Uşak'ta Belediye Başkanı, Üniversite Rektörü ve Sağlık Müdürü'nün istifa etmesi bekleniyor!

Uşak Haber Merkezi'nde yayınlanan Vedat Orhan'ın sunduğu, Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu'nun konuk olduğu programda paralel yapıya yönelik operasyonda gözaltına alınan Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın gözaltına alınması, Uşak Belediyesi, Uşak Üniversitesi ve Uşak İl Sağlık Müdürlüğü'nde görevden alınan personellerin akıbeti ile ilgili değerlendirmelerde bulunulurken, Çavuşoğlu yaptığı konuşmada soruşturmaların kimseyi mağdur etmeden yürüyebilmesi adına Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik ve Uşak İl Sağlık Müdürü Alper Cem Ünal'ın istifasının istenmesi veya istifa etmelerini beklediğini söyledi.

17 Ağustos 2016 Çarşamba 03:40
Uşak'ta Belediye Başkanı, Üniversite Rektörü ve Sağlık Müdürü'nün istifa etmesi bekleniyor!

Uşak'ta gündem her geçen gün yeni haberler ve gelişmelerle şekillenirken, dün paralel yapı soruşturması kapsamında Uşak Belediyesi eski Başkanı Ali Erdoğan'ın gözaltına alınması; Uşak Belediyesi, Uşak Üniversitesi ve Uşak İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde paralel yapıyla ilişkisi olabileceği öngörüsüyle, kurumların yargıdan bağımsız olarak çalışanların görevden alınmasını ve neticesinde görevden alınan bir çok ismin mağdur olduklarını dile getirmesi ile birlikte, yürütülen paralel yapı soruşturmasına halk nezdinde gölge düşürülmesine neden olabileceği Vedat Orhan'ın sunduğu, Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu'nun konuk olduğu Uşak Haber Merkezi'nin programında değerlendirildi.

Programın açılışını yapan Vedat Orhan, Uşak eski Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın gözaltına alınması hakkında bilgi verdikten sonra, Uşak Haber Merkezi'nin kurulduğu günden bu yana paralel yapıyla mücadele ettiklerini ve bu kapsamda Ali Erdoğan'ın milletvekili adayı olması sürecinde paralel yapıyla ilişkisi olabileceği düşünülen isimlerle ilişkilerinin Uşak Haber Merkezi'nde dile getirildiğini söylemesinin ardından Uşak Belediyesi'nde paralel yapıyla ilişkisi olma şüphesiyle görevden alınan personellerin, Belediye yönetimi tarafından adı zaman zaman paralel yapıyla birlikte anılmış ve paralel yapıdan gözaltına alınan Ali Erdoğan'ın şefaatiyle sürgün olarak gönderildiği Batman'dan Uşak Belediyesi'nde göreve getirilen Mehmet Kovanlık tarafından ifadelerin istenmesi anlatarak; Çavuşoğlu'na gelinen noktanın nasıl yorumlanması gerektiğini sordu.

PARALEL YAPIYLA MÜCADELEYE GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTEYENLER ASLA MUVAFFAK OLAMAYACAK!

