Öyle Bir Belediye Başkanı Hayal Ediyorum Ki!
Temayül yoklamaları tamamlandı. Adayların neredeyse tamamı, ya da kazanma ihtimali olan adaylar açıklanmış durumda. Uşak tarihini yeni baştan yazacak bir Belediye Başkanı bu şehre gelir mi dersiniz? Oy vereceğiniz Başkan adayı içinize ne kadar sinecek, seçilen Başkan bu şehrin kaderini ne kadar etkileyecek bunların hepsi önemli birer soru işareti...

Belediyeler yerel yönetimlerin en önemli organı ve Belediyelere devlet tarafından 5215 sayılı yasa ile fiziki alt yapı ile birlikte sosyal hizmetleri de yerine getirme görevi verilmiş durumda. Yani doğduğu andan itibaren bir vatandaşın, sağlık, eğitim, çevre, işsizlik ve buna benzer tüm sorunlarını çözmeye yönelik projeler geliştirmesi belediyeciliğin ana görevidir. Bizim şu an ki Belediye Başkanımız ve belediye görevlileri sorarım size; şehrin yapısını değiştirmek, bizlerin hayat kalitesini artırmak adına ne tür girişimlerde bulunuyorlar. Sizleri bilmem ancak ben kendi adıma mutlu değilim. Uşak’ın hak ettiği bu değil…

Hayalimde benim öyle bir Belediye Başkanı var ki;

Benim Belediye Başkanım; yüzü gülen, hayata bağlı biri olmalı. Küslük kelimesini lugatından çıkarmış olmalı. Şu an ki Belediye Başkanımız bir çok kişi ve kurumla kavgalı.

Belediye Başkanı çevresine donanımlı kadrolar oluşturmalı. Alanının en iyisi kişiler çevresinde toplanmış olmalı. Bu kadroların, bağımsız iş yapabilme potansiyeli olmalı. Şu an ki belediye görevlileri sizce bu kıstasları sağlıyor mu? Bence sağlamıyor…

Belediye çalışanları yaydıkları enerji ile vatandaşı mutlu etmeli. Belediyeye gittiğinizde güler yüzlü çalışanlar görmelisiniz. Benim şanssızlığım mı Belediyeye her gittiğimde yüzü asık personelle karşılaşmak.

Belediye Başkanı eleştirinin kendisini geliştirebilecek en önemli unsur olduğunu bilir, kendisini eleştirenlerle kavga etmez küsmez. Bizler Belediye Başkanı’nın yapılan eleştirilere tepki gösterdiğine alıştık artık.

Benim Belediye Başkanım;
 başkanlık öncesi verdiği sözleri yerine getirir. Yerine getiremediği sözler için vatandaştan özür diler. Masal diyarı projesi örneğinde olduğu gibi, söz verip oraya komik bir çocuk parkı yapmaz.

Benim Belediye Başkanım; 
belediyeciliği sadece yollara taş döşemek olarak görmez. Yılda gerçekleştirdiği üç beş sosyal etkinliği yeterli görmez. Kendisinden önceki Belediye Başkanları’nın yaptıklarından şikayet etmek yerine, daha iyilerini şehre kazandırmaya çalışır.

Benim Belediye Başkanım;
 modern mimari yapıları şehre kazandırır. Yaptığı yapılar 2010’lara değil 2020’lere hitap eder. Şu an gerçekleştirilen Atapark projesi gibi ne olduğu anlaşılamayan bir kuleyi şehrin göbeğine hançer gibi dikmez. Yaptığı projeye garip garip eklemeler yaparak, Atapark’ta, İsmetPaşa Caddesi’nde olduğu gibi şehrin görselini mahvetmez.

Benim Belediye Başkanım;
 toplumu oluşturan sosyal dokuya destek olur, katkı sağlar. İşverenleri, muhtarları, sivil toplum kuruluşlarını, esnafı önemser. Onları kendisinin en büyük destekçisi olarak görür.

Benim Belediye Başkanım; 
toplumun rehberi olur. Devlet gibi adam olur. Söylediği bir söz toplumu derinden etkiler. Herkes ağzından çıkacak bir söze bakar. Şu ana kadar bana Belediye Başkanı’nın söylediği ve bizleri derinden etkileyen bir söz söyleyin.

Benim Belediye Başkanım;
 fırsat ve tehditleri göz önüne alarak, toplumun ve Belediye’nin gelirlerini artırmaya yönelik girişimlerde bulunur. Atapark içinde bulunan kafeterya gibi sırf husumet yüzünden aylık 20 bin TL. geliri olan bir yeri aylarca kapalı tutarak Belediye’yi kardan zarar ettirmez.

Benim Belediye Başkanım; 
Belediyenin bütün hizmetlerine vatandaşın katılımını sağlar. Partizanlık yapmaz. Herkese, her partiye, her kuruluşa eşit mesafededir. Kurumlar Başkanın dostudur. Belediye Başkanımızın dostu olan kaç kuruluş var acaba şu an.

