Yerel seçimlere ve siyasi partilere dair herşeyi konuştuk
banner431

Yerel seçimlere ve siyasi partilere dair herşeyi konuştuk

Mustafa Yüce’nin Uşak’ta yerel seçimlerin adaylar ve partilerle ilgili genel bir değerlendirme yapacak olursak neler söyleyebilirsiniz sorusuna 
Çavuşoğlu; Geçen gün bir arkadaşım dedi ki belli belirgin dört siyasi parti var. AKP,CHP,MHP,İP şeklinde dördünün de adayları var . ve hiç birisinin de arkasın da ciddi bir halk desteği yok . seçimi bu kazanır diyebileceğimiz bir zemin oluşmuyor dedi . Dört siyasi parti bir türlü toparlayamıyor ise bunlardan birisi de illaki kazanacaksa bu seçimi , seçime 90 gün kaldı hala heyecan yoksa dedim ki ; milletin ne zaman nasıl tepki vereceğini hiç kimse bilemez . Halkı okumak bir siyasi partiyi okumak gibi değildir halkı okumak çok zordur şu dönem de çok daha zor çünkü bana sorarsanız halk kendini de okuyamıyor . İnsanlar siyasetten çok uzaklaşmış durum da , televizyonlarını bile  açmıyor insanlar . siyaset sadece sosyal medya kullanıcıları arasında zaman zaman gündeme giriyor ve o gündemler de belli gündemler . İnsanların siyaset zaten çok gündemin de yok . Adam kirasını ödeyemiyor , bağkurunu ödeyemiyor , çoluğuna çocuğuna bakamıyor bunlar insanların öncelikli kaygıları haline geldi .

Adaylara gelince ; dedim ki önce sizin partinin adayının ortağından ayrıldığını ilan etmesi lazım kastettiğim GÜR , bana en az 4 kişi geldi Sakık'ları  ( hangisi olduğu şuan aklımda yok ) açıkça methediyor . Hatta bir siyasi deha gibi anlatıyor resmen ve Hdp’nin haklı siyasetinden bahsediyor kürt realizminden falan bahsediyor böyle acayip bir adam . şimdi böyle bir adamla ortak olamaz mı ? eğer sen ülkücülerden oy alacaksan böyle bir adamla ortak  olamazsın . Kendini milliyetçi olarak tanımlayan bir kişiden böyle bir adamla ortakken oy almak çok mümkün görünmüyor . ne yapman lazım ? bu adamla ortaklığını bir biçimde sonlandırman lazım . Bende Nurullah Çavuşoğlu gibi bu yönünü çok duymadım bilmiyordum bu arkadaşla ortaklığımı ayırıyorum demen lazım ki Türk Milliyetçisiyim diyen insanlar sana oy versin . Senin çünkü geçmişte zaten Mhp tandaslı çevrelerde belediye başkan yardımcısı iken karnen kötü . Belediye başkan yardımcısıyken insanlar yanına gelip gitmişler seni bulamamışlar hatta seni bulamamışlar bu bizim Muhammet değil başkan yardımcısı olunca değişmiş bir Muhammet ile karşı karşıya kalmışlar . Bunla sınırlı kalmamış sen partiyi satmışsın bunu herkes konuşuyor en zor zamanın da istifa edip gitmişsin . Ali Erdoğan lehine karar almışsın istifasından sonra Ali Erdoğan'ın . O halde sana nasıl güvensin şimdi Milliyetçi cephe bir de bunun yanı sıra böyle bir ortağın varken . Bunların hepsi üst üste konulduğunda Milliyetçi çevrenin oyunu alma şansın kalmıyor . Chp’nin oyunu da ; Chp il başkanı Nadi Sancar belirtti sizin Özkan Yalımla bir rant oluşumun da olduğunuzu açıklıkla  belirtti ve Chp’nin oyunu alma olasılığını da kapattı ki bu zamana kadar Atatürk ile ilgili olumsuz bir şeyinizi duymadık da olumlu da bir şeyinizi duymadık . Ne düşündüğünüzü bilmiyoruz Atatürk ve Cumhuriyetle ilgili Muhammet Gür olarak veya İP olarak . O halde sana nasıl güvensin de oy versin size dedim o İyi Parti’li belediye meclis üyesi aday adayı  arkadaşa . Akp’nin adayı için de 10 tane aday adayının için de 1 tane adam bulanamadı Mehmet Çakın aday yapıldı . Bunun şimdi izahı yok ki insan bu kadar kaba olur mu ? bu kadar küstah olur mu ? Bu 10 tane aday adayı arkadaşlarımızı arayıp bundan benim haberim yoktu ansızın gelişen bir şey oldu veyahut benim haberim vardı ama durum şöyleydi demedi .

