MHP'nin Belediye Başkanı Ali Erdoğan İle Derdi Ne?
 Bugün belediye meclisine Milliyetçi Hareket  Partisi grubunun verdiği bir soru önergesi damgasını vurdu. Siyasetin gereğidir, tabi ki meclis üyeleri önerge vererek belediye işleriyle ilgili konularda sözlü veya yazılı olarak soru sorabileceği gibi, ciddi suç niteliği taşıdığını düşündüğü, konularda  belediye başkanı  hakkında  gensoru önergesi verebilir.  Kanunun ilgili maddesinde; Meclis üye tam sayısının en az üçte biri oranındaki üyenin oyu ile belediye başkanı hakkında gensoru önergesi verilebilir, meclis üye tam sayısının salt çoğunluğunun oyu ile gündeme alınır ve üç tam gün üzerinden geçmedikçe gensoru görüşülemez der.

Bu kanunun ve demokrasinin kendilerine verdiği bu hakka dayanarak MHP’li meclis üyeleri de belediye başkanı hakkında soru önergesi verebilir. Buna karışmak ne benim ne de bir başkasının haddi değildir. Kaldı ki bu hakkını MHP kullanmış benim de bizzat izlediğim meclis toplantısında önergeleri Ak Parti ve CHP’li üyelerin kanaatimce sağduyulu davranarak red yönünde oy kullanmaları neticesinde reddedilmiştir…

Zaman zaman kamuoyunun gündemini , belediye başkanı  ve bazı belediye meclisi üyelerinin yargılanmasına ilişkin henüz yargı aşamasında olan konular işgal etmekte. İddialara ilişkin müfettişler gerekli soruşturmayı  yapmış ve gerek duyulanlar hakkında yargılanmaları hususunda rapor vermiş ve yargıya intikal ettirmişti. Artık yargı kararını verecek ve şayet suçlu ise olayın failleri cezasına katlanacak yok değilse de aklanacak. Bugün MHP’li belediye meclis üyelerince verilen soru önergesinin gerekçesi  de imar planı revizyon ihalesinde değişiklik yapılması için yapılan bir ihaleye fesat karıştırıldığı yönündeki yine müfettiş tarafından yargıya intikal ettirilmiş ve yargı aşamasında olan bir konu.

MHP’nin şahsen benim gereksiz ve yersiz bulduğum bu tavrını ve sebeplerinin neler olabileceğini sorgulamadan önce yaşanan hadiseye objektif olarak bir bakmamız gerek. Her şeyden önce soru önergesi verilen husus yargıya intikal etmiş ve Devletin savcısı konuya ilişkin soruşturmayı sürdürüyor. Diyelim ki önergenin görüşülmesi kabul edildi. Ben de size şu soruları yöneltsem ayıp olur mu bilmem? Ama soracağım kimse kusura bakmasın.

Soru 1) Bu durumda  yargıya intikal eden üstelik üzerinde gizlilik kararı bulunanbu konu hakkında  acaba belediye başkanı ve meclis üyeleri nasıl olacakta görüş bildirecekti.

Soru 2) Diyelim ki soru önergesi görüşüldü kabul edilmesi için gerekli olan 4'te 3 çoğunluğun evet vermesini sağlamak için MHP meclis üyelerine karşı nasıl bir ikna yöntemi kullanacaktı ve 3/4 çoğunluğu ikna edebilecek miydi?

Soru 3) Bu iç çekişmelerden Uşak ve Uşak’lının kazancı nedir? İç çekişmeler sebebi ile belediye personeli huzursuz olmuyor mudur? Bu durum belediyenin işlerinin aksamasına sebep olabilir mi?

Soru 4) Bu gergin atmosfer de görev yapmaya çalışan başkan yardımcıları ve belediyedeki daire amirleri sorumluluk almaktan korkmaz mı? İmza atmaktan çekinmez mi? Bu durum yine işlerin yavaşlamasına sebep olmaz mı?

Soru 5) Bu tip faaliyetler belediye personeli arasında da sorunlara sebep olmaz mı? Herkes bir diğerinin bilgi yada belge sızdırdığını, arkasından dolap çevirebildiğini düşünebilecek paranoyakça bir yaklaşım içine sürüklenmez mi?

Soru 6) Belediye Meclisinin çalışma ahengi ve uyum bozulmaz mı? Herkes fedakarlıktan kaçınıp, siyasi malzeme vermemek uğruna hesaplar yapmaya mecbur kalmaz mı? Cesurca alınması gereken karalar da meclis üyeleri çekimser kalmaz mı?

Soru 7) Zaten yargıya intikal etmiş bu konular da yargının da etki altında kalmaihtimali var mıdır?

Soru 8)Uşak halkı siyasilerin çocukça iç çekişmelerini takip etmek zorunda mı?

Soru 9) Sizce Başkanın ya da yargıya intikal etmiş iddialar da adı geçenlerin her hangi bir suçu varsa yargı bunu ortaya çıkaratamaz mı? Gerekli cezayı vermeye müktedir değil midir?

Soru 10) Bu konularda sabırlı ve sağ duyulu davransak ve yargının vereceği kararı beklesek, bu arada da bu tür çekişmeler yerine memleketin yararına görülen işler de birlik olsak daha iyi olmaz mı?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasan Kuş 9 yıl önce

ülkücü diye MHP'liler yutturacaklar Ali Erdoganı: Belediye başkanı olduktan sonra bütün yardıma muhtaç vatandaşların tesbiti meselesini oldugu gibi kendi yandaşı kimse yok mu? dernegine veren Ali Erdoga'nın ülkücülüğü bu mu?

