Sayın Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, Bu Yaptığın Ayıp Olmadı Mı?
 Geçtiğimiz günlerde hazırladığımız, 'Uşak Milli Eğitim Müdürü'nünde Ankara'dan Atanması Bekleniyor' başlıklı haberimizin yayımlanmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü santraline ait olduğunu öğrendiğimiz bir numaradan sabah saatlerinde gelen telefon ve bu görüşmede aramızda geçen diyaloglar Türkiye'de basın üzerinde uygulanmaya çalışılan baskılara bir örnek niteliğindeydi.

  Uşak Haber Merkezi, kurulduğu günden bu yana doğru bildiklerini yazmaktan ve halka gerçekleri aktarmaktan asla imtina etmemiş, bu uğurda gelebilecek her türlü baskı, yıldırma politikaları ya da tehditi en başında göze almıştır. Gerek yaptığı haberler ile gerekse köşe yazarlarımızın yazıları ile gündem oluşturmuş, Uşak halkının teveccühünü kısa sürede kazanmıştır. Tüm siyasi partilere temsil yetkisi oranında eşit davranmış, lehlerinde ve aleyhlerinde haberler yapmaktan geri durmamıştır. Yine bütün daire amirlerine de eşit davranmış onların da yaptığı iyi icraatleri kamuoyuyla paylaşırken var ise gördüğü bir takım eksiklik ve yanlışlara da dikkat çekmiştir. 

 Yine bu çizgimizin gereği olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün haberlerini yakinen takip etmiş, olumlu ya da olumsuz birçok haberine sitemizde yer vermişizdir. Son 1 yıl içerisinde yapmış olduğumuz 10'u aşkın Milli Eğitim Haberinin yalnızca 3 tanesi olumsuzlukları aktardığımız haberlerdir. 11 Kasım 2011 Cuma günü saat 03:00 sularında (Perşembeyi Cumaya bağlayan gece) yayımladığımız  'Uşak Milli Eğitim Müdürü'nünde Ankara'dan Atanması Bekleniyor' başlıklı haberimizin hemen ardından Cuma sabahı, '2233991' numaralı Milli Eğitim Santraline ait olduğunu öğrendiğimiz telefondan aldığım çağrı ile uyandım. Telefonu açtığım da karşımdaki muhattapla(rla) aramızda geçen ve gerekirse her türlü ispat edebileceğim bu görüşmeyi aynen yazıyorum;

İşte o telefon görüşmesi;

 -Efendim (ben)

 -İyi günler Mehmet Ali Bey, Milli Eğitim'den arıyorum, siz öğretmen misiniz? (ismini bilmediğim bayan sekreter)

 -Pardon, bir yanlışlık var galiba hayırdır? (Ben)

 -Lütfen Mehmet Ali Bey, sorduğumuz soruya cevap verir misiniz? (Öfkeli bir sesle, sekreter)

 -Evet, öğretmenim. Hayırdır? (Ben)

 -Hangi okuldasınız? (Sekreter)

 -Hiçbir okulda değilim. (ben)

 -Mehmet Ali Bey kadronuz hangi okulda? Onu soruyorum! (Sekreter)

 -Ya siz beni bi dinleseniz. (Ben)

 -Soruya cevap verin Mehmet Ali Bey! (Sekreter)

 -Ben şuan herhangi bir okulda çalışmıyorum. (Ben)

  Bu sırada arkadan gelen bir erkek sesi; 'Emekli miymiş?' 

 -Emekli misiniz Mehmet Ali Bey? (Sekreter)

 -Hayır, değilim. (Ben)

 Yine arkadan gelen bir erkek sesi ' Endüstri Meslek Lisesinden mi emekliymiş?'

 -Meslek Lisesinden mi emekli oldunuz? (Sekreter)

 -Hayır, ya ben bu sorulara neden muhattabım? Hayırdır, ne oluyor? (Ben)

 -Emekli değilmiş müdür bey (hiddetlenen sekreter, kendisine soruyu sordurtana hitaben)

 -Ya ne oluyor orada hayırdır? (Ben)

 Telefon yüzüme kapandı...

 Uşak Haber Merkezi sitesinin künyesinde imtiyaz sahibi olarak geçen ismim ve orada belirtilen numaradan, bana ulaşan ancak öğretmen olduğumu öğrenen Milli Eğitim Müdürü'nün kadromun Milli Eğitim'e bağlı bir okulda olup olmadığını öğrenmek için, neden kendi elindeki imkanları kullanmayıp, böyle bir yola başvurdu ve beni aradı bilemiyorum... Kendisinin site ile ilgili kişiler hakkında bir takım bilgiler edindiği ve edindiği bu bilgilerin birbiriyle karışarak bilgi kirliliğine yol açtığı anlaşılıyor.. Ancak şayet yanlış yorumlamadıysam bu aramanın üstü kapalı bir tehdit içerdiğini algıladım. Bunun üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdim. Buradan Müdür Bey'e sesleniyorum; Sayın Müdürüm, ben Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Öğretmenliği, 1999 yılı mezunu bir öğretmenim. Fakat kadrom malesef Milli Eğitim'de değil. Hakkınızda kulağımıza gelen ve araştırmalarının bir kısmını tamamladığımız ve halen bir kısmını araştırmaya devam ettiğimiz iddiaları sırf öğretmen olmam sebebi ile görmezden gelemezdim. Doğruluğuna ve haklılığına kesin kanaat ettiğimiz bilgileri, haberleştirmeyi ve kamuyoyula paylaşmayı sürdüreceğiz. Ne pahasına olursa olsun yayın politikamızdan vazgeçmemiz asla söz konusu değildir!  

