SEO Fiyatları Neden Değişkenlik Gösterir

SEO Fiyatları Neden Değişkenlik Gösterir

İnternet üzerinde içerik üretenler için en önemli unsurlardan bir tanesi, SEO yönetimidir. SEO yönetimini bir uzmana yaptırmak isteyen üreticilerin ise akıllarında SEO fiyatları ile ilgili birtakım sorular oluşuyor.

İyi bir SEO yönetimi için, bu işin uzmanından destek almak gerekir. Bir içeriği hazırlayıp, doğru bir şekilde hazırlamadan internete atarsanız, muhtemelen internette kaybolup gidecektir. Bunun önüne geçmek için destek alacağınız SEO yönetimi için size teklif edilen SEO fiyatları, genellikle ürettiğiniz içeriğe katkısı sayesinde çok kısa bir sürede kendi maliyetini karşılayabilecek hale gelir.

SEO yönetimi demek, yalnızca doğru anahtar kelime seçimi demek değildir. SEO yönetimi ile birlikte içeriğinizde doğru kelimelere, doğru sayıda kullanımlara da yer verirsiniz. Aynı zamanda içeriğiniz kullanıcılar tarafından kolay anlaşılabilir, kolay okunabilir de olmalıdır. Kullanıcılar, içeriğinizde ne kadar fazla süre geçirirse, Google tarafından içeriğinizin o kadar kaliteli olduğu düşünülür.

Google arama robotunun da kaliteli olarak değerlendirdiği bir içeriği, kullanıcıların yaptığı aramalarda hemen her zaman en üstlere çıkardığı biliniyor. Google tarafından desteklenen bir içeriğiniz sahip olması demek de kesinlikle internette güzel bir yer edineceğiniz anlamına gelir.

SEO Nedir?

İnternette üretilen bir içeriğin kullanıcıya ulaşması için belli başlı adımlar vardır. İçeriğiniz, bir robot tarafından taranarak anahtar kelimeler, anlatılan konu, içeriğinizin düzeni, hangi kitleye hitap ettiği gibi pek çok farklı bölümlere ayrılır. Bunun sonucunda kullanıcı internette bir şey araştırdığında, kullanıcının araştırdığına en uygun içerik sunulur.

SEO yönetimi, burada bizim için büyük önem taşıyor. Ürettiğiniz içeriğin daha fazla kullanıcıya ulaşması için, arama robotlarının, içeriğinizi taradığı zaman çok sayıda kullanıcıya ulaştırmak isteyeceği bir düzende ve içerikte olması gerekir. Arama robotlarının içerik üzerinde denetlediği tüm bu etkenler birleşerek hedef kitlenin büyüklüğünü, sonra da gelirinizi belirler.

Düzgün bir SEO yönetimi sağlandığı zaman içeriğiniz, arama robotları tarafından pek çok sorguyla eşleşir. Böylece arama yapan kullanıcılara sizin içeriğiniz öncelikli olarak sunulur. Bu nedenle SEO yönetimi büyük önem taşır. İyi bir SEO yönetimi internet dünyasında var olmak, daha yüksek kitleye ulaşmak ve arama robotları tarafından tanınmak için önemlidir.

SEO Neden Önemlidir?

SEO yönetiminin neden önemli olduğu, az önceki açıklamayla sadeleşmiş olsa da bunun altında da pek çok farklılık yatar. SEO yönetiminin önemini anlamak için 2 içeriği kıyaslayabiliriz. Bu şekilde çok daha yararlı bir bilgi ortaya çıkacaktır.

İçeriğimizin her ikisi de erkeklere özel bir ayakkabı markasının satışını yapmayı hedefliyor. “X Marka Ayakkabı Sadece y TL” sloganı ile internete sürülüyor. Başlıklar, yani sloganlar her ikisinde de aynı. Fakat iki içeriğin de içerdiği kelimeler, anlatımlar farklılık gösteriyor.

