Uşak Belediyesinin talan edilmesine hiç itirazı olmayan Yalım; Kanal imar rantı projesine karşıymış YERSEN?

Özkan Yalım'ın gündemini hala Saray belirliyor. Gerçi Allah'tan CHP'nin gündemini biz belirliyoruz da CHP'li bir umut son çare Kudret Yörük'ten beklenti içinde ve Özkan Yalım ve Nadi Sancar umurunda olmadığı gibi Onlarla siyasi plan yapanlara siyaset imkanı bile tanımıyor. Ali Karaoba ekibi bile Karaoba bir kez foto verdi Özkan Yalım ile diye çatırdadı. Kafalar allak bullak. Özkan Yalım ile Nadi Sancar'ı yanyana gören Ali Karaoba ile yanyana görmüş gibi oluyor Yalım'ı. Malum Karaoba ve Nadi Sancar arasından da su sızmıyor ve Karaoba'ya da tepki çok Sancar'a dolayısıyla danışıklı dövüşü meydanda olan Yalım'a bağlılığı sürmesi kuşkusu ile. Dün birbirine küfredenlerin bugün yanyana sırıtarak poz vermelerini halk artık doğru okuyor ve iki yüzlülükten bunaldı herkes kime sorsan, utanmada bilmediler diyor. Nadi Sancar ve Özkan Yalım Saraya yardımcı olmak adına saçma sapan bir basın açıklaması için bir araya gelmişler. Suç duyurusunda bulunmuşlar ama şehri soyanlar için değil yapılması mümkün olmayan bir kanal için. Acaba neye kanal açmaya çalışıyorlar? Derseniz.. Size ranta kanal açmaya çalışıyorlar bence derim.

Yahu Erkan sen de bir alemsin adam Sarayın projesine karşı açıklama yapmış, sen Sarayın ekmeğine yağ sürmüş diyorsun ne alakası var? Demeyin, neye karşı çıkmış? Yapılması hele ki AKP iktidarında yapılması mümkün olmayan İmar rantı kanalı projesine karşı çıkmış? Bu herif hep böyle işler peşinde zaten. Yahu Murat Dağının sahipleri Murat Dağından inmiş değil başında bekliyor. Sahibi gelmeden ve doğaya zararı olmadığı gibi insanlığa Murat Dağının mevcut halinden daha yarayışlı hale geleceğinden emin olmadan kimse Murat Dağına el süremez, keza ortada Altın çıkarmaya talip ciddi bir firma da yok diyoruz, aldırmıyorlar.. Ülker çıkartacak diyorlar, Ülkere kadar düşmüş mü o iş? Ülker kim altın çıkarmak kim? Diyecek oluyoruz ki yıl geçmiyor Ülker de caymış diyorlar. Ama Özkan Yalım Madene karşı propaganda yapıveriyor yersen, bildiğimiz tırcı hem de Tüpragın UTAŞ'ın tırcısı Çevreci kesildi birden başımıza. Ulan Ortağın Cahan efendi inadına eder gibi asırlık çınarı kesti kimseye zararı yokken. İnsanlar ağaç var diye düz yolu kaydırıyorlar bu ağaç var diye yol geçireceği tuttu ve güzelim ağacı kesti çevrenin ağzına tükürdü ağzını açmadın, Tüprag yıllardır hem toza hem de siyanüre boğdu şehrimizin atmosferini binlerce ağaç katletti Altın uğruna gık demedin hatta işlerinde çalıştın. Tonajı aşan yükler taşıyan ve yollarımızı da mahveden kamyonların ile... Ortada maden yok, Maden olsa ben talibim diyen firma yok talip olsa buyurun geçin diyecek köylü yok. Gümüşkol'lu Kışla'lı gibi değildir Murat Dağının insanı toprağın kıymetini pek bilmez ama dağın kıymetini bilir, suyun havanın kıymetini bilir.