Bazı iddialara göre de zaten kendisinin aday yapılacağı çok önceden belliymiş . Sen o zaman bu kadar insana tiyatro mu oynattın ? İl başkanısın bütün müracaatları sen alıyorsun hayırlı olsun başarılar efendim diyorsun halbuki sen aday olacaksın ve sen bunu biliyorsun . Düşünsene 10 tane aday adayının yerinde olsan sen ne yaşarsın ? Zaten kafadan burada bir eksi var . Uşaktan haberin yok , Eybeğe bıraksan çarşıya inemezsin sen , sen uşağı tanımıyorsun ki e burada da bir eksin var . Uşak anlamında Akp'ye bir katkın olmamış ; 15 temmuz da yoksun orada yoksun burada yoksun üstelik geçmişte yayınladığın twitler ( Fetö lehine , samanyolu lehine 17 25 aralık sonrası birde )  ortada . Zaten bu anlamda baktığın da her yerin şaibeli , devlete iş yapıyorsun çok para kazanıyorsun böyle konuşuluyor bu tarafını geçtim şimdi senin etrafında belediye başkan yardımcısı olacağım diye kesin gözüyle bakan ortağı Fetö’den tutuklu insan var . Bu işin içinden nasıl çıkılır ve izah edilir ? Sağda solda diyormuş ki şimdi de hesabı ancak biz sorarız Nurullah Cahana . Gerçekten çok komik sen İl başkanıydın Fettahoğlu meselesi komisyondan geçtiğin de veya meclisten geçtiğin de grup kararı alınmasına sen vesile oldun . Şimdi nasıl hesap soracaksın sen bana söyle bunu ? Hem sonra sen  Özer Erkek’i ne yapacaksın mesela ? Bütün siyasi partiler de 4 tane partinin 4’ünde de ortağı olan bir firma var Özer Erkek’in de araların da bulunduğu firma . Chp’ de İP’de o arkadaşa onu da söyledim sahi o İyi PArti’li arkadaşa 4 ortaktan biri olan Evren Duygunun benim planım da yok benim belediye meclis üyem falan olmayacak demesi lazım dedim olmayacak falan dedi arkadaşta bende başkan yardımcısı olacak diyor adam dedim sen böyle diyorsun ama böyle de bir taraf var dedim o arkadaşa . Şimdi Akp’ye tekrar dönelim Mehmet Çakın'ında bir ismi Özer Erkek'le ilgili bir fikriyatı ve düşüncesi ortaya çıkmış değil . Geçenler de Nadi Sancar vardı burada dedim ki abi siz belki Özkan Yalım'la danışıklı dövüş ediyorsunuz ama Nurullah Cahanla Mehmet Çakının kavgası danışıklı dövüş değil onlar baya baya birbirine girmiş halde dedim o da doğru söylüyorsun  dedi o zaman bu kavgayı kullanın abi dedim bende kendisine . Orada gerçek bir kavga var bu görülüyor çırılçıplak ortada ve kabullenmiyor Nurullah Cahan ve Mehmet Çakın . Çakının adaylıktan çekilmesi ve başka bir aday üzerinde ittifak edilmesi gibi bir durum söz konusu . ismi söylesem herkesin dudağı ucuklar vay dersiniz yani öyle değişik bir planlar var .

