Eşme Belediyesi'nde Bir Garip İhale!

Eşme Belediyesi'nce 2010 yılında ihaleye çıkarılan çay bahçesinin kiralanma usulü kafalarda soru işareti bırakacak cinsten. İddiaya göre önce 6050 Liraya açık artıma ile kiralanan çay bahçesi daha sonra teminatı yakıldığı için iptal edildi ve aynı yer 1600TL karşılığında daha önce ihaleyi alıp teminatı yatırmayarak iptalini sağlayan kişinin bir yakınına verildi.

17 Ekim 2012 Çarşamba 01:37
Eşme Belediyesi'nde Bir Garip İhale!

Geçtiğimiz günlerde belediye başkanının özel aracını makam aracı olarak tahsis etmesiyle gündeme gelen Eşme'de 2010 yılında yapılan bir çay bahçesi ihalesi ilçede halen konuşulmakta... Belediye Başkanlığınca duyurusu yapılan ve şartnamesi hazırlanan çay bahçesi ihalesi önce teminatın yakılması sonra da bir başkasına devirle tekrar ihaleyi ilk kazanana verildiği iddia ediliyor.

Eşme Belediye Başkanlığı'nca ilan edilen şartnamede belirtilen 12 Nisan 2010 tarihinde Şehit Alibey Mahallesi'ndeki Eşme Belediyesi'ne ait çay bahçesinin ihalesine teminat bedelini yatıran Huriye Bağcı, Tevfik Bozkurt ve Osman Çakal'ın katılmasıyla ihale gerçekleşir. 1200 Lira ile başlatılan ihaleye katılan üç kişiden birisi 4000 lira civarında çekildi diğeri ise 6000 Liraya kadar yükseldi. Ancak açık artırmada İhaleyi 6.050 TL ile Huriye Bağcı aldı. Doğal sonuç olarak ihale sırasında 6050 Lira'lık en yüksek teklifle Huriye Bağcı'nın vekili Şükrü Gün'ün kazanmasıyla encümen kararıyla çay bahçesi Bağcı'ya kiralanıyor.

Daha sonra Huriye Bağcı'nın teminatını yakması kaydıyla sözleşmesinin feshedilmesinin ardından 17 Mayıs 2010 tarihinde yeniden ihale düzenlenip, ihaleye tek başına katılan Ramazan Yanardağ'ın muammen bedelin 100 TL üzerinde teklif vermesiyle, yani belediyenin açık artırmaya çıkarttığı fiyatı 100 lira geçmesiyle çay bahçesi 1.600 TL'ye Yanardağ'a kiralanmış. İhaleyi kazanan Ramazan Yanardağ'ın bu esnada bir firmada işçi olarak çalıştığı, çay bahçesini kiralamak, yada işletmek için gerekli şartları tam olarak karşılayamadığı iddiaları da bütün Eşme halkınca konuşulmakta.

İlk ihalede 6.050 TL'ye kiralanan çay bahçesinin sözleşmenin feshi ardından yapılan yeni ihaleyle 1.600 TL'ye kiralanmasının ardından 1 Temmuz 2010 tarihinde yapılan Eşme Belediyesi encümen toplantısında ihaleyi kazanan Ramazan Yanardağ'ın çay bahçesini şartlara bağlı kalmak kaydıyla Nefise Sultan Şahin'e devretmesi talebinin onaylanması kararı alındı. Bu karar doğrultusunda Huriye Bağcı tarafından 6.050 liraya kiralanan çay bahçesi 3 ay sonra 1.600 liraya Nefise Sultan Şahin'e kiralandı.

Kimi çevrelerce konuşulan iddialara göre Huriye Bağcı ile Nefise Sultan Şahin'in akrablıklarının olduğu, hatta Şahin'in Bağcı'nın halası olduğu konuşulmakta... Ayrıca çay bahçesini Yanardağ'dan devralan Şahin'in Fethiye'de ikamet ettiği, çay bahçesini Şükrü Gün'ün işlettiği de iddialar arasında...

Buradan çıkan sonuca göre şayet iddialar doğru ise bahsi geçen çay bahçesi 6000 lira üzerinden ikinci kişi de kalmış olsa idi, Eşme Belediyesi ihalenin yapıldığı tarihten bu yana her ay 4400 lira daha fazla kira almış olmayacak mıydı? Bir başka deyişle o tarihten bu yana Eşme Belediyesinin her ay 4400 lira zarar ettiğini, yada ettirildiğini söylemek mümkün müdür?

Eşme Belediyesinde olup bitenler bununla da sınırlı değil, yaptığımız araştırmalarla ilgili çok çarpıcı yeni iddiaları Uşak Haber Merkezi ekibi olarak kamuoyu ile paylaşmayı sürdüreceğiz.
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 29 yorum mevcut

  • dereli 5 yıl önce yorumlandı

   ekmel şahin cami inşaatı paralarını dolandırdımı dolandırmadımı.evrakta sahtekarlık yaptığı için chp genel merkezi tarafından partiden kovuldumu kovulmadımı.ilçe başkanı olmadığı halde utanmadan insanlara başkanım hala diye msj attımı atmadımı

  • gurbetçi 5 yıl önce yorumlandı

   orası topçu kışlası olmalı

  • Hood 6 yıl önce yorumlandı

   Yukarıda ismi geçenlere vereceğine Şükrü ye bedelsiz verse bile daha iyi olmuş. Eyyyyyy hangi partiden olursa olsun E Ş M E L İ L E R lafa geldimi Mangalda kül bırakmazsınız küçük hesap peşindeki küçük insanlar menfaatinize dokundu mü ne kadar da devletin menfaatını düşünür oldunuz.

