İsmail Güneş, Eşine Kıyak Görevlendirme Yapıldığı İddialarını Yanıtladı!

İsmail Güneş, Eşine Kıyak Görevlendirme Yapıldığı İddialarını Yanıtladı!

Uşak gündemini son günlerde oldukça meşgul eden eşinin kıyak görevlendirme ile hastanede göreve başlaması iddialarına AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş'ten yanıt geldi. Güneş, iddiaları cevaplandırırken; kendisi ve eşi hakkında ortaya atılan iddilarla ilgili olarak CHP Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ı suçladı.

Kendisi ve eşi hakkındaki iddiaları yanıtlayarak Cumhuriyet Halk Partisi Dilek Akagün Yılmaz'a da eleştirilerde bulunan İsmail Güneş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Geçtiğimiz günlerde Eşim Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Hafize Güneş’in Uşak Devlet Hastanesinde geçici görevle çalışması ile ilgili CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Ulusal kanal gibi yanlı bazı yazılı medyada haber yapılmasına ve Sağlık bakanlığımıza bu konu hakkında soru önergesi verdiğini haber yaptırarak sanki usulsüz bir durum var gibi göstermek isteyerek siyasi rant elde etmeye çalışmıştır. Bizler hem kendim hem de ailem olarak alnı açık başı dik olan insanlarız ve toplum karşısında verilemeyecek hiç bir hesabımız yoktur.

Eşim Uz. Dr. Hafize Güneş’in Uşak’a görevlendirilmesinde kurumsal çıkar ön plandadır. Uşak devlet hastanesinde daha önceki zamanlarda 7 çocuk hastalıkları uzmanı çalışmakta ve branş nöbeti tutulmaktaydı. Son aylarda iki çocuk hastalıkları uzmanının  eş durumundan Uşak’tan başka illere tayinlerinin çıkması neticesinde Uşak devlet hastanesinde çocuk hastalıkları uzmanı sayısı 5’e düşmüştür. Bu arkadaşlardan bir kişide sağlık sorunları nedeni ile nöbet tutamamaktadır. Zorunlu hizmet atamaları Eylül ayında olduğu için çocuk hekim sayısında sıkıntı oluşmuştur. Burada ya branş nöbetini kaldıracaksınız yada nöbet tutabilecek 4 hekim kaldığı için ayda 7-8 nöbet tutacak, nöbet tutan ve nöbet sonrası hekim izinli olduğu için poliklinik yapacak hekim sayısı oldukça azalacak ayrıca izin ayı olması nedeni ile büyük sıkıntılar yaşanacaktı. Dr. Hafize Hanımın gelmesi ile nöbet sayısı ayda 5-6’ya düşmüştür. Nitekim Dr. Hafize Hanım Temmuzda 6 nöbet tutmuş ve Ağustos ayında 5 adet nöbet tutacaktır. Burada Dr. Hafize Güneş’in Temmuz ayından itibaren 2,5 aylığına uşak devlet hastanesinde görev yapması hem burada çalışan doktorları hem de hastane yönetimini büyük oranda rahatlatarak önemli oranda kurumsal fayda sağlamıştır.

İkincisi Dr. Hafize Hanım uzun yıllar Uşak’ta çalıştığı için pek çok hastası mevcuttur. Bu vatandaşlara kısa süreliğine dahi olsa yeniden hizmet vermesi vatandaşımızı son derece memnun etmiştir. Bununla ilgili kamu oyu araştırması yapabilirsiniz. Dr. Hafize hanımın hastaları kendisinin Ankara’ya gitmesini istemiyorlardı. Bende istemiyordum. Ben milletvekili olduktan sonra bir yıl Uşak’ta kaldılar çocuğum Ankara’dan bir okul kazanması sonucu ikinci yıl mecburen gitmek zorunda kalmıştır. Ankara’ya gittiği için pek çok hastası bana sitemde bulunmuştur. Bu olayda çok büyük toplumsal yarar vardır.

Üçüncüsü uzman doktorlar Maaş + Zorunlu Döner sermaye ve aylık çalışmaları zorunlu döner sermaye bedelini aşıyorsa ek döner sermaye alırlar (tamamen İzin kullanırlarsa maaş+ zorunlu döner sermaye alırlar.). Eşim Dr. Hafize Güneş’te Ankara da çalışmakta iken aynı şekilde maaş alıyordu. Uşak’ta da çalıştığı dönemde aynı şekilde maaş almaktadır. Yani çalıştığı oranda yani baktığı hasta sayısına göre. Bunun haricinde ne bir geçici görev yolluğu veya başka bir ad altında ne bir ücret almıştır nede alması mümkündür. Dolayısı ile eşimin Uşak’ta çalışmasında hiçbir maddi menfaati yoktur. Sadece aile bütünlüğü sağlandığı için sosyal menfaati olmuştur.

