Kent Konseyi Yalnızca Zafer Aydın'a Hizmet Eder Oldu.
Uşak Kent Konseyi yürütme kurulu son dönemlerdeki icraatları ve imza attığı etkinlikleri ile adeta Zafer Aydın'ın gerek siyasi, gerek sosyal gerekse mesleki hesapları için kullandığı bir paravan konumuna dönüştürüldü. Herkesin sessizce seyrettiği bu gidişin farkında olup rahatsız olanların sayısı da az değil.  Bilindiği üzere geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde bir genel kurul süreci yaşayan Uşak Kent Konseyi'nde Genel Kurul'un sonunda yapılan ve üç adayın yarıştığı seçimlerde Zafer Aydın'ın başkanlığındaki yürütme kurulu üyeleri göreve gelmişti.

Yeni yürütme kurulu Zafer Aydın'ın başkanlığında ilk önceleri sıradan ziyaret ve etkinlikler ile gündeme gelmişti ve problem yok gibiydi, hatta ümit vaad eden bir çıkış trendi yakalamışlardı diyebiliriz. Ancak ilk sıkıntı Gençlik Meclisi'nin oluşturulması sırasında yaşandı. Ak Parti'ye yakın olduğu bilinen gençler ile Zafer Aydın arasında şimdi detaylarına girmek istemediğim bir takım tatsızlıklar ve sürtüşmeler yaşandı. Bu sürtüşmelerin ardından Gençlik Meclisi'ndeki sıkıntılar halen sürmekte.

Daha sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran bir kişinin böbreğimi sattım, paramı alamadım dolandırıldım iddiasında bulunması ve böbrek pazarlığını Zafer Aydın'ın başkanı bulunduğu Uşak İçin Derneği binasında yaptığını söylemesi ile Aydın bazı iddialar ile basının gündemine gelmişti.

Uşak Haber Merkezi'nin de "Uşak'ta böbrek polemiğinde iddiaların ortasında ilginç isimler var" başlığı ile haberleştirerek çekincelerini kamuoyu ile paylaşmasının ardından Aydın konu ile ilgili bir basın açıklamasın da bulundu.

Aklı olan herkesin bu iddiaların içine Kent Konseyinin çekilmesinin Konsey'in misyonuna ve Uşak adına yapacağı hizmetlere gölge düşmesinin kaygısını yaşaması gereken bu süreçte Zafer Aydın ve yürütme kurulu herkese dudak büktürten bir harekete imza attı. Zafer Aydın kendisi ile ilgili iddialara Uşak İçin Derneği üyelerini ya da kendisini haklı bulan halk kitlelerini arkasına alarak cevaplasa hatta tüm Uşak halkını arkasına alsa kimsenin söyleyecek sözü olamazdı. Ancak Aydın garip bir şekilde Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerini de arkasına alarak, Kent Konseyi ile uzaktan yakından ilgisi olmayan kendisi ve Uşak İçin Derneği ile ilgili iddialara sözüm ona yanıt verdi. Yaptığı saçmasapan olarak nitelendirdiğim açıklamada Aydın; iddialara yanıt vermekten ziyade Uşak Haber Merkezini hedef gösteren saçma sapan olarak nitelendirdiğim bir açıklamaya imza atmıştı.  Aydın açıklamasının ardından kendisine yöneltilen sorular karşısında bunalınca kendi okuduğu açıklamalar ile tezata düştü. Açıklamadan sonra görüştüğümüz bazı yürütme kurulu üyeleri açıklamanın bu mealde olacağının kendilerine söylenmediğini beyan etmesi, açıklamayı okumadıklarını, böyle bir açıklama beklemediklerini söylemeleri de ayrıca garipsediğim bir konudur.


