CHP'li delege kimsenin adamı olmayacak heyecan oluşturacak aday istiyor

CHP'li delege kimsenin adamı olmayacak heyecan oluşturacak aday istiyor

Cumhuriyet Halk Partisi son derece enteresan bir kongre süreci yaşıyor. Üyenin eskimiş yüzlere ilgisinin neredeyse hiç kalmadığını gözlemlediğimiz süreçte şu ana kadar Özkan Yalım'ın partideki etkisinin neredeyse tamamen sıfırlandığını gözlemlediğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere Özkan Yalım mavi liste ile delege tespiti çalışmalarına katıldı ve fakat bazı mahallelerde liste bile çıkaramazken liste çıkardığı mahallelerde de Mavi listenin adeta nal topladığı hatta neredeyse hiç oy alamadığı ve ağır farklarla hezimet yaşadığı söylenebilir. Büyük umutlarla yola çıkan İsmail Demirel'in de eskimiş yüzlerden sayıldığı ve üyede karşılık bulmadığı gözlemlenirken, bir çok mahallede liste çıkartan ve bazılarında kazanan Fuat Yılmaz'ın da kendi kazandığı mahalle delegelerince bile istenmeyen adam ilan edilme noktasına geldiği de kulislerden gelen bilgiler arasında. Bildiğiniz üzere CHP'nin eski İl Başkanlarından Fuat Yılmaz, Özkan Yalım'ı partiden tamamen sıfırlamak maksadı ile siyasete ve Uşak'a döndüğünü iddia etmiş bu uğurda partiyi birlik etmeye çalışacağı iddiası ile yola çıkmıştı. Fakat daha yolun başında kurmaya çalıştığını iddia ettiği birliği bizzat kendisinin bozduğu konuşulan Fuat Yılmaz'ın verdiği sözlerde durmayıp yine eskisi gibi fevri davranışlar sergilemesi ve ben merkezli hareketler yapmasının, kendi yazdığı delegede bile bölünmelere ve tepkilere neden olduğu konuşulmakta. Ayrıca Özkan yalım'ın mavi listesinde yer alan bazı isimlerin şu anda Fuat Yılmaz'la birlikte hareket ediyor olması da delegenin kafasını ciddi oranda karıştırmış durumda. İnsanlar kondurmak istemese de Fuat Yılmaz'ın perde gerisinde, güya partiden silmek yok etmek için yola çıktığı Özkan Yalım ile birlikte hareket ediyor olabileceğine ve dirsek teması halinde olabileceğine iyiden iyiye inanmaya başladı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde bu iddiaların önüne geçilemez olmasıyla birlikte Fuat Yılmaz Milletvekili ile hiç bir temas yada bağlantısının olmadığını Milletvekiline de zararı olmayacak bir üslup ile Facebook hesabından açıklamıştı. Hatta böyle bir birlikteliği Fuat Yılmaz'a yakıştıramayacağını söyleyen Gazeteci arkadaşımız ve köşe yazarımız Nurullah Çavuşoğlu'na verdiği cevaplar da hem ne var temasımız olsa milletvekilimiz değil mi? Nevinden açıklamalar yaparak belki de kendince önlem almıştı. Nitekim Fuat Yılmaz'ın son yerel seçimde açıktan İyi Parti adayı Muhammet Gür'e çalışan ve geçmişte de Yalım'ın adamı olarak bilinen her tarafı falsolu olan isimlerle beraber hareket etmekteki ısrarı ve Merkez İlçe Başkanı adaylığı konusunda bu isimlerden birini aday yapmaktaki ısrarı da bu şüpheleri doğrular nitelikte gelişmeler olarak değerlendiriliyor. Netice itibarı ile şu an gelinen nokta da Fuat Yılmaz ile birlikte anılmakta tıpkı Özkan Yalım ile birlikte anılmak gibi CHP'de siyaset yapmak isteyenler için ciddi bir handikap görünümünde diyebiliriz.

Öte yandan Beyaz liste ile seçimlere katılan grubun Merkez İlçe Başkanı Adayı olarak bilinen Uğur Dümen'in beyaz liste için çalışanlarda bile ciddi hayal kırıklıklarına sebep olduğu ve edilgen yapısı ve sessizliği sebebiyle delegeden olumsuz dönüşler aldığı dolayısıyla beyaz liste için çalışanların adayla ilgili kafalarının ciddi anlamda karışık olduğu kulislerden haber merkezimize intikal eden bilgiler arasında. Dümen için hiç kimse kötü birisi diyemiyor en azından Fuat Yılmaz'ın adı geçen adayı için söylenenler Dümen için söylenmiyor ancak Dümen'in hem backround olarak çok yetersiz kaldığı, hem de delegeye heyecan veremediği konuşulmakta. Çünkü herkes farkında CHP'nin ihtiyacı olan şeyin samimi bir heyecan olduğunun ve herkes farkında CHP'nin bu saatten sonra son seçimde aldığı hezimetin üzerine toparlanabilmesi için bu hezimetin sebebi olanlarla ilgisi iltisakı olmadığı gibi güven veren samimi partiyi toparlayıp partiliye heyecan verebilecek bir ilçe ve il başkanına ihtiyaç olduğunun CHP'liler de farkında ve bu yüzden de Uğur Dümen delegelerin çoğunu kendisinin de içinde bulunduğu CHP'lilerce belirlenmiş olmasına rağmen umduğu ilgiyi göremiyor. Zaten daha şimdiden 80'den fazla delegenin imzasını aldığı bilinen Kudret Yörük gibi çok iyi bir alternatif karşısında ezilen ve kendi grubunun bile içine sinmeyen Uğur Dümen'in İl Başkanı adayı olarakta ya Nadi Sancar'ı yada Ali Karaoba'yı düşünüyor olması delegenin canını daha fazla sıkmışa ve sıkacağa benziyor. Evet evet yanlış duymadınız kulislerin en bomba iddiası bu Nadi Sancar Uğur Dümen İlçe Başkanı seçildiği takdirde tekrar il başkanı adayı olarak CHP'nin karşısına çıkabilir. Delege ise oyuna gelmek istemiyor. Malum İl Delegesi de Merkez ilçe başkanı ile beraber seçilecek ve Merkez İlçenin yazdığı İl Delegeleri sağlam asker yazıldığı takdirde ilçelerden de destek bulabilmesi muhtemel Nadi Sancar'ın yeniden il başkanı olabileceği daha doğrusu dağıttığı halde partinin il başkanı olarak kalma olasılığı insanları ciddi oranda ürkütüyor gibi gözüküyor. Özellikle beyaz listede olupta idealist gerçekten parti için çalışan ve fakat zaten Ali Karaoba'nın adamı olarak anılmaktan rahatsız olan, bu türden anılmaların kendi siyasi ikbalini sıkıntıya düşürdüğünü düşünen insanların ilçe başkanı adaylarını içlerine sindiremezken Nadi Sancar gibi bir ismin İl Başkanlığı için konuşuluyor olmasından hayli rahatsız. Gelişmeleri Uşak Haber Merkezi ekibi olarak sizler için takip etmeye ve kulisleri peyder pey aktarmaya devam edeceğiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.