Nurullah Çavuşoğlu ile hasbihal

Nurullah Çavuşoğlu ile hasbihal

Şöyle ülkenin ve şehrin iç acısı halini konuştuk da bugün misafirlerimizle dedim ki abi öyle bir yere geldi ki siyaset; Muhalefet Partilerine oy verenlerden çok Ak Partiye oy verenler isyan ediyor mevcut duruma ve Ak Partililer daha çok eleştiriyor iktidarı ve ülkeyi yada şehri getirdikleri noktayı. Batmayan neredeyse hiç kimse kalmadı batmayanlarda ciddi zararlar etti yada halen zararına çalışmakta hatta çoğu işletme krediler ile ayakta durmaya çalışmakta. İşsizlik zaten almış başını gitmiş Muahelefet temsilcisi sözde siyasetçilerden çıt yok. Uşak Belediye Başkanı dün Ak Parti yürütme kurulu üyelerini meclise davet etmiş, yürütme kurulu üyeleri kabul etmiş teklifi ve ziyaret etmiş Meclisi. Bu esnada Cahan kendisine yöneltilen Yolsuzluk dedikoduları sebebiyle gerçekleşen istifaların sırası mıydı? Üstelik tam seçim önü. Sorusuna bir kere istifa sebebi yolsuzluk değil yorgunluk diye yanıt vermiş. Yani istifa eden arkadaşların sadece yorgunluk sebebiyle ayrıldıklarını söylemiş ama bu cevap tatmin etmemiş yürütme kurulu üyelerinii; iyi de yoruldularsa da seçime kadar idare etseydiler şimdi istifa etmeleri çok zarar verdi, neden şimdi? Sorularına zaten yanıt verememiş. Yine borçlarla ilgili sorulara da yanıt verememiş kulislerde konuşulduğuna göre. Hani bu kadar borçlandık da para nerede? Yani nerede hizmet bu borcu iki altgeçitle izah edemezsin? Neyse dün iki Ak Partili arkadaşım geldi ofise ziyaretime, Emine Yıldırım'ın aday adayı olmasının küskünlere acaba dedirttiğini ama kimsenin Genel Merkezden umudu olmadığı için henüz heyecana dönüşmediğini söylediler. Dedim ki Emine Abla hepimiz için bütün şehir için şans. Çünkü başka türlü barışamayacağız. Hatırlarsan Kız kardeşimin çocuklarının sünnet düğünü sonrası evin önünde sana demiştim Erdoğan bizi barıştıracak başka çare yok buna mecbur kalacak ve buna mecburuz demiştim Murat. Mecburuz barışmaya ve bir olmaya sen partini bırakma parti parti gezmek iyi bir şey değil ama sen Ak Partili iken de pekala benimle akraba ve dost kalabilirsin. Pekala birlikte işler yapabiliriz birbirimizi pekala kollayabiliriz. Evet dedi arkadaşım, hatırlıyorum işte dedim Emine Abla o barışın bir fırsatı. Emine abla Ak Partiye oy veren herkesi Atatürk Düşmanı göstermeye çalışan fetö zihniyetine Ak Partinin vereceği en güzel yanıt. Emine Abla AKP'de hiç hırsızlığa bulaşmadan da siyaset yapanların var olduğunun en bariz ispatı olur aday yapıldığı takdirde. Bir kere siz dağıldınız sizi toparlar o kesin. Hırsızlardan partiyi kurtarır ki zaten onlar AKP'li değil bence sadece sızmışlar buraya yolsuzluk yapabilmek için. Belki Ak Parti Emine Yıldırım ile seçimi alamaz ama inan Ak Partiyi dağılmaktan kurtarır. Zaten elinizde daha iyi alternatif olmadığına göre yapacak çok bir şey de yok. Delikanlı ise çıksın Ak Parti tekrar aynı isimlerle meydana dağılmazsa hiç bir şey bilmiyorum. İnanın oyda 15 bine bile düşebilir dedim.