Bahse Konu Olan Telefon Görüşmesine Sebep Olan Haberimizi Okumak İçin Tıklayın.. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
banazlı eğitimci 9 yıl önce

uşak bu müdürle eğitimde çok şey kaybetti.başarıya değil yalakalık yapanlar öğretmen evi müdürü gibiler milli eğitim müdürü gözüne başarılı veya cemaatten olacaksın.yazık böğlelerini değil uşaka hiç birokula hizmetli dahi tutmam.uşak kurtuldu.hayırlı olsun.

Avatar
gezegen 9 yıl önce

siz hep kendinize uyan yorumları yayınlıyorsunuz.sizin gibi düşünen halkın ancak yüzde onu kadar ama ak parti hükümeti ALLAH a şükürler olsun halkın tamamını temsil ediyor. Bu hükümet başta olduğu müddetçe sizlerde işallah doğruyu bulacaksınız.Milli Eğitim Müdürümüzden ALLAH razı olsun ilimize gelişi ile birlikte çok şey katmıştır.İlimiz ülke genelinde ilk ona girerek büyük başarı yakalamıştır. Tabi sizin gibi düşünmeyen vatandaşındüşünceleri önemli değil istiyorsunuzki satılmayan gazetemizi devlet büyüklerine çamur atarak satışını çoğaltalım.ALLAH sizlere hidayet versin SAYIN MÜDÜRÜMÜZÜN EĞER TAYİNİ ÇIKACAKSA BU UŞAKTAN DAHA BÜYÜK BİR OLMALI VE HİZMETLERİNİ ORADADA SÜRDÜRMELİ ALLAH ONDAN RAZI OLSUN YOLU AÇIK OLSUN Editör Notu: Gezegn Rumuzu ile yazan arkadaş bir önceki yorumunuzu yanlışlıkla yazarımızın başka bir yorumunun altına atmışsınız bizim değiştirme şansımız olmadığı için onayladık ama o yazının altında ilgisiz bir yorum olarak kaldı. Keşke süi zan edeceğinize iyice emin olsa idiniz.

Avatar
vatandaş 9 yıl önce

Mehmet Sesli İ.Ö.O müdürü Ufuk Keskin olayını bile örtbas yapıldı daha ne denebilir ki......

Avatar
Kadirşinas birisi 9 yıl önce

Bu hareketinden dolayı sayın Müdürü kınıyor. Sizleri de bu dik duruşunuz sebebi ile kutluyorum. Uşak Haber Merkezi ekibi Uşak'taki çok ciddi bir boşluğu doldurdu gerçekten teşekkür ediyro. Başarılarınızın devamını dilerim..

Avatar
deniz alkan 9 yıl önce

her başarı karsı tarafı yorar......susmak yakısmaz ..... daha ıyı.. herzaman güclü ol haksızlıga ugrama yenilme habercılık özgür basındır devlet devletlerle bas edemez mılletle ugrasırrrr

Avatar
serhat kutlu 9 yıl önce

Hükümetin bütün müdürleri yenileme gibi bir niyeti varken sizin bu saçma sapan ithamlarınızla Milli Eğitim müdürünü kahraman yapıyorsunuz. Yoksa size yemek falan mı ısmarladı? İşbirliği içinde misiniz???

Avatar
haydar666 9 yıl önce

Resmi Kurumları babalarının tekkeleri gibi kullanıyorlar. yeter artık 6 yıl Uşak Milli Eğitim Müdürlüğündeki kötü yönetim.Yeteerrrrrrrrrrrr gitsin....Türkiyennin başka illeri de var.

Mehmmet Ali bey duruşunuzdan dolayı tebrik ederim..

Avatar
böyle olur... 9 yıl önce

Arkadaslar bu devletin kurumlarında çalışan memur yada isçiler, halkın sırtından aylik aldigini bilmeliler. Bilmiyorsa çekip gidecekler aylik almayacaklar halkin ödedigi vergilerinden. Halkta da kabahat ufacik memurun karşısında ceket ilikleme askergibi durmalardan dolayi kötü davranıyorlar. Halk demeli ki benim işimden dolayi burada çalışıyorsun sen benim işim olmasa neden maaş alacaksın buradan. Ya yap yada bas giiit. Milletin seninle uğraşacak ne zamanı neden isteği var.Görevini yap yada giittt.