Daha geçenlerde Mhp’li arkadaşlar söylüyorlardı Kuruçay’la ikisi Bahçelinin yanına gittiler diye . Ne kadar doğrudur bilmiyorum tabi bu durumu Mhp Genel merkezinde sorgulamadım ama sonuç itibariyle ilerleyen zamanlarda aslı çıkıyor onun için söylemekte bir bahis görmüyorum konuşulanlar bu yönde . Akp adayının her an azledileceği bu çok normal eğer Erdoğan samimi ise Fetö ile mücadele de benim yanıma getirdiğiniz kadın Fetö ortağı mı var cezaevinde dese samimi ise tabi mücadelesinde hep söylüyoruz .. Kaç sene oldu soruşturma devam ediyor sözde bitti ama daha bir tane siyasetçiye bulaşılmadı bu ayrı tabi neticesi itibari ile benim fotoğraf verdiğim hanımefendi Fetö’den tutuklu bir hanımefendi ise sen bunu başkan yardımcısı yapma planın da isen hakikaten ben sana nasıl güvenebilirim ? Bir başka tarafta söylemek istemiyorum ama Utaş’ın başına yeni geleceği konuşulan arkadaş Ali Erdoğan’ın en yakın adamıydı bir zamanlar . Hali hazırda hala Ali Erdoğan’la hala ilişkisi olduğu söyleniyor . Nadi Sancar’ın söylediğine göre delilim yok ama Ali Erdoğan’ın tüm mal varlığını Muhammet Güre devretti bilgileri var dedi . Muhammet Gürün yanındaki adamlara bakınca hakikaten doğru olabilir mi dedirtiyor . Daha önce Ali Erdoğan için MHP’yi sattığını göz önüne alırsak. CHP’ye dönersek Asım Kalelioğlu zaten kendisi itiraf ediyor ben şirketimin finans yönetimini vs. o zaman aynı zamanda AKP’li olan FETÖ’cülere devretmiştim O’nlar beni batırdı diyor. Yani FETÖ’cüler ile AKP’liler bu kadar içli dışlı olmuş bir arkadaş CHP’nin adayı. O’nun da o dönem Irak’ın Kuzeyinde Barzani yönetimi ile ilişkilerini nasıl ayarladığına ilişkin konuşulan şeyler var. Birileri bizim elimizde de Asım Kalelioğlu’nun o ilişkilerine dair bilgiler var diyorlar.


