Götürdüğünüz paraları getirin Uşak Belediyesine teslim edin. İyi Parti'li Hakan Savaş, AKP'li eski başkan ve ekibine böyle seslendi

Götürdüğünüz paraları getirin Uşak Belediyesine teslim edin. İyi Parti'li Hakan Savaş, AKP'li eski başkan ve ekibine böyle seslendi

Hz. Ali'nin "zulmü ve adaletsizliği durdurmaya gücünüz yetmezse duyurun" sözü ile basın açıklamasına başlayan İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş ilk olarak kilitli parke taşı üzerinden belediyenin nasıl boşaltıldığını ortaya koydu. 

Eline alıp basına gösterdiği kilitli parke taşının Uşak Belediyesince satın alınarak yapılmasının sağlandığını söyleyen Savaş; 21B usulü ile ihalenin sadece deprem yada benzeri acil durumlarda yapılabileceğini dolayısıyla usulsüz alım olduğuna dikkat çektikten sonra konuya girdi Fettahoğlu isimli firmaya verilen ihalenin miktarının o günkü para ile 8.5 Milyon lira olduğunu belirten Savaş; bu rakamın yaklaşık 300 Bin Metre kare parke taşına tekabül ettiğini söyledi. 2500 Kamyon parke taşına tekabül ettiğini söyledi. Firmanın kağıt üzerinde 20 gün içerisinde 300 Bin metrekare taş döşemiş göründüğünü 3 hafta gibi bir süre de bu büyüklükteki rakamlarda taşın döşenmesinin mümkün olmadığına dikkat çekti. 30 Gün içinde işi teslim etme şartıyla 300 Bin metrekare taş döşeme işinin yapılabilmesinin ne personel bakımından ne de teknik bakımdan mümkün olmadığını söylerken şehirde bu kadar taşın döşenmesinin de mümkün olmadığını söyledi. Ali Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde aşağı yukarı aynı işin 9 ay gibi bir süre de ancak tamamlanabildiğini belirten Savaş çevre il ve ilçe belediyelerinden yaptıkları araştırmaların neticesinde de benzer bulgular elde ettiklerini ve bu taşın döşenmiş olamayacağını dolayısıyla da döşenmeyen taşa para ödendiğinin çok açık ortada olduğunu belirtti.

Daha sonra araç kiralama işi üzerinden elde edilen rantın boyutlarını da ortaya koyan İyi Parti'li Savaş; Belediyeye ait olan bütün araçlarını belediyeye devretmişler. UTAŞ yada belediye üzerinden leasing kredi aracılığıyla araçlar satın almışlar. Bunla da yetinilmemiş piyasada ne kadar hurda iş makinası var Onları da satın almışlar. Toplam da 298 araç sahibi olmuş Utaş ve bu araç ve iş makinelerinin tamamını Uşak Belediyesine kiraya vermiş. Belediye büyük çoğunluğu zaten kendine ait olan araçların kiralanma bedeli olarak 87 Milyon lira Utaş'a ödeme yapılmış.  Müfettiş raporlarına yansıyan rakamlar bunlar. Bu rakam bugünün parası ile yaklaşık 150 Trilyon lira. Yani Uşak Belediyesi UTAŞ'a bedava devrettiği bu araçları UTAŞ'tan kiralamış. İşin daha garibi bu araçları şoförleri ile birlikte kiralamışlar ve akaryakıt giderleri de belediyeye yüklenmiş. 5 Yıl boyunca şoförünün operatörünün, kamyonun hatta akaryakıtının parasını millet ödemiş. Sadece akaryakıt için ödenen rakam 30 Milyon lira civarında. Belediyenin kendine ait araçları önce UTAŞ'a devredip sonra kiralaması ve bu kiralama üzerinden toplam belediyenin zararı 255 Trilyon lira civarında olduğu tahmin ediliyor. İşte bu yüzden Belediye Başkanının makam aracına haciz geldi. Edindiğimiz bilgiye göre Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın bu araçları göreve gelince UTAŞ'tan yeniden belediyeye aldı fakat bu sıra da bahse konu araçların tamamı ipotekli hale gelmişti ve bir kısmı da zaten yediemin depolarında.

Cemaatleri partileri, dinci grup yada dernekleri yandaşları bir olmuş yapışmışlar belediyenin gırtlağına tüyü bitmedik yetimin hakkını resmen talan etmişler. Bu arada biz bütün detayları ile bahse konu araçların nasıl özel işlerde kullanıldığının görüntülerine varıncaya değin Savcılığa vereceğimiz suç duyurusunda detayları ile beraber vereceğiz hazırladık ancak ben şunu buradan söylemek istiyorum. Bunca usulsüzlüğü yaparken utanmadınız bizim bu açıklamalarımızda mı sizi utandırmıyor? Artık bu süreç başka bir noktaya doğru evrilmektedir. Uşak Valisini ve diğer yetkilileri göreve davet ediyoruz. Yapanın yanına kar kalmamalı ve gereği hukuken yapılmalı. Buradan sesleniyoruz bu paraları getirin ve Uşak Belediyesine teslim edin. Bu arada şunu da belirtelim; bunca hukuksuz iş ve hizmet alımı yapılırken bu işlerin hemen hepsinin altında imzası olan dönemin Fen İşleri Müdürü şimdiki AKP'li Başkan Mehmet Çakın tarafından belediye başkan yardımcısı olarak görevlendirildi. Peki bu ödüllendirme nitelikli atamanın sebebi nedir? Zaten tüm bu usulsüz işler olurken İl Başkanı olan şimdiki belediye başkanı Mehmet Çakın'dan bu konuya ilişkin açıklama bekliyoruz. İyi Parti teşkilatı olarak bu konularda dik durmaya ve hesabının sorulması için gereğinin yapılacağını buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Daha sonra Belediyeye ait araçların nasıl yandaş müteahhitlerin işinde kullanıldığını belgeleyen resimleri de basın ile paylaşarak açıklamasını sonlandıran İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş nasıl yandaş müteahhitlerin; araç belediyeden şoför belediyeden akaryakıt belediyeden kendi özel işlerini yaptırdıklarını tek tek Savcılık nezdinde ortaya koyacaklarını ve pazartesi günü itibarı ile suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek açıklamasını tamamladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.