Her ne ise, konudan haberdar olan hemen hemen herkesin Kent Konseyinin orada işi neydi? sorusunu sorduğu bu garabet dolu açıklamanın hemen ardından kentimizde bir organ bağışı söz konusu oldu. İntihar eden bir gencin ailesi beyin ölümü gerçekleşen çoçuklarının organlarını bağışlama kararı aldı. Zafer Aydın'da Uşak ili Organ Nakil Koordinatörü olması sebebi ile konu ile bizzat ve yakınen ilgilendi ki bu gayet doğaldır. Tabi tüm ulusal medya da, biz de konuyu yakınen takip ettik. Bağış sırasında Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinden bazılarının olayın içinde bulunması daha sonra bağışta bulunan aileye Kent Konseyi tarafından "YILIN AİLESİ" ödülü verilmesi de yine kamuoyunca garipsenen bir hadise olarak belleklere kazındı. Elbette ailenin acısı büyük ve bu ailenin organ bağışında bulunmasını bazı çevreler özellikle Organ Nakil Kordinatörlüğü örnek ve olumlu bir davranış olarak değerlendirebilir. Gerek ailenin acısının hafifletilmesi için gerekse organ bağışının özendirilmesi için ailenin taltif edilmesi de gayet doğaldır. Ancak takdir edersiniz ki Yılın Ailesi ödülü Örnek Ailelere verilir ve aileden özür dileyerek söylüyorum ki bu ödül evlatları intihar etmiş bir aileye değil gerçekten örnek alınacak özelliklerdeki ailelere verilmelidir. Keza bu ödülü ille de verecekse Zafer Aydın'ın kendi şahıs adına vermesi ya da İl Sağlık Müdürlüğü'nce verilmesi, hatta Organ Nakil Koordinatörü'nce verilmesi doğal karşılanabilirdi. Fakat bu ödülü de Kent Konseyinin vermesi yine garipsendi. Ardından yine Kent Konseyi, Kent Konseyinin bütçesinden ve Konseyin organizatörlüğünde organı bağışlanan genç için mevlüt okuttu. Her intihar eden gencin arkasından kent konseyi tarafından mevlüt okutulmadığına göre bu davranışın da yine Organ Nakil Koordinatörü olan Aydın'ın isteği ile gerçekleştirildiğini düşünüyorum. Zafer Aydın bey şahsi olarak mevlüt okutturabilir kimse bir şey diyemez ancak bu organizasyonun Kent Konseyi'nin üzerinden yapılmış olması da yine Aydın'ın lehine bir hareket olarak yorumlandı.

O dönem de bu durumu eleştiren bir yazı kaleme almıştım fakat ailenin acısını düşünerek ve durumun hassasiyetini hesap ederek yayımlamamıştık. Fakat olan biten bununla sınırlı kalmayıp Kent Konseyinin icraatları ve tabiri caizse çam devirmeleri devam edince ve bunların tamamen Zafer Aydın merkezli hareketler olduğunu düşünüyor olmam beni yazmaya mecbur etti.
 
19 Mayıs günü Uşak'ta bir garip konferans icra edildi. Uşak Üniversitesi ve Uşak Kent Konseyi ile ortaklaşa  " Müslümanların Özgür Olması İçin Bir İslam Devleti Gerekli mi? " başlıklı bir konferansa imza attı. Tam da Atatürk'ün Samsuna çıktığı, laik demokratik sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin temelinin atıldığı güne denk getirilen konferansın başlığı ve 19 Mayıs tarihine denk getirilmesi tepkilere sebep olmuştu. Konuyu biraz soruşturunca bunun da Zafer Aydın organizasyonu olduğunu anladım. Konferans için konuşmacı olarak gelen Doç. Dr. Hasan Yücel Başdemir Aydın'ın arkadaşı ve dini olarak aynı fikirlerin sahibi yada başka bir tabirle aynı meşrep yada cemaatin mensubu olduğunu öğrendim. Bu organizasyondan da yine Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin bile haberinin olmadığını iddia etmesi de manidardı. 

