banner407

Rektör Çelik Üniversitedeki İç Çekişmelerle İlgili Bir Konuştu Pir Konuştu!

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yapılan Rektörlük seçiminde aldığı 40 oyla ikinci olan ve YÖK'ün sıralamasında ilk sırada Cumhurbaşkanı'nın önüne giden listede yerini alarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Uşak Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Sait Çelik göreve başladığı günden bu yana kurum içindeki iç hesaplaşmalarla ilgili sessizliğini bozdu.

Cuma günü Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi'ne yapılan Kalite Yönetim Sistemine Uygunluk Belgesi alımıyla ilgili gerçekleştirilen toplantıda konuşan Rektör Sait Çelik idari personeller ve idari birimlerde bulunan akademisyenleri de ilgilendiren cümleler sarf etti. Çeik'in yaptığı konuşma kurum içinde "Rektörün dedikodu ve hesaplaşma mücadelelerine son vereceği" şeklinde yorumlandı.

Rektörün yeni seçilmesi ve Prof. Dr. Çelik'in farklı bir üniversiteden gelmesi, dolayısıyla Uşak Üniversitesi'ni tanımaması gereçkesiyle üniversite içerisindeki farklı grupların rektörü ve dolayısıyla üniversite yönetimi hakimiyet altına alması iddiaları sıkça dillendirilir, hatta gruplar arası iç çekişmelerin ve hesaplaşmaların olduğu da konuşulur hale gelmişti. Rektör Çelik ise göreve başladığı günden itibaren bu tür iddialar karşısında sessizliğini korumuştu. Rektör Çelik'in bu tavrı kurum içerisinde kimilerince "Çelik'in bazı kişi ve gruplara tolerans sağladığı", kimilerince ise "Çelik'in herşeyin farkında olduğu ve bu mücadelelere son vereceği" şeklinde yorumlanmıştı. 

Cuma günü düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada Rektör Çelik "üniversitenin dedikodulardan arınacağı, herkesin işiyle ilgilineceği, çalışmayıp hesaplaşma peşinden koşanlarla ilgili de hukuki ve idari olarak gerekeni yapacağı" şeklinde tavrını ortaya koydu.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, konuşmasını noktalarken "Artık Rektör olarak tüm yetkilerimi kullanacağım üniversite içinde kıskançlık yapanı ayak sürüyeni saçma sapan dedikodu yapanın cezasını en ağır şekilde vereceğim" dedi.

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak Çelik'in bu zehir zemberek açıklamarını zamanlama bakımından kendi takdiridir diye değerlendirirken ümitvar bulduğumuzu da belirtmek isteriz. Bu açıklamaların üzerine bir müddet bekleyeceğimizi gördüğümüz eksikler ve yanlışlıklar ile ilgili bir gelişme olmazsa özellikle Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi ile ilgili ciddi rahatsızlıkları gündem edeceğimizi belirterek Sayın Rektör'e bu rahatlatan açıklamalarından dolayı Uşak kamuoyu adına teşekkür eder, başarılar dileriz.

Umuyor ve diliyoruz ki Uşak Üniversitesi akademisyenlerin ve özellikle idari kadronun dedikoduları, ayak oyunları ve basın üzerinden savaşları ile değil akademik çalışmaları, başarıları, kentle bütünleşmesi, bölüm ve öğrenci sayısının artması ile gündem olur.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
israfil yücetepe 6 yıl önce

yazınızdan hiç de memnun olmadığınız belli oluyor.
sayın rektör geldiğinden beri, üniversitemiz en az 5-10 misli büyüdü kalite olarak.
elbette çekemeyenler, kıskanç haberler yapanlar olacak.
ama bir Uşaklı olarak, üniversitemizin gelecekte çok daha iyi olacağı yönünde çok net sinyaller alıyorum.
burada başarının en büyük pay sahibi de, sayın rektördür.
güzel haber yapıp, alkışlayın!
eleştirecek bir şey bulabilirseniz de, hiç acımayın, eleştirin!
ama şimdi alkış sırası, neden kasıyorsunuz kendinizi!!!