Murat Dağında yaşayan havasından suyundan doğal güzelliklerinden vaz geçemediği için orada yaşar ve gelir kapısı Ormandır dağdır, dağ varsa köy vardır köylü vardır dağ varsa yörük vardır. Yörük varsa lezzet vardır, tat vardır, keyifli yarenlik ve yayık ayran vardır çadır serinliği vardır. Yörük varsa insanlık vardır medeniyet vardır. Dağ köylüsü bilir Yörüklerin güceneceği işi ve asla Yörükleri gücendirmez. Ama Özkan Yalım, Murat Dağını savunuyor ardında bir köylü yok, buna ne dersin? Derseniz, halk inanmıyor ki zaten biliyor bunun mümkün olmadığını derim size ki bizzat gidip gözlemlemiş birisi olarak bunları söylüyorum. Ayrıca Yalım'ı Uşak'ta araştırmaya gerek yok Üç Kağıtçı namı Manisa'dan İzmir'e kadar sıçramış Özgür Özel gibi hem görünce bilir bunun güvenilir olmadığını dağ köylü. Dağ köylüsü feraset sahibidir bilir adamı kişiyi. Özkan işte buradan götürür, Madenden menfaat temin ettiği için esir düşen Hasan Yüksel gibi sözde çevreciler vardır, bulur illa yanına ayağına uyduracak insan hiç bulamazsa maaş verir birilerine ilçe başkanı yapar yine yanında tutar, gerçi o kadar azaldıki artık İl ilçe başkanını getirebiliyor ama yönetimi getiremiyor, kadın kolları zaten uzun süredir uymuyor ayağına. Gençlik Kolları zaten yok. Partide yok aslı astarı yok yanlış anlamayın varda Yalım'ın yanında dinelmiyor değil kökten yok. Kadınlar ve gençler daha çok farkında ihanetin ve daha samimi, zaten iki yüzlülüğü seven maalesef daha çok yetişkin erkeklerden oluşuyor siyaset dünyasında.

Şimdi de aynı Özkan Yalım Kanal İstanbul adı verilen Ütopik projeye karşıymış gibi yapıyor hatta dava bile açmışlar emir erleri ile birlikte. Yahu arkadaş Kanal İstanbul kim AKP iktidarı yada Saray ittifakı kim? Ortada hükümet var hükmedemiyor Sarayın iktidarının sona erdiği de her yandan görünüyor. Kim gelir de saray ağzı ile yatırım yapar? Katar'lı ne olursa olsun netice de Müslümandır, bize daha yakındır, gelip yatırım yapacaksa, Mülk edinecekse ülkemizden mütekabiliyet yasasına uygun biçimde, ne ala? Bizce farketmez Kültürleri kültürlerimizle benzeşmese de içimizde yaşamasına izin veremeyeceğimiz boyutta değil nasıl olsa? Bizi Araplaştırma hayalleri görmesinler, irticayı körüklemesinler yeter. Onlar Dostça durdukça biz de dostça yaklaşabiliriz elbette. Ama iktidarının sonu gelmiş bir iktidarın ağzına bakarak ranta dönük yatırımlar yapılıyor bu Milletin elinden ucuza önceden devşirilen Mülkler üzerinden Milyonlar kazanılma yoluna gidiliyorsa Devletimiz buna müsaade edemez. Etmek istese de edemez. Çünkü çok sürmez iktidarın değişmesi ve bu işlerin hesabını sorup, edindikleri rantı geri istemesi. Devletin işleyişine engel olamadığınız ve Devletin kontrolünü tamamen ele geçiremediğiniz sürece Devletle dans ederseniz risktesiniz demektir. Bir gün birini getirir Devlet, başına Millete onaylatarak, sonra o hiç ummadığınız biri sizin bir rant çetesi olduğunuzu belge ve delilleriyle beraber ortaya koyar hem sizin Devletinizin hem bizim Devletimizin kanunlarında suç olan eksiklerinizi koyar meydana da iki ülkenin halkına ve dünyaya hem rezil eder hem geri alır elinizden görürsünüz.

Devlet geleneği bile olmayan Katarvari Devletleri yönetenler 5000 Yıllık Devlet Geleneğine ve tecrübesine sahip bir Milleti yönetenlere muhatap olduğunda böyle şaşkınlıklar yaşayabilirler. Ama unutmasınlar ki bu coğrafya Anadolu coğrafyasıdır sizin kafayı yaşayanlara bu topraklarda parasını öderseniz emir verdirtebilirler belki de adınızı Emir koymazlar Emir gibi davranmaya kalkarsanız rezil edilirsiniz bu işler bizde para ile olmaz, itibarınız olmalı... benden söylemesi. Neyse konumuza dönelim hazır yeri gelmişken Katar Emiri arkadaşı ve Katar halkını yönetenleri uyarmış olayım dedim. Belli mi olur? Okurlar...Zaten okuma yazma biliyorlarsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti dururken AKP ile masaya oturmazlar. Otururlarsa ve bu Milletin hakkını gayri hukuki yada gayri ahlaki yöntemleri kılıfına uydurup götürmeye kalkarlarsa da bedelini öderler benden söylemesi. Kanal İstanbul projesi dünyayı heyecanlandırmadığına göre kof bir proje Montrö sözleşmesine uygunluğu tartışılan bir projeden bahsediliyor ama ne Rusya'yı korkutup ürpertiyor ne Amerika'yı heyecanlandırıp sevindiriyor. Ne ABD avuç oğuşturuyor ne Rusya veryansın ediyor? Peki neden bu sessizlik? Demek ki projenin yapılabileceğine inanmıyorlar.