Nurullah Çavuşoğlu, ilk olarak Ali Erdoğan'ın gözaltına alınmasını değerlendirerek; "Ali Erdoğan'ın gözaltına alınması süpriz değildir, biz bunu baştan beri söylüyorduk. Belki zamanlaması süpriz olabilir, ama demekki soruşturma kapsamında bu tarih uygun görülmüştür. Hatta ben daha dün gece cambaza bak oyunu bittiyse final için perde diyebiliriz, demiştim ve bu öngörümün de çıktığını görmüş olduk" dedi. Bazı kurumlarda meydana gelen görevden almalarla ilgili mağdur olduklarını söyleyen çok sayıda insan olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, mağdurların sadece suçu olmadığı halde görevden alınan ve yaftalanan kişilerle kalmayıp, ailelerinin, çevrelerinin de dolaylı olarak mağdur olduğunu söyledi. Çavuşoğlu "paralel yapıya yönelik yürütülen soruşturmanın sulandırılması maksadıyla bazı kurumlarda görevden alınan ve mağdur oldukları düşünülen insanlarla ilgili herhangi bir yargı veya emniyet kararı, görüşü olmaksızın kurum yöneticilerince görevlerinden alınmasının ardından farklı fraksiyonlardan farklı dedikodular yayılarak, insanların yargıya olan güveninin zedelenmesine çalışılıyor. Halbuki yürütülen soruşturmaya bakıldığında yargı ve emniyet, operasyonu son derece titizlikle yürüterek suçluların bulunmasına yönelik çalışmalarının yanında, kimse mağdur edilmeden operasyon yürütülmeye devam ediyor" dedi.

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI, UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ VE UŞAK İL SAĞLIK MÜDÜRÜ'NÜN İSTİFA ETMESİ BEKLENİYOR!

Uşak Üniversitesi'nde daha önce yönetim tarafından verilen isimlerin emniyet ve yargı tarafından soruşturulmasının ardından bir kısmı ifadesi alınarak serbest bırakıldı. 17-25 Aralık'tan sonra savcılık tarafından soruşturma başlamasına rağmen belediyeden, üniversiteden operasyona yardımcı olmak adına bilgi verilmediği gibi, savcılık tarafından paralelci şüphesiyle gıyaben de olsa soruşturulan isimlerin görevden alınması veya bu isimlerle ilgili kurumların bir çalışması olmazken; 15 Temmuz ardından ortaya çıkan isimlerin içinde savcılık tarafından daha önce soruşturulduğunu bildiğimiz isimlerin olmadığını görüyoruz. Burada yapılmak istenen şey, benim anladığım kadarıyla paralel operasyonu sulandırmaktır. Bunun önüne geçebilmek için de Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Uşak Belediye Başkanı, Uşak Üniversitesi Rektörü ve Uşak İl Sağlık Müdürü'nün istifası istenmelidir.

OPERASYONU POLİTİKACILAR DEĞİL; YARGI VE EMNİYET YÜRÜTÜRSE KİMSE MAĞDUR OLMAZ!

Uşak Belediyesi'nde görevden alınan personelin belediyede müfettişlik göreviyle çalışan ve bugün paralel yapı kapsamında gözaltına alınan Ali Erdoğan tarafından görev verilmiş olan Mehmet Kovanlık tarafından ifade vermeye çağırılması üzerine çalışanlar "bizi paralelcilikle suçlayanlar kimler diye sorgulamaya başladı" diyen Çavuşoğlu, "bizim geçtiğimiz gün yaptığımız programda mağdur edilenlerin hakkının er ya da geç verileceğini düşündüğümüzü söylememizin ardından belediye tarafından böyle bir girişimde bulunulması, mağdur olduğunu düşünen insanların yeniden kafasının karışmasına neden olduğunu gözlemliyoruz" dedi.

UŞAK, PARALEL YAPI SORUŞTURMASININ EN BAŞARILI İLLERİNDEN!

Ülke genelinde devam eden paralel yapı soruşturmasının en kapsamlı ve en başarılı götürüldüğü şehrin Uşak olduğunu gözlemlediğini söyleyen Çavuşoğlu "Uşak'ta soruşturmayı yürütenler, çeteyi, örgütü neredeyse çökertme aşamasına getirildi, benim gördüğüm, operasyonun neticelenmesi çok da uzun sürmeyecek, bir hafta on güne kalmadan neticelenecek gibi görünüyor" dedi.

