Cahan'ın soruşturmasına nihayet olur çıkmış? Yani AKP Nihayet Cahan'ın ipini çekmiş. Öğleden sonra günaydın
 Bildiğiniz üzere seçildiği günden beri türlü şaibelerle ve yolsuzluk haberleriyle anılan Nurullah Cahan ve tayfası uluorta işledikleri bir çok suça rağmen Müfettiş yada Savcı bile görmeden 4 Yılı tamamladı neredeyse görev sürelerini dolduracaklar ve hala kendileri aday yapılacaklarına inanabiliyordu düne kadar. Ne acı değil mi? Bütün Uşak'ın gözü önünde 50 memurunu 5 işçisini önce Fetö'cülükle suçlayıp işten atmaya kalktılar ardından bütün belediye personelini HDP'nin Kayyum atanan belediyelerine yani Güneydoğuya sürmekle açıkça tehdit ettiler. 

  Yani bütün personele Uşak'ın gözü önünde zulüm ettiler hukuk diliyle makamlarını ve kendilerine verilen siyasi gücü kullanarak mobing uyguladılar. Pazar esnafına minibüs esnafına hatta köyden gelen pazarcıya uyguladıkları mobing de hepinizin malumu. Gazetecilere uyguladıkları mobing faaliyetleri ve baskıyı hatırlatmama gerek yok ama dövdükleri esnafları hatırlatmadan geçmeyeceğim. Daha kimler var kimler? Adamlar neredeyse koca şehrin hepsine mobing uyguladı. İç İşleri Bakanlığı duymadı. Yetmedi biz kendimize uygulanan mobingi ve zulümü dilekçelendirdik, tanıklandırarak belgelendirerek Savcıların dikkatine sunduk. Savcılar anladı haklı olduğumuzu şikayetimizi ve şikayetimizde bahsettiğimiz konuları soruşturmaya değer buldular ki soruşturma açıldığının haftasına cezaevine gideceklerine eminim sadece benim yazdıklarımdan dolayı. Neyse Savcılar İçişleri Bakanlığına olur istedi üzerinden ay geçti yıl geçti İç işleri Bakanlığı ne soruşturmaya gerek yok dedi nede soruşturmaya izin verdi düne kadar. Allah'tan geçtiğimiz ay içerisinde Sayın Savcımız bizi davet etti şikayetimizi ve olur talebimizi yeniledikte adaletin yerine gelebileceğine olan inancımız tazelendi.  
Cahan'ın 15 Temmuz olayları sayesinde bu makamda kalmaya devam edebildiğini eğer 15 Temmuz olayları patlak vermese şimdiye çoktan görevden alınmaları gerektiğini ve alınacaklarını bütün Uşak halkı biliyor ve konuşuyor. Zaten öteden beri dönem dönem Cahan'ın görevden alınacağı algısı halkta hakim oluyor da tv tv gezip yok öyle bir şey demek zorunda kalıyor Nurullah Cahan. Seçildiğinden beri hırsızlıkları mı görüntüleri ile ispat edilmedi? Yolsuzluk ve usulsüzlükleri mi belgelenmedi? Koca koca İl Başkanlarının utanmayıp belediyeden maaşvari gelirler elde ettiğinin yani yüzsüzlüklerinin belgesi mi yayınlanmadı? Aman ya Rabbi neler var neler? Say say bitmez. Uluorta konuşulan rüşvet iddialarını dillendirmedik bile ispat edemeyiz diye ama ispat ettiklerimizin hiç birisi ile ilgili tek bir işlem yapılmadı iyi mi? Düşünsenize haber yapmışız suç duyurusu niteliğinde Savcılar suç duyurusu kabul etmemiş. Utanmamışlar bizi mahkemeye vermişler Mahkeme huzurunda ispat etmiş beraat etmişiz yada pek çok müracatlarına takipsizlik kararı verilip kovuşturmaya bile gerek görülmemiş. Yani Hakim huzurunda Savcı huzurunda ispat etmişiz yolsuzluk yada hırsızlığı ve bu durum mahkeme kayıtlarına yada resmi tutanaklara geçmiş ama bize sen bu adama neden bu eleştiriyi getirdin? Diye soran Savcı; dönüp Onlara ya siz gerçekten bu yolsuzluğa yada hırsızlığa nasıl cesaret ettiniz? Haydi kanundan bizden korkmadınız? Allah'tan korkmadınız, halktan da mı çekinmediniz utanmadınız? Demediler iyi mi? Geçtim soruşturma açmaktan insan hiç değilse ayıp zayıp der azarlar suçluyu ama malesef hiç azarladıklarını da duymadık. Zaten azarlasalar bu kadarına asla cüret edemezlerdi. Kimden cesaret buldular yada nasıl oldu kendilerine hiç hesap sorulamayacağına inandılar bilemiyorum ama bu gün elimize geçen bir belge gösterdi ki artık koruyanları kalmamış yukarıda ve anlaşılan oki AKP Cahan ve tayfasının ipini çoktan çekmiş. Çünkü bahsettiğim İç İşleri Bakanlığının soruşturma izni verdiği şu anda tarama vs işleri ile uğraşılan ve belki de bu yazıyla eş zamanlarda yayına hazır olacak sitemizde yayınlanacak belgeye göre Cahan ile birlikte Ufuk Uğur ve Hakan Uludağ başta olmak üzere başka isimlerle ilgili de soruşturma izni var ki sıradakiler zaten cabası. Anlayacağınız Uşak'ın gözü aydın diyebiliriz ve Devletin varlığını gücünü ve adaletini halkına hatırlatacak olan ve Uşak halkının yıllardır beklediği büyük operasyon geliyor. Yaşananlardan ve gelişmelerden anlaşılan bu en azından. Elbette ki bu soruşturma oluru hemen hapse gideceklerini göstermiyor olabilir ama hiç değilse aday yapmayı düşünmedikleri kesin. Aday yapacak olsalar yıpranmasına izin vermezler. Aday yapmayacaklarsa neden korusunlar? O halde gidişat belli, hazır OHAL'de kalkmış..

