Siyasiler bir türlü halkı inandıramıyor bu adaylarla seçime gidileceğinep

Siyasiler bir türlü halkı inandıramıyor bu adaylarla seçime gidileceğinep

Önceki seçimlerde seçimlere bu kadar az süre kaldığında partiler insanla dolar taşardı, adayların resimleri bir çok esnafın yada evin camını süslerdi. Siyasi münazaralar yapılırdı kahvehanelerde yada evlerde ama siyaset yada siyasetçi, Uşak halkının gündemine haftada bir ya giriyor ya girmiyor nedense bu seçimlerde. Belediyeyi adeta talan ettiğine herkesin inandığı Cahan ve kadrosundan hesap sorarım diyebilen yok. Sorarım dese de insanların inanacağı yok. Bildiğiniz üzere halen İmar Komisyonu Başkanlığı yapan AKP'li Belediye Meclisi üyesi Özer Erkek'in hala İmarda türlü işler çevirdiği konuşuluyor malumunuz ama bakıyoruz Özer Erkek'in bir ortağı İyi Parti adayının yanında. Evren Duygu Gür seçildiği takdirde kendisinin başkan yardımcısı olacağına bile eminmiş kulislerde öyle konuşuluyor. Özer Erkek ve Evren Duygu'nun bir diğer ortağı da CHP'de malumunuz hatta 1.5 ortağı şeklinde espiri yapıyor CHP'liler ve herkes çok rahatsız aday adaylığı müracatında bulunan AKP'li Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanının ortağının 1. sıra olacağına kesin gözü ile bakılmasından. Bari kontenjan aday olsun nasıl olsa seçilemez diyor hangi CHP'li ile konuşsak ama şen ortakların CHP ayağında bulunan ismin 1. Sıra olacağına ve Asım Kalelioğlu seçildiği takdirde en etkin isim olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Bu arada Kalelioğlu'nun halen CHP'nin Meclis üyesi olan isimlerle de tuhaf bir mesafe koyması ve Onlara rol vermekten kaçınır gibi davranması da bazı CHP'li çevrelerde rahatsızlık sebebi olarak konuşuluyor kulislerde. Bu yüzden de hiç bir adayın hesap soracağız söylemi samimi bulunmuyor. Hesap soracağım dediğin adamın ortağı senin yanında olursa halk nasıl inansın?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz gece Uşak AKP Teşkilatı bir yemek verdi. Yemekte FETÖ İtirafçısı ve her işten anlayan ayrıca kamu hizmeti veren bütün meslek dallarında iş kuran ve belediye ve il özel idarenin pek çok işini, lastikçilikten oto yıkamaya, elektirikçilikten araç kiralamaya varıncaya değin pek çok değişik meslek dalındaki firmaları aracılığı ile gördüğü kulislerde konuşulan İskender Doğan'ın babası Cemal Doğan dahil herkes vardı. Ama beklendiği üzere Mehmet Çakın'ın bir şovu olmadı tam tersine Cahan'ın şovvari konuşmaları ve özgüveni geceye damgasını vurdu. Gerçi bu durum başta Çakın ve taraftarları olmak üzere bir çok AKP'liyi çıldırttı hatta Onun konuşması bitmeden salonu terkeden önemli önemsiz AKP'lilerin olduğu da gözlendi. Cahan'ın sokakta kahvelerde hemen her yerde kendisi ve Hakan Uludağ, Ali Rıza Çümen Ufuk Uğur ve Özer Erkek gibi isimler başta olmak üzere sözde ekibi hakkında konuşulanlardan haberdar değilmiş gibi rahat tavırlar sergilemesi ve şovvari bir konuşma yapmasının, başta Serhat Eren ve ortağı fetöcülükten tutuklu olduğu halde başkan yardımcısı olacağına şimdiden kesin gözü ile bakılan Mimar hanfendinin çevresi olmak üzere bazı çevrelerde ciddi rahatsızlık sebebi olduğu da çok konuşulanlar arasında. Gecenin onur konuğu olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve Mesut Apaydın ikisi birlikte her ne kadar AKP içinde hiç bir fitne olmadığı izlenimi verebilmek için çırpınsa da Çakın ile Cahan'ın arasında soğuk rüzgarlar estiği her hallerinden hissedilebilecek noktada idi. Hamza Dağ yaptığı konuşmada her nedense ısrarla Çakın'ın görevden alınması azledilmesi vs gibi bir durumun söz konusu olmadığına salonu ikna etmeye çalıştı. Oysa diğer siyasi partilerin adayları için bu durum konuşulsa da en az Çakın'la ilgili azledilme beklentisi vardı. Bu durum bütün siyasi partilerin Genel Merkezlerinin Uşak'taki adayların beklenen heyecanı oluşturamadığı gerekçesi ile rahatsız olduklarını doğrular nitelikte bir gelişme diyebiliriz rahatlıkla. Bu yüzden Genel Merkezler sık sık anket yapıyor ki hem havaya girilmesine katkı sunmuş oluruz hem de halkın gerçekten bu adaylara eğilimi yoksa yol yakınken azledip bir kolayını buluruz şeklinde düşünüldüğü için bu aşamada sık anket yapıyorlar. Adaylar açıklanır açıklanmaz anket mi yapılır? Çıkar adaylar kadrolarını ilan ederler halk görür çıkar projelerini ilan ederler halk dinler sonra halk bir karara varma aşamasında iken anket yapılır. Halkın yarıdan çok daha fazlasının kararsız hatta ilgisiz olduğu bir dönemde bu kadar sık anket yapılması, başka hangi mantıkla izah edilebilir.