Diğer taraftan Uşak Milletvekili Dilek Hanımın iddia ettiği gibi Eşim Dr. Hafize Hanımın  Uşak Devlet Hastanesinde geçici çalışması nedeniyle kimsenin eş durumu ve kurum içi olarak Uşak Devlet Hastanesine mani olması mümkün değildir. Ağustos Ayında Dahiliye uzmanımızın eşi çocuk hastalıkları uzmanı olarak tayini uşak devlet hastanesine yeni çıkmış Eylül-Ekim ayı gibi göreve başlaması beklenmektedir. Yine kurum içi atamadan bir doktorumuzun daha tayini Uşak devlet hastanesine çıkmıştır. Eylül ayı gibi göreve başlaması beklenmektedir.

Ayrıca bu uygulama sadece bize mi hastır? Hayır, kurumun ihtiyacı olduğunda zaman zaman uygulanmaktadır. Kurum ihtiyacı olmadan biz bunu yaptırsak haklı olabilir. Burada kurum ihtiyacı ön plandadır. Diğer kurumlarımızdan Uşak’lı bir hemşerimizi size örnek vereyim. Subay olan bir kardeşimiz Hakkari’ye tayini çıktı. Eşi de başka kurumda memur olarak çalışmaktadır. Güvenlik gerekçesi ile Hakkari’ye değil de ailesinin yanı olan Sakarya ya tayini çıkmıştır. Hükümetlerimiz döneminde nadiren ve geçici problemler olmuş olsa da eş durumu şartları uygun olduğu müddetçe bir mağduriyet yaşanmamaktadır. Uşak Devlet Hastanesinde de şartları tuttuğu halde eş durumu tayini yapılmayan doktor yoktur.

Seçildiğimiz günden beri Uşak ilimize 400 yataklı 80 milyon TL’lik( eski para ile 80 trilyon TL’lik) Yeni Uşak Devlet Hastanesini yapımının tamamlanması, 60 yataklı Banaz Devlet Hastanesi ve yine 60 yataklı Eşme Devlet Hastanesi, 70 Milyon TL’lik (eski para ile 70 trilyon) Uşak çevre yolu, 10 milyon TL’lik müze inşaatı, 17 milyon TL’lik Adliye binası, 216 konutun bitirilmesiyle ile kentsel dönüşümün başlaması, Uşak-Ulubey yolu ve Eşme-Ulubey yolunun başlaması, 188 konutluk Eşme TOKİ’nin ve 108 konutluk Karahallı TOKİ’nin inşaatının başlaması, Eşme ve Sivaslı ilçemizde 200 kişilik pansiyon inşaatımızın başlaması, Uşak katı atık depolama alanın tamamlanması(%60’ı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Yapılmıştır.), Akse çamlığının düzenlenmesi(%50 den fazlası Orman ve Su Bakanlığımızca yapılmıştır), Eşme Dereköy göleti, Eşme Yeşilkavak köyü göleti, Eşme Güllübağ sulama göleti, Banaz Bahadır sulama göleti, Banaz Karaköse Göleti, Merkez Çevreköy, Aşağıkaracahisar, Derbent, İlyaslı, Karakuyu, Kayaağıl sulama göletlerine, Sivaslı Erice HES sulama sistemi ve Avgan yeraltı sulama sistemine, Banaz Gürlek yer üstü sulaması, Banaz Öksüz yer üstü sulaması,  Karahallı Kapalı Spor Salonu ve Ulubey çim futbol sahası yapımına başlanmıştır. Uşak Emniyet Müdürlüğü İl binası, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Binası, Tapu Kadastro İl Müdürlüğü binası, Sağlık İl Müdürlüğü binası, gençlik merkezi, Kapalı yüzme havuzu, 200 kişilik yaşlı ve engelli bakım evi, İmam Hatip Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Kemalöz Mahallesine 16 derslikli bir okul, Atatürk Mahallesine 12 ve 16 derslikli birer okul, Karaağaç Mahallesi 16 derslikli bir okul, Fevzi Çakmak Mahallesine 16 derslikli bir okul, 24 derslikli Ulubey Anadolu Lisesi, Banaz Halk Eğitim Merkezi, Eşme SGK binası, Uşak dokuz sele çayı ıslah projesi, Uşak kentsel dönüşümünün geri kalanı (325 dükkan 1000 konut),Banaz Hallaçlar sulama göleti, Banaz düzkışla göleti, Eşme Dervişli göleti, Eşme bozlar göleti, Merkez eskisaray göleti, Ulubey Kışla göleti ve Organize Sanayi bölgesi göleti  gibi pek çok gölet yatırımların kimisi proje aşamasında kimisi de ihale aşamasında olup hepsi yatırıma alınmış projelerdir.

