Bu Fotoğrafta Sizce Bir Gariplik Var mı? Bu Paralel İlişkiler Sorgulanmayacak mı?

Bu Fotoğrafta Sizce Bir Gariplik Var mı? Bu Paralel İlişkiler Sorgulanmayacak mı?

2009 Yerel seçimlerinde Miliyetçi Hareket Partisi'nden aday gösterilerek Belediye Başkanı seçilen, ancak daha sonra Gülen Cemaati ile ilişkileri başta olmak üzere, Cemaatçi bir grup işadamı ile birlikte gerçekleştirdiği Pensilivanya ziyareti ve bir takım yolsuzluk iddiaları sebebi ile istifası istenen, o gün bu gündür, Belediye Meclisinin sandalye dağılımındaki aritmetik yapının, meclisin kendi içinden yeni bir başkan seçemeyeceği gerçeğinden yararlanarak defalaca, başkanlık makamından düşürülmekten kurtulan ve bir şekilde, bağımsız olarak belediye başkanlığı yapmayı sürdüren,seçimler yaklaşırken, Ak Partiden aday olmayı beklediği için, sürekli Ak Parti politikalarına çok yakın söylemleri ile gündeme gelen ve son ana kadar sabırla aday olarak açıklanmayı beklediği Ak Parti'den aday yapılmayacağı yönünde açıklama gelince, Saadet DSP, BBP gibi, bir çok parti ile ismi geçtikten sonra, ki bazılarının il başkanları ile aday olması hususunu defalarca görüştüğü bilinen, ancak görüşmeleri neticelenemeden en son olarak ve CHP'den aday olma gayretleri içine girdiği, ya da cemaatin CHP ile pazarlığının içine girdiği ve aday yapılabileceği yönünde iddialar ile gündeme gelmesinden dolayı, kendilerini gerçek CHP'li olarak adlandıran CHP tabanının büyük çoğunluğunun adeta uykularını kaçıran, bu sebeple başta Uşak CHP Milletvekili Dilek Yılmaz ve mevcut merkez ilçe başkanı Filiz Bilen olmak üzere son yirmi beş yılın bütün CHP il-ilçe başkanlarının Atatürk Düşmanı olduğu gerekçesi ile "cemaatçi aday istemiyoruz" şeklinde eleştirdiği, geçmişte de gerek 10 Kasım törenlerine katılmaması, gerek Uşak'ın kurtuluş günü olarak her yıl kutlanan 1 Eylül Kurtuluş Bayramı'ndaki davetiyeye Atatürk'ün adını yazdırmaması, Trikopisin esir alındığı ev olan ve müze haline getirilen, Atatürk Müzesi ziyareti gününde motokros yarışları düzenlediği ve Atatürk Müzesi ziyaretine özellikle katılmadığı, yeşil alanlara beton dökerek restoran yapılmasına müsade ettiği gibi, saymakla bitiremeyeceğimiz bir çok gerekçe ile geçmişte de sık sık CHP'lilerin hedef tahtasına gelen, Milletvekili Yılmaz'ın özellikle hakkındaki yolsuzluk iddiaları ve Atatürk düşmanı olması sebebi ile CHP'den aday yapılamaz diye sık sık eleştirdiği, Uşak Bağımsız Belediye Başkanı Ali Erdoğan bu kez öyle bir iddia ile gündeme gelecek ki; bu haberi okuyanlar ve bu resimleri görenlerin bazıları çok şaşırırken, bazıları da hiç şaşırmayacak.


Bilindiği gibi, belediye başkanı olduğu tarihten beri, aldığı bir çok karar ve uygulaması sebebi ile, hakkında soruşturma yapan müfettişlerin, dava açılması yönünde görüş bildirdiği ve bu sebeple hakkında açılan onlarca dava sebebi ile Hakim karşısına çıkan Ali Erdoğan bir çok davadan da Ağır Ceza'da yargılanmakta. Bir davası özel yetkili mahkemede süren ve seçimlerden önce karar verilmesi beklenen Erdoğan'ın, beraat ettiği bazı davalar halen Yargıtay'da görüşülmekte olsun, Ali Erdoğan'ı bir davada eşi Aysun Erdoğan ve ortağı olduğu iddia edilen Taha Orhan ile birlikte yargıladığı bilinen ve Erdoğan'ı beraat ettiği dört ayrı davada yargıladığı bilinen, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ferhat Bursal'ın eşinin, Ali Erdoğan'ın eşi Aysun Erdoğan ile yanyana çekilmiş samimi fotoğraflarının olması kafaları gerçekten karıştırabilecek cinsten. Uşak Haber Merkezi olarak kamuoyu ile paylaştığımız bu resimlere bakıldığında Ağır Ceza Hakiminin eşinin, bizzat davasına girerek yargıladığı ve beraat kararı verdiği bir isim olan Aysun Erdoğan ile bu kadar samimi bir arkadaşlık içerisinde olması ne kadar etiktir bilemediğimiz gibi, bu husustaki takdirin de kamu vicdanında olduğunu belirtirken, kastımızın asla Mahkemenin verdiği ve halen yargı aşamasında olan bir kararın tartışmaya açılması olmadığını da özellikle belirterek haberimizi sürdürürsek, ayrıca, Uşak Adliyesi'nde görevli eski Uşak Cumhuriyet Başsavcı vekili Faruk Kurt'un kızı Meltem Kurt'un da Uşak Belediyesinde işe başlamış olmasının da kafa karıştırır nitelikte olduğunun bilinmesini isteriz.

Kendisini Yargılayan Hakimin Eşi İle Aysun Erdoğan'ın Böyle Samimi Pozlar Vermesi ve Bir Savcının Kızının Aynı Dönemde İşe Girmiş Olması Sizce Normal mi?

