Belediye bütçesi talan edilirken çıt demeyen Özkan Bey, Şeker fabrikasını sattırmayacakmış! Satılık olduğunu kim söyledi sahi?
Aklı olan beri gelsin. Memleketin bütün parası hovardaca üstelik kanuna usule bile bakılmaksızın hepsi de çiğnenerek har vurulup harman savrulurken AKP'li Belediye Başkanı ile maçlarda çak çak yaparak poz veren Özkan Yalım, AKP'li Belediye Başkanı görevden alınacağı haberleri Kanal D'de yayınladığı günün ertesi makamında Cahan'ı ziyaret ederek siyasi omuz veren Özkan Yalım, Uşak Şeker Fabrikasının satılmasına karşı kampanya başlatacakmış. İyi de Uşak Şeker Fabrikasının satılacak fabrikalar arasında adı yok ki? Ciddi söylüyorum Uşak Şeker Fabrikasının satılması bahse konu bile olmadığı gibi zaten tarihi değeri sebebiyle koruma altına alınmış eserler arasında olması hasebiyle bahse konu edilemez bildiğim kadarıyla. Ama Uşak'ın bütün parası yıllardır hem Belediyede hem İl Özel İdarede çarçur edilirken kendi payına düşeni alıp seyreden Özkan Yalım Uşak Şeker Fabrikasını sattırmayacağız diye arzı endam ediyor. Daha ilginç bir şey söyleyeceğim. Hiç bir AKP'li de Özkan Yalım'a kalkıp; arkadaşım Uşak Şeker Fabrikasının satılacağını da nereden çıkardın? Uşak'ın adı şeker fabrikası satılacak olan iller arasında medyada da geçmedi sen nereden çıkardın bunu demiyor. Sizce neden? A Şıkkı: Adam yerine koymadıklarından. B Şıkkı: Birlikte tiyatro çevirdiklerinden. C Şıkkı Yalım Cahan'ın ipinin çekildiğini hissetti ve ucuz kahramanlık peşinde gerçekten muhalefet edecek. Cahan'ın ipi çekilince O halla Milletvekili kalır mı? Bilmem tabi.

Anlayacağınız Özkan Yalım iyice tıkandı ve parti ve partililer tamamen kontrolünden çıkmış durumda ya hani şimdi muhalefet etmesi için Yalım'a bir kulvar açılacak AKP'ye zararı olmadığı gibi Özkan şov yapabilecek. Böylece AKP zarar görmediği gibi Özkan Cahan'la ortaksın ve muhalefet etmiyorsun eleştirilerinden kurtularak güya çizilen karizmayı toparlayacak yersen. Malumunuz İnce'nin listesinde olduğu için Kılıçdaroğlu ile de arası kötü deyiveriyor bazı çevreler iş raydan çıktı yani Yalım açısından. Hani şeker pancarı üreticileri, şeker fabrikası işçileri, aileleri, hatta o fabrikadan emekli olmuş işçiler Cahan'dan gidebilirsiniz manyalini almış ortak kullanıma müsait köy muhtarları derken bir kalabalık toplayıp durumu kurtarabilir miyiz acaba? Diye bir ortak arayış içerisinde olunduğunu görüyorum ama yemezler anam babam yemezler bu saatten sonra. Eş zamanlı operasyon ile memleketi uyutmaya devam edeceğinizi sanıyorsunuz ama aldanıyorsunuz. Uşak Şeker Fabrikasının satılacak fabrikalar arasında ismi geçmiyor hem o fabrikanın sahibi belli. Sen karışma sahipleri hukuki yollarla gereğini yapar. Mahkeme yolu dururken halkı sokağa çağırmanın alemi ne anlamı ne? Şeker Fabrikalarının satılmasına hatta her türlü peşkeşvari özelleştirmeye elbette ki bizler de karşıyız, bizler de karşıyız halihazırda gündeme getirilen Şeker Fabrikalarının satılmasına ama hiç bir özelleştirmeye karşı dururken görmediğimiz insanların alın terimizi siyasi şov malzemesi yapamasına da izin veremeyiz kimse kusura bakmasın. Şeker Fabrikalarının satılmasına karşı dur tamam da Uşak'ın adı bile yokken neden Uşak Şeker Fabrikasını Sattırmayız diyerek, her zamanki samimiyetsizliğini ortaya koyuyorsun? Artık kanıksayın şunu Uşak halkı uyandı ve geri uyumaz. Bu memleketi de sizin gibi üç beş aklıevvele bırakmaz. Aklı evvel diyorum çünkü siz ateşle oynuyorsunuz ve bizde ateşle oynayana aklı evvel denir. Öyle sandığınız kadar kolay değil Uşak'ı ele geçirmek. FETÖ Yıllarca uğraştı da tam teslim aldık dediği tarihte ördüğü çorap kendi başına geçti. O'nlar bile muvaffak olamadılar Uşak'ı ele geçirmeye. Uşak Kuvvai Milliye kentidir gerektiğinde nasıl refleks verilmesi gerektiğini bilir. Ayrıca sizin bu tiyatrolarınızı artık yemez çünkü çok açık verdiniz ortaklığınıza dair.