İyi de arkadaş böyle güzel bir haber bu şekilde bir değerlendirme ile mi verilir? Vermişler işte oluru çıkarmışlar nihayet gözden ve çizmişler bu tayfanın üstünü sen de daha ne istiyorsun? Demeyin lütfen özellikle son iki yıldır ne çektiğimizi bir biz biliyoruz bir de Allah. Hani biz kan tükürüp kızılcık şerbeti içtik diyen tipler olduğumuz için dert yanmayı pek sevmeyiz ama iki yıldır bütün gelirlerimize el kondu. Zaten Ataparktaki mağduriyetimiz malumunuz. Hani bu kadarlık sitem hakkımız olsun Devletimizi yönetenlere ve siyasetçilerimize. Elbetteki Sayın Soylu son derece Soylu bir hareket ortaya koyarak bu yolsuzlukları, hırsızlıkları ve Belediye personeli ve gazeteciler başta olmak üzere şehir insanına zulüm yaşatmalarıyla ünlü tayfayı nihayet sorgulamaya ve soruşturmaya karar vermek anlamına gelen belgenin altına imza koymuş sağolsun. Ama İç İşleri Bakanının başlıca görevleri arasında değil mi? Siyasi makam sahiplerinin bu makamların gücünü kullanarak kendi memurunu şehrin gazetecisini ezmeye kalkmışsa önlemek? Yada İçişleri Bakanının asli görevlerinden değil mi koca şehrin asayişini ve huzurunu bozan mafyavari yapılarla mücadele etmek. PKK ve FETÖ ile verdiğini söylediği mücadele nasıl ki görevi ise bu şehir eşkiyaları ile mücadele de İç İşleri Bakanının görevidir. Elbette ki hiç bir geç çok geç değildir ancak bu kadar geç olmasını eleştirmekte mağdur bir sade vatandaş olarak hakkım olsa gerek. Kaldı ki biz sade vatandaş değiliz bu kentin kim ne derse desin en önemli en itibar edilen gazetecileriyiz ve en çok okunan internet gazetesinde yazılarımız yayımlanıyor. 