Anlaşılan oki Genel Merkezler farkında adayların rahatsızlık sebebi olduklarının ve yeterli heyecanı oluşturamadıklarının. Zaten Özkan Yalım'ın da Muhammet Gür'den umudu kestiği için partisine döndüğü ve Asım Kalelioğlu ile seçim çalışmalarına katıldığı konuşuluyor ama CHP'de heyecanın zerresi oluşmuş değil hiç oluşacağa da benzemiyor. Tabi partilerin adaylarına sorarsan durum hiçte bizim bahsettiğimiz gibi değil. Hatta hangi adaya sorsan kendisinin seçileceğine emin gibi konuşuyor. Hiç bir aday yok ki kesin ben seçileceğim demesin. Düşünsenize daha sahaya inmeden MHP'nin adayı bile meydan bomboş ben bu seçimi alırım diyormuş bize pek inandırıcı gelmese de. Ama işte adayların hemen hepsi kendisinin seçileceğine emin de etraflarındakileri bile inandıramadıkları da aşikar. Bu arada hemen belirtelim az önce bahsettiğimiz şen ortaklıkta Yani Özer Erkek ve Ümit Alp'in geçtiğimiz günlerde UMPAŞ'tan adeta kovulan ve liste dahi çıkaramayan Hilmi Alper abilerinin gölgesinde kurdukları malum firmada, AKP'nin yanısıra İyi Parti ve CHP'de de meclis üyesi adayı olduğu gibi MHP adayının yanında da bir ortak bulunabilecek mi?Sorusuna da yanıt aranıyor. Zira Evren Duygu'nun, kardeşi Himmet Duygu ile diğer ortak Ümit Alp'in de MHP'den meclis üyesi adayı olabilmek için zemin kolladığı bilinmekte. Düşünsenize özellikle Belediye ile çok içli dışlı bir inşaat firmasının 5 ortağı var 4'ü 4 ayrı partiden meclis üyesi adayı olma planı yapıyor biri de joker gibi (Ümit Alp) her partide yer alabiliyor. Alp'in hızına ayak uydurmak zaten mümkün değil. İlk tanıdığımızda Doğruyol Partili idi sonra Şefik Poyraz ile Demokrat Parti'de gözüktü sonra baktık CHP'ye yakınlaştı tam üye olacakmış diye duyduk AKP'li Gençlere seminer verirken AKP'de gördük. Son günlerde de MHP'li çevreler ile yakınlık kurma hevesinde olduğu konuşuluyor. Özkan Yalım'ın UTAŞ'a, İl Özel İdaresine Tüprag'a iş yaptığı bir ortamda böyle ortaklıkların görülmesinde ne mahsur var diyebilirsiniz oda ayrı bir konu. Bir sonraki Kulis Haberimizde görüşmek ve seçime 90 Gün kaldığı halde oluşmayan seçim heyecanının bir an önce oluşması ümidi ile, Uşak Haber Merkezi ekibi...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Derman bey 1 yıl önce