Nasıl olsa dedim biz seçimi bırakmayız nasıl olsa çok sıkışırsak, Bahçeli'ye sen Devleti asla kötülere teslim edemem dersin madem ki Devletine bu kadar sadıksın, fetö ile mücadelede samimisin o halde önce bilgilendir sonra yetkilendir bizi deriz alır geliriz postu istersek dedim. Zaten CHP içerisinde planlarıma da ara vermiş değilim hala partililer ile temasım sürüyor ve zaten ekibimizin çoğu CHP'li, olmadı küçük partilerden aday çıkartırız nasıl olsa Haydar Hocanın partisi var şükür(BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar BAŞ'ı kasten), hepsi anlaşsa bizim ekibe şans vermeme hususunda O inadına şans verir. Yine olmadı yani bizi dinlemedi siyaset köyde Dedemin post hazır Amcam ile de barıştırıyorum babamı nasılsa valla yerleşirim köye 2 bilemedin 3 sene de geri gelirim istersem, istersem de unuturum şehri, siyaseti, kral gibi yaşarım Vallahi ki köye yerleştim diye şehri terkedecek değilim gittiğim yere de internette gider başka gelenlerim de olur elbet.

O halde benim kaybedecek bir şeyim yok. Ben Sayın Erdoğan'a Emine Yıldırım'ı, Uşak ta Ak Partinin karizmasını kurtarabilmesi bakımından bir fırsat olarak öneriyorum. Emine Hanımın umurunda olmaz aday yapılmazsa zaten bunlarla tekrar çalışmaz asla ve meclis üyeliğini de bırakır döner ofisine işine bakar ne aç kalır nede borçlu Allah’ın izniyle. Kaldı ki biz de destek oluruz pekala siyaset olmadan da hayatına devam eder bir şekilde ki eşi zaten öğretmen. Peki ya diğerleri? Aralarında öyleleri de var ki makamlarından inseler sokağa bile inemeyecekler. İş zaten raydan çıkmış durumda o halde aklın yolu bir dedim. Cahan kendisinin bizzat bana fetöcü dediği Mehmet Altay'ın zoru ile yazıldıklarını bana bizzat söylediği ve ilk kavga sebebimiz olan meclis üyeleri ile yoluna devam edecek anlaşılan. Yani bu adamların fetö ile mücadelesi de hiç samimi değil. Geçtik hukuk önünde siyasette bile adil değiller. O halde Erdoğan'a düşen Emine Yıldırım fırsatını değerlendirip kendisini aday göstererek partisini bu tayfadan tamamen kurtarmak ve şehirdeki gerginliği bitirip parti tabanları arasında oluştrulan uçurumu bir miktar kapatıp kutuplaşmanın sürmesini önelemek. Cahan'ın derdi yeniden başkan seçilmek falan değil zaten O kendisinden sonra hesap sormayacak bir başkan adayı arayışında. Baksanıza Asım Kaleli’ye Belediye destekli sözde internet gazeteleri nasıl da destek verip yalıyor. Falan aday diye manşet atıyor Cahan'ın beslediği siteler, anlasanıza... Ne demek şimdi bu? Demeyin Nasıl olsa Özkan Yalım ve Nurullah Cahan'ın beraber olduğunu hatırlayın Yalım Nadi Sancar ortaklığını da ayrıca göz önüne getirin. Kayın Babasının bıraktığı devasa şirketi batıran adamı kimler servis etme derdinde? Neden Cahan çevreleri hiç eleştirmez mesela Asım Kaleli'yi?

