Belgelerle Ali Erdoğan-AKP İlişkisi!

Son yerel seçimlerde MHP’den seçimlere katılarak Belediye Başkanı seçilen Ali Erdoğan, seçimlerden kısa bir süre sonra, önce kerameti kendinden menkul CIA’nın arazisinde kaldığı iddia edilen bir cemaat liderini ziyaret ettiği iddiasıyla ardından da Anayasa değişikliği için yapılan referandumda Evet oyu verdiği iddiaları nedeniyle partisiyle ters düştü ve partiden bir gece yarısı operasyonuyla ihraç edildi.

O günden bu yana bağımsız olarak belediye başkanlığını yürüten Erdoğan istifa ettiği günden beri gerek yazılı basın gerek fısıltı gazeteleri vasıtalarıyla ortalıkta dolaşan Ak Parti’ye geçeceği iddialarına ne hikmetse hiç bir açıklama yapmama hususunda ısrar etti. Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi Hazim Sesli'nin 3. Sıradan aday olması ve Başbakan'ın Uşak'a geliş tarihini öne almasıyla bu iddialar son dönemde artarak devam etti ama yine de bir açıklama iki taraftan da yapılmadı.

Üstelik, bu sırada bizim de haberini yaptığımız ve Uşak Belediyesi'nin de resmi internet sitesinde yayınlanan habere göre Hazim Sesli iş adamı grubuyla Ali Erdoğan'ı makamında ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında Ali Erdoğan'ın bağımsız belediye başkanı sıfatıyla kendi makamında sarf ettiği bazı sözler ve resmi inetner sitesindeki haberde geçen üslup üzerine kafalar iyice karıştı.

İşte belediyenin sitesindeki metin ve Ali Erdoğan'ın sözleri:

"Kalabalık grubu makamında ağırlayan Başkan Erdoğan vekil adayı Hazim Sesli’nin çalışmalarını basından takip ettiklerini, Uşak’a hizmet etmek amacıyla gösterdikleri bu gayreti tebrik ettiklerini söyledi. Siyasetin ana malzemesinin insan olduğunu vurgulayan Erdoğan, partilerin sadece araç olduğunu, önemli olanın halka hizmet etmek olduğunu ifade etti. Uşak’ın siyaset üstü bir tavra ihtiyacı olduğunu, yerel bazda kalkınmayla ilgili sıkıntının ancak bu şekilde aşılabileceğini söyleyen Erdoğan, “İnşallah kazanan Uşak olur, Uşaklılar hak ettikleri hizmeti alır'diye konuştu." İşte bu sözler ve bu haber bazı çevrelerce Ali Erdoğan'ın Hazim Sesli'ye üstü kapalı destek olduğu şeklinde yorumlandı.

AKP cenahından görüştüğümüz bazı isimler “son bütçe oylamasında belediye meclis üyelerinin hemen tamamının bütçeye red verdiği bir parti olan Ak Parti’nin Ali Erdoğan’ı partiye kabul edeceğini sanmadıklarını” söylüyor. İlaveten hakkında kırka yakın soruşturma olduğu iddia edilen ve bazılarının bizzat İç İşleri Bakanı Beşir Atalay tarafından soruşturma izni verildiği söylenen bir belediye başkanını; Başbakan kendi kabinesindeki bakanla ters düşercesine partisine kabul eder mi bilinmez, diyorlar.

Uşak’ın tanıtımına faydası oldu mu bilinmez, ama Uşak Belediyesi ile ilgili bazı iddialar Gaziantep’te yayın yapan Gaziantep Hakimiyet adlı yerel bir internet sitesinin köşe yazarı Murat Güneş'in yazısında da gündemine geldi.

Ali Erdoğan’ın AKP’ye katılıp katılmayacağı kendisinin takdiri, AKP’nin de kabul edip etmeyeceği de parti yönetiminin takdiridir. Elbette bu konuda hüküm vermeye haddimiz ve yetkimizin olmadığı bilincindeyiz. Ancak tam da genel seçimler öncesinde seçmenin kafasını karıştırabilecek türden bu iddianın her iki taraftan bir yanıt gelmemesi seçim atmosferinin sıhhatini bozabileceği düşüncesindeyim.

