Erdoğan tarafsız kalmazsa, ne tarafı kalacak ne de Cumhurbaşkanlığı

Kılıçdaroğlu bu sıra her şeyi düzeltme eğiliminde sanırım ve sanırım bu kez Bahçeli'yi de Erdoğan'ı da dinlemeyecek ve halkın ne dediğine bakarak hareket edecek. Saray çevresindeki yalakaların ağzına bakıp Başkanlık Sistemi kurabileceğini ve bu sisteme halkı razı edebileceğini sanan ve Bahçeli'nin tuzağına düşerek Cumhuriyete kastetmek üzere iken adeta suç üstü yakalanan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tek adam sisteminden vazgeçelim gel istersen Millete soralım demiş. Çokta iyi demiş ve de doğru demiş. Bu güne kadar Kılıçdaroğlu'na en ağır eleştirileri getiren bir Cumhuriyet Halk Partili olarak son zamanlardaki politik hamlelerini ilgi ile takip etmekte ve umutlanmaktayım. En azından umutlanmak isteğime neden olmasın? Dedirten bu açıklamasını beğendiğimi ifade etmeliyim. Nadir yaptığı işlerden birisini yapmış Sayın Kılıçdaroğlu ve bence de doğruyu, olması gerekeni ve işin mantığını aklın yolunu söylemiş. Bence de referanduma gidilsin Millet memnunsa devam edilsin Tek Adam Sistemine değilse de bir an önce Cumhurbaşkanı tarafsızlığına kavuşturulsun. Bu gün Karar Gazetesi yazarlarından birisi de bu mealde bir yazı yazmış ve Sayın Erdoğan'ı AKP Genel Başkanlığından ayrılmaya davet etmiş ki bence de doğrusu bu. Doğrunun kimden duyulduğunu çokta önemsemeden doğru diyebilmek gerek, böyle hassas dönemlerde.

Ülkemiz gerçekten uçurumdan yuvarlanırken birbirimizin geçmişteki hatalarına bakmadan doğru söyleyeni değilse bile doğrusunu destekleme yoluna gitmeliyiz. Siyaseten farklı düşünüyor olabiliriz birbirimizi geçmişte eleştirmiş bile olabiliriz. Böyle dönemlerde yerine göre baltaları gömüp aklın yolunda buluşabilmeliyiz. Hazır Kılıçdaroğlu sen fetö elebaşısın falan demeden gel beraber referanduma götürüp seni bu yükten kurtaralım demişken Erdoğan ve AKP bu fırsatı değerlendirmeli. Hazır Kılıçdaroğlu; sorumluluğunun farkında aklıselim insanların yapması gerektiği gibi Cumhurbaşkanlığı makamına oturmuş insandan hesap sormak gibi çılgınlıkları gündem etmeden vazgeçelim olsun bitsin demişken Sayın Erdoğan'dan beklenen bu çağrıya kulak verip gündemde tutmasıdır. İsterse taraf olsun seçimlerde desinki benim taraf olmama izin verin ey Türk Milleti ve Millet izin verirse taraf olmaya ve yönetebilirse Devleti o şekilde yönetmeye devam etsin amenna. Ama millet biz beğenmedik bu yeni sistemi diyecek o kesin. Bundan böyle Yargı Yargılığını bilsin Ordu Orduluğunu kimse kimseinin işine karışmasın kuvvetler ayrılığı gelsin diyecek o kesin. Millet bu sistemi denemiş oldu hazır yol yakınken kararı milli iradeye bırakmak en mantıklısı. Zaten Referanduma da bir sürü şaibe karışmıştı. Hem Hayır cephesi içine sızmış bazı Evetçiler Erdoğan'ı tek adam etmek için çalıştılar o süreçte hem de o tarihte o şartlarda yapılan referandumuın sonuçlarını da şaibeli bulduğunu söylemişti o dönem Kılıçdaroğlu. Bizim sistem değişikliğine falan ihtiyacımız yok zaten bizim acilen bir edilmemiz gerekiyor. Küskünlükleri mümkün mertebe unutup yeniden bir Millet olduğumuz bilinci ile Türk olduğumuz bilinci ile birleşmemiz gerekiyor. Ayrılıkçı siyasetleri bir kenara koyup birbirimizi olduğu gibi kabul edip sevip kimsenin kimseye kime benzemesi yada kim gibi yaşaması gerektiğine karışmadığı herkesin kendi özelini kendi içinde yaşadığı bir ülke olabiliriz pekala. Biz bunu yüzyıllardır başardık bu coğrafyada Kürdü Lazı Çerkezi Boşnağı Alevisi Sünnisi bir olup Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türklük çatısı altında kardeşçe yaşadık. Yüzyıllarca daha kardeşçe yaşayabiliriz pekala. Yeterki kardeşine kıyan eli kanlı terör örgütlerini başımızdan bir biçimde atalım. Yeter ki bizi bizden birbirimizden koparan emperyalist çetelere yol verelim artık. İçimizdeki ayrık otlarından kurtulma işini bile sonraya bırakabiliriz ciddi mani değilse şayet. Hiç birimiz kanun adamı yada Cumhuriyet Savcısı değiliz hattı zatında ve herkes kendi çerçevesinde ve haddinde kalsa mesele çok daha kolay halledilebilecek zaten.