MHP’ye gelince Bahçeli MHP’yi kapattı zaten. Şimdi bir arkadaşı aday yaptılar işte Fatih Erdoğan’ı. Duyuyoruz Alpay Özgür ile Muhterem Kuruçay arasında gidip geldiği konuşuluyor. Hangisini seçsen ne farkeder? Mustafa Bey. Hangisini seçse başarısızlık garanti. Peki bu şartlarda seçime gidilecek olursa ne olur? Ne olur Allah’ın dediği olur. Ama hangisi seçilirse seçilsin Uşak halkının içine sinen bir belediye başkanı olmaz burası kesin. Ama bu seçimi kim kazanır? Bu sorunun cevabı için en önemli argüman şu ki bunu Nadi Sancar’da söyledi geçen geldiğinde. Hangi aday Nurullah Cahan ve tayfasına hesap soracağına inandırırsa o isim seçimleri kazanır. Halkı hesap soracağına inandırabilen aday gerçekten de seçimleri kazanabilir. Evet halka indiğinde kime sorsan herkes bu Cahan ve ekibinin götürdüklerinin geri getirilmesi halinde belediye kendini toparlar diyor. Çünkü bu arkadaşlar gerçekten de halkı iğriti edici derece de yanlışlar yaptılar. İkincisi; seçildiği takdirde çalmayacağına, şeffaf bir yönetim anlayışı ile belediyeyi yöneteceğine halkı inandırabilen bu seçimleri kazanır.Üçüncüsü de istihdam yaratacağına Uşak halkına; İş, aş, olanak sağlayacağına inandıran aday seçimleri kazanır. Mesela AKP’nin adayını dinledik geçenlerde diyor ki; Dikilitaş’a da ikinci bir kentpark kazandıracakmış. Yahu arkadaş şehrin gencinin yarısı işsiz. Nerede senin istihdam projen nerede senin sosyal projelerin. Siyasete dair hiçbir söylemi zaten yok mevcut adayların hiç birisinin. Ne Milletvekillerinin ne de belediye başkanı adaylarının kendilerine has bir siyasi uslupları yada siyasi söylemleri var mı? Yok. Zaten Altay konuşuyor bir tek O’da açtımı ağzını duayla açıyor duayla da bitiriyor konuşmayı. Düşünebiliyor musunuz? Hiçbir siyasi derinliği olmayan insanların Vekil belediye Başkanı olduğu bir memleket olmuşuz. Üstelik hepsinin birbirleri ile ortaklıkları konuşuluyor. Burayı konuşmadık daha. CHP’de aday belirlenmesinde rüşvet isteniyor aleni düşünün. Rüşvetin istendiği esna kaydediliyor aday adayı tarafından ve bunu Özkan Yalım izliyor ama hiçbir sonuç çıkmıyor. Düşünsenize CHP Yöneticisi aday adayından adaylığı karşılığında alenen rüşvet istiyor ve bundan İl Başkanının haberi var Milletvekilinin haberi var ama o arkadaşa hiçbir şey olmuyor. Tutup bana sen CHP’yi eleştiriyorsun AKP’ye yararlı oluyor suçlaması getiriyor aynı insanlar. Yahu sen zaten AKP’lisin ya. Senin için ne farkeder? Sen zaten ortak değil misin? AKP Kazansın diye çırpınan sensin ortaklığı olan da sensin. Bakın biz Uşak’ta muhalif yazılar da yazan bir gazeteciyiz tek suçumuz bu. Şehrin en çok takip edilen ve okunan gazetecileriyiz. Pek hiç İl Özel İdare yada benzeri kurum bize iş verir mi bizimle çalışır mı? Matbaamız tek kuruşluk iş alabilir mi bu kurumlardan? Asla alamayız. Peki AKP’li İşadamları vs bize reklam verip bizimle çalışır mı? Kesinlikle hayır. Üstelik hiç suçsuz yere gazetemiz kapatılmış hem de FETÖ Suçlaması ile. Tek dayanak yok ama gazete yıllardır kapalı tutuluyor ısrarla. Peki neden? Çok açık cevabı, Çünkü biz zaman zaman muhalif yazılar ve haberleri yayımlayan gazetecileriz. Peki muhalefet partisinin İl Başkanı değilken yöneticisi vs değilken bize iş vermeyen İl Özel İdaresi yada başka kurumlar Muhalefet Partisi Milletvekili olan Özkan Yalım’a nasıl iş veriyor olabilir sizce? Yalım’ın tırları İl Özel İdaresine çalışır AKP’li Belediye Başkanına bağlı UTAŞ’la iş yapar, hatta Tüprag ile bile çalışır.

