Yalım Karaoba tiyatrosunda perde diyoruz final bölümü ve sonuç bugün ilan edilecek

CHP'de Karar Günü!!! Particilik mi Adamcılık mı? Samimiyet mi İki Yüzlülük ve cila mı? Paranın gücü mü yoksa fikrin bilginin gücü mü galip gelecek? Uşak'lı Delege Genel Merkezdeki bazı sözde Alevi ve Kürtçü klikin projesini elinin tersiyle itip, Halk projesiyim diye çıkan, kendi göbeğini kendi kesmeyi adet edinmiş güdülemeyen projeyle beraber olmayı başarabilecek mi? Bakalım bahse konu projenin partiyi ele geçirme planının önündeki tek engel bu gün kalkacak mı? Yoksa CHP'nin halkın partisi olduğunu ilan etmek üzere seçilmiş olarak kürsüye mi çıkacak? Bakalım Uşak'lı delege Uşak'ta siyaseti Uşaklı bile olmayanlar ve fetö artıkları ile yoğurmaya çalışan Genel Merkez Klikinin istediği gibi tıpış tıpış gidip seçildiği listenin dayattığı adayı başkan seçecek mi? Delege sadece kağıt üzerinde mi delege? Yoksa gerçekten mi delege? İradesini saçma sapan insanların ipoteğine mi bırakacak yoksa hür iradesiyle karar verip partisi adına yapması gerektiğine inandığını mı yapacak? Bakalım diğer pusulayı yada verdiği oyun resmini getirip Dümenin başına geçmeye çalışan arkadaşa teslim mi edecek? Yoksa oy hürriyettir kime istersem veririm ve kimseye söylemek yada kime verdiğimi ispat etmek zorunda değilim mi diyecek?

Vallahi ben CHP Kulislerini her zaman saygınlığını koruyarak CHP Delegesi yazılan bir kaç eski arkadaşımdan koklarım. Bunlardan birisi de mesela Uşak'ta hizmet sektörünün sevilen isimlerinden oluşan Ersözler Ailesinin bir ferdi olan arkadaşım Erdoğan Ersöz'dür. O'nun yanına gelip gidenin söylediklerinden ne olup bittiğini yada ne olabileceğini ön görebiliriz. Oradan ve diğer bazı delege yada adaylar etrafında dolaşan arkadaşlardan edindiğim intibaya göre delegeyi gütme işini pekte beceremedi malum proje. Seçtirdiği delegeyi insan yerine koymayıp güdebileceğini kendine asker edineceğini, hatta herkesin bu iş bu arkadaşla olmaz rakibine oranla çok boş dediği birisini seçmek için tıpış tıpış sandığa getirebileceğini sanan arkadaşlar yanılıyordur inşallah. İnşallah delege aklı başında bir seçim yapar ve aklı başında bir sonuç ile CHP bambaşka bir İl Kongresi iklimine bürünür ve İl Başkanlığı kongresine belki de 5 aday gidilir. Malum proje Dümenin başına oturursa İl Başkanı adayını da malum proje belirleyecek malum. Malum tek adam sistemi de CHP'de böylece kurulmuş olacak.

Şimdiden söylüyorum Dümenin başına kendisinin Kürtçü Alevi olduğunu söyleyerek Genel Merkezden destek aparan bir sözde projeyi delege tıpış tıpış onaylarsa iki aday arasındaki backround farkı da bu kadar ortadayken, delege böyle bir aklıevvel projeye geçit verebiliyorsa delegenin vicdanı parasından ve diplomasından başka hiç bir övülecek meziyetleri olmayanların dayattığı ve güttüğü saçma sapan adayların bu şehirde merkez ilçe başkanı olarak gezmesine razı geliyorsa kimse kusura bakmasın ben Hayırlı Olsun da demem CHP Kazandı falan da demem. Çünkü böyle bir sonuç adım gibi biliyorum ki hayırlı falan olmaz CHP'ye de hiç bir şey kazandırmaz katmaz. Koca Parti bir kişinin Milletvekili olabilmesi için yapılan bir plana terkedilecekse ve siyaset kişiler üzerinden belirlenecekse DEMOKRASİ'nin sadece tiyatrosunu oynuyoruz demektir ki biz tiyatro oynamaya hiç heveskar değiliz CHP'liler olarak ve CHP'yi terketmek zorunda kalsak bile CHP'yi bu sözde kürtçü alevici arkadaşlara ve sözde kürtçü alevi delegelerin belirlediği Genel Başkan ve ekibine bırakıvermeye de niyetli değiliz. Cumhuriyetten vaz geçmediğimiz gibi ayrılsak da CHP'den de vazgeçmeyi ve gözümüz er yada geç CHP'dedir bilesiniz. CHP Kimsenin kişisel hesaplarına kimsenin ütopik hayallerine yar edilebilecek bir isim değil. Herhangi bir isim de değildir. Hem Cumhuriyetindir hem de Halkın. Öyle değilse de kapatırız ki artık giren çıkan yok yıllardır, böyle giderse zaten kapanacak.

