Ehl-i Beyt'in Gemisine Binen Kurtulur!

Türkiye’nin dört bir tarafında Yeni Mesaj Gazetesi tarafından organize edilen Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt ve İslam Dünyasını Kuşatan Fitneler konulu panel, Yeni Mesaj Gazetesi köşe yazarlarının katılımıyla Uşak’ta da gerçekleşti. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Ak Parti hükümetlerinin uyguladığı politikalar, Medeniyetler İttifakı ve Dinlerarası Diyalog başlıklı konu hakkında Meltem Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Mesaj Gazetesi Köşe Yazarı Murat Cabas, Nakşibendilik ve Tarihsel Süreçteki Gelişimi başlıklı konu hakkında Dr. Nuri Kaplan ve son olarak; Tevhidin Merkezi Ehl-i Beyt başlıklı konu hakkında da İlahiyatçı  ve Yeni Mesaj Gazetesi Köşe Yazarı Sabri Terzi yaptıkları açıklamalarla bilgilendirmede bulundular.

SİYASİ İRADELER, KİMİNLE DOST OLACAĞINI BİLMİYOR!

Programın ilk konuşmasını Murat Cabas yaptı. Ak Parti hükümetlerinin uyguladığı politikaların Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı adındaki iki olgu çerçevesinde yürütüldüğünü ifade eden Cabas; Kuran-ı Kerim’in Maide Suresi 51. Ayetinde müslümanın kimlerle dost olmayacağının, 55. Ve 56. Ayetlerinde de kimlerle dost olacağının açıkca belirtildiğini ve bu kapsamda da siyasi iradelerin kimlerle dostluk yaptığını bilmediğini söyledi.

BOP PROJESİ İSRAİL’İN ARZI-I MEVUD PROJESİDİR!

Recep Tayyip Erdoğan’ın farklı dönemlerde yaptığı açıklamalarından oluşan gazete küpürlerinden de örnekler veren Cabas; Erdoğan’ın eşbaşkanlığını yürüttüğü Büyük Ortadoğu Projesi’nin İsrail’in projesi olduğunu ve projenin büyük problemler açtığını belirtti.

KELİME-İ TEVHİD’DEN HZ. MUHAMMED’İ ÇIKARDILAR!

Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı projeleri gereği Türkiye’de farklı yasal düzenlemelere gidildiğini belirten Cabas; yüzlerce kilisenin Türkiye’de açılarak misyonerlik faaliyetlerinin hız kazandığını, Cami-Sinagog ve Kilisenin bir avluda bulunduğu Dinler Bahçesi adı altında İslam’da yeri olmayan uygulamalara gidildiğini ve buralarda uygulamalı misyonerlik dersleri verildiğini, ilköğretin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders kitaplarındaki Kelime-i Şahadet ve Kelime-i Tevhid’den “..Muhammeden Resulullah” kısmının çıkarıldığını, milyonlarca İncil dağıtıldığını belirtti.

YENİ KİLİSELERE TRİLYONLAR HARCANIYOR, CAMİLER YIKILIYOR!

Cabas ayrıca, camilerin yıkılırken kiliselerin açıldığını ve kiliselerin yapım ve onarımı için hazineden trilyonlarca para harcandığını, camilerin ise bu paydan nasibini hiç almadığını belirtirken;  Ermeni çetelerinin Müslüman kadınları kaçırarak işkence ve tecavüz ettikleri Akdamar’ı kapatan ve Ehl-i Beyt soyundan gelen Mustafa Kemal Atatürk’ün dinsiz olarak topluma aktarılmaya çalışıldığını, Akdamar’ı ziyarete açanların ise dindar olarak geçindiklerini söyledi.

Cabas’ın konuşmasının ardında bir diğer sunumu yapan isim Dr. Nuri Kaplan oldu. Kaplan; ülkenin her tarafını karış karış gezdiklerini, amaçlarının da ülken bağrında yakılan ateşe su sıkmak ve ateşe odun taşıyanları da bu davranışından vazgeçirmek olduğunu söyleyerek başladı.

ÇAKMA TARİKATLER VAR!

