Atamızı Saygı ve Minnetle Anıyor İzinde Olduğumuzu Taahhüt Ediyoruz..
 Bugün 10 Kasım; Emperyalizmin karşısında onurlu ve dik bir duruş göstererek,başta ülkemizin işgalden kurtuluşuna ve bağımsızlığına ardından da dünyada sömürülen ülkelerin kurtuluşuna önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 73. Yıldönümünde O'nu yine saygı ve minnetle anıyoruz.

10 Kasım 2011 Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 73. yıldönümü ve Atatürk'ün gençlerinin yüreğinde bugün hem O hem de fikirleri tüm canlılığı ve kudreti ile halen yaşıyor.

Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı tam bağımsız,demokratik,laik,sosyal, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne ve O'nun mirası olan her şeye var gücümüzle sahip çıkacağımıza ve O'nu asla unutmayacağımıza söz veriyor, Uşak Haber Merkezi ekibi olarak Ata'mızı saygı ve minnetle yad ediyoruz..

Hiç kuşkusuz O'nun en büyük eseri, milli irade, milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleri üzerine kurulu olan Türkiye Cumhuriyeti'dir. 
 
Milletin bağrından çıkarak yedi düvele karşı verdiği savaşta galip gelen“Ya İstiklal, Ya Ölüm” diyerek Türk Milleti'ni onuru ve şerefiyle ayağa kaldıran bu büyük lidere O’nun bu mesajlarına ne kadar da muhtaç bulunduğumuz acı bir gerçektir. 
 
Bu gerçek acıdır, çünkü günümüz Türkiye’si, yıllardır AB-ABD-IMF güdümünde izlenen politikalar nedeniyle devleti ve milletiyle tasfiye edilme sürecine girmiştir. 
 
Cumhuriyetin 87. kuruluş yıldönümünde, anayasayı ve Atatürk ilkelerini rafa kaldıran dünün Sevr şartları, bugün AB Müktesebatı ve şartlarına uyarlanarak tekrar önümüze konulmaya çalışılmaktadır. 
 
Ülkemiz etnik kökene dayalı azınlık tanımı ve terör açılımıyla tarihinin en kritik sürecine girmiştir. 
 
 Vatan toprakları ve yeraltı zenginliklerimiz satılmakta, milli servetimiz olan kuruluşlar yapılan özelleştirmelerle elimizden çıkma noktasına gelmiştir. 
 
Devasa boyutlara ulaşan borçlar adeta Türkiye’yi ipotek altına almış, bizi biz eden milli kimliğimiz yok edilir bir hale gelmiştir. 
 
Bütün bu vahim şartlarda bugün yeniden bir Kuvay-i Milliye'ye ve bir milli şahlanışa ihtiyaç vardır. Her vatan evladına yüklenen görev bizzat Atatürk’ün diliyle Türk İstiklal ve Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa etmektir. 
 
İşte Atatürk, bu misyonu ve fikirleriyle bugün taptaze bir gündemle aramızdadır.10 Kasımlar bize bu misyonun gereğini hatırlatmalı, bu muhasebenin yapıldığı zamanlar olmalıdır. 
 
Türk milleti olarak bugün bağımsızlığımıza, vatanımıza, devletimize yeniden sahip çıkmak, istikbalimizi yeniden emniyet altına almak görevini ifa etmekle Atatürk’ün gaye ve hedefleriyle bütünleşmiş olacağız.
 
 Türkiye Cumhuriyeti Devleti egemenliği ve bağımsızlığıyla var oldukça Atatürk de aramızda yaşayacaktır. 
 
Bugün Atatürk’ün Milli Misyonu’na çok daha ihtiyacımız olduğunu vurgular, O'nu yeniden şahsım adına Rahmet ve derin bir saygı ile anarım...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.