Benim Belediye Başkanım;
 sürekli devletin kaynak vermediğinden yakınmaz. Kamu kuruluşlarıyla ilişkilerini ve lobicilik faaliyetlerini iyi kullanarak devletle ilişkilerini güçlü tutar. Devletin fon vermediği tüm projelerde kendi fonunu kendi oluşturur. Şu an ki başkanımızın lobicilikten anladığı, bir sonraki dönem için kendisinin yerini garanti eden lobicilik faaliyetleri.

Benim Belediye Başkanım;
 sağlık ile ilgili çok duyarlıdır. Sağlık ve yaşamla ilgili olağanüstü girişimlerde adım atarak sorunun çözümüne yönelik girişimlerde bulunur. Uşak intihar vakalarında ilk üçte. Belediyenin intihar vakalarını azaltmak adına ne gibi büyük ve sonuç aldığı bir proje var ben bilmiyorum, bilen beni bilgilendirirse mutlu olurum

Benim Belediye Başkanımın;
 bütün projeleri şeffaftır. Kafa karıştırmaz. Belediyenin internet sitesinde öyle detaylı bilgiler vardır ki, soru işaretlerinin tamamını ortadan kaldırır verilen bilgiler

Benim Belediye Başkanım; 
öyle bir Başkandır ki, herkesin bahsederken gurur duyduğu, onu anlatırken vatandaşın gözlerinin içini güldüren bir Başkandır.

Farkındayım hayallerim çok büyük benim. Ama düşünün bir kere Ege’nin göbeğinde, samimi insanların yaşadığı bu şehir daha iyi hizmetleri hak etmiyor mu?

Şu ana kadar üç büyük partiden ikisinin adayları belli oldu. AK Parti’den Nurullah Cahan, MHP’den Alpay Özgür’ün adaylıkları kesinleşti. CHP’nin de adayı belli gibi Doktor  Dalyan Özdemir aday olacak gibi gözüküyor. Bu üç adayı da şahsen tanıyorum ve üçünün de samimi olduğuna inanıyorum.

Ben yerel medyanın bir temsilcisi olarak, hangisi başkan olursa olsun, yaptıkları projelere çalışmalara yukarıda yazdığım kriterler ölçüsünde bakacağımı belirtiyor, yarışın adil ve barışçı geçmesini dilerken, kazananın şehrimize büyük katkılar getirmesini diliyorum.

Saygılarımla Efendim

Kerim ÇİBER
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zekeriyya64 7 yıl önce

kerim bey tam da nurullah beyin belediyecilik anlayışından bahsetmişiniz. usagımıza hayırlı olsun şimdiden

Avatar
durak 7 yıl önce

güleryüzlü ,kucaklayıcı, herkesle barısık ,projeleri olan...bütün bu tanımlamalar sizce de nurullah beyi tanımlamıyormu..?

Avatar
sıradan vatandaş 7 yıl önce

başkan sadece büroda oturan işçilerin hakedilişlerde paraları nerelere harcadıklarını kontrol etsin yeter.kimi annesinin evinin önündeki bahçeyi düzenlettiriyo parasını belediyeye yüklüyo.kimi trafik cezası yiyor ceza makbuzunu taşeron şirkete yolluyo siz ödeyin ben hakedilişe eklerim diye.yazık çok yazık vatandaşın paraları özel işler için kullanılıyor.başkan bunları bilmiyor eminim ama öğrenmesi lazım.

Avatar
ALİ HAYDAR 7 yıl önce

caddelerdeki kaldirimlar yayalarin ihtiyaci içinmi yoksa esnaf içinmi.yapilan döşemelerde rezalet.kalkmaya başlamişlar.yağmurda üzerine basinca insanin üstü batiyor.caddeye yapilan gulyabani kilikli altinda oturulan yer kim icat ettiyse allah müstahak etsin.

Avatar
mehmet avşar 7 yıl önce

bir şey meydana getirmek önemli degil para olunca olur yapılacak binalar yollar önemli olan yapılanın nasıl çalıştıgı nasıl çalıştırıldıgı

Avatar
Muharrem Boz 05325965348 7 yıl önce

sayın çiber yazılarına aynen katılıyorum iznin bende şunu ilave etmek istiyorum mahiyetinde çalışan elemanlarından görevlerini tam olarak yapmalarını istemeli vede onların görevlerini yaparken ellerini kelepçe ile bağlamamalı örneği kaldırım işgali v.s. gibi işler de saygılarımla

Avatar
alaattin 7 yıl önce

ben akpartili olduğum halde nurullah cahan'a oy vermek içimden geçmiyor.3 ay var fikrim değişir mi bilmiyorum

Avatar
ahmet sağlam 7 yıl önce

inşalah alpay özgur seçilirde bu sorunlar kalkar ali artık rant yapmaya başladı yalnız bitti artık hertarafı dubayla kapattı yalnız bu arabaları nereye park yapacak önce bu zem
in hazırlanmalıydı benim görüşüm