İçeriklerimizden bir tanesi X marka ayakkabı hakkında güzel bir içerik hazırlamış. Ayakkabıyla ilgili önemli ve başka yerde olmayan detaylardan bahsetmiş. Ayakkabı hakkında bilmeniz gereken ne varsa anlatmış. Fakat bu içerikte hiçbir SEO yönetimi yapılmamış. Kelimeler rasgele seçilmiş, anahtar kelimeler dikkate alınmamış, içerik bir düzen halinde kısa paragraflar ile yazılmamış. Bunun sonucunda yayınlanmış.

Diğer içeriğimiz ise birinci içeriğimize kıyasla çok daha az bilgi içeriyor. Yalnızca ayakkabının standart bilgileri yer alıyor. Aynı zamanda çok iyi bir SEO yönetimi yapılarak hazırlanmış. İnsanların internette en çok arattığı sorgulardan yararlanılarak anahtar kelimeler seçilmiş. İçeriğin bilgilendirme kısmında anahtar kelimeler yeterince kullanılmış.

İlk bakışta birinci içeriğin ikinci içerikten üstün oluğunu düşünebilirsiniz. Aslında bakarsanız, kullanıcıların önüne her ikisi de sunulursa mutlaka birinciyi seçerler. Fakat ikinci içeriğimiz kendimi o kadar iyi pazarlamış, SEO yönetimini o kadar iyi sağlamış ki Google aramalarında çok daha öne çıkıyor.

Sırf bu basit bir yönetimin sonucu olarak aylık ikinci içeriğe birinci içeriğe bakanların 70 katı insan göz atıyor. Durum böyleyken de ikinci içerikteki ayakkabı, çok daha fazla sayıda insana satılıyor.

SEO fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO yönetimini kendi başınıza yapmanız, özellikle profesyonelleşen dijital medyacılık baz alındığında çok zor. SEO yönetimini yaptığınızı düşündüğünüz içeriklerde dahi pek çok eksiklik vardır. Bu yüzden bir SEO uzmanından yararlanmanız faydalı olabilir. SEO yönetiminin türüne göre SEO fiyatları değişiklik gösterebiliyor.

SEO yönetimi yapılırken en uygun fiyatlısı değil, en kaliteli sonuca ulaştıranı seçmeniz gerekiyor. Pek çok farklı SEO yönetim uzmanı bulunuyor. Bu uzmanların yegane görevi, içeriklerin en üst sıralara taşınmasına yardımcı olmak. Bu sayede içerikleriniz uzmanlar tarafından profesyonel bir şekilde düzenleniyor.

SEO yönetimi iyi yapılmış içerikler de verilen emeğin, harcanan zaman ve paranın geri dönüşünü kat ve kat fazla yapabiliyor. Bu noktada içerik üretirken SEO yönetimini göz önünde bulundurmayı unutmayın.

SEO Desteği Olmadan Olur Mu?

Yapılan detaylı analizler gösteriyor ki düzgün SEO yönetimi yapılmamış içerikler, Google gibi arama motorları tarafından yeterince ilgi çekici bulunmuyor. İçeriğinde kullanıcı için gerçekten faydalı bir bilgi ve ürün yer alsa dahi SEO yönetimi düzgün yapılmadığı için Google içeriğinizi yanlış anlayabiliyor. Bunun sonucu olarak da sizi yok denecek kadar az sorguda gösterebiliyor.

Eğer yolunuza ekstra bir SEO desteği olmadan devam etmek istiyorsanız, birkaç noktayı da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Her ne kadar SEO fiyatları yeni başlayan bir içerik üretici için biraz daha yüksek gözükse bile karşılığında alınan performans, kısa vadede kendi giderini karşılayabilecek düzeylere ulaşıyor.

İnsanlara ulaşmanın en kolay yolu olan internet platformunda bu tür bir içerik üretmeyi düşünüyorsanız, onu, insanlara göstermek için doğru SEO yönetimi yapmanız gerekir. Eğer maliyetten kaçarak SEO yönetimi istemezseniz, bu sefer karşınızda özenle hazırladığınız fakat karşılığında çok küçük bir kitle tarafından keşfedilen bir içerik bulursunuz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.