Iyi parti düğün salonu bile tutamamış dolduramayız diye otel de yapmış tanıtım toplantısını ama orayı da dolduramamış. Muhammet gür ne mhpliden destek bulabildi ne chpliden.iki camı arasında kalmış beynamaz gibi oldu.aslinda partisi mhp yi terktmemiş olsaydi seçilme sansi olabilirdi ama kendi siyasi geleceğini harcadi.

Avatar
uşaklı 1 yıl önce

Muhammed GÜR, iyi bir insan, namuslu bir vatandaştır. Kendisi bu görevi yapacak yetkinliğe sahiptir lakin burada en büyük sıkıntı belediyenin borcu.

Avatar
Bi usakli daha 1 yıl önce

Muhammet gür secimi alacak bosyere algi yaratmayin yimiyoruz artik

Avatar
tuz koktu . 1 yıl önce

chp de yıllardır hizmet eden adaylığa hazırlan adayların önünü il bşk asm beyi açıklaması diğer adayların önünü kesti parti sadece il bşk partisi değil ön seçim yapılması gerekirdi.

Avatar
İsme hacet yok 1 yıl önce

bu gece muhammet gürde tanıtım gecesi yaptı ama hiç ilgi yoktu gerçekten de ve bir kaç yardakçı dışında hiç kimsede ve bende heyecan uyandırmadı zaten salonu bile dolduramadık. anlayacağınız uşak haber merkezi ekibi ve okuyucuları muhammet gür balonu da böylece söndü diyebiliriz. benim anlamadığım bunlar kendilerini görmüyorlar mı? her şey gabak gibi meydanda ama hala sırıtarak poz vermeye devam. cahandan ne farkınız kaldı? mantıklı düşünme yetisini bile yitirmiş adaylar belediye başkanlığı mı verilir.

Avatar
Uğur 1 yıl önce

Hakkaten ya bu secimi kim alacak merak ediyorum.soruyorum akp alamaz diyorlar chp ve ip den umut zaten yok. Çünkü millet yeni yüzler istiyor artık genç dinamik yeni kadrolar istiyor bu tarife uyan tek aday mhp de var fatih erdoğan. Ama onun en büyük engeli de bahçeli malum mhp yi dağıttı ve fatih malesef usak ta tanınmıyor. kime vereceğimizi şaştık. dün anket için telefon geldi kapativerdim.kime sorduysam aynısını yapmış halk çok kararsız ve mevcut adayları beğenmedi yine de benim favorim fatih erdoğan.

Avatar
Kulisçi 1 yıl önce

uhm hiç kaset ve özel hayata ilişkin dolaşan iddialardan bahsetmemişsiniz. ama göreceksiniz ki bu seçim öncesi bir sürü siyasetçinin kaseti çıkacak. Uşakla ilgili sayıştay raporlarının da özellikle bekletildiği seçimden bir hafta önce yayınlanacağı ve akpnin bitirileceği de konuşuluyor haberiniz olsun.

Avatar
Erdoğan 1 yıl önce

dikilitaşta yonis var deli yonis muhammet gürden fazla ilgi var vAllahi. ben hiç dikilitaşta muhammet gür resmi paylaşan görmedim facede ama yonisin resimleri kapış kapış :) facede takılanlar anlamıştır :). insan şaşcek ya belediye başkanı ve muhtar adaylarını tiye alıyor millet dalga geçiyor resmen ama onların umurunda değil hala sırıtan karizmatik pozlarla beğeni hesabı yapmaya devam ediyorlar.