Kamulaştırma ile ilgili, yani belediyenin şahsa ait bir emlak satın alıp belediyenin malı haline dönüştürülmesi sırasında usulsuzlük yapıldığı, kamulaştırma bedelinin normal bedelinin (rayicin) üstünde olduğu; bu nedenle belediyenin zarara uğratıldığı iddiası ile ilgili yapılan müfettiş kovuşturması ve raporlar üzerine İçişleri Bakanlığının yargı yolunu açan “olur verdiği”  bir ortamda AKP Ali Erdoğan’ı kabul eder mi? Ya da bütçe oylamasından MHP’li üyelerle  birlikte red oyu veren AKP’li Belediye Meclis Üyelerinin bir çoğunun hala yönetiminde bulunduğu bir AKP’ye Ali Erdoğan geçer mi bilinmez ama bu iddialara iki tarafta tatmin edici cevaplar verip kamuoyunu meraktan kurtarsa iyi olur derim.

Yazının ilk bölümü için tıklayın.

İşte o belgeler:


Soruşturmanın İşleme Konulmama Onayı

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/14/6296.jpg

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/14/6311.jpg


Soruşturmanın İşleme Konulmama Onayına İtiraz

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/14/6197.jpg

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/14/6275.jpg

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/14/6288.jpgSoruşturmaya İzin Verilerek Yargı Yolunun Açılması Kararının Onayı

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/14/6324.jpg

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/14/6336.jpg

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/14/6349.jpgSaygılarımla...          
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Beyza Osmanoğlu 9 yıl önce

"Ali Erdoğan partisinden neden ihraç edildi" konusu kamuoyunu yeterince işgal etti kanaatindeyim. Belediyede dönen dolaplardan henüz kamuoyunun haberi yok. Eğer Buzdağının görünmeyen, daha doğrusu "Kazım, Ali, Hazim" üçgenince gösterilmemeye çalışılan yüzü ortaya çıkarsa asıl fırtına o zaman kopar. Gün geçmiyorki Uşak Belediyesinde bir yolsuzluk haberi çıkmasın. Müfettişlerin biri geliyor biri gidiyor. Daire müdürlerinin bir çoğu savcılık kapılarında ifade vermekten, denetçiler ve müfettişler karşısında savunma vermekten çalışamaz hale geldi.
Peki Ali Erdoğan bunlar cereyan ederken ne yapıyor. Okyanus ötesi gezileri tertip edip, papyonlu şehir efendileriyle partilerde boy gösteriyor.
Ankara'dan yüksek bonservis bedeli ile transfer edilen Belediye Başkan yardımcısı bile ihale komisyonlarına girmeyi reddeden memur personele "bir imzadan bişicik olmaz korkmayın Başkan arkanızda" mesajları ile bir balona akıl devşirme derdinde.

Avatar
cemalettin kır 9 yıl önce

yazılarınızı sürekli takip ediyorum vedat bey, doğruları yazıyorsunuz ama tepeden bakarak yazıyorsunuz. bence ölçüyü kaçırmayın..

Avatar
Sabri Kartal 9 yıl önce

Aslında Ali Erdoğan ile AKP Uşak teşkilatının hem partiden atılmadan önce hem de sonrasında dirsek temasında olduğu biliniyordu. Ama özellikle son dönemlerde ortaya çıkan yolsuzluk iddiaları ve soruşturma söylentileri yüzünden halkın Ali Erdoğan hakkındaki görüş ve düşünceleri değişmeye başladı.

Satır aralarını çok iyi okuyabilen ve bunu tamamen kendileri için propaganda aracı yapabilen AKP kurmaylarının ve yerel teşkilatın ortaya çıkan bu son durumlardan sonra Ali Erdoğan ile siyasi bir beraberlik içine girip kendi oturdukları sandalyelerin altına dinamit koyacaklarını sanmıyorum :)

Ama siyasetin malzemesinin insan olduğu ve insanın olduğu yerde de herşeyin tamamen spontane gelişebileceği gerçeğinden yola çıkacak olursak da bu bulanık sular durulup bazı şeyler netleşmeden ne olabileceği konusunda kesin bir yargıya varılamaz diye düşünüyorum.

:) Ne diyelim, birilerinin dediği gibi "inşallah herşey Uşak için hayırlı olsun".

Avatar
Zafer sati 9 yıl önce

Bu haberden sonra sayın başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ali Erdoğan'ı ak parti saflarına katacağını ve usaktaki ak parti kurmaylarının biat edip sineye çekeceğini zannetmiyorum. Bunun için hazim sesli ve Ali Erdogan hiç umut etmesinler.