Uşak Belediyesi'nde Yolsuzluk Var!
  Uşak Belediyesi'nde yolsuzluk var! Yanlış anlaşılmasın bu başlık bana ait değil 1997 yılı Ocak ayında yayımlanan Belediye Basın Bülteni'ne ait...


 Uşak kamuoyu haftabaşından beri, Uşak Belediyesi bünyesinde yapılan ihalelere fesat karıştırıldığı iddiası ile yapılan operasyonu konuşuyor.Uşak Belediyesi İTA Amiri konumunda bulunan Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın operasyonla ilgili yaptığı açıklamada; 'gözaltına alınanlar arasında nasıl bir bağ kurulduğunu ve operasyonun içeriğini bilmediğini' söyledi. İlk bakışta sıradan bir açıklama gibi gözüken bu beyanat, operasyonun genişliği, iki tane başkan yardımcısının gözaltına alındığı ve iddialara göre belediye bünyesinde yapılan en az dört beş ihalede usulsüzlük ya da yolsuzluk olabileceği ihtimalinin konuşulduğu gerçeği göz önüne alınarak incelendiğinde kamuoyunu endişelendirmektedir. 

 Acaba belediyenin İTA amiri konumundaki Ali Erdoğan, personelinden ve ihalelerden habersiz mi?

 Yaşananlar bu soruyu ister istemez akıllara getirmektedir. Eğer bu sorunun cevabı evet ise Uşak halkı şapkasını önüne alıp, bizim şehrulemin görevine getirip kentin anahtarını teslim etmek üzere seçtiğimiz insanlar doğru mu! sorusunu kendisine sormalıdır. 

 Oysa Uşak öyle muhtarlar gördü ki köyünde tabiri yerindeyse kendisinden habersiz neredeyse kuş uçmazdı. O kadar ki; bazı köy muhtarlarının muhtarlık yaptığı süreçte o köyden adliyeye gelen köylü bile olmadığı, muhtarın köylünün kendi arasındaki ufak tefek anlaşmızlıkları kendisinin çözdüğü bilinmektedir. Yine Uşak'ta yaşanan örnek bir hadise vardır. 1997 yılının Ocak ayında yayımlanan Uşak Belediyesi Bülteni'nde belediyede yapılan ve idare tarafından ortaya çıkartılarak adli mercilere sevk edilen bir yolsuzluk hadisesi yaşanmıştı. Uşak Belediyesi'nde iki kişinin usulsüz tahsilat yoluyla zimmete para geçirdiğini kendi yaptırdığı tahkikat sonucunda ortaya çıkartan dönemin belediye başkanı Erhan Akçay, bu durumu belediyenin basın bülteninde yayınlatmış ve söz konusu kişileri adli mercilere havale etmiştir. Bizzat belediye yönetimi tarafından, belediye bünyesinde yapılan bir yolsuzluğun ortaya çıkartılıp, basın bülteninde yayınlanması takdirlere sebep olmuştu. 

 Yıl 1997: Belediyenin gelir müdürlüğü bünyesinde görevli iki şahsın yaptığı usulsüz tahsilattan bile belediye başkanı haberdar olup, konuyu ortaya çıkartıp adli mercilere taşıyor. 
 
 Yıl 2011: İkisi Belediye Başkan Yardımcısı 26 kişi gözaltına alınırken, olayın bu noktaya adli mercilerce taşınmasına rağmen Belediye Başkanı operasyonun içeriğini bilmediğini söylüyor...

 Takdiri kamuoyu ve Uşak halkına bırakıyorum...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 9 yıl önce

madem belediye incelemeye alındı bir zahmet Kentsel Dönüşüm bölgesinin hurdaları konusu da ortaya çıkarılsın.Soruşturulan BaşkanYardımcılarına protokolü kim imzalattı ortaya çıkmalı.Bu adamlar kendi kafalarından böyle birşey yapamazlar.Ayrıca halı işi,tarihi binalar konuları da araştırılsın.

Avatar
Duyarlı 9 yıl önce

MİGROS ÖNÜNDE ALINAN OTOPARK PARASI BELEDİYENİN BU ALANDA SIKIŞIKLIKTAN DOLAYI KAYBININ BİNDE BİRİ DAHİ DEĞİLDİR. İNSANLAR İNSİYATİF SAHİBİ OLMALI VE ORADA BİR SIKINTI OLDUĞUNU GÖRMELİDİRLER. ALINAN PARK PARASININ FAZLA OLMADIĞINI VE ORAYI İŞLETENLERİNDE ZARARDA OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ. BURADA BİR ÇOK SIKIŞIKLIK OLDUĞU GİBİ KAZA TEHLİKESİ VARDIR.

Avatar
esraa 9 yıl önce

VATANDAŞ isimli yorumcuya katılıyorum. insanlar hastaneye gidiyor arabaya parkyeri paralı,mehmetçik okuluna çocuğunu götürüyor parkyeri paralı. o başkandan Alllah razı OLMASIN !!!

Avatar
özgür akağaç 9 yıl önce

güzel konuya temas etmişsiniz bravo..

Avatar
vatandaş 9 yıl önce

SADECE ŞUNU İSTİYOM MİGROSUN ÖNÜNDEKİ PARKDAN KAC PARA ALDI BELEDİYE DE PARK POŞ YOL DOLU BİRİ ÖLSE KİM SORUMLUUSU YAZIKYA HERŞEY PARA DEİL...

Avatar
Duyarlı vatandaş 9 yıl önce

Belediyemizde zamanaşımına uğramayan son on yıl temizlik ihaleleri ve diğer ihaleler artışlar açısından incelenmelidir. UTAŞ DA GERÇEKTE BELEDİYENİN PARASI ŞİRKETE AKTARILARAK USULSÜZ OLMA İHTİMALİ OLMAKLA TÜM ALIMLAR VE SATIMLAR, HATTA SATIŞ GÖSTERİLMEYENLER BUNLAR FATURA DEĞİL TEK TEK OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILMALI) VARMI VE KÖMÜR FİRELERİ GİBİ DURUMLARLA ARAŞTIRILMALI VE SONUCUNDA VATANDAŞ USULSÜZLÜK VARMI VE YOKMU BİLMELİDİR. BU HERKES İÇİN İYİ OLACAKTIR. DEDİKODULAR VARDIR.