Peygamberin sağlığında Müseylemetül Kezzap isminde sahte peygamberin türediğini belirten Kaplan; sahte peygamberlerin türediği gibi sahte tarikatlerin, mezheplerin ve meşreplerin de türediğini belirterek Nakşiliğin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Kaplan bu tür tarikat, mezhep ve meşrepleri “çakma” olarak nitelendirdi.

HZ.ALİ’YE DAYANMAYAN SİLSİLE BATILDIR!

Hz. Muhammed’e ve sırasıyla Hz. Ali, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin ve onların sülbünden gelen Ehl-i Beyt imamlarına dayanmayan tarikatlerin batıl olduğunu ve geçerliliği olmadığını söyleyen Kaplan; irşad vazifesinin nasp yoluyla olduğunu onun haricinde rüya ya da Nakşilikte de geçen “üveysilik” metoduyla gerçekleşmediğini söyledi.

NAKŞİLİĞİN AMACI EHL-İ BEYT DÜŞMANLIĞI!

Nakşilik ekolünün önemli isimleri olan Gucduvani, Şah Nakşibendi, İmam Rabbani ve Halid Bağdadi gibi isimlerin Ehl-i Beyt’e karşı olduğunu ve asırlarca Şii dünyasına karşı düşmanlık yürüterek Şiilerin öldürülmesinin caiz olduğuna dair fetvalar verdiklerini belirten Nuri Kaplan; Osmanlı dönemindeki isyanların arkasında da yine Nakşi şeyhlerinin olduğunu ve büyü, sihir gibi İslamda reddedilen konularla da ilgili olduklarını ifade etti.  Ehl-i Beyt’i görmezden geldiklerini söyleyen Kaplan, Osmanlı Döneminde verdikleri fetvalarla tek kapatılan tarikatın da Bektaşilik olduğunu söyledi.

EHL-İ BEYT’İ SEVMEK İBADETTTİR!

Programın son konuşmasını ise Sabri Terzi yaptı. Terzi yaptığı konuşmada Allah’ın sevdiği ve seçtiği kulları olan Ehl-i Beyt’i sevmenin ve Ehl-i Beyt’i sevmeyenlere buğz etmenin ibadet olduğunu söyledi.

KURTULUŞ REÇETESİ EHL-İ BEYT’TİR!

Ehl-i Beyt’e beslenen düşmanlığın Hz. Ali’ye, Hz. Muhammed’e ve Allah’a düşmanlık olduğunu söyleyen Terzi; insanlığın Hz. Ali’nin adaletine, Ehl-i Beyt’in sevgisine ve şevkatine ihtiyacı olduğunu, kurtuluşun reçetesinin de yine Ehl-i Beyt olduğunu ifade etti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yavuz kartal 6 yıl önce

yukarıda maide 51 kimler ile dost olunmaz 55 ve 56 da kimler ile dost olunacak yanlış olmuş

Avatar
nakşibendi 6 yıl önce

bu akım tarikat degil olsa olsa gerçek islamın anlaşılmasının önüne barikattır.aliye çıkmayan yol yezide çıkar buda hakikattır

Avatar
kkkk 6 yıl önce

sizler nakşiliğe ekol dıyecek kadar acızsınız,bunun nedenıde aklınız sıra kendınızı musluman gosterıp dıger allah yolunda gıdenlerın ise sanki kendınızden alt tabaka gıbı gostermenızdir...daha şapı bılmıyosunuz şekeri bilmıyosunuz oraya kendınız gıbı 3-5 kısı bulmussunuz görende sizi bısey sanacak,,,yukarda allah var allah si̇zi̇n bu ali̇mlerie attiginiz iftiralari yuce yaradan göruyo,rabbim sizi bildigi gibi yapsin i̇nşallah...

Avatar
yaşar 6 yıl önce

velayetin şahından feyz bereket almayacaksın sonrada tasavvauftan dem vuracaksın hep sorgulamışımdır zaten nakşiliği rüya yada üveysilik metoduyla irşadmı olurmuş. kaldıki ehlibeyt soyundan gelen imamın başkasına mürid olduğunu söylemek hangi aklın ürünüdür 12 imam zaten mürşidtir öylesine saçma bir silsile oluşturmuşlarki hakkı olmamasına rağmen halifeliğini ilan eden ebu bekire bile tabi olmayan imam alinin sağ kolu olan selmanı farisiyi ebubekire mürid etmişler. yazık