Muharrem Ayı ve Çağdaş Yezidler!

Muharrem Ayı ve Çağdaş Yezidler!
Hicretin 1434. yılı Muharrem ayına ayak bastık. 

Muharrem ayı, Kur’an-ı Kerim ve Sünnet’te “haram aylar” diye nitelendirilen 4 aydan biridir (Tevbe sûresi (9), 36-37). 
Zil’kâde, Zilhicce, Muharrem ve Receb… 
Bu dört aya özellikle hürmet gösterilir. 
Allah’ın yasakları ihlal edilmez. 
Kan dökülmez. 
Zulüm işlenmez. 

Bu ayda bir gün oruç tutana, Yüce Allah, otuz günlük oruç mükafatı verir (Taberânî, Kebîr, 5/ 267, H.no:10919). 
Muharrem ayı, Hz. Peygamber başta olmak üzere, birçok ulü’l azim peygamberin ilahi lütuflara mazhar olduğu aydır.

Muhammed Mustafa’nın Medine’ye hicretinin, Hicri yılın başlangıcıdır. 
Aynı zamanda Alemlere rahmet peygamber ve Ehl-i Beyt’in mâtem günleridir… 
Alemlere rahmet Hz. Muhammed’in ciğerparesi, O’nun cennet reyhanı Hz. Fatıma Betül’ünün ve damadı velayetin şahı Ali’yy’ül–Mürteza’nın gözünün nuru, cennet gençlerinin efendisi, iman ve aşk abidesi Hz. Hüseyin ve Ehlibeyt’ten 72 kişinin Kerbelâ’da gözleri saltanat bürümüş Müslüman kılıklı canilerce şehit edildiği gündür. 
Mekke’nin müşrikleri, Rasulullah hakkında Dar’un-Nedve’de  ölüm kararı aldılar, evini kuşattılar. Öldürmek üzere hanesine daldılar. Ancak O’nun yatağında Allah’ın arslanı Ali’yyül Mürteza’yı buldular. Kaçışıp dağıldılar. 
Çok uzun yıllar geçmemişti ki, o müşriklerin Müslüman kılıklı bel ve yol evlatları, saltanat ve ihtirasla gözü dönmüş mel’un Yezid ve Emevi avanesi, Hz. peygamberin ciğerparesi Hz. Hüseyin ve 72 Ehl-i Beyt evladına çullandılar, kılıçlara muhatap kıldılar, mızraklarla delik-deşik ettiler, atlara çiğnettiler. 
Kerbela’da, arkasında cemaat olup namaz kılanlar, Hz. Hüseyin’i ve çoluk-çocuğunu hunharca katlettiler. 
Muharrem günlerinin bu mâtemi, Muhammed Musstafa’nın matemidir; onun derdine ortak olun, matemiyle yüreklerinizi dağlayın, Hüseyin’ine ağlayın… 
Kendinize ve İslam dünyasının ahvaline 
ağlayın!

Prof. Dr. Haydar Baş beyin, iki cilt halindeki Rahmeten Iil Âlemin Hz. Muhammed başta olmak üzere 10 ciltlik muhteşem Ehl-i Beyt Külliyatı’nı başucu kitabı yaparak, bu olayları, hikmetlerini ve günümüze yansımalarını öğrenin, okuyun lütfen!

Bugün de adeta İslam coğrafyasında her yer Kerbela’dır. 
Takkeli, sarıklı, cüppeli, namazlı-niyazlı İslamcılar, gayr-ı Müslimlere emir eri olmuşlar, Haçlılara teslim olmuşlar, İslam coğrafyasında işgalci Amerika’nın taşeronluğuna soyunmuşlar… Suriye, Yemen, Irak, Mısır, Libya, Tunus… vs. nerede bir Müslüman varsa, nerede bir Ehl-i Beyt bağlısı, nerede bir Allah-Muhammed- Ali aşığı ve Hz. Hüseyin sevdalı varsa başlarına bomba yağdırıyorlar. Çağdaş müşriklerin ve gayr-ı Müslimlerin aklıyla aynen Kerbela’nın mel’un Yezidleri gibi Müslümanları kıyıyorlar, Müslümanları birbirine kırdırıyorlar. 
Kelime-i Tevhid’den ‘Muhammed Rasulullah’ı, gönüllerden Hz. Peygamber’i Muhacir çıkarttılar; yetinmeyerek Kerbela’da olduğu gibi Hz. Peygamber ve Ehl-i Beyt’i sevenlere Amerika’nın aklıyla bomba yağdırıyorlar, Müslüman’ı Müslüman’a kırdırıyorlar.

Müslümanları, Büyük Ortadoğu Projesi, onun güncel versiyonu olan Arap Baharı yalanı ve Amerika ve Haçlıların aklıyla kıymaya ve kırdırmaya devam eden İslamcı kılıklı saltanat ve ihtiras sahibi çağdaş Yezidlerin peşinden giden bir toplum iflah olmaz. 
Ancak helak olur. 
Dünyası ve ahireti berbat olur. 
Muharrem hürmetine ayıkmamız, hidayete, affa ve şefaata nail olmamız dileklerimle… 

Yeni Mesaj - Mehmet Emin Koç
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.