Eşme Belediyesi'nde Bir Garip İhale!

Eşme Belediyesi'nde Bir Garip İhale!

Geçtiğimiz günlerde belediye başkanının özel aracını makam aracı olarak tahsis etmesiyle gündeme gelen Eşme'de 2010 yılında yapılan bir çay bahçesi ihalesi ilçede halen konuşulmakta... Belediye Başkanlığınca duyurusu yapılan ve şartnamesi hazırlanan çay bahçesi ihalesi önce teminatın yakılması sonra da bir başkasına devirle tekrar ihaleyi ilk kazanana verildiği iddia ediliyor.

Eşme Belediye Başkanlığı'nca ilan edilen şartnamede belirtilen 12 Nisan 2010 tarihinde Şehit Alibey Mahallesi'ndeki Eşme Belediyesi'ne ait çay bahçesinin ihalesine teminat bedelini yatıran Huriye Bağcı, Tevfik Bozkurt ve Osman Çakal'ın katılmasıyla ihale gerçekleşir. 1200 Lira ile başlatılan ihaleye katılan üç kişiden birisi 4000 lira civarında çekildi diğeri ise 6000 Liraya kadar yükseldi. Ancak açık artırmada İhaleyi 6.050 TL ile Huriye Bağcı aldı. Doğal sonuç olarak ihale sırasında 6050 Lira'lık en yüksek teklifle Huriye Bağcı'nın vekili Şükrü Gün'ün kazanmasıyla encümen kararıyla çay bahçesi Bağcı'ya kiralanıyor.

Daha sonra Huriye Bağcı'nın teminatını yakması kaydıyla sözleşmesinin feshedilmesinin ardından 17 Mayıs 2010 tarihinde yeniden ihale düzenlenip, ihaleye tek başına katılan Ramazan Yanardağ'ın muammen bedelin 100 TL üzerinde teklif vermesiyle, yani belediyenin açık artırmaya çıkarttığı fiyatı 100 lira geçmesiyle çay bahçesi 1.600 TL'ye Yanardağ'a kiralanmış. İhaleyi kazanan Ramazan Yanardağ'ın bu esnada bir firmada işçi olarak çalıştığı, çay bahçesini kiralamak, yada işletmek için gerekli şartları tam olarak karşılayamadığı iddiaları da bütün Eşme halkınca konuşulmakta.

İlk ihalede 6.050 TL'ye kiralanan çay bahçesinin sözleşmenin feshi ardından yapılan yeni ihaleyle 1.600 TL'ye kiralanmasının ardından 1 Temmuz 2010 tarihinde yapılan Eşme Belediyesi encümen toplantısında ihaleyi kazanan Ramazan Yanardağ'ın çay bahçesini şartlara bağlı kalmak kaydıyla Nefise Sultan Şahin'e devretmesi talebinin onaylanması kararı alındı. Bu karar doğrultusunda Huriye Bağcı tarafından 6.050 liraya kiralanan çay bahçesi 3 ay sonra 1.600 liraya Nefise Sultan Şahin'e kiralandı.

Kimi çevrelerce konuşulan iddialara göre Huriye Bağcı ile Nefise Sultan Şahin'in akrablıklarının olduğu, hatta Şahin'in Bağcı'nın halası olduğu konuşulmakta... Ayrıca çay bahçesini Yanardağ'dan devralan Şahin'in Fethiye'de ikamet ettiği, çay bahçesini Şükrü Gün'ün işlettiği de iddialar arasında...

Buradan çıkan sonuca göre şayet iddialar doğru ise bahsi geçen çay bahçesi 6000 lira üzerinden ikinci kişi de kalmış olsa idi, Eşme Belediyesi ihalenin yapıldığı tarihten bu yana her ay 4400 lira daha fazla kira almış olmayacak mıydı? Bir başka deyişle o tarihten bu yana Eşme Belediyesinin her ay 4400 lira zarar ettiğini, yada ettirildiğini söylemek mümkün müdür?

Eşme Belediyesinde olup bitenler bununla da sınırlı değil, yaptığımız araştırmalarla ilgili çok çarpıcı yeni iddiaları Uşak Haber Merkezi ekibi olarak kamuoyu ile paylaşmayı sürdüreceğiz.Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
çay bahçesi 8 yıl önce

vay, vay,daha neler 6050 nerde 1600 nerde bukadarıda olmaz inanın olmaz bizler belediyeyi kimlere emanet etmişiz.herkes söylüyorduda inanmıyorduk yazıklar olsun bu resmen ihaleye fesat karıştırmak bunun cezası çok ağır yav yapma başkan bu kadarıda fazla kendini bitirdin bari şu partiyi bitirmeden ayrıl senin yüzünden parti zarar görüyor derhal istifa et.