Bahse konu CHP İse zaten Devlet Millet ortak reaksiyon verir. Devlet Millet elele verdiğimiz gün gene çeker alırız sizin elinizden CHP İsmini. Kendini partinin üyenin hatta delegenin üzerinde bir ütopik güç olarak gören ve delegeyi dolayısıyla da partiyi çantada keklik gören seçilse bile kendini seçen delegeyle kalır partide. Nadi Sancar seçileli CHP'linin ayağı zaten kesildi CHP'den, farketmez dümenin başına güdülebilen insanlar oturduğu sürece isminin cisminin önemi yok yine gitmeyiz. Öncekileri Milletvekili güdüyordu bunları da Milletvekili Adayı güdüyor atamayla geleceğine kesin gözü ile bakıyor nasıl olsa deriz ve geçeriz. Bu gün olduğu gibi yarında partide in cin top atmaya devam eder. Hem bakarsın parti binasını da Özkan Yalım'ın hibe ettiği ücra binaya taşırsınız. Nasıl olsa şimdi kavgalı gibi gözükse de iş bitiminde Özkan Yalım ile de barışır esas oğlanınız sonra Özkan Yalım gider başka ilden vekil olur, yeterki tek adam sistemi Uşak CHP'de kurulmuş olsun, ne farkeder? Sistem de böylece şıkır şıkır işler. Yok öyle yağma? CHP, Yağma Hasan'ın böreği ilan edildi de bizim mi haberimiz yok? Erdoğan'ın ve Bahçeli'nin CHP'ye hakaret ve iftira ile ismini aşağılama girişimleri de mi bu harekete paralel? Ortada partinin sadece adı var partili yok ki siz tiyatro oynuyorsunuz kendi aranızda hepsi bu. Ama yine de meydanı salt size bırakıp CHP'nin şahsında Cumhuriyeti ve kurucularını yıpratmanıza asla izin vermeyiz, vermeyeceğiz bilesiniz.

Zaten o delege gerçekten partiliyse işi çoktan çözmüştür oynanan tiyatronun da farkındadır. Keza oynanan tiyatronun ve CHP'nin başına getirilmek istenen felaketin farkında olan delegeler de var inşallah hepsini uyandırırlar. Zaten aradaki fark yarın kürsüde de çok bariz şekilde ortaya çıkacak eminim. Delege bu açık farkı görmezden gelip körü körüne aklama cihetine gidecek kadar güdülebilen insanlardan seçilebilmişse zaten diyecek sözüm yok o Partinin adı kim ne derse desin CHP olamaz. O delege de CHP Delegesi olamaz kağıt üzerinde öyle olsa da. Haydi yukarıdaki kokuşmuşluğu ve sebeplerini anladık Onlar her türlü esaret altındalar da Uşak'taki delegenin iradesini de para ve cila belirleyecekse yani kokuşmuşluk bu kadar sirayet etmiş haldeyse tabanda aynı rezaleti seyrediyor itirazı da yoksa yada itirazı olanlara destek vermiyorsa o parti CHP'lilerin partisi olmaktan çıkmış demektir. Elbette Kürtte bizim kardeşimiz Yörükte elbette ki hep söylediğim gibi hepimizin bir tarafı Kürttür zaten Kürtlük yüzyıllardır az yada çok hepimizin içinde yaşar ama kürtçülük eden zihniyet ile Yörükler sahaya inse biz Yörükten yana belirleriz tavrımızı...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.