Uşak Haber Merkezi olarak, elbetteki hakim eşlerinin de arkadaşlıklar kurabileceğini kabul etmekteyiz. Yine elbetteki savcı çocuklarının da kamuda işe girme hakkının olduğunu bilmekteyiz ve biz bu durumu yargılamak kastı ile bu haberi yapmadığımızın bilinmesini, hasleten vazifemizin kamuoyunu aydınlatmak ve etik kurallara dikkat çekmek, var ise şaibeli denilebilecek gelişmeleri kamuoyu ile paylaşma zorunluğumuzu da hatırlatarak, savcının kızının bir çok mahkemeden yargılanan bir Belediye Başkanı'nın döneminde belediyeye işe girmiş olmasının, yine bir Ağır Ceza Reisi'nin eşinin, Ağır Ceza'da yargılanmış bir hanımefendi ile bu şekilde samimi pozlar vermesinin, ne kadar etik olduğunu sorgulayarak, konuyu kamuoyunun vicdana taşımaktan başka bir kastımızın olmadığını ve özel hayatının gizliliğine ilişkin prensip kararımızdan herhangi bir taviz vermiş olmadığımız gibi asla bu yayın politikamızdan vazgeçmeyeceğimizi de belirterek saygılarımızı sunuyoruz.... 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Editöre :) 7 yıl önce

ali erdoğanın künyesini ne uzun tutmuşsun sen öyle sayın editör ya. haberin ilk, başında bağımsız belediye başkanı ali erdoğan dicekmişsin, 2009dan bi girmişsin koskoca bi paragrafı ali erdoğan künyesi için ayırmışsın :)

Avatar
Dilek Bilgin 7 yıl önce

sayın sayfa yöneticisi iyi güzel yazmışsın da,yazdıklarını anlamak zor.cümleleriniz kısa ve net olmalıydı,1cümle ile paragraf olur mu ve o cümle de o kadar uzunki paragraf bittiğinde ne yazılmıştı deyip başına dönüyoruz ,anlamak zorlaşıyor.zannımca okuyanların anlaması biraz zor olmuş sanki,cümleler kısa ve net olmalıymış o zaman daha anlaşılır olurdu ama haber gayet güzel, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler...

Avatar
emre onur şişman 7 yıl önce

pazartesi günleri de o çok beğenilen kayağıl termal tesisleri temizlik için kapalı tutuluyor diye biliyoruz ya; işte o öyle değil pazartesi günü bağımsız belediye başkanı ali erdoğan'ın eşi kayağıl termal'de kendi misafirlerini ağırlıyor....

Avatar
Murat Yıldırım 7 yıl önce

pravo uşak hava merkezi yine bulmuşsunuz tebrikler bak bende bu habere katkıda bulunmak isterim bu kilise ile camii duvarını sıkışmış başkan dosyalara bakan faruk savcımızın kızını yaklaşık 4 milyar civarlarında maaşlı işe başlattı belediyede ya bu savcı 6 dosyaya bakdığı iddia edilmekte çok yazık uşak halkı bunları bile bile hala ali erdoğan demez sanırım.

Avatar
vatansever 7 yıl önce

uşak a ve chp ye yazık olacak.artık uyanmalıyız.uşakın ali erdoğan ve onu sahaya süren hazım sessliden kurtulma zamanı geldi.buna dur diyecek babayiğit yokmu.milletvekili seçilemeyince uşak ticaret odasını da karıştırmadılarmı.bu başkan olama hırsı nasıl birşey.ömrünce chp li olmayanlar şimdi alttan alttan chp li olmaya başladılar.ben benim gibi yıllardır partisi için emek verip çalışanların önüne geçeceğini sananlar yanılıyor.sizin gibilere bu partide yer yok.ali erdogan kendini agırdan satma ben istemiyorum ama teklif gelirse masalını yutmayız.sen samimiysen meydanlara çıkta chp nin bayrağını taşı propogandasını yap.bunu yapman için sana altın tepside başkanlığımı sunacağız.sen önce hangi partiden görüşten isen onu bilelim ve çalışmalarını görelim.tebrikler nurullah çavuşoğlu.uşakın senin gibi yürekli kişilere ihtiyacı var.eyyy uşaklılar nurullahkara ve çavuşoğlulara açtıkları bu bayrakta destek olunnnnnn.uşakın hazım sesli ve ali erdoğan ortaklığından kurtulması lazım.

Avatar
A.Y 7 yıl önce

bu yıl içinde davası görülecek olan ve yargıtayda olan dosyaları sanki ali erdoğan hüküm giymiş gibi vermeniz ne kadar doğru? ayrıca hsyk'ya şikayet etmeniz gerekmez mi yukarıdaki resimler manidar ise???

Avatar
ugur erbay 7 yıl önce

editör bey fetullah gülene atıfta bulunmak için noktw koymayip uzun uzun cumleler kurmuş anlasılan. gulenin başbakana yazdığı mektup örnegindeki gibi. dört cümlelik içi gizemle dolu bir haber. sayin editor lutfen işi şova dökme zira kisisellestirmiş gibi oluyorsun. yinede haber güzel gercekten. cesaretiniz için tskrlr.

Avatar
vatandaş 7 yıl önce

ali erdoğan kim chp de başkan olmak kim.belediyeye chp nin bayrağını asacaksak bu kendi içimizden biri ile olmalı.hazim sesli,ali erdoğan siz gidin akp ye tekrar yamanmaya çalışın.hayırlı kişiler olsaydınız örgütleriniz sizi s.....ir.etmezlerdi.