 Şimdi bana neden bu kadar sitem ettin anlamadık bu soruşturma izni verilen konu ne onu da anlamadık demeyin. Çünkü bunun haberini gençler hazırlıyor ve belki de bu yazıdan önce yada hemen sonra ilgili haberi okuyacak ve kepazeliği rezaleti belgeleyen müfettiş raporlarını ve soruşturma izni dilekçesini okuyacak altındaki İç İşleri Bakanlığı olurunu göreceksiniz. Kaldı ki bunun büyük soruşturmanın startı olduğu düşüncemi ve öngörümü de paylaşmak istedim. Lütfen bahsettiğim oluru incelerken bir gariban memura bir belediye başkanı iki başkan yardımcısı ve bir müdür bir araya gelip nasıl bir zulüm etmiş ve bir insanın hayatını nasıl kabusa çevirmişler anlayın. Anlayın ki bizi ne kadar kötülüğe kadir acımasız, hiç suçu olmayan bir kadıncağıza karşı beş erkek bir olup savaş açabilecek kadar kaba ve gaddar insanlar yönetmiş. Geçmiş olsun Gülten Abla geçmiş olsun Uşak Gülten Abla ve biz olmasakta kimsenin sesi çıkmayacaktı anlaşılan. Neyse uzatmaya hacet yok. İç İşleri Bakanımıza kararınız hayırlı olsun Sayın Bakanım diyor ve bu türden hayırlı kararların arkasını da görmek istiyoruz. HDP'liler için verdiği her oluru alkışladığımız gibi Soylu'nun bu Soylu davranışını da alkışlıyor samimiyetine inanmak istediğimizin altını çiziyoruz. Anlaşılan oki kurtulduk millet diyebilirim rahatlıkla. Hayırlısı diyelim ve geç oldu ama güç olmasa bari diyelim.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Katip ahmet 2 yıl önce

Abi.kalemine de yuregine de saglik. Dogruyu sadece ahirette soylemicez yani. Bilincli usakli.herzaman yaninda.

Avatar
vay be @belediye 2 yıl önce

torpi̇lle kadroya geçmi̇ş utanmadan söylüyor bi̇rde

Avatar
utaş yeter 2 yıl önce

bunların ne dolap çevirdiğini anlamak için müneccim olmaya gerek yok, sadece utaş ı araştırın yeter, 2 ay önce utaş için ödül alacaksın 2 ay sonra lağveder gibi elin çulsuzuna peşkeş çekip tüm şirketi kiraya vereceksin, daha düne kadar uşakta beton firmasının birinde ücretli olarak çalışan bu şahıs önce modern betonun 1 senedir ruhsat alamadığı işletmeye 1 haftada ruhsat aldı, tüm utaş firmasını göz göre göre kiraladı, ne var bunda demeyin resmi değil mi kardeşim diyen akıllı kardeşim altın yumurtlayan tavuğu sen kiraya verir misin, zaten altın yumurtluyor ne kirası, tabi bu girişim aslında mustafa gündüzün devamı idi, hoşgeldiniz sayın fettahoğlu, sonra ne mi oldu sırasıyla beton firmasının ardından asfalt şantiyesi, ardından ergür yapı laboratuvarı, sonra göktürk yapı denetim, sonra ne mi oldu düne kadar maaş ile çalışan bu adam 23.6 milyon tl ye katlı otopark ve dörtyol anberaya talip oldu, nakit para, şimdi benzinlik açıyor, lan sabancı bu kadar hızlı zengin olmadı şaka mı bu

Avatar
ADALET @millet korkusu 2 yıl önce

ankete birsürü insan katılmadı bunlar yaptırıyorsa bize zulmederler diye bunların durumları dahada kötü aslında onun için acilen bu yönetimin gitmesi ve gerçekten halkıyla personeliyle en önemlisi kendisiyle barıšık partilimizin aday gösterilmesi gerek

Avatar
Adam 2 yıl önce

tabi reis gördü telefonlu anketin sonucunu ve anladı bunlarla secimi alamayacağını şimdi de gereğini yapıyor ama bence geç kalındı çünkü akp artık bitti uşakta.

Avatar
Erdem 2 yıl önce

uşak haber merkezini tebrik ederim dört yıldır çok amansız bir mücadele verdi hırsızlarla ve nihayet kazandı. lüle saçlı ufuk sana güle güle elele kotese gidersiniz inşAllah. erkan beyin yazısı çok güzel özetlemiş 4 yılı.

Avatar
belediye 2 yıl önce

utas iscilerine gec odenen maaslar verilmeyen yillik izinlerde cabasi. her donem arkasinda durdugumuz akp yi artik karsimiza almak zorunda kalacagiz kadroya gecen herkes pisman oldu eminim hakkimizi aramak mumkun degil zaten hicbirimiz ses cikaramiyoruz

Avatar
belediye! 2 yıl önce

sadece gülten abla mi? neleri vardi o belediye de zulüm edilen..sürgün edilen..işini dosdoğru yapan boyun eğmeyen lakin işten atilan yillarin işçileri.. aday yapmamak çözüm mü..elbette değil, hesap ta sorulmali..her bir kuruşun, utaşta dönen her bir alaverenin hesabi da sorulmali..bu dönemde işe alınan bir işe yaramayan menzilden de temizlenmeli bu belediye...temizlenmeli ki devlet halkıyla barışmalı..