PARALEL YAPI SARMALINA KARŞI, MİLLETÇE MÜCADELE VERMELİYİZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, paralel yapıya yönelik mücadelede yalnız bırakıldığını söyleyen Nurullah Çavuşoğlu, Ak Parti'li olduğu bilinen Talip Gümüş'ün, Ak Parti'nin kuruluş yıldönümü nedeniyle genel merkezde yapılan organizayonda eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberinde Gezi olayları sırasında "demokratik eylemdir" gibi ifadeleri olan isimlerin el salladığı bir fotoğraf karesini paylaşarak "Reis Ak Parti'yi de kapatsın" şeklinde durumun vehametinin ortaya çıktığını söyledi. Ayrıca Cumhurbaşkanı danışmanlarından Yiğit Bulut'un her hafta ziyaret ettiği Kurtlar Vadisi isimli dizinin "Kurtlar Vadisi Darbe" adında bir film çekileceği ve bu filme ait internet sitesinin isim hakkının 15 Temmuz'dan iki ay önce alındığının ortaya çıkmasının da başka bir vehamet olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, devleti çepeçevre sarmalayan bu oluşumla, milletçe sonuna dek mücadele vermeliyiz, dedi.

AKLIN ve BİLİMİN IŞIĞINDA OLMASI GEREKEN ÜNİVERSİTE; CEMAATLER ve ŞAHSİ HESAPLAŞMALAR YUVASINA DÖNDÜRÜLMÜŞ!

Uşak Belediyesi'ndeki görevden almalara benzer bir durumun Uşak Üniversitesi'nde de olduğunu söyleyen Vedat Orhan, Ali Galip Baltaoğlu'nun üniversite içinde öteden beri kendi kadrosunu kurmaya çalıştığının ve üniversite bünyesinde çok sayıda olayda adı anılmasına rağmen, bu ve benzer isimlerin Rektör veya üniversite yönetimi tarafından neden sorgulanmadığını ifade ederek bu durumun da anlaşılmaz olduğunu söyledi. Bunun üzerine söz alan Çavuşoğlu "Rektör'ün paralel yapı soruşturmasından şimdi yargılanan isimlerle Tanzanya gezisine gittiğini, Pensivanya'ya gittiğini haberleştirmiştik, ayrıca Sayın Rektör Uşak'la Üniversiteyi kaynaştırmak için çalışmalarının olmadığını da biliyoruz. Ayrıca 17-25 Aralı' a kadar Rektör ile paralel hep yanyana anılageldi. Ama 17-25 Aralık'tan sonra da Rektör'den paralel yapıyla ilgili suya sabuna dokunmayan bir politika izlediğini gözlemledik. Az önce bahsettiğiniz isminde konuşulduğu bir telefon görüşmesi yaptığım Rektör Hoca, "milyon tane kötülüğü de olsa paralelci diyemeyiz" demesinin ardından, cevap olarak "siz bu bilgileri yargıya verin de, paralelle bağlantısı olup olmadığına yargı karar versin" dedim. Üniversitedeki durumu anlatabilmek adına şunu da söylemek gerekir; üniversite ile ilgili yaptığımız bir habere gelen yorumlar dava edilince, yorumları atan kişilerin çoğunun akademisyen ve üniversite personeli olduğu, birbirleriyle adeta dalaştıklarını gördük" dedi.

Çavuşoğlu'nun Rektör Çelik'e yönelik eleştirileri üzerine Vedat Orhan'ın rektörlük seçimlerinde sanki Sait Çelik'e destek olduğu yönünde dedikoduların konuşulduğunu hatırlatması üzerine, Çavuşoğlu şu şekilde cevap verdi: "Bizim herhangi bir desteğimiz olmadı. Fakat, diğer adaylardan birisinin cemaat mensubiyetini aşikar hale getiren açıklamalarının olduğunu, bir diğer adayın da rektör seçilmesinin ardından hiç bir plan proje sahibi olmaması nedeniyle, ölümü görüp sıtmaya razı rolü oynamak zorunda kaldık" dedi.