Son genel seçimlerden bu güne kadar Ak Parti hükümetimizin Uşak’a yaptığı ve yapacağı yatırımlar karşısında biçare kalan CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ne yapacağını şaşırmış yukarda da belirttiğim gibi bir haksızlığa hukuksuzluğa maddi menfaate dayanmayan toplumsal ve kurumsal yararı  ön planda olan ve bunun yanında aile bütünlüğüne katkıda bulunan eşim Dr. Hafize Güneş’in Uşak Devlet Hastanesine geçici görevle gelmesini siyasi propaganda malzemesi olarak kullanmaya çalışmıştır. Yüce halkımız her şeyin doğrusunu bilmektedir. Dilek Akagün Yılmaz’ın Ovademir’ler çöplüğünü mahkemeye vererek Dikilitaş ve Karaağaç mahallerinde ki vatandaşlarımızın 4-5 yıl mağduriyetine sebep olduğunu asla unutamamaktadır. Bir milletvekilinin gereksiz işlerle uğraşmasını halka havale ediyorum.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
israfil yücetepe 7 yıl önce

eş durumundan tayin olamaz mı? yani bu bir milletvekili için çok mu? dikkat edin akrabalarına, tanıdıklarına yapsa eleştiririm ama eşi sonuçta! bence çok görülmemeli!

Avatar
bekir 7 yıl önce

ortada torpil suçlaması var vekilimiz yattığı yatırımları anlatmış :) ne alaka şimdi yaptıgınız yatırımlar sonucta kendi maaşınızla değil bizim vergilerle yapılıyor.ayrıca bunun yeri burası mı.asıl siyaset yapıp rant sağlayan sizlersiniz.

Avatar
hadi canım sende 7 yıl önce

yimişin haltı laf kalabalğı yapıyon.etik mi senin yaptığın.bide çıkmışın yaptığın etiksizliği savunuyon.jopon olsan harakiri yapman lazım suç üstü yakalndın.ama bi milleti din ile kandırdığınız için sorun yok.

Avatar
vatandaş 7 yıl önce

uşak a gelerek, fedekarlıkta bulunmuşlar,vah vah,bizde yedik.

Avatar
küçük uşaksın sen uşak olarak kal... 7 yıl önce

uşağın neden ilerlemediği chp milletvekilinin verdiği önergeyle yazılı olarakda kanıtlanmıştır..tabi anlayana,,

Avatar
esnaf 7 yıl önce

balçığın içine bizim paramızla hastane yap, sonra tüm yatırımları kendi cebinden yapmış gibi millete sat. fabrikaların arasına avm yap 30 kişi çalışsın,ordaki fabrikaları ak parti meclis oyları ile kapat, 2000 kişi işsiz kalsın. istisnalar harici uşak ak parti bu malesef.

Avatar
Ali Rıza @israfil yücetepe 7 yıl önce

eş durumundan tayin elbette olabilir ama bu eş durumundan tayin değil, eşinin yanına 2.5 aylığına geçici görevlendirme. kadrosuyla çalışan doktorlar yasal hakkı olan izni kullanmak için kılı kırk yararken; bu adil değil!

Avatar
Ali Rıza 7 yıl önce

ismail güneş, yapılan usulsüz değil tabi ki, geçici görevlendirme. lakin usulüne uydurulmuştur olabilir mi diyoruz? uşak'ta ihtiyaç varsa neden başka biri değil de sizin eşiniz? uşak'a eş durumu görevlendirmesi isteyen sizin eşinizin dışında başka doktor yok mu yani? inandırıcı bulmadım açıklamanızı. siz vekili bize havale etmişsiniz. ben şahsen dilek hanım'a oy vermiş biri olarak kendisine kendisine helal olsun diyorum. sizi de ben önce allah'a, sonra seçmenlerinize havale ediyorum.