Bu durumda sen bana siyaset konuşalım diyorsun halk yok ki siyaset olsun. Bak bugün AKP Aday tanıtım toplantısı yapmış nerede halk?1500 Kişilik salonu bile dolduramamışlar. Bu şehir 300 Bin nüfuslu bir şehir. Senin partinin il ilçe yönetimi toplam 60 kişi 60’da Belediye Meclisi üyen var her biri 5’er kişi gelse zaten bu rakamları yakın insan gelmesi gerek zaten. UTAŞ’ta çalışan 3000 Kişi olduğu söyleniyor zaten. İlçeler burada beldeler burada sen salonu bile dolduramamışsın doğru dürüst ama hava atıyorsun. Düşünebiliyor musunuz? Programı sunan kişi 657 Sayılım Devlet Memurları kanununa tabi bir memur. Yani siyaset yasaklısı aslında ama programı sunuyor. Geçenlerde AKP yemek verdi malum yemekte ileride Milletvekili adayı olmayı planladığı bilinen bir daire amiri masa masa gezdi yemek sırasında. Yani memura serbest amire serbest ama yine de katılım yeterli düzeyde değil ise bir şey söylemeye gerek yok. Devlet Memurları gelmesi için ekstra baskı gördüğü bir ortamı yaşıyoruz. Ama halkımız her şeyin farkında olduğu için kimse yanaşmıyor. Düşünün işte İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına Binali Yıldırım aday oluyor ama Meclis Başkanlığına geri döneceğini bildiği için istifa etmiyor. Yalancı pehlivan gibi yenilivermenin üzerine kurulu bir mizansen var Onu oynayacak. Hani şu Papazların yanından Sezgin Tanrıkulu ile fotoğraf veren arkadaş yok mu Ekrem İmamoğlu seçimi O’na kazandıracaklar. Vay adam Başbakanlık yapmış hali hazırda Meclis Başkanı olan Binali Yıldırım gibi bir adama karşı kazandı ne büyük adam diyecekler. CHP’nin başına mı gelecek acaba? Diyecekler O’da Muharrem İnce varsa ben yokum diyecek ve böylece İnce CHP Genel Başkanı yapılacak. Böylece Sarayın ve yeni sistemin meşruiyetini kabul eden bir CHP Yönetimi oluşturulacak. Ne kadar ucuz ve basit numaralar bunlar. Peki Millet bunları yer mi? Hayır bu Millet uyandı artık ve muhalefetin zaten iktidarı ayakta tutmak için sürekli dizayn edildiğinin farkında. Zaten AKP’yi iktidar da tutan tek gerekçe artık alternatifsizlik bunun da herkes farkında. Ama Türk Milletini Allah asla bu badirede koymaz muhakkak kurtarır. Çünkü bu Millet Asakirullah yani Allah’ın Askerleri ünvanının sahibi yüce bir Millettir Allah bu Millete muhakkak yardım eder ve düştüğümüz bu badireden Milletimizi kurtarır diyorum, bizi takip edenlere saygılar sunuyorum.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
anket 1 yıl önce

bi anket yapan yok mu gardeşim

Avatar
Kadir 1 yıl önce

Yorumlarınız çok isabetli bütün bunlara rağmen anketlerde AKP birinci parti, MHP sonuncu parti değişen birşey yok...CHP İYİ parti ittifak yaparsada MHP adayını çeker AKP ile ittifaka gider.

Avatar
SONUÇ 1 yıl önce

Sonuç net akp alır kimse kimseden hesap sormaz Nurullah bey inanın bana hesap sorma diye bir kavram günümüzde yok bir bakın Allah aşkına kötüler hiç sakınmadan kötülüklerini yapar, hırsızlar saklamadan çalar ayan ayan nerede hesap sormak ? Diyeceksiniz çok karamsar bakıyorsunuz ancak gerçekler bu şekilde ve acı , Cahnın yaptıklarının hesabı kimde nerde kaldı ? Gidecekti alınacaktı hesap günüydü bakın sonuç bir şey oldu mu? Yıllar geçti bir seçim dönemi daha ancak bu sefer tablo daha da kötü ..................... ???

Avatar
Cengo 1 yıl önce

Başkan ÇAKIN olur. ak partiyi sorgulamayan ve her zaman kigibi Reisin sayesinde Uşak ta seçimi alır. Tayyip Erdoğan ın ne kadar iyi aday olursa olsun ÇAKIN ı aday yapması hem kendi tabanına hem Uşak a ayıp. Ama ak parti tabanı güçlüden yana olmanın adına reis sevdası diyor. Navigasyon ile yol bulur. Adama sorarlar ey İl başkanı naptın döneminde. Kendi fabrijana giden 10 km LİK ve SİVASLI ya giden yolları bitiremedin. Kendi adaylarınızı eften püften sevenlerle harcadık. Bu sefer gene ak parti olarak biz kazanırız ama vicdanen bizden oy yok.