Your Website Title


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 27 yorum mevcut

  • Tarık @misti 2 yıl önce yorumlandı

   ne mesut başkan, ne ali başkan ne de herhangi bir belediye başkanının insiyatifinde değildir bu işler...belediye toki ile vatandaş arasında arabuluculuk yapar..kaldı ki herhangi bir belediye başkanının insiyatifinde olsa bu fazladan daire verme işleri toki sormaz mı bu başkana, ey başkan sen kimin malını kime veriyorsun diye...toki bu hesapları her başkandan daha iyi yapar emin ol, değil fazladan bir daire vermek 1m yer veremez başkanlar...

  • misti 2 yıl önce yorumlandı

   kentsel dönuşumde sesli. nbattaniye . polat battaniyeleri. sarar battaniye mustafa eryilmaz
   ali erdogan fazla daire dükkan verdi

  • N. Cahana cuma mesajı 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah efendi, ufuk ve ali rıza bu mübarek cuma gününde Allah ın laneti kıtlığı ve gazabı üzerinize olsun. attığınız iftiralar önce en sevdiklerinizden sonra kendinizden çıksın.

  • üNİVERSİTE 2 yıl önce yorumlandı

   fetö bağlantılı işadamları, dernekler vs.beraber olan, üniversitedeki yakın çalışma ekibi hapiste iken ve tüm manzara ortada iken rektörü hangi siyasi bu saatten sonra koruyabilecek şaşarım. rektörün tek dayanaği olaylari menzi̇l üni̇versi̇te çatişmasi varmiş gi̇bi̇ algi yaratmasi oysa son atanan rektörleri̇ i̇yi̇ bakin artik herhangi̇ bi̇r tari̇kat bağlantili atanmiyor.artik o zamanlar geçti̇ devlet yoğurdu üfleyerek yi̇yor.

  • Ey rektör 2 yıl önce yorumlandı

   abd
   tanzanya

   ?

  • ahmet 2 yıl önce yorumlandı

   beğenelim beğenmeyelim,düşüncelerini tasvip edelim etmeyelim,kötü olmamak kaydı ile istediğimiz ismi lakabı veya sıfatı söyleyelim ama sezarın hakkını sezara verelim adam yıllardır kendince doğru olduğu olayları ve konuları dile getiriyor ve her nedense her seferinde haklı çıkıyor.
   bu konuda da kimsenin sesi çıkmaz iken herkes zamanın güçlüsünün yanında yer alırken yine gerçekleri söyledi ve yazdı. dolayısı ile bugünde düşüncelerini söylemesi bence hak'dır.
   sonucu kendisinin söylediği gibi çıkar çıkmaz bilinmez ama en azından bu il için bir şeyler yapmak için elinden geleni yapıyor.
   en azından bunu takdir etmek lazım diye düşünüyorum.

  • Memleketsever @Neden 2 yıl önce yorumlandı

   öncelikle savcıyı hakim i sayın ufuk ugur ve nurullah cahan oynuyor elinde hiç bir kanıt hukuke dayanıklı belge olmadıgı halde beni suçlu ilan edip medyaya adımı veriyorsun,sende kalkmış diyorsun ee araştırsınlar. sen beni vatan haini ve feto cu ilan et adımı medyaya ver sonrada ne var bunda de ..son konusulacak ,son yapilacak isi düsünmeden ilk once yaptilar , arkadasim madem bagimsiz sin madem hakim savci olmiyacaksin emniyetten, rapor geldigi halde daha ne alaka müfettis saliyorsun sorguya cekiyorsun milleti ,,madem emniyetin verdigi rapora güvenin yoksa o zaman nerde hak hukuk bunlar in hepsi masal hikaye dostum adamlar serefsiz namussuz Allah korkusu olmayan kisiler bunlar ,,herseyin bir zamani var simdilik elinden geleni arkasina birakmasinlar bizimde hesap sorma zamani gelecek oyle yada böyle ,,,

  • musti 2 yıl önce yorumlandı

   feto cular kentsel dönüşüm de
   dünyanın dairesini bedavadan aldı
   ali erdogan verdi el altından

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366