Adaletin acilen FETÖ yada benzeri mihrakların etkisinden kurtarılıp Adalet Bakanlığı Personeline bırakılması gerekiyor. Devletin işleyişi kanunu nizamı belli ne işi var siyasetçinin yargıda bu kadar. Siyasetçi suçluyu bulmak ve göstermek için vazifeli değil ki siyasetçi Milleti ve Devleti en güzel şekilde temsil etmek ve siyasetine yön vermek için var. Elbette birbirilerini de eleştirebilirler zaman zaman da bu kadar da cılkı çıkartılmaz ki Ne işi var Erdoğan'ın damadının özel hayatının bizim gündemimizde? Yada Saraydaki büyücülerin varlığından neden bahseder gazeteciler? Siyasetçi hep birbirini eleştirmez ya alternatif söylemeden eleştiri olmaz ki bir şeyi eleştiriyorsan daha iyi bir fikrtin ve önerin olmalı. Çareyi söylemiyorsan iyi niyetli olabilirsin belki ama bunu sürekli hale getirirsen bilmesen de zarar verirsin. madem siyasete sevkiyat yapmak istiyor ülken yada şehrin adına siyaset üretmek istiyorsun bari çare düşün çözüm düşün madem ki siyaset yapacaksın git önceden backround edin. Hangi siyasetçimizin ekonomiye dair iki satır makalesi var. Yada hangi siyasetçimiz hangi sosyal probleme dair iki satır makale karalamış.. Yeraltı madenlerimiz zaten sır gibi saklanıyor Milletimizden hadi Onu anladık. Anladık madencilere ve bankacılara gebesiniz. Bu konularda fikir beyanında bile bulunmamakla tembihlisiniz anladık. İyi de bu kadar da vurdumduymazlık olur mu insan bindiği dalları keser mi? Millet aç kalırsa siz zengin kalamazsınız ki Millet sizi tahttan indirdi mi yeter ekmeğinize de indirir? Sahi geçtik madenleri, akarsu ve denizleri, hiç tarımı gündem eden duydunuz mu? Yada hayvancılığı geliştirmeye matuf projeler dillendiren var mı mesela? Hadi asgari ücretli umurunuzda olmadı da Esnafı sanayiciyi neden bu kadar yetim bıraktınız. Emekliyi memuru ordu personelini memnun etmekle çözemezsiniz ki işi. Köylüyü esnafı sanayiciyi memnun etmezseniz Memuru emekliyi de memnun edemezsiniz. Muhakkak arıza çıkar. Elbette ki emekli ve memur da ihmal ediliyor aslında elin emeklisi emekli oldu mu tatilden beri gelmiyor. Bizim ülkede emekliler köyüne bile gidemiyor. Akraba yanına çıkamıyor ya kefil ol derler ya aylıkta ödünç isterler diye. Engellimizin zaten yüzüne bakan bile yok. Siyasetçiler LGT'lileri yada PKK'lıları memnun etmeyi düşünüyor da engellimizi bile düşünmüyor.10 Binlerce insan olabilir fetö davaları sebebiyle haksız yere mağdur edilmiş ve kendini ifade edemediği için geleceği muallak sürünen, hepimiz potansiyel fetöcü olabiliriz eskiden fetöcülük eden ve halen fetöcü olup olmadığına emin olmadığımız 5 kişi bu fetöcü idi birlikte fetöcülük ettik dese hop suçlusunuz. Herkes korku ve dehşet içinde adeta. Milyonlarca gencimiz zaten işsiz geleceğinden ümitsiz.

Hal bu iken ülke de mutlu bir azınlık var onlarda siyasiler ve yardakçı çevreleri. O halde siyasiler milletin hızarına gelmek istemiyorsa bir an önce kendilerine çeki düzen vermeliler. Milletten gizledikleri çare ve çözümlerle milleti buluşturmalılar. Milleti harekete geçirip her alanda seferberlik başlatarak milleti içine dahil edip topyekün çalışmaya razı edemezsek bu işin içinden çıkılmaz zaten. İşi içinden çıkılmaz hale getirenler siyasetçi kanadı başta olmak üzere bugün için Devleti sevk ve idare edenler. Bu güne kadar layıkınca yerine getiremedikleri sorumlulukları dileriz bu günden sonra yerine getirme yoluna giderler. Dileriz Milleti isyana ve kıyama mecbur etmeden aklıselimde buluşurlar ve gereğini yaparlar. Ben şahsen Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasını çok önemsiyor ve samimi olduğuna inanmak istiyorum. Sayın Erdoğan başta olmak üzere siyasetimizi ve Devletimizi yönetenler de bu aklıselime saveti geri çevirmez ve bu işi fırsata dönüştürürse çok iyi olacak galiba. Aksi takdirde sonumuz Libya'ya Irak'a adı neyse benzer gider ilahi adalet gereği de hep bir olsak önleyemeyebiliriz geç kaldınız der bize ilahi adalet. O devreye girerse kimse yargılanmaktan kurtulamayabilir benden söylemesi. İyisi mi Allah'ı daha fazla gücendirmeden Türk Milletini ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini ehil ellere teslim edelim. Mazallah Atatürk bizzat zuhur eder Cumhuriyeti kurtarmak için Kuvvai Milliye Şehitleriyle birlikte sonra karışmam başınıza gelene katlanamayabilirsiniz. Ruhları şad olsun istiyorsak lütfen kurtardıkları topraklara ve kurdukları Devlete hep beraber sahip çıkalım ve hizmet edip geliştirme yoluna gidelim. Yok etmek kolay değil sandığınız gibi ama var etmek daha zor. Yok etmeyelim ki yeniden var etmek zorunda kalmayalım yada kalmasınlar bizden sonraki nesiller. Yok etmek yerine abad etmek çok daha kolay. Hem mesuliyeti yok.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.