Gelelim CHP'ye; ne zaman Eşme'ye gitsem yanına muhakkak uğradığım ve samimiyeti ve dobralığı sebebiyle Eşme'nin nabzını sadece kendisinden aldığım bir ağabeyim aradı bu gün. Asım'ın aday adaylığı ile ilgili düşünceni merak ettim dedi. Dedim ki abi söylenecek söz mü kalmış? Dedi ki yahu Asım AKP'li değil miydi? Valla abi haklısın işte bak söz bitti bile dedim. Asım Borçlarını ödesin önce dedi bende dedim ki abi burada Harita Mühendisi bi abim var çok sevdiğim, O zaten Faceden açık açık yazmış sen evvela bize borcunu öde diye. Bunun arkasında Özkan var dedi evet abi dedim bende Cahan aday oluverecek ve AKP'yi dağıtıverecek Asım'a koltuğu devredecek aklınca dedim yani hala hep birlikteler dedim, Dedi ki şimdi bu Özkan'la Nadi yada Nihat Sazlıgöl aynı Erdoğan ile Bahçeli gibi birbirlerinin eksiklerini bildikleri için kopamıyorlar kavgaları bile danışıklı. Dedim ki aynen abi haklısın ama halk bunu nihayet yeni farkına varıyor. Gülüştük şakalaştık işi gırgıra vurmayınca zaten işin içinden çıkılmıyor. Bu görüşmeyi naklettim ki CHP'lilerin gözünden durumu birebir aktarmış olayım. Bu gün başarılı Avukatımız ve dostum Güven Özkan'da sordu; yorumun ne aday adaylığına. Abi yorumluk bir şey yok bu heriften hiç bir şey olmaz sen kafanı yorma bizim ekip muhakkak aday çıkartır ve başkanı biz belirleriz dedim. Hadi bakalım seni bekliyoruz dedi. Uşak siyasetini bu sefer fetö şekillendiremeyecek, hiç kimse kusura bakmasın görünen oki biz halk olarak buna izin vermeyeceğiz. Zaten kimsenin yanında halktan kimse olmadığından belli. Halk aktörlerinize yanaşmıyor destek vermiyor. İnsanlar yeni yüzler istiyor siyaseti yönetenlerden şaibesiz isimler istiyor. İşittim ki AKP'de yönetimde bulunan bir arkadaş vardı ismi "sıkıntı yok basri" olarak kalan Basri Yıldırım'ın il Başkanlığı döneminde, Basri'ye ben olsa böyle adamlardan yönetim yazmazdım dediğim bir isme, Asım abi meclis üyeliği adaylığı teklif etmiş. İsmi söylesem gülersiniz ama isme ayıp olur. Gerçi zaten kabul etmemiş Asım abinin teklifini ama kulisler işte konuşuyor. Düşünsenize AKP'de yönetimde bulunmuş ama siyaset kabiliyeti olmadığı için dışarıda kalmış backroundu sıfır isimler bile Asım Kaleli'nin Meclis üyeliği adaylığı teklifini geri çeviriyor ki hiç etrafında meclis üyesi yazılabilecek kalibrede insan görmüyoruz.Neyse istedim ki bahane ile biraz siyaset konuşalım. Zaten biz de konuşmasak halkın bu sözde siyasetçileri konuşacağı da gündemine alacağı da yok. CHP'nin iç acısı halini daha fazla yazmamayım Özkan Yalım partimize zarar veriyorsun diye imza toplamaya falan kalkar. Yeri gelmişken söyleyeyim 5 bin üyeden imza isteyip 40 İmza toplayabilmek ne acı? Milletvekilinin yakınları sözde parti yöneticilerinin ricasını kırıp imza atmayan CHP'lilerin ne büyük insanlar olduğu adam satmadığı çok net ortaya çıkmıştır CHP'liler adamdır derlerse haklılar istisnalar hariç tabi. Hepsine de çok teşekkür ediyorum bize verdikleri limitsiz destek için. Yarın sıra MHP ve İyi Partide.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Uşaklı 2 yıl önce

Emine Hanım ilimiz için büyük şans umarım böyle insanlar başkan olur

Avatar
iyi biri 2 yıl önce

tamam kardeşim kimle neyin hasbihalini yapacaksanız yapında şu yazının haline bakbi yaw insan okumadan kaçacak nerdeyse kimse okumasın diyemi böyle yazıyorsunuz bi enter tuşu kullanın parağraflara bölün şunu koca yazı ama iki parağraf. 5-6 parağraf yapın noktalamaya bakın imlaya bakın gelişi güzel olmaz böyle yani yazının içi iyi olsa bile dikkate nasıl alcak insanlar bunu

Avatar
Doğrucu davut 2 yıl önce

Chp özkan nadi nihat üçlüsünden kurtulmazsa seçimlerde alacağı oy yarıdan fazla düşer. Hele hele bu asım denen uçan kuşa borçlu arkadaş aday yapılırsa 5bin oy alamaz chp. Atatürk kalksa ilk iş özkan gili partiden ihraç ederdi o zaman bu parti atatürkün partisi değil ne lüzum var bu haliyle oy vermeye asım aynı düzen devam ettirir zaten kazansa.

Avatar
Takipçi yorumu 2 yıl önce

Çavuşoğlu her zamanki gibi doğruları dile getirmiş umarız bahsettiği ekip bir yerlerden aday olurda bu şen ortaklardan kurtuluruz. Özkan muhterem cahan hepsi ortak o zaman akp chp mhp ortak demek ki vay halimize hangisi kazansa aktör değişir de ortaklık sürer. Devletin mali deniz yemeyen keriz nasılsa.