Siz bu tür tiyatroları sen pazarcılara karşı AKP'li Belediye Başkanını savunmadan önce oynamalıydınız mesela. Mesela Belediye Başkanı ve avanesinin şirketleri haline gelmiş firmalarda İl Özel İdarede kamyonların tırların vs çalışıp işine baktığın meydana çıkmadan önce yapacaktın. Hiç değilse KANAL 58 Reklamını benzinliğinde dalgalandırmasa idin belki inan(a)mazdı insanlar ortaklıklarınıza ama öyle bariz hatalar yaptırdı ki size beceriksizliğiniz ve halkın ilgisiziliği, böylece ORTAKLIĞINIZ gün gibi meydana çıktı. İlahi Adalet işte iş öyle bir elinize ayağınıza dolandı ki hepiniz tabiri caizse farda kalmış tavşan gibi kıskıvrak yakalandınız Uşak Halkına. Göreceğiz bakalım bu tiyatrolarınıza Devletimiz daha ne kadar göz yumacak? Göreceğiz bakalım Devletimizi yönetenler yapması gerekenleri ne zaman hatırlayacak? Halk sadece ortak olmuyor bu tiyatrolara o kadar ötesine güç yetiremiyor. Gerçi sosyal medya üzerinden eleştirenlerin sayısı da hayli fazla ama neticede halkın gücü bir yere kadar. Bazı sorunların halli için Devlet kudreti gerekiyor. Çünkü bu insanlar zaten Devletin kendilerine sundukları imkan sayesinde sokakta gezebiliyorlar. Yoksa tanıdığım çok insan var Özkan Yalım'ın da Cahan ve tayfasının da sokakta görse yüzüne tükürecek ruh halinde ama oturdukları makamın ve Devletin hatrına sabrediyor insanlar. Örnek vereyim FETÖ İfitrası attıkları ardından sürmekle tehdit ettikleri Belediye personeli örnek vereyim pazarcılar, örnek vereyim Kazım Şen, örnek vereyim Erkan Çuhadar ve mağdur ettikleri binlerce insan. Evet samimi söylüyorum bunlar makamından inseler sokakta yürüyemezler çok insan yüzlerine tükürür de bu sefer Ya Rabbi Şükür de diyemezler. Neyse biz konumuza dönelim bekliyoruz Uşak'ın başına gelen bu büyük bela ne vakit temzilenecek. Büyük bela diyorum çünkü Atatürk Düşmanı Eyüp Gökhan Özekin'in kurduğu bir mizanseni oynuyoruz aylardır da haberimiz yok farkında değiliz. Adamlar o kadar iyi kurmuşlar ki mizanseni aktörler kabiliyetli olsa ve şehir Uşak olmasa pekala başarılabilir. Ama gel gör ki malzeme kötü aktör açısından böyle söyledim. Halkın 100'de 90'ı samimi söylüyorum bunların aktörlerinden daha aydın ve de bilgili bu yüzden de tutmadı mizansen. Kağıt üstünde oldu ama realiteye dökmek hususundaki problemler ve aktörlerin kabiliyetsizliği sebebiyle Uşak halkı uyandı. Devlet gereğini bilir ve yapar eminiz demek isterdim ama gerçekten artık pekte emin değilim ama millet zaten gereğini ilk seçimlerde yapacak inşaallah sağdan soldan görünen bu. Artık bu tiyatrolara milletin karnı doydu. (Devlete olan inancımız da halka olan inancımıza göre zayıflamakla birlikte hala devam ediyor.