Kent Konseyi yürütme kurulu üyelerinin nasıl olupta bu türden etkinliklere imza attığını ve Konseyin markasını kamuoyunda gölgelediğini anlayamıyorum. Kent Konseyi demek Zafer Aydın demek mi? Ya da Kent Konseyi Aydın'ın şahsi hesapları için kullanabileceği bir kurum mu? Acaba dikkat çektiğim bu hususlar Sayın Belediye Başkanımız Ali Erdoğan'ın ya da Sayın Vali'miz Özdemir Çakacak'ın dikkatini çekmiyor mu? Bu gidişe kimse dur demiyecek mi?

Bu arada Zafer Aydın beyin şahsı ile ilgili iddiaları araştırmanın Uşak Haber Merkezi'nce sürdürüldüğünü bu sırada kimlerin devreye girip neler söylediğini, araştırmalarımız neticesinde ulaştığımız çok önemli bulguları sizler ile de paylaşacağımızı ekip adına siz okuyucularımıza deklare ediyorum.

Ayrıca yazımda bahsi geçen ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında söylediği onur kırıcı sözlerden dolayı hem Aydın'ı hem de Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerini kınadığımı da şahsım adına beyan ediyor, gerekli hukuki haklarımızı da sonuna dek arayacağımızı kamuoyu ile hazır yeri gelmişken paylaşmak istiyorum.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kim 8 yıl önce

Dr. Zafer Aydın bu işlerin peşinde koşacağına gerçek işini yapıp bir gün il dışı hasta sevkinde nöbetini turup hastalara hizmetini gerçekleştirse ya.... yılın doktoruymuş ha ha ha ....nöbetten kaçan doktor

Avatar
adanalı 8 yıl önce

ZAFER İSTİFA ETMELİ BAŞKAN OLMAK İCİN CHP MHP BİRLİK OLMADIMI ARKASINDA ALPER SEZER İSMAİL GÜNEŞ VAR TEK BİŞEY VAR UŞAK A YAZIK OLUYOR İSTİFA ETMELİ DERHAL ONURU VARSA...

Avatar
pala remzi 8 yıl önce

Zafer beye bu kadar yüklenmek amacıyla herşeyi haber yapmaya başladınız ve bunun içinde konferansı dilinize doladınız. O konferansı dinlemediğini ve orada bulunmadığınız çok aşikar. yada çok artniyet var bu işte. o konferansta konuşmacı islam devleti kurulsun diye tek bir cümle dahi söylemedi. ayrıca herşeyde de ATATÜRKÜMÜZÜN arkasına sığınmayı bırakalım lütfen . o hepimizin atası

Avatar
Kudret 8 yıl önce

kent konseyinin ne önemi varki laylaylom dan öte bi işe yaradığı yok ama bu kadar eleştirinin üstüne yürütme kurulu ben olsam çoktan istifa etmiştim.

Avatar
Remzi 8 yıl önce

demin okuduğum yazında seni eleştirdim ama bak bu yazında yerden göğe kadar haklısın. Zafer Aydın derhal istifa etmeli. Çünkü Kent Konseyinin saygınlığı onun şahsında tartışmaya açılmıştır.

Avatar
ahmet 8 yıl önce

kent konseyini kirletmeyin kötü emellerinize alet ederek..

Avatar
ahmet 8 yıl önce

yazık..birileri kent konseyini hizmet aracı olarak görmeyip kendi siyasi emelleri için yıldız parlatma yeri ve basamak olarak görüyor..bilinsinki halk herşeyin farkında..kimse halkı saf yerine koymasın..önce geçmişin hesabını versinler..daha kötü yolsuzluklar açıklanırsa şaşmayın..kendilerini milletin hükümdarlığına soyunanlara milletin evlatlarının daha nice cevapları olacak...millet kendisine temsilci seçer..birilerinin sultasını hükümranlığını değil..hele ÇETELERİ hiç değil..biline...

Avatar
BAKİ KALAN KUBBE 8 yıl önce

BENCE HABERİN EKSİĞİ VAR FAZLASI YOK SADECE ZAFER BEY DEĞİL REKLAMI YAPILAN BAŞKA SİYASİ EMELLERİ OLAN BAYLAR VE BAYANLARDA VAR ORALARDA HER FOTO KARESİNDE GÖRÜLÜYOR ZATEN