Avatar
eşmeli 8 yıl önce

bırakın size ne başkanın yaptıklarından partisinin ilçe başkanı var il başkanı var gereğini onlar yapsın adam belediyeyi istediği gibi yönetiyor zaten babasından miras kalmadımı ister yakar,ister satar derdi sizemi düştmillet seçerken düşünecekti.

Avatar
alperen 8 yıl önce

YAZIK COK YAZIK ORTALIK BU TARZ INSANLARLA DOLDU KALDI
BIR SANIYENIZE BILE HAKIM OLAMADIGINIZ BIR DUNYA ICIN BU KADAR FIRILDAK OLMANIN BI ALEMI YOK...

Avatar
daha neler 8 yıl önce

bu çay bahçesi illa bu insana verilecek diye ayetmi vardı sayın başkan. evirmişler,çevirmişler yine aynı kişiye vermişler.MİNAREYİ...........LAR,kılıfını tam örtememişler açık kalmış yazık bu milletin parasına aradaki farkı başkandan alınsın.yoksa hakkımı helal etmiyorum.

Avatar
has eşmeli 8 yıl önce

Başkan şöyle yapmış,böyle yapmış derdi sizemi düştü bunun.Bakanlığın müfettişi var bilmem nesi var,araştırılır bulunur usulsüz ne varsa.Birileri alınan encümen kararlarını dışarıya çıkarmış biride haber yaptırıyor bunu.Çıkaranın kim olduğu belli gerçi,haber yaptıranda belli benim hala ilgim yok diye koysun o.Maksat Ahmet Yıldırımın ayağını kaydırmak,yerine başka bir aday bulacaklar ama ne yapsalar boşa bu saatten sonra.CHP Eşmede seçim kazanamaz şu andan itibaren.Oylar iyice bölünecek çünkü ve aradan başka bir parti çıkacak.Çıksa çıksa Akp olur bu patide.her iki tarafta havasını alır.

Avatar
Kaan064 8 yıl önce

BAKIYORUMDA ORTALIK DÖNEK İNSANLARLA DOLUP KALMIŞ EŞMEDE NE YAZIK.DAHA 1 SENE ÖNCESİNE KADAR BAŞKANIN YANINDA OLAN İNSANLAR BİRLİK OLMUŞ ADAMIN KUYUSUNU KAZMAYA ÇALIŞIYORLAR.NE OLDUDA BU ADAMA BU KADAR DÜŞMAN OLDUNUZ?SEKRETERİ İŞTEN ÇIKARDI DİYEMİ,PARTİ BŞK KIZINI ÇIKARDI DİYEMİ?SEKRETER ZATEN RAHAT DURMAMIŞ Kİ ÇALIŞIRKEN.TOPLANTILARDA KAPILARI DİNLEYİP NE KONUŞULDUYSA DIŞARI AKTARMIŞ,DEMEKKİ O ZAMANDAN VAR BİR DÜŞMANLIĞI BAŞKANA.SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ?BEN BU SAATTEN SONRA CHP YE OYDA VERMEM,BU PARTİDEDE HİÇBİR ŞEKİLDE DURMAM BU TARZ İNSANLAR VARKEN.AKRABALARIMDADA KAÇ CHP Lİ VARSA ONLARIDA ÇEKERİM O PARTİDEN.YAZIK Kİ NE YAZIK!AYNI PARTİDEN OLAN İNSANLAR BİRBİRİNİN KUYUSUNU KAZIP,DİĞER PARTİNİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEKTEN BAŞKA BİR İŞ YAPMIYOR.İŞTE BU YÜZDEN CHP ADAM OLAMAZ!!!

Avatar
eşmeli 8 yıl önce

evet yazık , şaibeli ihaleleri yapanlara yazık,çıkan işcilere felen kabahat bulmanıza gerek. çıkan haberler doğrumu,yanlışmı onu söyleyin hepsi belgeli siz önce ona cevap verin

Avatar
DOST 8 yıl önce

ah ahmet ah neden yaparsın böyle karışık işleri. o yüksel yokmu ah o yüksel yine o yapmıştır bunları.defet şu adamı başından gitsin.