Avatar
hasan kuş 9 yıl önce

Sayın Erdogan MHP'den önce Uşak'a hesap vermelidir.Zira: Almanya'dan güney Afrika'dan Uşak'a zamanı kalmıyorki.basına bir bakıyorsunuz,Almanya'da Uşaklılar gecesinde ,bir bakıyorsunuz Sesli ile birlikte Güney Afrika'da Uşak'ın sorunlarına zamanı yoksa neden MHP'yi kullandı oyunu aldı da partinin aleyhine çalıştı,partiden ihraç edildi,hesap vermelidir Uşak halkına.

Avatar
zülküf ulaşoğlu 9 yıl önce

belediye başkanlığı adaylığı sürecinde sayın Ali Erdoğan ın mhp için doğru aday olmadığını,Ali Erdoğan için de MHP nin doğru parti olmadığını söyledik.Sayın ali erdoğan mhp ye bir beden bol geldi.benim tanıdığım ali erdoğan kendi doğrularıile hareket eden yenilikçi bir ÜLKÜCÜ dür.dayatmalara karşı çıkan br yapısı vardır.MHP il yöntimi ise : her üyesi bir belediye başkanı gibi davranan,istediği olmazsa yaylımateşi ile başkana saldıran ,ihale , işe alma,işten çıkarma hatta basın açıklamalarına kadar müdhale eden,kendini belediye müfettişi gibi gören bir zihniyete sahip insanlardan oluşmuştur.tabiki istisnaları hariç.ali erdoğanla mhp uşak il teşkilatı yöneticileri arasında kan uyuşmazlığı vardır.inşallah yeni il yönetimi teşkilatçı insanlardan oluşurda bu sorun biter.ALLAH MHP ye ve ALİ ERDOĞAN a yardım etsin. MHP ALİ EDOĞANIN Ali erdoğan için mhp yöneticileŞAHSINDA KENDİSİNİ YIPRATTIĞININ FARKINDA DEĞİL.

Avatar
halk adamı 9 yıl önce

ESAT BEY TEŞEKKÜRLER SON DERECE AÇIK BİR ŞEKİLDE UŞAK IN İÇİNDE BULUNDUĞU KARAMSAR DURUMU AÇIKLAMIŞSSINIZ.
UŞAK HEP BİRLİK BERABERLİK OLAMAYIŞIMIZDAN KAYBETMİYOR MU SANKİ BELEDİYE BAŞKANI ŞU DÖNEMDE GİTSE VEYA DEDİĞİNİZ GİBİ SENARYOLAR UYGULANSA UŞAK DAHA İYİ KONUMA GELECEK. MALESEF BUNLAR KÜÇÜK ÇIKARLAR VE BU KÜÇÜK ÇIKARLAR UĞRUNA HALKIMIZA YAPILMASI GEREKEN HİZMETİN AKSAMASI VEYA GEREKTİĞİ GİBİ YAPILAMAMASINA SEBEB OLUYOR. DUYARLILIĞINIZ VE GÜNDEME ALDIĞINIZ KONU İÇİN TEŞEKKÜRLER

Avatar
MHP Adına 9 yıl önce

MHP;"ülkemiz ve şehrimiz kazanacaksa biz kaybedelim "anlayışıyla hareket eden bir partidir.Önem verdiği konularda hırçınlık yapması kötü bir şey değil ki.Herşeye tamam demeyi kendine yedirebilseydi haksızlıklara göz yumar,belediye başkanını da ihraç etmezdi.Baktı ki belediyede pis kokular ortaya çıkmaya başladı,bu işler daha da büyüyecek kısa yoldan kol kesti.Şaibeli o kadar şeyler var ki hırçınlaşmamak elde değil.Aksaklıkların,düzensizliklerin,vurdumduymazlıkların önüne geçebilmek için ne gerekiyorsa yapılacaktır."Bana ne" diyebilseydik gözlerimizi kapatıverirdik.Bu yerel seçimde Ali Erdoğan ekibini özel seçmiş.Mücadele edildiği halde bir sürü şaibeler dolaşıyor ortalıkta.Sorumluluktan kurtulabilmek için MHP mücadelesini sürdürecektir.Şurası çok iyi bilinmeli ki Ali Erdoğan MHP'ye çok art niyetli gelmiş.Seçilir seçilmez pervasız davranışlar sergilemiştir.Ekibindekilerin de MHP ile uzaktan yakından bir alakası yoktur.Bunların MHP'li olarak lanse edilmesi haksızlıktır.

Avatar
necati sabuncu 9 yıl önce

ya bu mhp lileri anlamak mümkün deil beim olmayan kimsenn olmasın biri yazmış yok utaşda görev aldılar yok bilmem ne ya utaş mhp nin yönetiminde gecen yıl utaş yöneticisi bi mhp li arkadaş dio ki bld ye spor a şu kadar aktardık diyo bld spor yöneticiside biz o kadar almadık şu kadar aldık bi başka mhp li ise de arkadaşlar konunun yeri bura deil diyerek kapatıyo isteyen belediyenin toplantılarının kayıtlarını belediyeden alsın izlesin gerçek vatan millet diyen ve yetim hakkı gözeten cıksın ortaya...bide boş boş konuşuyonuz...

Avatar
Belediyeci 9 yıl önce

Kesnlikle çok yerinde tespitler. Bu yazının altına imza atarım ben. Özellikle belediye personeli ile ilgili kısımları çok doğru yaşanan realiteler..

Avatar
Özgür Adam 9 yıl önce

MHP bu kavgacı ve hırçın tavırlarından ve kafaya taktığımızı ne pahasına olursa olsun bitiririz anlayışından vazgeçmeli aksi takdirde hep kaybedecektir.