  • Kısa Hesap 6 yıl önce yorumlandı

   Başkan önce şu kiraya veripte alamadağın yandaşlarından kira bedellerini alda devleti zarara bari uğratma,bak yakında bununda kokusu çıkar!Mesela otel falan haaa!!Geliyor belge az kaldı haaa.

  • GERÇEK HAİN 6 yıl önce yorumlandı

   çay bahçesi kirası 6000 tl edermimiş birisi o parayı verene verseydi tevfik bozkur vermiş yukarıda yazıyor gözünüz körmü ihaleyi şükrüye verilecek diye şartmı var madem aldı ihaleyi sonra teminatı yaktı garsonuna aldırdı o bıraktı halası aldı bu ihaleye fesat karıştırmak deyilde ne buradan soruyorum onlar cevap vermezler ise belgeleriyle açıklayacağım ramazan yanardağ ihaleyi aldığında hangi belgeleri verdi vergi kaydı varmıydı,esnaf oda kaydı varmı,bağkur kaydı varmı bld başk,musabesi ,biri çıkıp cevap versin çıkmış konuşuyorlar herşey belgeli durun siz daha neler çıkacak ali buhur olayı var sırada başka YA ..............RINA

  • hainlik ve nankörlük 6 yıl önce yorumlandı

   Bütün bu olanlar Ekmel Ş.tezgahı ve Ak partili zihniyetin karalamalarıdır.ihalede hiç bir usulsuzluk yoktur.herkes avukat kesilmiş.aile çay bahçesi,havuz,çamlık paralarını her ay çatır çatır ödemektedirler.İhalelerinde de hiçbir usulsüzlük yoktur.her vatandaş dilekce ile ihaleleri görmek ve inceletmek için belediyeye başvurabilir.ayda 6000 kira ödeyecek geriside kar kalacak hiç bir yer yoktur eşme de.eşme belediyesini Ahmet YILDIRIM kadar dürürst işletecek bir başkan daha yoktur.Karalayın bakalım karalayabildiğiniz kadar.yok ev almış,yok araba almış.almıcakmı bu adam arkadaşlar iki emekli insan.fazla olan olan ne malları vardır üstlerinde.adam gittiği yerlerde hakkı olmasına rağmen harcırat parasını kullanmıyo be.yazıklar olsun.ak partinin başkanınıda göreceğiz başa gelince.Eşme yi asıl bekleğen tehlike işte bu.gelmeğin oyunlara yazıktır günahtır.

  • kral çıplak 6 yıl önce yorumlandı

   hepimiz biliriz bu hikayeyi yusuf bey diyoki öbürü kıbrısta ev almış neolmuş yani buda izmirde aldı yani o çok yimiş diye bunun yaptıklarına gözmü yumalım sessizmi kalalım yaptığı ve yapılanları bildiği halde sessiz kalışına ben oy verdim elbette yaptıkları iyiyse öveceğim kötüysede en ağır şekilde eleştirmek bnm vatandaşlık görevim ve herkezde aynı olmalı kimsenin hele göz önünde olanların yanlış yapmaya yapılana göz yummaya hakkı yok
   eminimki bunlarda bşknda rahatsızdır birileri ona yaptığının yanlış olduğunu dikkatli olmasını uyarmalı evet yusuf bey dediğin gibi bünyesine hain namkör ve çıkarı için adam harcıyan bi toplumda yaşıyoruz malesef acaba başkana sorun bi geceleri vicdan rahatlığıyla uyuyabiliyormu hiç sanmıyorum yanına sağına soluna bi baksın yeğenler yiyenleri görür ama bir gün biri çıkar ANNE BAK KRAL ÇIPLAK DER

  • yusuf 6 yıl önce yorumlandı

   Yüklenin bakalım başkana elinizden geldiği kadar.herkes yazmış bişeyler buraya ama bir kişide çıkıp bu adamın Eşme için yaptığı iyi şeylerden bahsetmemiş.daha önceki başkanlarıda gördük biz Eşmede park yaptırmaktan öteye başka bir hizmeti olmayan,18.madde çıkarıpta milletin yerlerini elinden alan,çarptığı paralarla Kıbrıslarda orda burda gezen para yiyen.Bir bakın eşme çevresine şöyle bir,taş döşenmeyen yol,ara sokak varmı?10 sene öncesi bırak taşı,ara sokaklar yağmurda karda çamurdan geçilmezdi.adam kendi imkanlarıyla taş,kum ocağını faaliyete geçirdi,beton santralini açtı ve o santral şuan gece gündüz çalışıp halkın işine koşuyor.10 sene öncesi bırak arızadan dolayı su kesilmesini,Eşmede su yoktu su!ne çabuk unutuldu 1 hafta 10 gün musluklardan su akmadığı yazın sıcağında.adam Eşme için kalkıp bağış toplayarak koca su tesisi kurdurdu.İş için millet ayağına gitti,elinden geleni yapıp kaç kişilere ekmek verdi bu adam.Birazda bunları görün ey millet!!!

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366