Bursa’da 7. Ehl-i Beyt Sempozyumunda Konuşan Prof. Dr. Haydar Baş Salonu Coşturdu.

 Bursa’da 7. Ehl-i Beyt Sempozyumunda Konuşan Prof. Dr. Haydar Baş Salonu Coşturdu.

 Bursa’da BUTTİM Kültür Merkezi’nde düzenlenen 7. Ehl-i Beyt Sempozyumu ‘onur konuğu’ Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın kapanış konuşmasında ifade ettiği gibi ‘çok muhteşem’ geçti. Dün sabah saat 10.30’da başlayan programa ilgi, Prof. Dr. Haydar Baş’ın konuşmasını tamamladığı saat 20.47’ye kadar hiç azalmadı. Salon ilk andan son ana kadar tıklım tıklım doluydu. Salona giremeyen Ehl-i Beyt sevdalıları dışarıda kurulan sinevizyonla programı takip etti. Ayrıca milyonlarca vatandaşımız programı Meltem Medya bünyesinde faaliyetini sürdüren TV kanallarından izledi. Sempozyumda sunulan tebliğlerde ve yapılan konuşmalarda her fırsatta Sünni olsun, Alevi olsun, Şii olsun Müslümanların birlik ve beraberliği vurgulandı. 


Böyle bir program dünyada icra edilmedi

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasına yurtiçinden ve yurtdışından katılan tebliğcilere ve konuşmacılara teşekkür ederek başladı ve “Böyle bir program ne Türkiye’de, ne de dünyada icra edildi. Çok muhteşem bir program oldu” değerlendirmesini yaptı.  
Bugün Tunus’ta, Libya’da, Mısır’da, Suriye’de, Irak’ta, Afganistan’da, Bosna’da vesaire İslam ülkelerinin tamamında müthiş bir Müslüman kıyımı olduğuna işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Aka kanlar ve gözyaşları kalemle yazılmaya kalkılsa, binlerce eser ortaya çıkar. Böyle bir gaddarlık ve ihanet olmaz. Hepsinin temelinde yatan esas iman - küfür çatışmasıdır. Bundan şüpheniz olmasın. Her ne kadar Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında bu olaylar cereyan ediyorsa da, aslında asırlar boyu Müslümanların sırtını yerine getiremeyenler bu asırda, zayıf olduğumuz bu dönemde gaflet içindeki siyasilerle işbirliği yaparak maalesef İslam dünyasını ciddi bir şekilde ezmekte ve yok etmektedir.”


Ehl-i Beyt gemisinde batıla karşı durulmalı

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bu gelişmeler karşısında yapılacak olanlar konusunda ise şunları kaydetti: “Yapılacak olan iş Ehl-i Beyt dünyasında ve gemisinde el ele vererek bu batılın karşısında durmaktır. Buna var mısınız? Gaflet içindeki siyasiler dedim. Siyasiler içinde tanıdığım iman ehl-i insanlar var. Ama şu anda onları seyrediyorum, Allah Allah diyorum: Bu kadar gaflet olabilir mi? Bir insan dünyada ancak bu kadar bu cinayeti işleyebilir. Yoksa aklı başında iken bu cinayetleri işlemesi, hele bu haksızlıklara yol vermesi imkânı yok. Maalesef bu haksızlıklar yapılıyor, haksızlıkları yapan İsrail’in yanında elimize tüfeği alıp namlunun ucunu Müslümana çeviriyoruz. Bu nasıl bir yorum, nasıl bir anlayış! Bakıyorsunuz arkasından giden binlerce gaflet içinde kişi var. Yapılacak olan iş merhamet kanatlarımızı açarak bunları da ayıktırmaktır.”
Kurtuluş neden Ehl-i Beyt’tedir? 

Kurtuluşun Ehl-i Beyt’te olduğu Cenab-ı Allah’ın koyduğu bir yol olduğuna işaret eden BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Burada olursun kurtulursun, olmazsın helak olup gidersin. Başta Peygamber Efendimiz olmak üzere Hz. Fatıma, İmam Ali, Hz. Hüseyin, Hz. Hasan... Bu beş insan Cenab-ı Fahri Âlem Efendimizin ifadesiyle Nuh’un Gemisi’dir. Kim bu gemiye binerse kurtulur. Gemiye binmeyenler ise helak olur... Ayeti kerimeye göre onlar tertemizdir. Bir insanın kalkıp ‘Hz. Fatıma şunu yapmıştır, İmam Ali bunu yapmıştır, Hz. Hüseyin şu görüşte yanılmıştır’ şeklindeki mütalaalar tamamen yanlıştır. Niye çünkü onlar  tertemiz de ondan...  Onların her yaptığı iş dosdoğrudur. Bunlar hatasız insanlar... Az önce burada Emre Polat’ın belgelerinde adamın bir tanesi ‘hilafet Peygamber Efendimizin isteği ile İmam Ali’ye verilecekti ama Allah istemedi...!’ Vay hain seni! Peygamber Efendimiz nefsinden konuşmaz, onun konuşması vahiydir. Peygamber Efendimiz eğer İmam Ali’yi murad ettiyse, o Allah’ın muradıdır. Bunun adı şehy, irşad ehli! Şeytanın bu asırdaki avukatı bunlardır.” Prof. Dr. Haydar Baş, bize düşen vazifenin Allah’ın seçtiği ile beraber olmaktan geçtiğini dile getirdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.