Avatar
muhammed ali 6 yıl önce

israfil bey, afedersiniz ama iyice saçmalamışsınız. ben her haberi takip ettim üniversiteyle ilgili, zaten dediğiniz gibi hem zaman zaman eleştirilidiğini hem de övüldüğünü gördüm.

bu haberde de gördüğüm kadarıyla rektörün bugüne kadar sessiz kalmasına sitem edilmiş, ki bence bu da övgüye dayanmaktadır.

nasıl ki siz kendinizce bi savunma yapmışınız, ben de iyi bir haber takipçisi olarak, bu konuda haber merkezini savunma hakkı gördüm kendimde

Avatar
israfil yücetepe 6 yıl önce

Önceki yorumumu Türkçe'ye çevirip mi yazsam acaba?
Üniversite yeni rektörle daha başarılı değil mi?
Sanırım herkes EVET diyecektir.
Eee? Alkışlayın, kasmadan kendinizi, dedim!
Bu mu saçmalamak! Rica ederim!

O zaman yine saçmalıyayım!
Zihniyeti umrumda bile değil, her kim işini düzgün yaparsa, kendinizi kasmadan, sıkmadan, elleriniz patlayıncaya kadar alkışlayın!

Avatar
Bekçi Murteza 6 yıl önce

Üniversitedeki sorunların günah keçisi idari personel olamaz dedikodu çıkaran, birbirlerine çamur atan akademisyenlerin kimler olduğunu Rektör Çelik iyi bilir beklerdik ki onlarında adını ifşa edeydi oy verdiler diye borçlanmak olmaz. Birçoğuda halen yanıbaşında ayrıca unutulmasınki makale çıkarmak, proje yapmak, bilim adına birşeyler üretmek memurun değil akademikin asli görevidir ama onlar ders kavgası yapmaktan zaman bulamıyorlar. Üniversitede memurlar mutsuz kaçan kaçana bunların sebebine bakın Rektör olarak kaç defa idari personeli toplayıp sorunları dinlediniz kendinize sorun.Odalarda ısıtıcı varsa dmekki kaloriferleriniz yanmıyor nedenine bakın.

Avatar
JJ 6 yıl önce

Sorun var ise çözümde vardır üniversitenin asıl genel sekreteri aziz hoca atıl durumda çalıştırılmıyor getirirsin göreve bak o zaman çalışmayan daire başkanları nasıl çalışıyor yiğidi öldür hakkını ver demişler her iki dönem arasında fark var verimlilik açısından

Avatar
akadedemik 6 yıl önce

idari personel çalışmıyorsa, sebebini daire başkanlarına sormak gerek, diye düşünüyorum.

Avatar
Latif 6 yıl önce

Bu proplemin çözümü çok basit 1-Varlığı yokluğu tartışılır Genel Sekreteri gönderirsin fakültesine ardından sorunlu Daire Başkanlarını pasivize edip iş bilenlerle yola çıkarsın 2-Bütün akademik görevlere yeni alınan akademisyenleri atarsın eskilere yol verirsin taze kan iyidir 3-Buna rağmen düzelmezse Eskişehirden Cemil Hocayı geçici görevlendirmeyle getirirsin Aziz beyi asli görevine atarsın bak o zaman işler nasıldüzeliyor bu çalışmayan başkanların panzehiri Aziz hocadır

Avatar
Hakikat 6 yıl önce

Her dönemin adamı olan kişilerle iş olmaz.Adnan da bu hatayı yaptı. Ne oldu? Adnan ı uğurlamaya garaja giden sadece Aziz kaldı.
ÖZellikle bir zamanlar meyhaneden çıkmayıp da şimdi menzilci olanlara özellikle dikkat .bunlarla hiç olmaz.
ÇÖZÜM:Herkes haddini bilecek.