüzden tepki aldığını belirttiğimiz Osman Nejat Arat'ın o tarihten bu yana haberimizde belirttiğimiz hususlar ile ilgili herhangi bir açıklaması yada beyanatı tarafımıza ulaşmış değil.

Lakin aynı haberin içinde Arat'a tahsis edilen aile mezarlığının etrafının da köfeki taşı olduğu ve bu taşların pekte bulunmaması sebebi ile UTAŞ'tan alınmış olabileceğini düşündüğümüzü belirterek, UTAŞ Yönetim kuruluna bu taşın kendilerince temin edilip edilmediğini edildi ise ücretinin Osman Nejat Arat'tan tahsil edilip edilmediğini sormuştuk.

Haberimizin ardından, aynı gün, bize önce telefonla sonra da yüzyüze ulaşan Ak Parti Belediye Meclisi üyesi ve UTAŞ'ın, Maaş almadan feragat ettiği halde, ekstra mesai harcayarak çalıştığı bilinen başarılı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Serhat Eren, haberimizde sorduğumuz soruları cevaplandırdı. Arat'ın aile mezarlığının etrafının çevrilmesinde kullanılan köfeki taşlarının UTAŞ tarafından, satıldığını doğrulayan Eren, her normal vatandaşa yaptıkları biçimde hukuka ve usulune uygun bir satış gerçekleştirdiklerini ve Osman Nejat ARAT'ın taşlar için gerekli ödemeyi 25 Mayıs 2012 Tarihinde Garanti Bankası UTAŞ hesabına yatırdığı yaklaşık 1800Lira ile gerçekleştirdiğini belirtti.

UTAŞ AŞ olarak kendisinin yönetim kurulu başkanlığı yaptığı dönemle ilgili alınlarının kesinlikle açık olduğunu belirten Serhat EREN; UTAŞ'ın son derece şeffaf bir şekilde çalıştığını ve UTAŞ Yönetimi ve çalışanları olarak alınlarının ak olduğunu ifade etti. EREN; Sayın ARAT'ın bizden herhangi bi imtiyaz yada indirim talebi bile olmamıştır, kaldı ki olsaydı da biz imtiyaz kesinlikle göstermezdik ve kimseye de göstermedik. Her sade vatandaş gibi UTAŞ'a taş satın almak amaçlı başvuruda bulunan Arat'a UTAŞ olarak 10*15 serbest boy doğaltaş sattık buna mukabil Arat UTAŞ'ın Garanti Bankası hesabına 25 Mayıs 2012 tarihinde 1801.15 Kuruş yatırmıştır, diğer taraftan mezar parasını ödeyip ödemediğini biz bilemeyiz, o bizim değil Uşak Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğünün konusudur dedi.

Yine aynı haberimizin sonunda da Osman Nejat Arat gibi Mustafa Gündüz'ün de aile mezar yeri satın aldığı ancak parasını ödememiş olabileceği yönünde iddiaların konuşulduğunu da belirtip Gündüz'e aile mezarlığı için ücret ödeyip ödemediğini de sormuştuk. Makamında görüştüğümüz, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gündüz bize bahsi geçen aile mezarlığının ücretini tahsis edildiği tarihlerde ödediğini söyleyerek, Uşak Belediyesi Mezalıklar Müdürlüğü'nden isteyerek aldığı makbuz ve belgeleri bizlerle paylaştı. Bizde Mustafa Gündüz'ün hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu belirterek kendisinin yaptığı ödemeleri belgeleri ile kamuoyu ile paylaşıyoruz. 

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışımız gereği haberimiz de de belirttiğimiz gibi UTAŞ'a ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gündüz'e cevap ve düzeltme hakkını kullandırarak bu açıklamaları haberleştirip kamuoyu ile paylaştık. Yine Sayın Osman Nejat Arat'ın da şayet ödemiş ise, mezarlık parasının tümünü ödediğini bizlere belgesi ile ibraz etmesi halinde cevap hakkını kullandırarak ödeme yaptığı belgelerle birlikte var ise gerekli düzeltmemizi yapmaya hazır olduğumuzu da bildiririz.

MUSTAFA GÜNDÜZ'ün Ödemeyi Yaptığına İlişkin Belgeler...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
uşaklı 7 yıl önce

mustafa gündüz efendiiiiiiiii 5 yıldır orada yer yok deniyor sen nereden buldun senin özelliğin ne
arada nasıl huzurla yatacaksınnnnnnn

Avatar
doğu 7 yıl önce

mustafa gündüz şöyle yapmış mış mış sonuç ne adam tapu gibi belgesini yapıştırmış herşey düzgün ve yasal

Avatar
Uşak lı vatandaş 7 yıl önce

bu haberden çıkan sonuç. mustafa gündüz ün günahı bu ramazan günü almayalım. buradan utaş ın ne kadar karlı olduğunu ve verimli çalıştığını anlıyoruz. demekki faaliyet konusu dışında iş yapmış gözüken ve hatta faturaya para ödeyen,yönetim kurulu başkanına 4.000,00 tl maaş ödeyen,altına jip ve makam tahsis eden, 1100 ton kömür açığı olan utaştan babasının oğlundan dahi para alan yerden şu an karlı bir şekilde dev firmalara ürün satabilen bir yapıya kavuşmuştur. biz kötüye hep kötü diyoruz. burada bu vesile ile serhat eren e teşekkür edelim.iyiye de iyi diyelim.

Avatar
uşaklı 7 yıl önce

bizde inandık ne güzel memleket ya üstü kapatılmak mı isteniyo nedir anlayamadımki

Avatar
yorumcu 7 yıl önce

17.07.2013 yapılan özürlü mülakatında da iyi kokular gelmiyor. kpp sınavı en yüksek puanı alanları eleyip en düşük kpps düşük olanı alıyorlar. bu konuyu bir araştırıverin.

Avatar
takipci 7 yıl önce

değerli haber merkezi birde serhat beye ak parti yandaşlarının utaş ta nasıl değerlendirildiğini kimlerin müdür olarak çalıştığını ne kadar para aldıklarını sorun bakalım cevap verebilecekmi

Avatar
Sadık T. 7 yıl önce

serhat eren ve mustafa gündüze helal olsun. lakin osman nejat arat neden sessiz burası garip bence acaba gerçekten ailesini bedelini ödemediği mezarda mı yatırmayı planlıyordu. gerçi bu haberlerin ardından eminim tahsil edilmiştir. meclis çalışmalarını kilitlediği de inkarı mümkün olmayan bir gerçektir. sayın arat bir daha gelemeyeceğini tahmin ettiği bu mevki ve makamların tadını sonuna dek çıkartma hesabında galiba, chp de umarım uşak halkına karşı işlediği bu ayıplardan dersini çıkartmıştır. neyse memleketi alimiz için hayırlısı diyelim. uşak haber merkezi ekibine teşekkürü de unutmadan iyiki varsınız ve umarım varlığınızı sürdürürsünüz arkadaşlar diyerek söze nokta koyalım.

Avatar
yorumcu 7 yıl önce

son olaylardan sonra chp ve mhp artık belediyeyi unutsun.