Devlet hazinesi tamtakır 6 aya varmaz emekli maaş alamayabilir diyor ekonomi uzmanları. AKP'nin dünya politikacıları arasında itibarı sıfırı tüketmiş, millet bırakın yatırımı turist olarak bile gelemiyor şu cennet vatana çünkü can ve mal güvenliği konusunda da ciddi tehdit haline gelmiş bir mülteci ülkesi konumundayız. Ama beyler Milyar Dolarlık projelerle bizim gönlümüzü eğlemeye çalışıyor. Yapacaklarından da değil mülkü değerlendirecekler. Benzerini Cahan ve tayfası Uşak'ta çok yaptı. Önce bir yerden mülk ediniyorlar güvendikleri insanların üzerine sonra biz falan yere terminal projesi düşünüyoruz feşmekan yere Hastane düşünüyoruz dedikoduları ile beraber önceden satın aldıkları mülkleri burası değerlenecek zanneden uyanık salaklara kakalayacak ve sonra karşısına geçip gülecek. Çünkü terminal falan yapılmayacak. Zaten Üniversite ve Askeriye olmasa bir de hastalar Uşak'ta şifa bulabilse giren çıkan olmayacak terminale. Neylersin yeni terminali. Buradan iyi yer mi bulabileceksin? Terminal demişken az da şehrimizden Aşıklar Şehrinden Altın Şehirden bahsedelim... Ne Tacir geliyor şehrimize eskisi gibi ne pazarlamacı. Çünkü herkes biliyor ki Uşak'ta belli sektörler dışında yaprak kıpırdamıyor. Bir inşaat vardı hareketli oda 2 yılı aşkındır ciddi krizde ve durma noktasında. Bizim Mehmet Çakın efendi Belediyenin ve şehrin bu halini bile bile seçilirsem Tramvay getireceğim şehre demişti. Hatırlayın bu ne böyle? dalga geçer gibi... Demiştik hatırlarsanız bakın ortaya çıktı ki gerçekten bütün Uşak ile dalga geçmiş. Cahan yine kentpark gibi mahalle konakları mantıklı projelerle çıkmış ama olması gereken ruhu katamayınca ve çalışmaktan çok çalmaya vakit ayrınca peçal olmuştu bu bizimle başından dalga geçerek oy istemişte biz farketmemişiz. Milletvekillerini konuşmaya bile artık gerek duymadığımız bir AKP var hali perişan giren çıkan yok. Ama Özkan Yalım'a sorarsan bu AKP bu bitmiş iktidarla Milyarlık bir çılgın projeyi çıldırmış bir topluma ve Devletin bu batık haline rağmen uygulayabilecekmişte Özkan buna karşıymış. Gidin bakın bahsi geçen arazide mülk edinmemişse önceden ve şimdi kupon arazi diye yamama planları yapmıyorsa ben de bu işi bilmiyorum. Özkan Yalım akledemez tabi bunları da Özkan'ı yönetenler edinmiştir gidin bakın. AKP ve Sarayın belirlediği politikaları Uşak halkına ve CHP Gündemine daha fazla dayatamayacaksınız Özkan efendi daha fazla Sarayla ortak tiyatro kuramayacaksınız bu şehirde. Yenildiğini herhalde koluna kelepçe yesen de kabullenemeyeceksin ki gidişatın bu emin ol. Neye kime kıyam ettiğinin farkında değilsin rüzgara karşı ıslık çalsan neyse diyeceğim rüzgara karşı çok riskli işler yapıyorsun dikkat et ıslanmasın paçaların.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hakime Kucuk 6 ay önce

Yuregine saglik,iyiki varsin

Avatar
Nevzat şahin muharremşah mahallesi olmuşuz 6 ay önce

Yorumu uzatmanın anlamı yok kısa ve öz olmalı saçmalamadan