O kadar ki siyaseti ve siyasetçiyi takip eden kimse kalmadı menfaat elde edenler dışında desek yeridir. Kabul edin yada etmeyin tablo bu. Kabul edin yada etmeyin MHP İl Başkanı, CHP Milletvekili ve AKP Belediye Başkanı siyaseten ve maddi olarak karşılıklı menfaatler ve çıkarları gözetmek ve mizanseni bir türlü devam ettirebilmek hususlarında ortak hareket ediyor. Ticari ortaklıklarının olduğunu söylesek ispat etmekte zorlanabiliriz belki ama birsinin maaş aldığı diğerinin tırlarını çalıştırdığı bir ortamda bunu da söyleyebilirsiniz. İnanılır gibi şeyler değil söylediğimiz evet ama malesef doğru bu. Bakın şöyle yaşananlara Muhterem Kuruçay değil mi Belediyeden maaş aldığı ortaya çıkan. Özkan Yalım değil mi Utaş'ta Özle İdarede Tüprag'ta şakır şakır tırları çalışan. Sar tıra 30 ton yerine 80 ton, böylece hiç bir nakliyeci seninle rekabet edemesin işlerin hepsini sen al, işi rüşvetle yada başka yöntemler ile çöz kimse görmesin senin yediğin naneyi sonra zenginim diye ortalıkta gez, paranla Milletvekili ol paranla adam yerine kon. Senin zenginliğinde çok tüyü bitmedik yetim parası var Özkan Bey senin zenginliğin bu memlekete sökmez. Sen Uşak'ı satın alabilrsin ama Uşak'lıyı satın alamazsın, defalarca denediğin halde Nurullah Çavuşoğlu'nu bile satın alamadığın gibi Uşak halkını da satın alamazsın. Biz teslim olsakta Uşak halkı teslim olmaz sizin zenginliğinize, görür iki yüzlülüğünüzü, görür nasıl menfaatperest insanlar olduğunuzu ve görür amacınızın hizmet yada halk gönlünü kazanmak olmadığını. Uşak halkının böyle ucuz kahramanlıklara karnı toktur bilesiniz. Muhterem bey Afrin'e gidiyor baş komutanı Cahan'a selam çakıyor Özkan bey de satılacak listesinde adı bile olmayan Uşak Şeker Fabrikasının satışını önleme organizasyonları yaparak selam duruyor. Ne diyelim Allah çarşınıza pazar versin diyecek halimiz yok Allah haram saltanatınızı da çarşınızı da pazarınızı da başınıza geçirsin inşallah diye temenni de bulunarak bekleyip göreceğiz İlahi Adaletin tecellisini ki artık finalin de finalindeyiz pekte farkında olmasakta.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Deniz 2 yıl önce

merhaba nurullah bey ve erkan bey ne zaman alınacaklar acaba belediye başkanlığından ? yerine kimler gelecek ? uşak ve hakkına girdiklerinin akıbetleri ne olacak ? seçime çok az kaldı süreç ne zaman geçti 3 yıl.....???? hala bir netice yok

Avatar
okyanus 2 yıl önce

tebrik edyorum abicim
yüreğine ağzına saglık

Avatar
IŞIK @UŞAKLI 2 yıl önce

solculardan yaran var galiba

Avatar
uşaklı 2 yıl önce

2019 seçimlerine az kaldı uşakta seçimle ilgili herşey 2019 genel seçimleri burda olacak

Avatar
dikilitaşlı emin 2 yıl önce

vAllahi içim parçalanıyor yeminle, adını sanını duymadığımız yerlerden et, buğday, bakliyat, saman ihraç ediyoruz. 300 koyun verilecek dendi umutlandık ama linkteki çoban arkadaşın söylediklerini dinleyince yine boşa ümit etmişim.
https://www.facebook.com/koyunkeciplatformu/videos/1745997402127596/

Avatar
dikilitaşlı emin 2 yıl önce

kimse kızmasın ama muhalefet çok beceriksiz. iktidar olmak, belediye almak gibi bir dertleri yokmuş havası veriyorlar. gündemi hep iktidar belirliyor ve muhalefet iktidara cevap yetiştirmek, kendini aklamak çabasında görüntüsü veriyor. ekonomi gerçekten alert error veriyor. küçük kızımıza tecavüz, şehidimize icra takibi, afrin operasyonu gibi konularda halkla bütünleşmediler. sokağın ve halkın nabzını iyi takip edemiyor, içlerinde çatlak sesler çıkıp halkın tepkisini topluyor (içlerindeki halkın tepkisini çekecek çatlak seslere mani olmalı). halk idam istiyor tecavüzcülere(idam yasa tasarı hazırlayıp meclise sunabilir mesela), afrin operasyonuna tek yürek olarak sonuna kadar desteklemeli(çatlak sesler çıkmadan), halkın ekonomik sıkıntılarına daha fazla dillendirmeli, yolsuzlukları, haksızlıkları ve kendini, halkın ayağına gelip anlatmalı muhalefet. bence psikolog ve sinir sistemi uzmanlarıyla çalışmalı, çeşitli taktikler alıp yeni stratejiler geliştirmeli muhalefet.

Avatar
yorumcu 2 yıl önce

yarın şeker fabrikasını alan kişilere mazot satmak için kuyruğa girer.

Avatar
Derman Bey 2 yıl önce

erkan çuhadar kardeşim özkan vekillikten düşse kimse selam vermedği gibi sadece hakkını yediği işçileri yüzüne tükürse bin kişi eder yüzüne tüküren. cahan ve tayfasını saymaya zaten gerek yok onların yüzüne tükürecek onbin kişi çıkar emin ol uşakta ki ben ikisinin de yüzüne tükürmek istiyorum ama bunlarda yüz yok o ayrı konu. şeker fabrikası özkanın umurunda olur mu hiç uşak halkı yemez bu numaraları.